forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 18:10:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660199 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  suchy prowiant
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: suchy prowiant  (Przeczytany 14090 razy)
wisienka
Go


Email
suchy prowiant
« : 2011-06-24, 13:20:31 »

No dobra, teraz pomęczę Was nowym tematem  Mr. Green  Wybieram się z rodziną nad morze, do rodziny mojego męża.Nikt tam oczywiście nie wie,że jestem na ŻO.Nie mam tez zamiaru o tym mówić, bo i tak nikt by nie zrozumiał tylko uchodziłabym za jakieś dziwadło...no i wychodzi u mnie problem z żywieniem... Mogę kombinować z jedzeniem posiłków u teściowej, tłumacząc się chęcią utrzymania wagi, zdrowym odżywianiem ( w ogólnym pojęciu współczesnej dietetyki ) , więc jeśli odmówię większej ilości ryżu, ziemniaków czy słodyczy, będzie to całkiem zrozumiałe.Ale jeśli w to miejsce zrobię sobie jajecznicę z 5 żółtek na boczku i popiję śmietaną, wezmą mnie za wariatkę... Rolling Eyes  więc aby uzupełniać odpowiednie ilości B i T musiałabym mieć coś w zanadrzu, coś co mogłabym przechowywać w ukryciu... mojej torby... i co by się nie zepsuło bez lodówki... Rolling Eyes  Upiekłam właśnie chleb - ciasto orzechowe według przepisu z KK ( Ćwierczakiewiczowej ) i spróbuję odkroić kilka plasterków i ususzyć w przewiewnym miejscu na takie suchary... Może da radę i mogłabym chociaż w taki sposób dojadać... Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? będę bardzo wdzięczna za wszelki pomysły na taki prowiant ukryto-walizkowy  Wink
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #1 : 2011-06-24, 13:40:37 »

Mysle, ze najlepiej powiedziec o diecie , nie wprowadzajac rodziny zbytnio w tajniki - chyba, ze beda chcieli.
Mozna sie tlumaczyc roznymi chorobami, ale sama napisalas o zoltkach - pomysla co to za choroba , w ktorej nie mozna zjesc zdrowego obiadku mamusi, a mozna jesc okropne zoltka, w ilosci hurtowej Smile.
O mnie od kilkunastu lat mowia, ze gupi jestem, jedzac zgodnie z DO.
Na poczatku bylo oczywiscie obrazanie sie bo jak tu odmowic kochanej mamusi ( tesciowej )  zjedzenia jej popisowego numeru.
Na poczatku tlumaczylem sie za kazdym razem i zawsze konczylo sie nieporozumieniem.
W koncu zrobilem awamture i oprocz wymownych gestow i wyrazow twarzy mikt juz nawet nmie komentuje mojego jedzenia - a doszlo do tego, ze tesciowa sama specjalnie kupuje tluste rzeczy dla kochanego ziecia.
Mysle, ze pora przestac sie ukrywac bo ciagle bedziesz miala problemy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #2 : 2011-06-24, 14:10:12 »

Ja też źle bym się czuła coś ukrywając, przemycając, kłamiąc. Jedz to na co masz ochotę, miej w razie czego śmietankę 36% dla uzupełnienia tłuszczu. Do obiadu możesz dodać trochę masła i już. Tego co Ci nie będzie odpowiadało po prostu nie ruszaj. Jeśli się będą dopytywać - co Ci dolega  Laughing to najlepiej powiedz prawdę. Jeśli jej nie zdrozumieją albo wyśmieją to już ich problem.
No bo wiesz, na KWybrzeżu ludzie pod tym względem są trochę ułomni... Mr. Green Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #3 : 2011-06-24, 14:11:17 »

...miało być na Wybrzeżu...bez żadnego "K"... Laughing
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #4 : 2011-06-24, 14:15:13 »

więc je¶li odmówię większej ilo¶ci ryżu, ziemniaków czy słodyczy, będzie to całkiem zrozumiałe.Ale je¶li w to miejsce zrobię sobie jajecznicę z 5 żółtek na boczku i popiję ¶mietan±, wezm± mnie za wariatkę... Rolling Eyes  więc aby uzupełniać odpowiednie ilo¶ci B i T musiałabym mieć co¶ w zanadrzu, co¶ co mogłabym przechowywać w ukryciu... mojej torby... i co by się nie zepsuło bez lodówki... Rolling Eyes
Wiesz co Wisienko ?? ja też bym cię wział za wariatke gdybym zobaczył że popijasz jajecznice śmietana Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #5 : 2011-06-24, 14:20:42 »

Ale jajecznica na śmietance ma wyjątkowo maślany posmak.  Very Happy
Nie to, co na Ramie...  Crying or Very sad  Wink
Na Ramie posmak jest metaliczny!  Laughing
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #6 : 2011-06-24, 16:02:19 »

A tak w temacie jedzenia u rodzinki Wink to ja zawsze zjadam ze stołu to co jest w miarę jadalne Wink ( zawsze są jajka z majonezem z których wyjadam żółtka ) potem inne wedliny TŁUSTE Wink a potem kładę sobie na talerz  różne ciasta i mam święty spokój!!!!!!! żadko się zdaża rze podadzą coś jeszcze Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #7 : 2011-06-24, 16:52:47 »

Można jeść wszystko, ale nie najadać się zostawiając miejsce na tłuszcz. Gdy widzimy, że jedzenie nie odpowiada naszym proporcjom, to po prostu dojadamy tłuszcz w postaci jakiej nam najbardziej pasuje. Wypić śmietanę, dojeść masła czy smalcu. Gdy przesadzimy z tłuszczem, to nic nam się nie stanie, a bilansie dziennym na pewno wyjdą nam proporcje optymalne. Osobiście w takich sytuacjach zabieram ze sobą swoje batoniki robione z czekolady gorzkiej zmieszanej ze smalcem i dodatkiem moreli. Wyglądają jak batonik, ale jest w nich 60% smalcu. Idealnie nadają się na długie podróże jako zakąska do kawy. Daje energię na bardzo długo i nie mam po nich żadnych dolegliwości żołądkowych. Unikam przez to zjadania nie sprawdzonych potraw w różnych przydrożnych barach.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #8 : 2011-06-24, 17:16:11 »

Tylko tej rodzince na prawdę nie da się niczego wytłumaczyć... uwierzcie mi... a wykłócać się z nimi nie mam ochoty...

Cytuj z: Daniel
Osobiście w takich sytuacjach zabieram ze sobą swoje batoniki robione z czekolady gorzkiej zmieszanej ze smalcem i dodatkiem moreli.

Czekolada na smalcu?  Shocked bleee.... jak juz to na masełku Very Happy podaj ten przepis to może wykorzystam w razie potrzeby, tylko na maśle zrobię Very Happy
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #9 : 2011-06-24, 17:58:00 »

Przepis jest prosty: 100g czekolady 70%, 100g czekolady 90%, 400g smalcu i ok.100g suszonych moreli. Rozpuszczam smalec w garnuszku, a potem na nim czekoladę dodając na końcu rozdrobnione morele dla smaku. Wlewam to do płaskiego naczynia wyłożonego aluminiową folia, aby potem z nią wydobyć z naczynia. Po lekkim wystudzeniu wsadzam do lodówki, aby stężało. Po 3-4 godzinach wykładam na deskę i kroję w paski, które zawijam w folię aluminiową. Gotowe batony w pudełku przechowuję w lodówce. Zamiast smalcu można użyć masła, co początkowo robiłem. Smalec mnie jednak lepiej pasuje, tym bardziej, że jak wystygnie jego zapach i smak ginie w czekoladzie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #10 : 2011-06-24, 18:28:16 »

Czekolada ze smalcem... nie brzmi apetycznie, ale przypuszczam, że z dodatkiem moreli może smakować całkiem dobrze. Przecież w tych kupnych słodyczach też jest tłuszcz i to na pewno gorszy, bo typu trans. Na początek to wersja z masłem wydaje się ciekawsza...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: suchy prowiant
« Odpowiedz #11 : 2022-11-29, 10:16:12 »

Wymieniałem wodę i prowiant w swoich "plecakach ucieczkowych" i zjadłem sobie po śniadaniu takiego batonika o smaku fistaszków:
https://amixnutrition.pl/low-carb-33-protein-bar-60g/
No smaczne, tylko ten maltitol daje jakiś fałszywy dźwięk po polknięciu kęsa. Very Happy
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 19 zapytaniami.