forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 23:37:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak liczyć BTW
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak liczyć BTW  (Przeczytany 38412 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #40 : 2011-06-24, 09:08:39 »

To nie takie proste, bo temat już żyje swoim życiem...  Very Happy
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #41 : 2011-06-24, 12:24:08 »

Ryżu się nie jada na DO, więc jest zupełnie obojętne, czy ma 4*, czy 100*, a do tego dziś jedzenie ryżu to KANIBALIZM!!!  Shocked

Dlaczego ryżu sie nie jada na DO/ŻO? Przecież znaczenie ma przede wszystkim jego ilość, aby zachować odpowiednie proporcje węgli w dobowej dawce, a czy to będzie ziemniak do mięsa czy troszkę np. brązowego ryżu to juz przecież nie ma znaczenia.I dlaczego jedzenie ryżu to kanibalizm?
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #42 : 2011-06-24, 13:43:22 »

Oczywiscie mozna jadac sam cukier , zachowujac  ilosci DO , tylko po co? Są lepsze wegle do wykorzystania i Wojciechowi o to chodzi.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #43 : 2011-06-24, 14:12:26 »

A ten kanibalizm to chodzi o GMO w ryżu...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #44 : 2011-06-24, 14:13:23 »

Czy Wojciech nie może tak pisać, żeby tłumacze nie byli potrzebni... Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #45 : 2011-06-24, 14:15:33 »

Dlaczego ryżu sie nie jada na DO/ŻO?

Bo się nie jada żadnej paszy, szczególnie zbożowej.
Wystarczy żółtko, ser żółty, nieco mięsa, masło, śmietana, trochę warzyw, głównie ziemniaków i surowych owoców, wyłącznie ze względu na wit.C i czekolada z orzechami.
Albo migdały karmelowo-migdałowe. Doskonałe w składzie mikro i makroelementowym.
Prościej?
Jest tyle pyszcności, a na ryż szkoda miejsca w żołądku.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #46 : 2011-06-24, 14:23:01 »

migdały karmelowo-migdałowe.

Migdały karmelowo-miodowe miało być  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #47 : 2011-06-24, 14:25:25 »

Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #48 : 2011-06-24, 15:29:59 »

A jak z kasza?czytalam tu na forum ze ma duzo krzemu i powinno sie ja jadac raz w tyg?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #49 : 2011-06-24, 15:38:22 »

Tu na forum to sie pisze duzo rzeczy.

Jak napiszesz, ze jjesz kasze to sie dowiesz, ze to pasza.
Jak napiszesz, ze jjesz ziemniaki, to sie dowiesz, ze to krochmal.
Jak powiesz, ze jjesz owoce to sie dowiesz, ze to fruktoza....ale ze ma witaminy Laughing
Nonie wiem co Ci tu jeszczeapisac.....ze ryz to pasza
ze cukru prostego jjesc nie wolno - no chyba, ze w formie skarmelizowanego migdalu czy tez orzecha.

No i badz tu madra. Cool Shocked Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #50 : 2011-06-24, 15:45:17 »

 Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #51 : 2011-06-24, 15:49:02 »

Wracam do tych watkow i widze ze co niektorzy to wlasnie ziemniaki zamienili na kasze Smile bo niby jest bogatsza w skladniki mineralna a mnie sie pazokcie lamia od lat i przed DO i na DO wiec myslalam ze jak sie teraz tak dobrze odzywiam i ta kasze jeszcze zaczne jesc to bedzie lepiej, a tu chyba nie ma rady.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #52 : 2011-06-24, 15:59:45 »

Bardzo dobrze, ze wracasz do rzeczy, ktore Cie interesuja.

Osobiscie wole zjesc kasze jaglana czy gryczana w miejsce skarmelizowanego migdala czy tez starego ziemniaka.Albo kapuste kiszona, ktora ma kilka razy wiecej wit C niz porzedny owoc.  Najwazniejsze jest aby nie przekroczyc ilosci zpozytego weglowodanu i kierowac sie zdrowym rozsadkiem. Very Happy

Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #53 : 2011-06-24, 16:22:03 »

To juz jasne wszytsko.
O ryzu czytalam ze Toan przestrzega przed jego jedzeniem, wiec lepiej nie jesc nic co jest modyfikowane genetycznie a i ostatnio okazlo sie ze ryby tez zaczynaja modifikowac (genem ludzkim-wzrostu) zeby szybciej rosly itp. To dopiero bedzie sie dzialo:) jeszcze truskawki czy salate jestem w stanie zasiac w ogrodku ale ryby?Tu bedzie chyba wiekszy problem  Smile
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55889


Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #54 : 2011-06-24, 16:30:42 »

Osobiscie wole zjesc kasze jaglana czy gryczana w miejsce skarmelizowanego migdala czy tez starego ziemniaka.Albo kapuste kiszona, ktora ma kilka razy wiecej wit C niz porzedny owoc.

A ja dokładnie odwrotnie - co do sztuki Smile
Nigdy nie przepadałem za ryżem - co to ja jakiś "chińszczyk" jestem? Wink
Kaszą gryczaną można było mnie straszyć Smile
Jaka cudowna jest DO!
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #55 : 2011-06-24, 17:01:49 »

Najwazniejsze jest aby nie przekroczyc ilosci zpozytego weglowodanu i kierowac sie zdrowym rozsadkiem. Very Happy

No właśnie o to mi chodzi.Jako dodatek do mięsa może się znudzić jedzenie w kółko ziemniaków albo frytek, dlatego czasami ugotuję sobie brązowego ryżu.I jest to jedyne ziarno jakie mogę jeść, żadnych kasz nie da rady a z warzyw także mam baaardzo ograniczony wybór... dlatego tez kombinuję sobie z ryżem aby było bardziej różnorodnie  Wink Cukru jako takiego nie jadam, czasami w laseczce gorzkiej czekolady czy troche w lodach optymalnych.Z owoców jadam praktycznie tylko truskawki w sezonie albo czasami maliny czy jagody.Bo na jabłka jakoś mnie tak już nie ciągnie jak kiedyś, pomarańcze czy mandarynki mogę jeść ale mają zbyt dużo węgli i praktycznie nie jadam ich.Reszty owoców zwłaszcza pestkowych -  nie mogę.Aha, zapomniałam o płatkach owsianych, które lubię sobie ugotować na śmietance na śniadanie do np. jajecznicy.No i mogę je jeść.Ale do mięsa na obiad to raczej się nie nadają  Wink

Cytuj z: renia
A ten kanibalizm to chodzi o GMO w ryżu...

No właśnie już tu gdzieś admin pisał coś o tym... nie wiedziałam... Moja rodzinka bardzo lubi kasze i jęczmienną i gryczaną, czy one także są GMO?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #56 : 2011-06-24, 18:15:15 »

Tu na forum to sie pisze duzo rzeczy.

Jak napiszesz, ze jjesz kasze to sie dowiesz, ze to pasza.
Jak napiszesz, ze jjesz ziemniaki, to sie dowiesz, ze to krochmal.
Jak powiesz, ze jjesz owoce to sie dowiesz, ze to fruktoza....ale ze ma witaminy Laughing
Nonie wiem co Ci tu jeszczeapisac.....ze ryz to pasza
ze cukru prostego jjesc nie wolno - no chyba, ze w formie skarmelizowanego migdalu czy tez orzecha.

No i badz tu madra. Cool Shocked Laughing

A jak się napisze,że jest się zdrowym, to też nie jest dobrze, bo "objawem zdrowia jest choroba"...
Tak bynajmniej twierdzą na surojadkach.  Wink Laughing
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #57 : 2011-06-24, 21:09:10 »

Kasze, zdarza mi sie zjesc, ale tak z 4 lyzki rocznie, ziemniaki? 2 szt na tydzien. Ryz - moze raz w miesiacu, ale jest to doslownie malutka ilosc,np(golabki z ryzem 4 razy w roku, papryka nadziewana mielona lopatka  z ryzem - 3 razy w roku.
Skad biore W? Kapusta kiszona zasmazana z boczkiem, lub gotowana z zasmazka, kapusta mloda z boczkiem, pomidory z cebulka jajem i majonezem, salatka warzywna z warzyw z rosolu z koguta, owoce drobno pestkowe -porzeczki z ogrodu, orzechy z mojej leszczyny, pestki dyni - niestety ze sklepu. KIlka razy w roku robie frytki, ale jest to rzadziej niz raz na miesiac. Zupy tez gotuje np dzisiaj zupa kalarepowa z mloda wloszczyzna, zabielana duzo iloscia smietanki ugotowana na kosci od karkowki, ktora te karkowke zrobilem na smalcu z cebulka. Ziemniakow nie bylo w domu wiec sama karkowka z tluszczykiem, cebulka i fasolka szparagowa obficie podlana maslem.
To tyle co chcialem napisac o W.
Acha i jutro robie grila z poledwiczek baranich, co sie bejcuja w maslance w lodowce, bedzie karkowka (tez sie bejcuje w lodowce ale w zaprawie olejowa-musztardowo-czosnkowo-cebulowej), jest teez salceson bialy od Bystrego i jutro przy ognisku "harcujemy"
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #58 : 2011-06-24, 21:42:18 »



W tym problem, ze na codzień fachowca nie ma pod ręką, a stosowanie się do książkowych przepisów nie zawsze jest możliwe. Problem jednak jest - np.  dzisiaj  przygotowałem kotlety mielone o wadze  przed smażeniem -130g, które ważyły 100g po smażeniu. Mięso w wyniku obróbki straciło 30% wagi, zatem przenoszenie wartości z tabel będzie przenoszeniem błedu...
Ja radzę sobie z tym w ten sposób, że do obliczeń przyjmuję wagę artykułów przed obróbką,  a nie - po obróbce. Gorzej jest z gotowanymi potrawami, zatem unikam gotowania.. no, chyba, że rosołu  Laughing
pozdrawiam

Nie jest problemem obliczanie ilosci BTW wg wagi uzytych produktow przed obrobka. Akurat mielony nie jest dobrym przykladem problemu. Zrobiles kotleta o wadze 130g, obliczyles BTW, zjadles go i tyle BTW przyjales. Bo w obrobce termicznej/smazeniu odparowala woda.
Gorzej jest przy przygotowaniu wiekszej ilosci potrawy, np 6 kilo bigosu. Wazysz wszyskie produkty, obliczasz BTW, a waga koncowa potrawy jest mniejsza. Bigos je sie kilka dni.  Dobrze sobie nalozyc z 200g gotowego bigosu i wiedziec ile te 200g zawiera bialku, tluszczy, wegli. Niektorzy powiedza, ze nie warto wiedziec, bo bigos optymalny ma super proporcje optymalne i obojetnie ile go zjesz, jestes optymalny.
Ja sobie z tym poradzilem (poniewaz akurat bigos (ktory lubie) nie ma proporcji optymalnych, za malo B. Chyba, ze byloby to mieso z nieduza iloscia kapusty.
Robisz to tylko raz i zawsze trzymasz sie przepisu. Wazysz produkty, wazysz produkt koncowy, masz przelicznik.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Jak liczyć BTW
« Odpowiedz #59 : 2011-06-24, 22:00:05 »

Skad biore W? Kapusta kiszona zasmazana z boczkiem, lub gotowana z zasmazka, kapusta mloda z boczkiem, pomidory z cebulka jajem i majonezem, salatka warzywna z warzyw z rosolu z koguta, owoce drobno pestkowe -porzeczki z ogrodu, orzechy z mojej leszczyny, pestki dyni - niestety ze sklepu. KIlka razy w roku robie frytki, ale jest to rzadziej niz raz na miesiac. Zupy tez gotuje np dzisiaj zupa kalarepowa z mloda wloszczyzna, zabielana duzo iloscia smietanki ugotowana na kosci od karkowki, ktora te karkowke zrobilem na smalcu z cebulka. Ziemniakow nie bylo w domu wiec sama karkowka z tluszczykiem, cebulka i fasolka szparagowa obficie podlana maslem.

To co wytłuściłam, to jest to czego jeść nie mogę... ja mam bardzo mało warzyw do wyboru... dlatego ten ryż czasami dojadam zamiast ziemniaka z masłem lub frytek,czy tez  płatki owsiane.. bo tak w kółko ten pomidor do obiadu to się znudzi... a sałatka jarzynowa z marchewki,pietruszki i selera plus ten ziemniak, to nieszczególnie mi smakuje... bo groszku zielonego do niej tez dołożyć nie mogę, z papryką też muszę uważać... no mogę czasami ogórka kiszonego, ale nie za często bo tez problemy mam... za wiele tego do wyboru nie mam niestety...Więc kombinuję z tymi węglami...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.