forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:26:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)  (Przeczytany 101648 razy)
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #40 : 2006-04-27, 19:34:39 »

Nie przesadzajmy , BMI ma 24 , to nie dramat.Poziom TGI też nie ma kluczowego znaczenia dla jego tt wieńcowych.A co ma wnieść doliczenie lekarstw??Nie to nawet nie jest argument.Argument jest taki : nigdy i nigdzie nie wykazano wiarygodnnie "leczniczego" wpływu DO na miażdżycę a proponowane w tym wzgledzie mechanizmy mają charakter wishful thinking.W sytuacji tego człowieka opieka lekarzy może akurat opóźnić potrzebę wypisania aktu zgonu.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #41 : 2006-04-27, 19:54:52 »

  Niektóre spośród lekarstw na nadciśnienie mogą powodować zawał.

T
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #42 : 2006-04-27, 20:00:25 »

Bruford, albo będziesz się zachowywał stosownie na tym Forum, albo dołączysz do trzech zbanowanych "kwiatuszków". Piszę to otwartym tekstem (a nie na priv.) ponieważ jako gospodarz nie życzę sobie (przypuszczalnie większość Użytkowników również), aby w takiej formie i takie osoby miały przywilej wypowiadania się w tym gronie. Oczekuję jasnej i szybkiej deklaracji poprawy, albo... nie pisz więcej.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #43 : 2006-04-27, 20:24:49 »

Bruford, albo będziesz się zachowywał stosownie na tym Forum, albo dołączysz do trzech zbanowanych "kwiatuszków". Piszę to otwartym tekstem (a nie na priv.) ponieważ jako gospodarz nie życzę sobie (przypuszczalnie większość Użytkowników również), aby w takiej formie i takie osoby miały przywilej wypowiadania się w tym gronie. Oczekuję jasnej i szybkiej deklaracji poprawy, albo... nie pisz więcej.

Czy mógłbyś sprecyzować co mianowicie było niestosowne? I co to znaczy mianowicie "takie osoby"? Tzn jakie?
Nie sądzę bym mógł składać jakiekolwiek deklaracje poprawy nie znając realnych zarzutów? Czyżby jakakolwiek krytyka DO wystarczała do "bana"??
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #44 : 2006-04-27, 20:26:28 »

  Niektóre spośród lekarstw na nadciśnienie mogą powodować zawał.

T


Mogą mogą o ile są źle dawkowane lub podane bez wskazań.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #45 : 2006-04-27, 20:35:04 »

...Czyżby jakakolwiek krytyka DO wystarczała do "bana"...??

Krytyka tego tematu (DO) jest mi obojętna, bo to się broni samo - każdy ma prawo wyrobić sobie własne zdanie. Nie życzę sobie chamstwa w stosunku do Jana Kwaśniewskiego.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #46 : 2006-04-27, 21:17:28 »

Nie mam możliwości żadnej retorsji wobec Ciebie , Toan , ale nie podoba mi się imputowanie mi chamstwa.Określenie " Mistrz" bywa nadzwyczaj chętnie używane wobec dr Kwaśniewskiego, jeśli nawet pobrzmiewa w moich słowach ironia to uprawniona.Nigdy nie zauważyłem natomiast reakcji admina na bezpodstawne zarzuty jakie na tym forum padają wobec całej grupy zawodowej.Banuj waść jak Ci nie pasuje swoboda wypowiedzi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #47 : 2006-04-27, 21:42:42 »

  NIe znam wszystkich wypowiedzi Bruforda, ale nie widzę żadnych objawów chamstwa w tym wątku.
            Zdziwiłbym się wystąpieniu bana w tym przypadku. Serio !

Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #48 : 2006-04-27, 21:54:08 »

Do Buforda:
Jak widzisz swoboda wypowiedzi jest dość szeroka i krytykować można wszystko, z wyjątkiem jednego. "Mistrz" pisz tam, gdzie jest to mile widziane - tu nie jest. Nie musisz też pisać "dr", bo nigdy i nigdzie nie widziałem, aby Jan Kwaśniewski podpisał się w ten sposób. To tylko zwyczajowy zwrot, którego używają osoby zwracające się do Dr-a JK.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #49 : 2006-04-27, 21:56:26 »

   ale nie widzę żadnych objawów chamstwa w tym wątku.

Buford wiedział natychmiast, o co chodzi ..., a ja "dmucham na jeszcze zimne".
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #50 : 2006-04-27, 22:06:54 »

   ale nie widzę żadnych objawów chamstwa w tym wątku.

Buford wiedział natychmiast o co chodzi i nie przypadkowo.

Tylko dlatego , że nadzwyczaj łatwo odczytać motyw Twojej reakcji, Toan. OK , nigdy więcej słowa Mistrz choć w sumie nie oponujecie zanadto gdy jest używane z namaszczeniem.Wymagam natomiast cofnięcia sformułowania o chamstwie.Jak rozumiem taka deklaracja jest wystarczająca.

A Tomkowi dziękuję , rzadka to a zacna reakcja ze strony potencjalnego adwersarza. Ukłon. Zapachniało dawnymi czasy.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #51 : 2006-04-27, 22:12:43 »

COFAM, życzę udanej i miłej konwersacji!. Dobranoc.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #52 : 2006-04-27, 22:19:23 »

Przyjmuję , cofam także.Dobranoc.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #53 : 2006-07-02, 21:22:56 »

No dobra, to ja dodam coś na temat swoich alergii.

ŻO zaczęłam ok. 7 lat temu 4 listopada. Już w marcu nie pojawił się kaszel, jako reakcja na pyłki leszczyny, a potem - w kwietniu -nie miałam gorączki, kataru, bólów gardła, gdy pojawiły sie pyłki brzozy... brrr
Od tamtej pory nie miałam żadnych problemów z pyłkami. Dopiero w ostatnich dwóch latach, kiedy przygarnęłam dwa koty, pojawiły mi się bardzo delikatne objawy alergii na wiosnę.

Ciekawi mnie, Tomkiewicz, czy zbadałeś swoją tarczycę. Jeśli wykluczone problemy z tarczycą, to jeszcze tłuszcz zjadany w nadmiarze może wywołać 7. poty  Smile.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #54 : 2006-07-03, 13:46:07 »

Ewa.Tarczycę, jakem jasnowidz Tomkiewicz ma w normie.Tłuszcz jadany w nadmiarze może wywołać 7 poty.HaHaHa.Zależy jaki tłuszcz.Codzienna nadmierna potliwość ustępuje najdalej po trzech dobach jak zamienimy mlecze tłuszcze na smalec i boczek. Alergia na koty PO trzech dobach TEŻ ustępuje/zmniejsza się w istotny/zauważalny sposob jak zrobimy powyższą wersję. Warunek bez zbóż w diecie.Pyłki są tu "testerem" sprawności organizmu.In vivo.
Mam nadzieję, że Ci, którzy jadają codziennie białka zwierzęce - nie jadają orzechów! Gdy jemy dobre białko, złe/niepotrzebne białko "zawadza" w organizmie.
Przyczyną nawrotów dolegliwości są nie koty, nie pyłki, nie tarczyca lecz nieprawidłowe zasilanie, które doprowadza do tych problemów, a które to problemy (wszystkie, od guzów tarczycy, po inne) znikają na PRAWIDŁOWYM ZASILANIU.
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #55 : 2006-07-03, 14:30:28 »

Co takiego jest w mlecznych, że wywołują alergię i blokują chudnięcie?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #56 : 2006-07-03, 16:32:11 »

Wapń (blokuje działanie enzymu w cytozolu komórki i niemożliwy jest jeden z etapów przejścia glukozy do 3 węglowej pochodnej, glu nie może zatem w obecności za dużej ilości wapnia wejść do mitochondrium lecz służy do przerobu w cyklu pentozowym, który jak wiadomo jest w organizmie do syntez tłuszczów i białka), aminokwasy glukogenne(jak sama naswa wskazuje), laktoza(cukier), kwas mlekowy(z niego da się utworzyć cukier). Wszystko to Matka Natura stworzyła prawdopodobnie po to, by w okresach głodu karmiącej jej potomstwo przetrwało. Tłuszcz w towarzystwie w/w jeszcze bardziej nasila swe "glukogenne" działanie. Nie chodzi o to że masło,mleko są trujące (choć dla osoby np.nowotworowej są) lecz "robią" nadmiary glukozy w organizmie. DO ma do minimum zmniejszać metabolizm szlakiem pentozowym. Mniej syntez charakteryzuje organizm o mniejszych zapotrzebowaniach na nowe komórki. Mniej syntez mowi też, że nie starzejemy się w szybkim tempie. Zapotrzebowanie na mniej syntez (czegokolwiek) - "mówi",że mamy mniej zniszczeń.W DO mowimy nie tylko o leczeniu chorób, lecz także o wolniejszym starzeniu się i likwidacji mozolenia się na próżno.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #57 : 2006-07-03, 23:00:45 »

Ewa, dzięki. Sprawdzę, co mówisz. Nie będę jadła nic pochodzenia mlecznego. Nieduzo mnie to będzie kosztowało, bo ostatnio masła jadłam b. mało, biały ser czasami. Najciezej bedzie mi zrezygnować ze śmietanki do herbaty i 22 % Śmietany Szefa, którą uwielbiam i jadłam często do obiadu.
Cieszę się, że KTOŚ chce ze mną gadać  Smile. Fajnie, ze jesteś. Parę lat nie zaglądałam na to forum, a tu taka niespodzianka.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #58 : 2006-07-04, 00:03:28 »

Jeżeli pozostawisz łyżeczkę śmietanki w kawie nic nie schudniesz, sprawdzałam.18 lat zalecam, diety.Stosuję u siebie smalec 1-2g/kg wagi ciała na dobę, czasem więcej. Co jakiś czas robię budyń ze 100g masła. Ważę 55kg, wzrost 163cm.Każdy sos zatrzepany mąką powodował, że "rosło mi w gardle".Dieta tłusta jest celem.Mimo to zjadam "po dziecku" 1x na 2 tyg pizzę. Pszenica u ludzi zwykle wywołuje mniejsze dolegliwości, a i jak mam powąchać świeży chleb i świeży produkt pszenny to bardziej miły (?) mi jest produkt pszenny.Zwracam uwagę na to co jem. Dawno nie jadłam marchewki! Długo trwało zanim przekonałam się o szkodliwości łyżeczki cukru na dobę, ćwiartki jabłka. Lepsze ziemniaki i pomidor itp.I co - dziś wypiłam herbatę z cukrem i zjadłam 100g arbuza! Szkoda gadać. Trzeba dalej nad sobą pracować!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #59 : 2006-07-04, 09:07:16 »

Ja nie mam ciągot do cukru. Owoców nigdy nie lubiłam. Jeśli jem maliny, jagody, to dla wit. C

W jakim wieku masz dziecko? Nie udało ci się uniknąć pizzy w jego posiłkach?

Ja mam dzieci 18, 25 wiec nie mam zbyt duzego wpływu na to, co jedzą. Córka (25) je rozsądnie, nie słodzi, nie soli, mało pieczywa, bez owoców, tylko warzywa, podroby, nie boi się tłuszczu - to już coś. Zamykam oczy, jak widzę, co je syn (buły z minimalną ilością dodatków, coca-cola, ryz, tylko kurczak /krew A, cos w tym jest(?)

Dlaczego mówisz, ze pszenica wywołuje mniej dolegliwości? Powiedz hasłowo.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.