forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:57:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym  (Przeczytany 40577 razy)
darspan
Go


Email
Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« : 2011-06-25, 13:12:30 »

Przeczytałem wiele postów na naszym forum i mam coraz więcej wątpliwości, że jesteśmy depozytariuszami wiedzy dr. Kwaśniewskiego.
Niektóre posty <doradców> tak komplikują zrozumienie prostej zasady, że staje się to niebezpieczne - szczególnie dla początkujących.
Podejrzewam, że najwięcej hasają ci, którzy opierają się na wierze, a nie na wiedzy - a to jest już niebezpieczeństwo.
Idea ŻO nie znosi poprawek i zmian ( np że śmietana szkodzi!). Wielu forumowiczów pisze z pozycji ex cathedra: poucza, gani i wymądrza się. Zatem jest tutaj w zasadzie zabawa - kto lepiej wypadnie, albo dołoży.

nowicjuszom zalecam studiowanie książek Doktora, a dla relaksu - wizyty na forach.

Dariusz (12 lat w ŻO)
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #1 : 2011-06-25, 15:25:20 »

Mądrze prawisz!  Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #2 : 2011-06-25, 16:57:17 »

.... ( np że śmietana szkodzi!).
ŚMIETANA NIE SZKODZI!!!!!!!! Ale jej nadmiar - tak, zresztą tak jak i wszystko inne. Cool
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #3 : 2011-06-25, 17:49:54 »

.... ( np że śmietana szkodzi!).
ŚMIETANA NIE SZKODZI!!!!!!!! Ale jej nadmiar - tak

Nie ma czegoś takiego jak "nadmiar" tłuszczu, bo wchłania się tyle ile można zapakowaćwchylomikrony, a zjedzony tłuszcz "w nadmiarze" wychodzi drugą stroną w postaci mydła.
Ale to takie haczyki biochemiczno-fizjologiczne som, o których większość nie musi wiedzieć...  Sad
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #4 : 2011-06-25, 22:37:29 »

Przeczytałem wiele postów na naszym forum i mam coraz więcej wątpliwości, że jesteśmy depozytariuszami wiedzy dr. Kwaśniewskiego.
Niektóre posty <doradców> tak komplikują zrozumienie prostej zasady, że staje się to niebezpieczne - szczególnie dla początkujących.
Podejrzewam, że najwięcej hasają ci, którzy opierają się na wierze, a nie na wiedzy - a to jest już niebezpieczeństwo.
Idea ŻO nie znosi poprawek i zmian ( np że śmietana szkodzi!). Wielu forumowiczów pisze z pozycji ex cathedra: poucza, gani i wymądrza się. Zatem jest tutaj w zasadzie zabawa - kto lepiej wypadnie, albo dołoży.

nowicjuszom zalecam studiowanie książek Doktora, a dla relaksu - wizyty na forach.

Dariusz (12 lat w ŻO)
Ja w sprawie smietany. Jak juz tutaj wielu ludzi napisalo, kazdy jest inny. Ja podszedlem do DO najdokladniej jak to bylo mozliwe. Wyobraz sobie, ze wazylem 2g serka czy tez boczku wedzonego(podjadalem), i wszystko obliczalem do bilansu , ktory podal mi certyfikowany dietetyk optymalny.
Stwierdzilem takze, ze jedzac smietanke 67g (bita bez cukru)codziennie, w ramach ilosci BTW zalecanych przez dietetyka optymalnego, waga ciala w ciagu 2 tygodni
wzrosla o 2 kg. (Przed smietanka zszedlem do wagi naleznej, schudlem 16 kilo)
Dlatego uwazam, ze smietanka jest be.
Dobrze napisales Idea ŻO nie znosi poprawek i zmian smietanka nie jest produktem zasadniczym w DO. Nie bede tutaj kopiowal produktow "niezbednych" i "dozwolonych". Wystarczy stosowac te produkty, ale wszystkie "niezbedne" i czesciowo dozwolone.
Zapisane
darspan
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #5 : 2011-06-25, 23:37:40 »

 

 
Cytuj
Ja w sprawie smietany. Jak juz tutaj wielu ludzi napisalo, kazdy jest inny. Ja podszedlem do DO najdokladniej jak to bylo mozliwe. Wyobraz sobie, ze wazylem 2g serka czy tez boczku wedzonego (podjadalem), i wszystko obliczalem do bilansu , ktory podal mi certyfikowany dietetyk optymalny.
Stwierdzilem takze, ze jedzac smietanke 67g (bita bez cukru)codziennie, w ramach ilosci BTW zalecanych przez dietetyka optymalnego, waga ciala w ciagu 2 tygodni
wzrosla o 2 kg. (Przed smietanka zszedlem do wagi naleznej, schudlem 16 kilo)
Dlatego uwazam, ze smietanka jest be.
Dobrze napisales Idea ŻO nie znosi poprawek i zmian smietanka nie jest produktem zasadniczym w DO. Nie bede tutaj kopiowal produktow "niezbednych" i "dozwolonych". Wystarczy stosowac te produkty, ale wszystkie "niezbedne" i czesciowo dozwolone.

 [b]Popatrz, a ja codziennie jadam około 100g twarogu tłustego i nie mogę przytyć - o co staram się jak nie jeden, który chciałby schudnąć. Myślę, że ważyć jedzenie trzeba - bo i liczyć trzeba, wszak od urodzenia niemal jadaliśmy z korytka.
Zgoda, śmietankę użyłem tu jako przykład rożnych teorii, które odbiegają od linii przyjętej przez Doktora. Przypomina mi to schizmę Dobrej Diety doktora Ponomarenki. Tam się działo... powstawały nowe teorie, nowi praktycy - lekarze, którzy rozwijali idee ŻO po to by nie była taka prosta, jaką jest i .. wiadomo po co  Sad
pozdrawiam Cię
Dariusz
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #6 : 2011-06-26, 07:51:55 »

To bardzo ciekawe zjawisko, że śmietanka jednych tuczy, a drugim dostarcza aminokwasów egzogennych i energii.
Śmietanka ma bardzo wysoką wartość biologiczną, a w połączeniu z żółtkami, jest posiłkiem pełnoporcjowym (z wyj. vit.C), bezresztkowym.
Dlatego jeśli ktoś przybiera na wadze po spożyciu śmietanki, to bezwzględnie śmietanki powinien unikać lub wyszukać sobie wytłumaczenia zjawiska na stronie www.dr-kwasniewski.pl

PS
można też prościej - zakazać śmietanki (mlecznych), ale czy wszyscy na to zasługują?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #7 : 2011-06-26, 21:19:31 »

To bardzo ciekawe zjawisko, że śmietanka jednych tuczy, a drugim dostarcza aminokwasów egzogennych i energii.
Śmietanka ma bardzo wysoką wartość biologiczną, a w połączeniu z żółtkami, jest posiłkiem pełnoporcjowym (z wyj. vit.C), bezresztkowym.
Dlatego jeśli ktoś przybiera na wadze po spożyciu śmietanki, to bezwzględnie śmietanki powinien unikać lub wyszukać sobie wytłumaczenia zjawiska na stronie www.dr-kwasniewski.pl

PS
można też prościej - zakazać śmietanki (mlecznych), ale czy wszyscy na to zasługują?
Wiedzialem, ze odpiszesz. Bo smietanka podobno dobra jest na wszystko. Ja opisalem tylko swoje doswiadczenia. Byc moze jest tak, ze ta smietanka nie wchodzi u mnie w te cykle. Nie jestem przeciwnikiem smietanki w rozsadnych ilosciach. Nie jestem tez zwolennikiem rotacji mlecznych, co wielokrotnie dalem wyraz na tym forum.
Tak jak piszesz "Śmietanka ma bardzo wysoką wartość biologiczną, a w połączeniu z żółtkami, jest posiłkiem pełnoporcjowym (z wyj. vit.C), bezresztkowym. "
Ja bylbym daleki od takiego twierdzenia, ze smietanka i zoltka (+wit C) to jest wszystko co wystarczy homo sapiens.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #8 : 2011-06-26, 21:30:15 »

Szczerze mowiac, to najbardziej podoba mi sie "jedzenie bezresztkowe". Czy tak moze byc?  Mozna powiedziec, ze to utopia, niepotrzebna kanalizacja i te ciagle remonty. Moze zle zrozumialem "jedzenie bezresztkowe".
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #9 : 2011-07-04, 08:41:55 »

To bardzo ciekawe zjawisko, że śmietanka jednych tuczy, a drugim dostarcza aminokwasów egzogennych i energii.
Śmietanka ma bardzo wysoką wartość biologiczną, a w połączeniu z żółtkami, jest posiłkiem pełnoporcjowym (z wyj. vit.C), bezresztkowym.
Dlatego jeśli ktoś przybiera na wadze po spożyciu śmietanki, to bezwzględnie śmietanki powinien unikać lub wyszukać sobie wytłumaczenia zjawiska na stronie www.dr-kwasniewski.pl

PS
można też prościej - zakazać śmietanki (mlecznych), ale czy wszyscy na to zasługują?
... jeszcze ciekawszym zjawiskiem jest to,ze  rozpoczynajacy DO,to przewaznie ludzie chorzy.Choroby sa rozne i ludzkie organizmy rowniez,to i DO powinna byc dla kazdego indywidualnie dopracowana... Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #10 : 2011-07-04, 08:46:19 »


To jest oczywista oczywistość...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #11 : 2011-07-04, 08:57:34 »

i DO powinna byc dla kazdego indywidualnie dopracowana... Smile

I tak jest w istocie.
Po to lekarze optymalni przyjmują pacjentów, aby dostosować im zalecenia żywieniowe w możliwie optymalny dla danego pacjenta sposób.
Do każdej jednostki chorobowej, a także osoby na nią chorującą są osobne procedury postępowania opracowane przez Doktora Jana Kwaśniewskiego.

Nie jest to możliwe u osób, które samodzielnie "leczą" się np: z lektury książek lub co gorsza przez Internet.
Skutki takiego postępowania mogą być opłakane i to nie z powodu Diety Optymalnej.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #12 : 2011-07-15, 13:23:55 »

Adminie a kto weryfikuje takich lekarzy optymalnych?
Powiem szczerze ze bylam na pocztaku u takiego lekarza optymalnego ktory kazal mi PRZEZ POL ROKU zazywac leki na zoladek w najwyzszej dawce 2 razy dziennie!!przy czym lekarz nieoptymalny je odstawil juz dawno , czyli jakis tam wiekszych klopotow nie bylo co bylo udokumantowane badaniami.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #13 : 2011-07-15, 14:31:22 »

Lekarze optymalni też nie są nieomylni. Też są tylko ludźmi. Nieraz trzeba zmienić lekarza, jeśli ten nie zdiagnozował dobrze pacjenta i nie ma poprawy zdrowia...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #14 : 2011-07-15, 14:54:11 »

Ten Reniu nie tyle byl mylny ale zalecenia nie miescily sie w granicach DO.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #15 : 2011-07-15, 15:00:09 »

Pewnie to musiał być któryś z tych "udoskonalających" DO...mądrzejszy od dr. Kwaśniewskiego... Wink
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #16 : 2011-07-15, 15:28:14 »

Ten Reniu nie tyle byl mylny ale zalecenia nie miescily sie w granicach DO.

Wowczas powinna wlaczyc sie funkcja "zdrowy rozsadek" i takiego lekarza sie omija wielkim lukiem.

Myslenie nie jest jeszcze zabronione. Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #17 : 2011-07-15, 15:53:31 »

Tak tez zrobilam! , bo nie dosc ze leki przez pol roku to suplementacja mineralow byla polecana!
Niewiarygodne, u nas w zawodzie nie dosc ze trzeba sie na biarzaca ksztalcic bo nie przeduza prawa wykonywania zawdou to jeszcze wiedza ta w jakis tam sposob jest na bierzaco weryfikowana a ty w formie lekarzy optymalnych ktorzy powinni byc wlasnie autorytetami dla pocztakujacych itp panuje pelna swawola!
I badz tu madry czy to juz moze jakas zmiana w DO bo wszytso sie z czasem badan i obserwacji zmienia czy wlasnie wlasne rozmyslanie lekarza ktore odbiega od zasad DO.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #18 : 2011-07-15, 16:05:43 »

Może friga podasz nazwisko lekarza, żeby inni niepotrzebnie czasu i piniędzy nie tracili...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Moje refleksje dla początkujących w żywieniu optymalnym
« Odpowiedz #19 : 2011-07-15, 21:50:59 »

Reniu ale wiesz jak to jest jednemu taki lekarz bedzie odpowiadala a innemu nie, wiec moze niech kazdy sam oceni.Moze dla innego taka rada bylaby pomocna.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.