forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:43:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ  (Przeczytany 156798 razy)
Zonia
Go


Email
Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« : 2011-06-11, 22:57:07 »

Do wszystkich kierowców.
Bardzo dobry pomysł, koniecznie przeczytaj do końca!.
Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za litr, a potem może i więcej.
Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzane były kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, zenie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie, rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich.
Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści.
Przeczytaj proszę i przyłącz się!
Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa.
I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.
Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą
zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów.
Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia.Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x> > 10 = 300)>
i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10...
Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa?
Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych, dotrzemy do 300 milionów konsumentów w> > ciągu 8 dni! Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?
W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.
WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU(ok.3, 5> > PLN /litr).
Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość - nie kupuj paliwa na BP i STATOIL.
Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch.
Popieram, dlatego przesyłam dalej Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #1 : 2011-06-12, 00:03:20 »

Ja sie nie przylaczam.
Samochody truja. Niby jest benzyna bezolowiowa, wtryski paliwa, niby silniki nowsze. W Polsce jezdzi wiekszosc zlomu sprowadzanego za grosze ze zlomowisk starej UE. Srednia predkosc samochodu w miastach to 25 do 30 km/h. Rower dojedzie szybciej. W 1 samochodzie ktory ma 5 miejsc, jak sie przypatrzec, jedzie 1 osoba. Samochody blokuja drogi, (ktore wogole nie sa przystosowane do jazdy samochodami), rowerzystom. Mafia ubezpieczeniowa za zgoda rzadu, pobiera coraz wieksze kwoty za obowiazkowe Laughing ubezpieczenia OC(nie pamietam kwoty odszkodowania, i nie bede szukal w necie ale chyba milion? ojro?), pobieraja a nie wyplacaja. Tak jakbym widzial odwrotna reklame Marka Kondrata. NW samochodowe?   Nieobowiazkowe, ale kilka lat temu 9 tys jak zabiles pasazera w swoim samochodzie. Za to mafia  serwisowa(naprawy powypadkowe) w powiazaniu z mafia orzecznikow ubezpieczycieli ma sie dobrze. Ubezpieczyciele maja kontrakty z firmami serwisowymi, orzecznik orzeka uszkodzenia(robi jakies fotki, przydatny jest jeszcze jakis duzy mlotek, co sie nie uszkodzilo to sie uszkodzi), naprawy drozsze, odszkodowania wieksze(ale tylko na naprawy), koszty ubezpieczyciela wieksze, skladka rosnie.
Rozpisalem sie. Samochody sa BE. Komunikacja w miastach powinna byc: metro, tramwaje, taksowki powietrzne takie jak widzialem w filmach Laughing
A samochodem? Na kolym lod rabac.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #2 : 2011-06-12, 00:28:20 »

Trudno się nie zgodzić z Twoim "NIE" - maf
Tylko ta niekonsekwencja...
Bo niby dlaczego wśród tego co powinno być, dopuszczasz taksówki?
A jeśli taksówki to i w ich interesie jest ten protest, a Ty występujesz przeciwko protestowi.
Więc jesteś za taksówkami czy przeciwko? W naszym interesie również jest by taksówkarz
paliwo kupował taniej, zresztą nie tylko taksówkarza, ale i pozostałe środki lokomocji, które dopuszczasz -
wiadomo przecież dlaczego...

Moje auto nie jest złomem ściągniętym z zachodu i nie truje  Razz
Ale faktycznie, jak wysiądzie katalizator, to stanę przed wyborem: zainwestować w nowy czy zatankować benzynę, bo jechać muszę.
Dlatego jestem za opcją "wilk syty i owca cała" : tańsze paliwo i nowy katalizator, co by Ciebie nie truć  Very Happy
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #3 : 2011-06-12, 00:50:14 »

Trudno się nie zgodzić z Twoim "NIE" - maf
Tylko ta niekonsekwencja...
Bo niby dlaczego wśród tego co powinno być, dopuszczasz taksówki?
...
Zauwazylas takie, jak to mowil Klobuszewski, niedomowienie? Taksowki powietrzne co lataja,  napedzane silnikiem jonowym albo antygrawitacja. Taki film byl, co ta kobieta spadla z skads do takiej taksowki, i miala w sobie w srodku jakis element, i gral w tym filmie taki aktor, co go lubie. A tytul filmu to byl chyba 4 element, albo 6 ? Widze twarz tego aktora, ale ja nie mam pamieci do nazwisk. Chyba gral tez w szklanej pulapce ale nie wiem czy 1 czy 2. To zorientujesz sie o tego taksowkarza co jezdzil na paliwie jonowym. Takie taksowki przyszlosciowe mialem na mysli. Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #4 : 2011-06-12, 07:55:38 »

Zaraz siem pani Teresa oburzy, bo przecież to akcja antypaństwowa, antybudżetowa, antysprawiedliwa społecznie...  Shocked Confused
Wystarczy zobaczyć ile państwo zgarnia z paliwa podatku, aby domagać siem jeszcze wyższej ceny benzynki...  Wink
I tak: akcyza - 1,99 zł, opłata paliwowa - 0,03zł, VAT- 1,10zł, czyli benzynka kosztuje pewnie około 1,5zł, reszta to PODATKI, które Państwo trwoni na rozdawanie biednym i to nie tym, którzy faktycznie potrzebują pomocy!
Ale się stara, więc trzeba dużo jeździć i się nie buntować, a cieszyć jak benzina będzie po 10zł, bo to społecznie sprawiedliwe!  Wink
Przecież naprawdę biedni samochodów nie mają.  Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #5 : 2011-06-12, 08:00:00 »

Choć aut nie mają, to biedni płacą za koszty paliwa w produktach pierwszej potrzeby, jakby kto miał wątpliwości...  Sad
"A kużden patol na dwa kuńce..."  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #6 : 2011-06-12, 08:56:43 »

Ta akcja to znowu napuszczanie na siebie ludzi, a "klasa polityczna" czyta i rechocze Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #7 : 2011-06-12, 10:16:17 »

Idą wakacje, to benzin będzie pewnie po około 6zł...  Confused
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #8 : 2011-06-12, 13:14:19 »


Zauwazylas takie, jak to mowil Klobuszewski, niedomowienie? Taksowki powietrzne co lataja,  napedzane silnikiem jonowym albo antygrawitacja. Taki film byl, co ta kobieta spadla z skads do takiej taksowki, i miala w sobie w srodku jakis element, i gral w tym filmie taki aktor, co go lubie. A tytul filmu to byl chyba 4 element, albo 6 ? Widze twarz tego aktora, ale ja nie mam pamieci do nazwisk. Chyba gral tez w szklanej pulapce ale nie wiem czy 1 czy 2. To zorientujesz sie o tego taksowkarza co jezdzil na paliwie jonowym. Takie taksowki przyszlosciowe mialem na mysli. Serdecznie pozdrawiam.

Noooo, teraz wszystko jasne Wink
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #9 : 2011-06-12, 13:17:55 »

Z wypowiedzi poniżej, domyślam się, że stać Was Kochani na coraz droższe paliwo Wink
No, Zonka....przyłóż się bardziej, to może i Ciebie w końcu będzie na to stać  Cool
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #10 : 2011-06-12, 13:33:46 »

Akcja może miałaby szansę powodzenia gdyby nie spryt biznesowy. Wystarczy że zmienią nazwę stacji paliwowej, a my będziemy nabici w balona  Shocked Laughing
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #11 : 2011-06-12, 13:49:32 »

Akcja może miałaby szansę powodzenia gdyby nie spryt biznesowy. Wystarczy że zmienią nazwę stacji paliwowej, a my będziemy nabici w balona  Shocked Laughing
Takie zmiany nie są łatwe do przeprowadzenia, a koszty chyba byłyby niewspółmierne do strat, jakie ewentualnie poniosą w wyniku protestu Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #12 : 2011-06-12, 22:20:29 »

Z wypowiedzi poniżej, domy¶lam się, że stać Was Kochani na coraz droższe paliwo Wink
No, Zonka....przyłóż się bardziej, to może i Ciebie w końcu będzie na to stać  Cool
Zoniu Wink  domyślam się ze nie zdajesz sobie sprawy z tego ile jest podatków w paliwie Sad nawet jesli zmusisz jakiegos dystrybutora do obniżki ceny paliwa to pomysl sobie ile ona wyniesie dla niego ????  2 grosze ??? 10 groszy ??   paliwo normalnie kosztuje około złotówki Wink reszta to podatki Sad  więc twoja walka to jak donkichota Wink  zawracanie wisły Sad
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #13 : 2011-06-12, 23:22:33 »


Zoniu Wink  domyślam się ze nie zdajesz sobie sprawy z tego ile jest podatków w paliwie Sad nawet jesli zmusisz jakiegos dystrybutora do obniżki ceny paliwa to pomysl sobie ile ona wyniesie dla niego ????  2 grosze ??? 10 groszy ??   paliwo normalnie kosztuje około złotówki Wink reszta to podatki Sad  więc twoja walka to jak donkichota Wink  zawracanie wisły Sad
Cytuj

Myślę, że ten protest wymyślili mądrzejsi ode mnie, ja tylko się przyłączyłam jako bezpośrednio zainteresowana Smile
Myślę, że wzięli pod uwagę wszystkie aspekty tych działań. Tak czy siak, stać z boku mi nie wolno Wink
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #14 : 2011-06-13, 11:47:47 »

My¶lę, że ten protest wymy¶lili m±drzejsi ode mnie, ja tylko się przył±czyłam jako bezpo¶rednio zainteresowana Smile
My¶lę, że wzięli pod uwagę wszystkie aspekty tych działań. Tak czy siak, stać z boku mi nie wolno Wink
Widzisz Zoniu ale tutaj trzeba użyć własnego umysłu, nie można polegać na cudzych Wink bo co jeżeli ten protest naganiają właściciele innych stacji niż BrP i Statłoil Wink ??? wyjdzie na to że chwilowo ich obroty wzrosną wykończą końkurencję i dalej będzie jeszcze drożej Sad  piszę to jako zainteresowany tematem Wink nie po to zeby ci dopiec tak a propo, bo zawsze trzeba szukać przyczyny głównej, jak mówi JK a nie bandażować rany które non stop się odnawiają Sad
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #15 : 2011-06-13, 13:27:14 »

Ropa się kończy, więc wkrótce wyjmą z szuflad zakamuflowane patenty i będziemy jeździć tanio, jeśli VAT-ów, akcyz i innych podatków nie dołożą, do nowych, alternatywych źródeł energii dla aut...  Very Happy
Ale najpierw muszą wycyckać ropę do zera...  Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #16 : 2011-06-13, 14:48:13 »

Tak jest - do ostatniej kropli... Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #17 : 2011-06-13, 15:28:38 »

W ostatnich trzech dekadach nie odnaleziono żadnego nowego, liczącego się złoża!
Wkrótce skończy się to badziewie.  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #18 : 2011-06-13, 16:40:45 »

Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Akcja Protestacyjna Kierowców - PRZYŁĄCZMY SIĘ
« Odpowiedz #19 : 2011-06-13, 16:54:42 »

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.