forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 16:21:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660195 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  dobowe wahania wagi ciała
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: dobowe wahania wagi ciała  (Przeczytany 17829 razy)
wisienka
Go


Email
dobowe wahania wagi ciała
« : 2011-06-20, 14:56:48 »

No więc jak w tytule wątku...jak to jest z tymi dobowymi wahaniami masy ciała? U mnie jest to w granicach od 100g do 700-800 g ... Dla przykładu,wczoraj ważyłam 59.800 a dzisiaj 60.200...w zeszłym tygodniu waga skakała mi od 60.300-60.800... rzadko kiedy ważę tyle samo co dzień... prawie zawsze są wahania... czasem ni z gruszki ni z pietruszki waga skoczy mi o 400-500g i tak sie utrzymuje do czasu,aż nie zmniejsze trochę ilości jedzenia,czyli najprościej mówiąc jak zmniejszę ilość tłuszczu ,wtedy waga spadnie troche...Skąd te ciągłe wahania...
Ważę się codziennie rano, na czczo i po odwiedzeniu WC  Wink  moje dzienne BTW to 40-50: 100-120: 50-60
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #1 : 2011-06-20, 15:16:24 »

Jak chcę gwałtownie przytyć o kilogram, to wypijam kilogram wody, a jak chcę "schuść" z pół kilo, to idę na stronę...  Wink Mr. Green
Ale z kobitkami jest inaczej, bo miesięczne zmiany hormonalne wszystko zaciemniają...  Sad
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #2 : 2011-06-20, 20:35:26 »

hmm... no niby tak... tylko ,że ja ostatni posiłek jadam tak ok. 14.godz.bo jakbym zjadła wieczorny posiłek zaraz waga solidnie idzie w górę... więc nie raz idę wręcz głodna spać,az mi żołądkiem skręca a na drugi dzień siup 400g w górę... Rolling Eyes  ok.16. wypijam kawę ze śmietanką plus czasami kawałek czekolady i później juz tylko wodę piję...Rano odwiedzam wychodek i ważę się... więc skąd takie wahania wagi, czasami dochodzące do 800g na dobę... czy organizm zatrzymuje aż tyle wody? hormony mają tu duże znaczenie i czas cyklu miesiączkowego?... Gdzieś wyczytałam,że alkohol zatrzymuje wodę w organizmie, ale nie wiem czy to prawda, bo od czasu do czasu zdarzy mi się wypić na wieczór lampkę czy dwie wina wytrawnego...Tylko że waga idzie w górę niezależnie od tego czy wypiję to wino czy nie...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #3 : 2011-06-20, 20:53:30 »

hmm... no niby tak... tylko ,że ja ostatni posiłek jadam tak ok. 14.godz.bo jakbym zjadła wieczorny posiłek zaraz waga solidnie idzie w górę... więc nie raz idę wręcz głodna spać,az mi żołądkiem skręca a na drugi dzień siup 400g w górę... Rolling Eyes  ok.16. wypijam kawę ze śmietanką plus czasami kawałek czekolady i później juz tylko wodę piję...Rano odwiedzam wychodek i ważę się... więc skąd takie wahania wagi, czasami dochodzące do 800g na dobę... czy organizm zatrzymuje aż tyle wody? hormony mają tu duże znaczenie i czas cyklu miesiączkowego?... Gdzieś wyczytałam,że alkohol zatrzymuje wodę w organizmie, ale nie wiem czy to prawda, bo od czasu do czasu zdarzy mi się wypić na wieczór lampkę czy dwie wina wytrawnego...Tylko że waga idzie w górę niezależnie od tego czy wypiję to wino czy nie...

A moze jest tych "lampek" wiecej?

juz kiedys tu na ten temat rozmawialiasmy. 1oo ml wina nikomu nie zaszkodzi, natomiast 1000 ml wina to juz jest kilka lyzec cukru. Pomijajac juz ten temat... glodowka jest,wydaje mnie sie, powodem wzrostu/upadku wagii. Brak weglowodanow w diecie. Alkohol moze i zatrzuje wode w organizmie ale alkohol przede wszystkim "powoduje" wytwazanie weglowodanu w organizmie i po alkoholu normalnie sie tyje. Chyba, ze podczas picia sie nic nie jje wowczas sie traci na wadze.
Mala lampka jeszcze nikomu nie zaszkodzila- duza lampa wszystkim.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #4 : 2011-06-20, 20:57:03 »


Ale pieprzówka pomaga na wszystko...  http://www.youtube.com/watch?v=qfMni3F4Jlw  Wink Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #5 : 2011-06-20, 20:58:31 »

No a nie? Toc to lepsze od 6 x owoc dziennie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #6 : 2011-06-20, 21:02:35 »

Wisienko, na dobowe wahania wagi pomaga... zlikwidowanie wagi...Jeśli ogólnie waga jest stała, to niech się waha...
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #7 : 2011-06-20, 21:41:56 »

adampio, tak jak napisałam - jest to jedna-dwie lampki wytrawnego wina od czasu do czasu a nie butelka codziennie... Laughing  i ostatni posiłek to godz.14 i później już tylko kawa ze śmietanką ok. 16 godz. więc jak już sie czasami napiję tego wina wieczorkiem to nic nie jem... Nie mogę nic jeść później bo zaraz waga idzie w górę, dlatego często i gęsto chodzę głodna popołudniami... ale nic nie jem, bo nawet jeśli zjem same węglowodany wieczorem jak radził dr. Kwaśniewski,to czasami tez waga szła w górę...więc nie jem zupełnie nic po wypiciu kawy ok. 16 godz. i głodna jestem jak wilk... dlatego zastanawiam sie nad tymi wahaniami wagi, skoro nie raz idę spać z żołądkiem "przyklejonym do pleców" z głodu...

Reniu - czasami mam ochotę tą wagę wywalić przez okno, uwierz mi  Laughing  i cały sęk w tym, że nie wiem czy to moja stała waga jest czy te wahania jeśli będą bez kontroli ( czyli codziennego ważenia ) - nie zmienią się na wyższą wagę stałą... Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #8 : 2011-06-20, 21:45:56 »

Cytuj z: adampio
glodowka jest,wydaje mnie sie, powodem wzrostu/upadku wagii. Brak weglowodanow w diecie.

Nie głodzę się, BTW podałam w pierwszym poście.Węgli mi nie brakuje na pewno, bo 50-60 g na dzień w zupełności mi wystarcza...
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #9 : 2011-06-20, 23:59:59 »

Reniu - czasami mam ochotę tą wagę wywalić przez okno, uwierz mi  Laughing  i cały sęk w tym, że nie wiem czy to moja stała waga jest czy te wahania jeśli będą bez kontroli ( czyli codziennego ważenia ) - nie zmienią się na wyższą wagę stałą... Wink
Waz sie raz na tydzien i zgina codzienne problemy ze zmiana wagi ciala. Pewnie nie masz innych problemow i sobie je wywazasz.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #10 : 2011-06-21, 06:15:50 »

No właśnie, tygodniowe zmiany wagi ciała są do zaakceptowania...   WinkLaughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #11 : 2011-06-21, 07:25:24 »

Cytuj
moje dzienne BTW to 40-50: 100-120: 50-60

To nie jest Twoje dzienne BTW "Wisienka" to sa gramowe ilosci zjadanych przez Ciebie bialka, tluszczow i weglowodanow. Twoje BTW to 1:3:1 i jezeli jestes glodna to znaczy, ze za malo zjadasz. Mowiac, ze sie glodzisz nie mam na mysli dni bez jedzenia ale ilosci przez ciebie zpozywanych skladnikow, czego dowodem jest uczucie glodu, bo nikt najedzony nie jest glodny, prawda?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #12 : 2011-06-21, 07:57:38 »

Na Forum punkt dziesiąty w "aktualnościach" brzmi tak:" Nie wolno się głodzić ani pościć". Spróbuj. Jeśli się głodzisz, to organizm dostaje sygnał do robienia zapasów i zwalniania metabolizmu. Albo jakoś tak. Cool
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #13 : 2011-06-21, 08:38:13 »

Jeśli się głodzisz, to organizm dostaje sygnał do robienia zapasów,

gdy kończy się głodzenie, co powoduje efekt "jo-jo" ... Very Happy
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #14 : 2011-06-21, 14:12:52 »

Próbowałam zwiększyć ilość tłuszczu w diecie do 150g dziennie i waga systematycznie szła w górę... Rolling Eyes 
Zdaje sie,że faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie ważenie sie raz w tygodniu  Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #15 : 2011-06-21, 21:54:45 »

Toż nie od tłuszczu się tyje Smile 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #16 : 2011-06-21, 22:48:53 »


 Waz sie raz na tydzien i zgina codzienne problemy ze zmiana wagi ciala. Pewnie nie masz innych problemow i sobie je wywazasz.
Nikt chyba nie robil takich badan, ale jak Wisienka sie czesto wazy to mogla by zrobic takie badanie.
Wazyc sie przed jedzeniem, - to netto, produkty spozywane to tara. Sprawdzic czy waga produktow wydalonych to tara, czy tez netto + tara = brutto.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #17 : 2011-06-22, 12:15:09 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #18 : 2011-06-22, 12:32:04 »

Bardzo dobry artykuł. Chyba napisany specjalnie dla Ciebie "wisienko"... Wink
Zapisane

zofijeczka
Go


Email
Odp: dobowe wahania wagi ciała
« Odpowiedz #19 : 2011-06-22, 13:31:27 »

Hej mój miły gdy zaczęliśmy stosować ŻO - najpierw szybciej chudł i wtedy bez przybijania wagi w górę. Później bez szczególnych zmian proporcji, zanim następował spadek wagi, najpierw był wzrost o ok 1 kg.
Nie wiem czy już ktoś napisał powyżej ale jest w którejś książce optymalnej napisane że na początku aby schudnąć je się trochę mniej tłuszczu, ale po przekroczeniu pewnej granicy trzeba już jeść tłuszcz normalnie aby dalej móc schudnąć...

Jeżeli chodzi o mnie nie zależy mi na traceniu wagi - a z dnia na dzień najwyżej o ok 200g waga skacze w dół/górę.
[Ja raczej bym miała ochotę przybrać troszkę tak 1 -2 kg i by było super --> przy czym Woda jak powyżej nie wystarcza na stałą zmianę wagi. Wink]

Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.