forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 17:17:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660197 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Suplementacja witamin w ciąży
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Suplementacja witamin w ciąży  (Przeczytany 78736 razy)
maf
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #80 : 2011-08-26, 20:12:35 »

Jak nie pisze, to albo ledwie zipie, albo zdowiuśka i szkoda jej czasu na internecio...  Wink Laughing
Jest jeszcze opcja, za zamkli jej internet.
To nie jest zart. Ja w tepsie przeszedlem przez isdn, sdi i ostatnio neostrade. A, ze nie lubie chodzic na poczte, to rachunki place kiedy ja chce. Nadchodzi taki dzien "dzien pocztowy". Terminy platnosci wogule mnie nie interesuja. Za prad place raz w roku.. System nie bedzie mi mowil, ze raz w miesiacu mam isc na poczte.  Nie mam kart kredytowych, (wogule to nie wiem co to jest) nie bralem zadnych kredytow tym bardziej w chf. Olewam system.
Z tepsa jestem w zgodzie, wiedza ze kiedys zaplace. Biore plik rachunkow niby za ta neostrade  z kilku miesiecy w ten "dzien pocztowy" i place.
Tepsa wylacza telefon, ale ja nie korzystam z telefonu. Na 112 podobno mozna dzwonic.
To tyle bo moglbym sie rozgadac.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #81 : 2011-08-26, 21:02:35 »


To nie jest zart. Ja w tepsie przeszedlem przez isdn, sdi i ostatnio neostrade. A, ze nie lubie chodzic na poczte, to rachunki place kiedy ja chce. Nadchodzi taki dzien "dzien pocztowy". Terminy platnosci wogule mnie nie interesuja. Za prad place raz w roku.. System nie bedzie mi mowil, ze raz w miesiacu mam isc na poczte.  Nie mam kart kredytowych, (wogule to nie wiem co to jest) nie bralem zadnych kredytow tym bardziej w chf. Olewam system.
Z tepsa jestem w zgodzie, wiedza ze kiedys zaplace. Biore plik rachunkow niby za ta neostrade  z kilku miesiecy w ten "dzien pocztowy" i place.
Tepsa wylacza telefon, ale ja nie korzystam z telefonu. Na 112 podobno mozna dzwonic.
To tyle bo moglbym sie rozgadac.
Przypomnial mi się taki dowcip Wink Jeden emeryt dostał ponaglenie zapłaty za prąd, odpisał tak: Proszę państwa mam 950zł emerytury na jedzenie wydaję miesięcznie 400, używki 200. Co miesiąc zbieram wszystkie rachunki wrzucam do wazonu i losuję 3 które mogę opłacić gdyż na więcej mi nie starcza Sad  i ostrzegam ze jezeli jeszcze raz otrzymam pismo w podobnym stylu to wyklucze waszą firme z losowania na conajmniej 3 miesiące Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #82 : 2011-08-26, 21:16:51 »

Jak nie pisze, to albo ledwie zipie, albo zdowiuśka i szkoda jej czasu na internecio...  Wink Laughing

Równie dobrze może być na wczasach...a może zmieniła forum na inne... a morze jest głębokie i szerokie i łatwo jest się w nim utopić... Wink
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #83 : 2011-08-28, 22:59:03 »

Viki czuje sie swietnie!Nawet nie wiedzialam ze w ciązy mozna sie tak dobrze czuc.Jestem "zdrowiusienka" -jak to pisze WOJCIECH dlatego wyjechalam na dlugie wakacje:)
Niestety nie moge popatrzyc tak jak kiedys na jajka i maslo jakos mnie zupelnie odrzucilo od tluszczu i takiej ilosci jajek.Mysle ze to faza przejsciowa bo przez pierwszy m-c ciazy jadalam duze ilosci masla i jajek -taka BYLA ochota.
Slodycze zupelnie nie wchodza w gre żadne!-DO TEJ PORY.Nawet kostka gorzkiej czekolady czy moj ulubiony sernik Laughing
Podobno tak ma byc jak pytalam lekarza optymalnego mam sie tym nie martwic i jesc wg smakow.Wiec tluszczu jem niestety mniej i jajek troche mniej ale wegle zawsze trzymam na granicy 60-70.
Robilam wszytskie badania i lekarz byl zaskoczony!ze takie dobre wyniki ze juz dawno takich nie wiedzial!Wiec mam nadzieje ze tak juz bedzie do konca.
Nie przytylam prawie wogole jakies 1-2kg a na ostaniej wizycie lekarz sam dopisal 0,9kg do ksiazeczkie zeby nie bylo ze nie przytylam w tym czasie wogole! Laughing
A jak TY VIKI?bo Ty juz chyba jestes blizej konca to masz pewnie duzo wieksze obciazenie:)?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #84 : 2011-08-29, 07:11:06 »

Na szczęście taka choroba mnie ominęła, ale to chyba fajnie jak się na ciążę choruje poronnie...  Wink Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #85 : 2011-09-02, 20:08:26 »

Cieszę się, że tak dobrze sie czujesz Wink
to najważniejsze,  że jesteś zdrowa i wszystko jest ok.
A z tymi jajkami to Ci przejdzie, przynajmniej u mnie tak było.
rozumiem, że skurcze ci minęły?

Ja też byłam na małych wakacjach Wink))

A ja , dziękuję czuje się dobrze ;-0
dzidzia rośnie jak na drożdżach, książkowo Wink ha ha
ja już w ostatnim trymestrze i jest troszkę ciężej niż na początku, ale ogólnie ok.
Wyniki b. dobre i waga również książkowa...
brzuszka nie mam dużego.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #86 : 2011-09-03, 07:40:02 »

Dużo ruchu do końca...  Very Happy
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #87 : 2011-09-05, 12:14:20 »

To zazdroszcze ze juz masz blizej  Laughing
Ja porobilam tyle planów na najblizsze pol roku ze jak sie zaczne zle czuc to wszytsko diabli wezma Laughing
Dlatego bardzo dbam o siebie staram sie jesc roznorodnie zeby wszytsko bylo pod kontrola:)
Mdlosci nie mialam wogole Laughing

Wojciech masz racje-ruch jest najwazniejszy!zauwazylam ze jak bylam na dluzszych wakacjach i duzo plywalam duzo ruchu spacery itp czulam sie wysmienicie.Dlatego poki pogoda staram sie codziennie cos pochodzic a w zimie zacznie sie dylemat przed basenem Confused Wiadomo ile tam roznosci wiec nie wiem czy sie zdecyduje zeby sie cos nie przyplatalo Sad

Z jajkami jest roznie raczej zaczyna przechodzi brak zupelnej ochoty na nie-niekiedy mam ochote ale i tak nie w takich ilosciach jak kiedys Smile

Skurcze przeszylly same od siebie, pewnie duza ilosci zjadanych pomidorow rozwiazala problem Laughing

Zycze dalszych sukcesow Laughing Ciesze sie u Ciebie wszytsko dobrze
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #88 : 2012-03-12, 13:45:33 »

Czy to prawda ze pod koniec ciazy powinno sie zjadac wiecej weglowodanow zwlaszcza w postaci skrobi (to wiem) ale tez wazna jest wtedy fruktoza????
A jak sie maja Ww prosste????
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #89 : 2012-03-12, 13:48:14 »

Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #90 : 2012-03-12, 14:20:22 »

Pieczywo o ktorym mowa to np pieczywo bialkowe optymalne z duza iloscia slonecznika, orzechow?

Glikagen tworzy sie tylko ze skrobi??????
Nic tu nie ma o fruktozie , wiec rozumiem ze tu na forum takie stwierdzenie bylo niepoprawne?

Panie Tomaszu dziekuje .

Prosze  jeszcze o wyjasnienie?Przed porodem zaczynam lekko panikowac i czlowiek przestaje juz myslec racjonalnie

Jedyne co zauwazylam ze przez 2 dni przestalam miec apetyty wogole i zmienil mnie sie smak na ziemniaki-gotowane, smazone, w kazdej postaci, natomiast obnizyl mnie sie zupelnie apetyt na zoltka-jajecznice na sniadnie nie zjadam z checia.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #91 : 2012-03-12, 14:39:59 »

Tylko spokojnie. Bez paniki.

PS
Łatwo powiedzieć.  Wink
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #92 : 2012-03-12, 14:47:18 »

Tak , latwo powiedziec gorzej w praktyce
Moj znajomy lekarz tez mowi ze to tylko fizjologia wiec nie ma co panikowac, ale wiadomo jak sie naslucha i naoglada to strachu nawet nie trzeba napedzac, sam sie wyzwala samoistnie Smile

Czytam wszedzie o tym glikagenie i pisze ze sklada sie z czasteczek glukozy
wiem jak wyglada przemiana wielocukrow na monocukry
Tylko zapytam jeszcze raz czy skrobia tylko ???
Ja po tym czasie 2 dniowego postu mam tez wiekszy apetyt na slodycze, sliwki w gorzkiej czekoladzie, migdaly w czarnej czekoladzie itp a cala ciaze prawie nigdy mnie do slodkigo nie ciglo mimo ze ogolnie jestem lasuchem czekoladowym:)
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #93 : 2012-03-12, 14:52:28 »

Pewnie się zbliża. Nie panikować, tylko rodzić.  Very Happy
Czekolada też dobra jest, tylko bez przesady.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #94 : 2012-03-12, 15:37:00 »

Dziekuje  Laughing
Wiadomo zadna skrajnosc nie jest dobra, zreszta za duzo nie dam tez rady zjesc
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #95 : 2012-03-12, 16:59:02 »

Panie Tomaszu jesli bym jeszcze mogla prosic o wyjasnienie albo ktos moze wie (bo ja juz lekko popada w jakas nieracjonalna paranoje:))
gdyz Dr.Kwasniewski pisze ze jest potrzeba magazynowania glikageny zeby nie doszlo do niedotlenienia podczas porodu a w kazdym z artykułów jest napisane ze glikagen gromadzi sie watrobie w tej formie zapasowej i uwalniany jest w ciagu 12-18h jesli sie nie dostarczy jego dalszej czesci a wiadomo ze porod trwa roznie nawet niekiedy wiecej niz 18h to co z tym glikagenem ???
Skad dla dziecka????
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #96 : 2015-11-25, 12:23:30 »

MZ: suplementy diety nie leczą ani nie zapobiegają chorobom

http://stooq.pl/n/?f=1008484&c=1&p=4+22


jakże to tak ?   Shocked   Cool


Czekolada też dobra jest, tylko bez przesady.

gdy zjem jej za dużo, to mam twardą kupkę Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #97 : 2015-11-25, 13:06:01 »

Jak można tak podważać wiarę w pigułkę!  Shocked Confused Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #98 : 2015-11-25, 13:27:30 »

No jaktotak???  Shocked Shocked No nieladnie kopac tak dolki pod panem Zieba  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Suplementacja witamin w ciąży
« Odpowiedz #99 : 2015-11-25, 13:53:12 »

Zmiażdżyłbym tego linka, ale moja wszechwiedząca bufonowatość synowska mi nie pozwala... Wink  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.