forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:51:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658464 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)  (Przeczytany 101650 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #80 : 2006-11-25, 14:38:55 »

KR,przytyles,byc moze zapomniales,ze na DO jemy bardzo malo,raz dziennie  no moze dwa,tluszczu wtedy tylko wiecej gdy wykonujemy wysilek fizyczny.Zweryfikuj swoj jadlospis a wizyta u specjalisty bedzie nie potrzebna, no moze tylko po to, by zrobic podst.badanie krwi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #81 : 2006-11-25, 14:39:46 »

 Nie wiem , po co pisałem ten powyższy post. Za dużo w nim "jakieś", "jakiś". Beznadziejność.

T
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #82 : 2006-11-25, 16:06:25 »

T.po prostu tymi plackami dostarczyles ogromna ilosc cukru,ja mam tak po zjedzeniu babki ziemniaczanej/zauwazylam ,ze jest bardzo lubianym posilkiem przez wiele rodzin,placki tez/.Chociaz zjedzenie plackow w ilosci ok.5/te z odp.iloscia jajek /nie powoduje u mnie zadnych negatywnych objawow. Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #83 : 2006-11-25, 16:46:12 »

Placki ziemniaczane mogą być takie (KK-17):
jeden ziemniak (10dag), 4 żółtka (8dag), łyżeczka mąki (6g) sól do smaku!, białko ubite z jednego jajka (2,5dag) 1/4 kostki smalcu (6dag) - BTW 1:4,9:0,9 - prędzej tłuszcz "zatka", niż się zje za dużo węglowodanów. No chyba, że się "zgrzeszy" Shocked Laughing - ŁAKOMSTWEM.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #84 : 2006-11-25, 22:13:35 »

Dobrze znam dwie osoby, ktore po trzech latach ZO, wrocily na pastwisko -korytkowe- --dzisiaj nazywaja sie DIABETYKAMI.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #85 : 2006-11-25, 22:38:38 »

Tomas to racja,ze tych plackow KK str.17 nie da sie w wiekszej ilosci spalaszowac.Dlatego robie te na jeden kartofel jedno jajko no i smalec.Bardzo lubie placki ziemniaczane a ze nie jem ani prod.macznych ani mlecznych to te placki na otarcie lez.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #86 : 2006-11-26, 18:07:28 »

Dodana łyżeczka mąki do zasmażki, czy taka sama do sosu z mięsa wolowego wywoływały u mnie w wieku jakieś nastu lat - nudności. Mogłam nie jeść po "takim" daniu do następnego dnia...
Teraz wiem, że łyżeczka mąki codziennie często blokuje chudniecie i jest przyczyną tzw. "pojadania".
Możemy zjeść boczku, żółtek zastosować właściwe BTW lecz większe zapotrzebowanie na płyny po "niepotrzebnym" jest widoczne...
Jeden po łyżeczce mąki ma braki apetytu, inny - chęć pojadania (czy większe zapotrzebowanie na płyny).
Tak samo z dziećmi mlecznymi. Jednemu mleczne blokują apetyt (dzieci mniej niż norma  przybierające na wadze), innym blokują chudnięcie.
Można stosować B:T 1:2 a i tak bywa problem ze schudnieciem. Mniej jeść strawy optymalnej? No też  Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #87 : 2006-11-26, 19:23:20 »

Dobrze znam dwie osoby, ktore po trzech latach ZO, wrocily na pastwisko -korytkowe- --dzisiaj nazywaja sie DIABETYKAMI.


Hana, rewelacyjna wypowiedź Smile  !!

T
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #88 : 2006-11-26, 20:15:17 »

Tomek-dziekuje , a te w.w. osoby mowia, ze to w rodzinie maja.Patrzcie jaka teoria,czy ona medyczna?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #89 : 2006-11-26, 22:44:15 »

Cytuj z: lekarka
Dodana łyżeczka mąki do zasmażki, czy taka sama do sosu z mięsa wolowego wywoływały u mnie w wieku jakieś nastu lat - nudności. Mogłam nie jeść po "takim" daniu do następnego dnia...
Lekarko, ty mnie zadziwiasz. Zauważylaś i pamiętasz takie rzeczy sprzed nastu lat, kiedy byłaś dzieckiem?

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #90 : 2006-11-26, 23:31:57 »

Jakoś nie pamiętam w co byłam ubrana, natomiast kwestie dotyczące diety - przewijają mi się w życiorysie dość jasno...
Chyba miałam to zapisane w gwiazdach...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #91 : 2013-04-06, 12:02:07 »

Wapń (blokuje działanie enzymu w cytozolu komórki i niemożliwy jest jeden z etapów przejścia glukozy do 3 węglowej pochodnej, glu nie może zatem w obecności za dużej ilości wapnia wejść do mitochondrium lecz służy do przerobu w cyklu pentozowym, który jak wiadomo jest w organizmie do syntez tłuszczów i białka), aminokwasy glukogenne(jak sama naswa wskazuje), laktoza(cukier), kwas mlekowy(z niego da się utworzyć cukier). Wszystko to Matka Natura stworzyła prawdopodobnie po to, by w okresach głodu karmiącej jej potomstwo przetrwało. Tłuszcz w towarzystwie w/w jeszcze bardziej nasila swe "glukogenne" działanie. Nie chodzi o to że masło,mleko są trujące (choć dla osoby np.nowotworowej są) lecz "robią" nadmiary glukozy w organizmie. DO ma do minimum zmniejszać metabolizm szlakiem pentozowym. Mniej syntez charakteryzuje organizm o mniejszych zapotrzebowaniach na nowe komórki. Mniej syntez mowi też, że nie starzejemy się w szybkim tempie. Zapotrzebowanie na mniej syntez (czegokolwiek) - "mówi",że mamy mniej zniszczeń.W DO mowimy nie tylko o leczeniu chorób, lecz także o wolniejszym starzeniu się i likwidacji mozolenia się na próżno.
Odświeżyłem wykopalisko z pytaniem czy powyższe to prawda czy życzenia?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #92 : 2013-04-06, 12:07:09 »

Według mnie jeden z elementów prawdy. Very Happy W żadnym wypadku życzenia!
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #93 : 2013-04-06, 13:09:21 »

Ja mam po nabiale takie uczucie jakby mi się zaczęły policzki pocic ,jakby mi tam jakieś krople potu się zbierały . Po maśle az tak nie mam . najwięcej po mlecznych z wiekszą ilościa b albo ww , np ser biały , śmietana trochę .. Po serach pleśniowych też mniej .Natomiast po mleku to całe bebechy zawalone . Wzdęcia jak po kapuście kiedyś z ziemniorami i miesem na typowym korytku ...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #94 : 2013-04-06, 19:33:34 »

no to wspolczuje, pozostaje ci tylko,......dieta genotypowa i grup krwi  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #95 : 2013-11-03, 12:29:04 »

Ja mam po nabiale takie uczucie jakby mi się zaczęły policzki pocic ,jakby mi tam jakieś krople potu się zbierały . Po maśle az tak nie mam . najwięcej po mlecznych z wiekszą ilościa b albo ww , np ser biały , śmietana trochę .. Po serach pleśniowych też mniej .Natomiast po mleku to całe bebechy zawalone . Wzdęcia jak po kapuście kiedyś z ziemniorami i miesem na typowym korytku ...

Mleko- rozumiem, że surowe było. Very Happy
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #96 : 2015-03-17, 22:11:53 »

Placki ziemniaczane mogą być takie (KK-17):
jeden ziemniak (10dag), 4 żółtka (8dag), łyżeczka mąki (6g) sól do smaku!, białko ubite z jednego jajka (2,5dag) 1/4 kostki smalcu (6dag) - BTW 1:4,9:0,9 - prędzej tłuszcz "zatka", niż się zje za dużo węglowodanów. No chyba, że się "zgrzeszy" Shocked Laughing - ŁAKOMSTWEM.

Zhakowałem placki ziemniaczane.

Składniki ciasta w kolejności malejącej masy:
- drożdże babuni 100g
- mąka ziemniaczana
- cukier
- sól (NaCl+KCl)
- sporo pieprzu

Drożdże występują jako zamiennik tego co odpadło z ziemniaka przy jego przeróbce na mąkę ziemniaczaną. Składniki mieszam dodając zimną wodę bardzo oszczędnie i natychmiast smażę na tłuszczu. Zalety to zaskakująco ciekawy smak, coś pomiędzy plackami ziemniaczanymi i golonką, zero obierania, tarcia i zmywania.
 Shocked
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #97 : 2015-03-18, 06:25:25 »

Wole Zyona,"zbanujcie" go!!!!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #98 : 2015-03-18, 07:48:17 »

 Laughing
Zyon jadł przynajmniej przysmak śniadaniowy, jak chłop, z jajami...
A tu... drożdże?
Mazut też ma pewnie ciekawy smak.  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Napady uczucia gorąca (płonące uszy)
« Odpowiedz #99 : 2015-03-18, 08:35:49 »

 Laughing
A ja wybieram ten wariant. Dobrze jest, gdy niekiedy porządne chłopisko po wsiach się wyhasa. Wink Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.