forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 17:08:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659592 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)  (Przeczytany 102805 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #20 : 2006-04-26, 19:35:01 »

  A trzy ksiazki "Odpowiedzi na listy" dr Kwasniewskiego to "de facto" co  SCIENCE FICTION  ???
   Hana
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #21 : 2006-04-26, 20:08:34 »

Ciekawe jak sytuacja wygląda z uczuleniem?
Zawsze dopadało mnie już na początku kwietnia, a apogeum osiągało w maju.
W tym roku w kwietniu nic.....
Niestety od wczoraj to samo co od 4 lat.
Przed rozpoczęciem ŻO kontaktowałem się z dr. Palą, który stwierdził, że takie uczulenie ustąpi...
Po roku, kiedy nie zauważyłem żadnej poprawy, rozmawiałem z dr. Głowackim, który zauważył, że jego kolega trochę przesadził obiecując natychmiastowe ustąpienie dolegliwości, bo na to potrzeba dobryc kilku lat...
Miejmy nadzieję, że tegoroczna późniejsza niż zaplanowano inauguracja objawów uczulenia jest takim krokiem do przodu , a nie wynika z późniejszego kwitnienia niektórych drzew (ze względu na długą zimę... Smile  )
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z uczuleniem?
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #22 : 2006-04-26, 20:39:03 »

Niestety ŻO niczego de facto nie leczy poza może nerwicami.
I tu się mylisz! ŻO nic nie leczy - nawet nerwicy, bo ŻO (Żywienie Optymalne) to żywienie pozwalające zachować zdrowie - u zdrowych.
Pewnie chodziło Ci o DO (Dieta Optymalna), które jest dodtosowane do każdego przypadku chorobowego indywidualnie Question. A w tym przypadku de facto paletka jest dość szeroka, ale jak wszędzie są wyjątki.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #23 : 2006-04-26, 20:53:37 »

Szymonie, a na co konkretnie jesteś uczulony, jeśli można wiedzieć? Mój tata ma od lat poważną alergię na pyłki i straszliwie się męczy na wiosnę i wczesną jesienią. Zainteresował się ŻO i pewnie zacznie je stosować. A więc mnie też interesuje wpływ ŻO na alergię. Z mojego osobistego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że przez ostatnie 10 lat byłam uczulona na laktozę i nie mogłam spożywać nabiału nawet w najmniejszej ilości. Po dwóch tygodniach na ŻO ten problem zniknął.

Pozdrawiam!
Mariszka
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #24 : 2006-04-26, 22:07:27 »

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z uczuleniem?
Jasne Wink moje uczulenia powodowały już nawet konieczność wstawania w nocy i zażywania wziewnych leków przeciwastmatycznych  Sad
dzisiaj na wiosnę zdarzy mi się katar sienny:) który kiedyś trwał praktycznie cały rok Sad adaptuję się do zmiany pyłków po jednej tabletce leku przeciwhistaminowego Smile w tym roku zażyłem 1 tabletkę ( słownie: jedną tabletkę ) telfastu notabene przeterminowaną Wink z perspektywy lat wszystkie objawy cofają się w tempie kilkakrotnie szybszym jak się nasilały Smile
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #25 : 2006-04-26, 22:40:05 »

  A trzy ksiazki "Odpowiedzi na listy" dr Kwasniewskiego to "de facto" co  SCIENCE FICTION  ???
   Hana

Myślę że tak
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #26 : 2006-04-26, 23:42:50 »

 Bruford, jeśli Twój nick jest wyrazem zafascynowania pewnym znamienitym perkusistą, to nie rozumiem, skąd u Ciebie ten brak refleksji. Myślałem, że nazwa King Crimson może do czegoś zobowiązywać.

Tomek
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #27 : 2006-04-27, 07:43:13 »

Myślę że tak

Będę bardzo nieuprzejma i napiszę tak: Bruford nie obrażaj myślących. Gdybyś napisał - domyślam się, domniemuję, wg moich poglądów, z punktu widzenia experta nauk dietetycznych Laughing, współczesne poglądy wiedzy medycznej lub najwyzsze autorytety w tym względzie Laughing Laughing Laughing  - to bym się nie odezwała.
Ty przeczytaj choć coś z Dr-a JK, a nie przedstawiaj akademickich poglądów typu: DO jest szkodliwe, bo to Atkins po polsku lub powszechnie wiadomo, że miażdżyca jest nieuleczalna - choć wielu się z niej wyleczyło - jak to możliwe?, a no możliwe. Dla expertów nadal - NIE Shocked Laughing Laughing Laughing.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #28 : 2006-04-27, 09:16:44 »

Bruford, jeśli Twój nick jest wyrazem zafascynowania pewnym znamienitym perkusistą, to nie rozumiem, skąd u Ciebie ten brak refleksji. Myślałem, że nazwa King Crimson może do czegoś zobowiązywać.

Tomek

Istotnie fascynacji,istotnie zobowiązuje.Nie zgadzam się natomiast na sformułowanie " brak refleksji" , ja raczej nazwałbym to refleksją pogłębioną.
By the way, witam znawcę.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #29 : 2006-04-27, 09:22:11 »

Myślę że tak

Będę bardzo nieuprzejma i napiszę tak: Bruford nie obrażaj myślących. Gdybyś napisał - domyślam się, domniemuję, wg moich poglądów, z punktu widzenia experta nauk dietetycznych Laughing, współczesne poglądy wiedzy medycznej lub najwyzsze autorytety w tym względzie Laughing Laughing Laughing  - to bym się nie odezwała.
Ty przeczytaj choć coś z Dr-a JK, a nie przedstawiaj akademickich poglądów typu: DO jest szkodliwe, bo to Atkins po polsku lub powszechnie wiadomo, że miażdżyca jest nieuleczalna - choć wielu się z niej wyleczyło - jak to możliwe?, a no możliwe. Dla expertów nadal - NIE Shocked Laughing Laughing Laughing.

Będę uprzejmy i skoryguję niektóre Twoje nieuprawnione twierdzenia:
1.Nie przedstawiłem jeszcze żadnego "akademickiego poglądu"
2.Przeczytałem sporo tekstów Kwaśniewskiego.jestem jednak szczególnym fanem tzw "świadectw wyzdrowienia"
3.myślących nigdy nie obrażam,nigdy.
4.Mieżdżyca nie jest uleczalna przy pomocy DO.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #30 : 2006-04-27, 14:46:26 »

Jak juz ,to nie "Kwasniewskiego"--TYLKO DR KWASNIEWSKIEGO:
Dr Kwasniewski pisze ksiazki,--teksty pista autorzy hitow.
"Swiadectw wyzdrowienia" szukaj w szpitalach,klinikach,prywatnych praktykach lekarskich i tam dolaczysz do grona "szczegolnych fanow" zdrowychn z pomoca medycyny konwencjonalnej..
    Hana
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #31 : 2006-04-27, 15:27:54 »

Jak juz ,to nie "Kwasniewskiego"--TYLKO DR KWASNIEWSKIEGO:
Dr Kwasniewski pisze ksiazki,--teksty pista autorzy hitow.
"Swiadectw wyzdrowienia" szukaj w szpitalach,klinikach,prywatnych praktykach lekarskich i tam dolaczysz do grona "szczegolnych fanow" zdrowychn z pomoca medycyny konwencjonalnej..
    Hana

A coś poza nieistotnymi poprawkami?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #32 : 2006-04-27, 16:35:40 »

 "Miadżyca nie jest uleczalna przy pomocy DO".

   To ma być prowokacja ? Owszem, żywienie optymalne nie leczy miażdżycy, ono ją rozwala w perzynę. Właśnie arterioskleroza jest jedną z najszybciej cofających się chorób przy tym modelu żywienia. Powtarzam, MODELU, a nie diecie, bo jakoś to trzeba było nazwać, a że niefortunnie dietą, to po prostu głupio wyszło. No, ale przecież dieta oznacza sposób odżywiania się ! W przyrodzie, sformułowanie - "dieta tygrysów syberyjskich..." nie oznacza przecie, że tygrysy wzięły się na sposób i żrą jakieś kiełki zamiast jeleniowatych. Określenie "dieta" jednak źle mi się kojarzy, pomimo wszystko.

Tomek
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #33 : 2006-04-27, 16:46:23 »

"Miadżyca nie jest uleczalna przy pomocy DO".

   To ma być prowokacja ? Owszem, żywienie optymalne nie leczy miażdżycy, ono ją rozwala w perzynę. Właśnie arterioskleroza jest jedną z najszybciej cofających się chorób przy Tomek

Nie, to nie jest prowokacja tylko stwierdzenie prostego faktu. Leczy bo co? Bo dr Kwaśniewski tak napisał?? Bo można spotkać "przekonujące " o tym tzw "świadectwa wyzdrowienia"?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #34 : 2006-04-27, 17:49:29 »

"A poza nieistotnymi poprawkami"-pytam-jakie masz podstawy do tak krytycznego nastawienia wzgledem optymalnego sposobu zywienia???
   Hana
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #35 : 2006-04-27, 18:30:57 »

"A poza nieistotnymi poprawkami"-pytam-jakie masz podstawy do tak krytycznego nastawienia wzgledem optymalnego sposobu zywienia???
   Hana

Rozumowe, rzecz jasna.W prosty sposób wynikające z wnikliwej lektury prac Mistrza , jak i licznych " dowodów skuteczności'" ŻO ( lub DO lub optymalnego modelu odżywiania jak kto woli)
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #36 : 2006-04-27, 18:45:19 »

 Dajże spokój Człowieku. Podaj konkretne przykłady. Wtedy zaistnieje polemika, a tak ? A tak..NIC.

T.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #37 : 2006-04-27, 18:51:49 »

Dajże spokój Człowieku. Podaj konkretne przykłady. Wtedy zaistnieje polemika, a tak ? A tak..NIC.

T.

Ależ proszę.Nie dalej jak parę dni temu dostępny online (www.dobradieta.pl) list długoletniego opty który diety przestrzegał skrupulatnie po to by w ciągu 9 lat jej stosowania dorobić się 90% zwężenia tt wiencowych i kwalifikacji do by-pass(taaak,wiem, napewno popełniał błędy w DO lub jest agentem wegetarian).I każdy z brzega tzw list wyleczonego z Dziennika Zachodniego gdzie ani dowodu na istnienie choroby ani dowodu tym bardziej na jej ustąpienie.A miażdżyca ma nieco zbyt złożoną etiologię by numerologicznie skomponowane żarełko wyleczyć ją mogło.
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #38 : 2006-04-27, 18:58:14 »

Cytuj
Szymonie, a na co konkretnie jesteś uczulony, jeśli można wiedzieć?

Przerwę na moment ten fascynujący polilog i odpowiem na wyżej postawione pytanie: nie wiem.
Uczulenie mam od 4 lat i od tamtego czasu nie chciało mi się zrobić badań. Z prostego względu: alergia i tak jest w zasadzie nieuleczalna dla konwencjonalnej medycyny (moja dziewczyna, która jest na ostatnim roku Akademii Medycznej, powiedziała mi, że jak dzięki ŻO wyleczę się z niej (znaczy się z alergii), to ktoś powinien dostać Nobla ...), więc cóż za różnica , czy to pyłek ten czy tamten... Łatwiej było biec do apteki.....
Ale pokrzepiony przykładem Sławka oraz postępami własnego organizmu uważam, że proces zdrowienia będzie postępował. Czego życzę i Twojemu Tacie, Mariszka
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #39 : 2006-04-27, 19:24:58 »

  Bruford, jest temat do polemizowania. Przeczytałem dość pobieżnie ten wątek i na razie napiszę tyle :

  - 75 lat , 181 cm wzrostu i przy tym aż 80 kg wagi ??????????
  - zasadnicze : poziom trójglicerydów o tego pana wynosi powyżej normy, co od razu jest wynikiem jego BTW  !!! Sam spójrz, ten człowiek ma cukrzyce i zajada 70 gr cukru !!!!!!! Zjada też duużo białka.
    Połowa z tego nadmiaru białka zamieni się w kolejną porcję cukrów !!

Ten człowiek nie stosuje żywienia optymalnego. On sobie wszystko zawyżył. Ciekawe, że nie doliczyliście do tego lekarstw. Ten człowiek powinien się leczyć żywieniem pod ścisłą kontrolą cyfrową. Tak schrzanił przez całe swoje życie zdrowie, że teraz musi z spać z kalkulatorem. Jeśli nikt mu tego nie wytłumaczy,  odda się pod "opiekę" lekarzy. Można drukować akt zgonu.

  Bruford, jeśłi to ma być argument, to jedynie do rozmowy. Tylko po co, przeciez widać, że jest chory na cukrzycę, a je ilości jak młody kolarz.

Tomek
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.