forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 08:38:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659887 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki  (Przeczytany 23613 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #20 : 2011-08-24, 22:11:33 »

"Głupa rżnie", że pilnuje domu... Cool Laughing
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #21 : 2011-08-24, 22:16:29 »

Dzielne psisko. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #22 : 2011-08-24, 22:38:40 »

"wisienko" - Admin z wykształcenia jest magistrem, inżynierem zootechniki. Na pewno wie jakie żywienie jest najkorzystniejsze dla psów. Mam nadzieję, że się zlituje i kilka słów na ten temat napisze...
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #23 : 2011-08-25, 06:59:33 »

Dzielne psisko.

Przecież to pies rasy "marta mówi"  Wink i w genach ma zapisane, żeby kochać wszystkich ludzi  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #24 : 2011-08-25, 07:55:56 »

Chyba to prawda... Laughing wpuści każdego...i jeszcze ogonem merda... Laughing Czasami zdarzyło się, że na kogoś warknął, ale to tylko chyba tak dla "szpanu"... Laughing
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #25 : 2011-08-25, 08:32:37 »

"wisienko" - Admin z wykształcenia jest magistrem, inżynierem zootechniki. Na pewno wie jakie żywienie jest najkorzystniejsze dla psów. Mam nadzieję, że się zlituje i kilka słów na ten temat napisze...
Ale coś mi się wydaje że tam o trochę innych zwierzakach się uczył Wink moze niech sobie "wisienka" zamiast psa kupi wieprzka ?? albo byczka Wink wtedy to juz jest dostępna cała literatura jak karmić zeby osiągac najlepsze wyniki tz. szczególnie u świni samą dietą mozna tak korygować skład mięsa tz. czy ma być tłuste ( zawartość np. 160% tłuszczu w tłuszczu ) czy ma to być taka zabidzona chudzinka czy też mięsny łysy kark który rzeźnika sie nie ulęknie ( do czasu oczywiście ) a jakie pożyteczne jest trzymanie takiego warchlaka !! http://www.trzoda-chlewna.com.pl/index.php?&opcja=4001


P.S.
Tereso Stachurska tym "przebiałczeniem" psa to mnie normalnie rozłozyłaś na łopatki Sad szacun dla ciebie  Wink teraz mam w myślach tylko jak tutaj "przetrawić" krowe Wink i wcale nie jest to takie śmieszne bo w kiełbasie jest przecież wołowina Wink

P.S.2
Wisienko pies to drapieżnik karm go jak drapieżnika (zawsze wybierają podroby)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #26 : 2011-08-25, 09:14:40 »


"wisienko" czytałaś ten watek? http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4340.20 ... dużo się z niego nie dowiesz, ale zawsze to coś... Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #27 : 2011-08-25, 09:34:28 »

No co za adwokat z ciebie Sławku!
Tak jest, nie znam się na karmieniu psów i nigdy się o tym nie zajmowałem, bo moją specjalizacją było chowanie bydła mlecznego.
O i już mam problem forumowego karmienia psów z głowy.
Jednakże zaliczyłem taki przedmiot: chów zwierząt futerkowych, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków: lis, jenot, norka, fretka (...) na króliku kończąc.
Dla każdego gatunku trzeba było układać kilka wariantów dawek pokarmowych, w zależności od paszy którą się w hodowli dysponowało, z uwzględnieniem składu aminokwasowego białek pokarmowych, a przypominam, że np: każdy gatunek ma inne aminokwasy egzogenne i inne zapotrze na witaminy i minerały, inne zapotrzebowanie energetyczne, więc jak się można domyślić żywienie człowieka to pryszcz w porównaniu z tym, czego uczą na studiach rolniczych. Pewnie jak napiszę o podstawowych wzorach w żywieniu, czyli np: wzorze Mecha, wzorze Brody'ego, współczynniku RQ, czy takich podstawach, jak prosty bilans azotu i węgla organicznego, który jest kluczowy dla życia, to większość z Was "wytrzeszczy oczy", bo myślicie, że problem zawężony jast do proporcji między GSO, a "dieta jest jedna dla wszystkich".
To nie jest aż tak proste, jak się niektórym wydaje: więcej białka, mniej węli, odkawsić, zakwasić i.t.p. - można sobie wypisywać różne rzeczy, aby uchodzić za "experta internetowego z dziedziny dietetyki", ale tak nie jest!

PS
lis to lis i dla większości pewnie z psem nie ma nic wspólnego.
Dla dobra Was wszystkich, interesuję się zupełnie czymś innym, dziś mam zaplanowane kilka spotkań z potencjalnymi Wyborcami, a o diecie psów możemy porozmawiać, gdy przyjdzie na to czas.
Szybko się uczę.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #28 : 2011-08-25, 09:36:13 »

...
P.S.2
Wisienko pies to drapieżnik karm go jak drapieżnika (zawsze wybierają podroby)

.. i stwórz mu odpowiednią przestrzeń życiową. To dla niego ważne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #29 : 2011-08-25, 09:49:45 »

Dzięki Tomaszu za wypowiedź. "wisienka" będzie usatysfakcjonowana (ja też, bo spełniłeś naszą prośbę), chociaż jeszcze nie do końca wszystko wyjaśniłeś, ale - jak pisałeś - przyjdzie na to czas...nikt nie jest alfą i omegą...
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #30 : 2011-08-25, 10:52:01 »

Dzięki Tomaszu za wypowiedĽ. "wisienka" będzie usatysfakcjonowana (ja też, bo spełniłe¶ nasz± pro¶bę), chociaż jeszcze nie do końca wszystko wyja¶niłe¶, ale - jak pisałe¶ - przyjdzie na to czas...nikt nie jest alf± i omeg±...
Ty to Reniu nie masz litosci Sad przez ciebie admin bedzie musiał sobie kupić psa Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #31 : 2011-08-25, 11:15:13 »

...dziś mam zaplanowane kilka spotkań z potencjalnymi Wyborcami...

No to życzę Ci powodzenia, obyś zaprezentował się optymalnie... Very Happy
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #32 : 2011-08-25, 13:08:40 »

No to życzę Ci powodzenia, oby¶ zaprezentował się optymalnie... Very Happy
Ja tobie też życzę powodzenia Reniu szczególnie w odbieraniu kawalkow chleba rzucanych przez tych nieoptymalnych rusztowanicach Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #33 : 2011-08-25, 19:57:12 »

Dziękuję za cenne uwagi i wskazówki, szczególnie WojciechowiS oraz Sławkowi, ich pomoc okazała sie nieoceniona... Sławku, z całą pewnością kupię sobie ze dwa wieprzki, moje psy jako że jestem dosyć nieodpowiedzialna i nie potrafię o nie zadbać, oddam do schroniska, a co mi tam... wszak wieprzki łatwiej odchować a i potem zjeść można a nie takie darmozjady jakimi są psy, tylko żrą, srają i szczekają a pożytku z nich żadnego...

Reniu i Tereso, chciałam Wam bardzo podziękować za Wasze zainteresowanie moim postem i próby pomocy, jesteście jednymi z nielicznych osób na tym forum, które naprawdę starają się pomóc każdemu kto pyta o radę.Bez kpiny, sarkazmu i wyśmiewania innych staracie się udzielić wskazówek każdemu kto ma jakiś problem.


Cytuj z: Tomasz Kwaśniewski
O i już mam problem forumowego karmienia psów z głowy.

Z całą pewnością...

I to by było chyba na tyle, jeśli chodzi o mój czynny udział na tym forum.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #34 : 2011-08-25, 20:10:59 »

 Sad
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #35 : 2011-08-25, 20:14:34 »

Wisienko, szkoda byłoby Smile  Osobom posługującym się kpinami i sarkazmem też można współczuć, bez powodu (wewnętrznego) tego "waloru" nie mają. Nie przypuszczałam że się kiedykolwiek do cudzego sarkazmu odniosę, ale się przyszło Confused  , za co od razu przepraszam.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55828


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #36 : 2011-08-25, 20:15:17 »

Wisienka
Dlaczego nie idziesz najprostszą drogą jak nawiązanie kontaktu z profesjonalną hodowlą amstaffów? (dobrze pamiętam?)
Psiarze wszędzie są tacy sami i będą w siódmym niebie gdy poprosisz ich o radę.
Tak bardzo chcesz uzyskać informację od Admina, a przecież pisał nie raz, że fizjologia zwierząt jest bardzo dobrze poznana i nie tak zakłamana jak człowieka. W Polskim Związku Kynologicznym na pewno uzyskasz namiar do fachowca (hodowli) rasy, która cię interesuje.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #37 : 2011-08-25, 20:25:52 »

Czemu niby jest mniej zakłamana niż człowieka? Marketing karm, witamin i innych medykamentów tą dziedziną nie rządzi? Pisałam tu kiedyś jak lekarz wet. z SGGW zapisał sznaucerowi garść leków oraz dietę: wyłącznie gotowany kalafior. Pies przestał utrzymywać się na nogach więc zwiększono ilość leków. Opiekunowie pieska spodziewali się najgorszego. Ale przeżył, bo uznając za absurd ów kalafor dokarmiałam go już jako spisanego na straty kiełbasą. I jak pies się wzmocnił to się do wykroczenia przyznałam. Przykra atmosfera powstała bardzo. Pojechali do weterynarza, ale nie na SGGW i ten szczęściem pozwolił psu dawać mięso, byle nie przesadzać. Ludzki człowiek. Pies wydobrzał.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #38 : 2011-08-25, 20:38:59 »

Dieta kalafiorowa dla psa... Shocked wydaje się całkiem sensowna... Cool Wink podziwiam pomysłowość... Laughing nie wiadomo czy się śmiać czy płakać... Rolling Eyes
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne a nasze zwierzaki
« Odpowiedz #39 : 2011-08-25, 20:41:29 »

Płakać. Nie wątpię.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.