forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 09:29:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660356 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kwasica metaboliczna i hipoglikemia  (Przeczytany 56009 razy)
Karolina
Go


Email
kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« : 2011-08-24, 10:55:34 »

Witam wszystkich!
Od dawna (ponad 8 lat) stosuję ŻO, ale liczyłam ilości zjadanego BTW tylko na początku. Ponieważ czułam się dobrze, sądziłam że dobrze się odżywiam i nie muszę już liczyć. Mam 162cm i ważę 59kg Problem pojawił się gdy urodziłam drugie dziecko i miałam dwa do wykarmienia. Starsze, córeczka ma już prawie 3 lata (jest prawie wyłącznie na moim mleku, zjada dziennie dodatkowo jedną lub dwie parówki),waży 14,5kg a młodsze, synek ma teraz 2,5 miesiąca waży ok 5kg.  No i nie liczenie zemściło się na mnie, bo za mało jadłam, albo w nieodpowiednich proporcjach i ostatecznie wylądowałam w szpitalu. Stwierdzono u mnie kwasicę i hipoglikemię (glukoza była na poziomie 38).  Oczywiście podawano mi glukozę (roztwór 10%).
Nie wiem jak teraz mam jeść, tzn. w jakich ilościach zjadać białko, tłuszcz  i węglowodany? Ketony w moczu ciągle się pojawiają, rano są na poziomie +, ++, a czasem +++. Mam niski poziom cukru na czczo - dziś to było 63, a wczoraj 64. Dziś godzinę po posiłku wzrósł do 74. Aktualnie spożywam B: 60 - 70 (żółtka, kaszanka, salceson, śmietanka) T: 250 - 380 (głównie smalec) i W: 120 (ziemniaki, buraki, marchew, gorzka czekolada). Sądziłam, że podniesienie ilości węglowodanów pomoże w likwidacji ketonów, ale na razie nie bardzo to działa. Natknęłam się na informację, że jak jest za dużo tłuszczu to też mogą być ketony, więc dziś spróbuje zjeść go mniej i zobaczę co będzie rano.
Ogólnie samopoczucie mam dobre, dokuczają mi trochę zawroty głowy, ale to pewnie przez niski poziom cukru i nieostrość widzenia - najgorsza jest rano, a w ciągu dnia jest trochę lepiej.
Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym wrócić do zdrowia i odsunąć daleko od siebie groźbę szpitala.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #1 : 2011-08-24, 11:00:47 »

Czy dobrze Cię zrozumiałam, że karmisz piersią dwójkę dzieci?
Zapisane

gniewko
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #2 : 2011-08-24, 13:10:17 »

Dobrze zrozumiałaś.
Nawet dr. Kwaśniewski w jednej ze swoich książek pisał o tym, że im dłużej dziecko na mleku matki pozostanie, tym lepiej dla niego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #3 : 2011-08-24, 13:21:06 »

Ja już "trochę" lat żyję na tym świecie i wychowałam czwórkę dzieci, ale jeszcze nie słyszałam o takim przypadku, żeby kobieta karmiła jednocześnie dwójkę dzieci (starsze i młodsze - nie licząc bliźniaków) musi to bardzo obciążać kobietę. Przecież dziecko w różnym wieku potrzebuje różnego składu mleka i organizm go tak właśnie zmienia - dopasowuje do potrzeb...A przy dwójce to jak?
Zapisane

gniewko
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #4 : 2011-08-24, 13:51:57 »

nie wiem  Neutral
jeszcze nie rodziłem i nie mam dzieciaków  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #5 : 2011-08-24, 17:34:46 »

Ja już "trochę" lat żyję na tym świecie i wychowałam czwórkę dzieci, ale jeszcze nie słyszałam o takim przypadku, żeby kobieta karmiła jednocześnie dwójkę dzieci (starsze i młodsze - nie licząc bliźniaków) musi to bardzo obciążać kobietę. Przecież dziecko w różnym wieku potrzebuje różnego składu mleka i organizm go tak właśnie zmienia - dopasowuje do potrzeb...A przy dwójce to jak?

A czy w mleku "bebiko" czy jak mu tam, jest roznorodnosc skladu dla dzieci w roznym wieku i czy to mleko zawiera to co zawierac powinno.?
Pewnie nie.
Jako ojciec doroslej corki moge tylko powiedziec, ze im dluzej na mleku matki tym lepiej. A matka jedzaca optymalnie to i stado cale wykarmi.

Problem tylko w tym, ze nasza kolezanka nie wie czy je optymalnie. Ale mysle, ze zaraz zacznie liczyc, zmniejszy bialko i wszystko bedzie ok.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #6 : 2011-08-24, 17:48:25 »

"Bebiko" i wszystkie syntertyczne mleka są bardzo zdrowe, bo od wielu lat dodaje się do nich GMO. Dlatego od małego siem organizm przyzwyczaja do tych GMOwych toxyn...  Wink Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #7 : 2011-08-24, 19:10:05 »


Problem tylko w tym, ze nasza kolezanka nie wie czy je optymalnie. Ale mysle, ze zaraz zacznie liczyc, zmniejszy bialko i wszystko bedzie ok.

Przy karmieniu dwójki dzieci zmniejszać białko? Mi to się wydaje nierozsądne, żeby karmić dwoje. Starsze ponad trzyletnie może już wszystko jeść i odżywiać się optymalnie...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #8 : 2011-08-24, 19:18:56 »

Aktualnie spożywam B: 60 - 70 (żółtka, kaszanka, salceson, śmietanka) T: 250 - 380 (głównie smalec) i W: 120

Nie wiem jak powinna wyglądać dieta matki karmiącej (można znaleźć na Forum) ale tego tłuszczu to jesz ogromną ilość... Shocked
380g smalcu, to jest prawie dwie kostki... Shocked nie masz biegunki?
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #9 : 2011-08-24, 19:41:13 »

Matka dwojga małych dzieci wysiłku fizycznego ma pewnie z tyle co drwal, więc tłuszczu trzeba sobie nie żałować. Węglowodanów widzę dużo, czy one nie kolidują z tłuszczem? Pani jest chora, więc może trzeba zwiększyć trochę białko, a z węglogodanami nie przesadzać? Lekarz optymalny mógłby być pomocny więc warto się z takowym spotkać.
Zapisane
Karolina
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #10 : 2011-08-26, 01:11:13 »

Gdy byłam w drugiej ciąży, to córeczka jadła już wszystko, a tylko uzupełniała to moim mlekiem (głównie wieczorem, w nocy i rano). Więc byłam prawie pewna, że do czasu porodu przestanie ssać, a na pewno nie zwiększy się jej zapotrzebowanie na moje mleko. Stało się jednak inaczej, po porodzie córeczka przestawiła się zupełnie na moje mleko.
Jeżeli chodzi o dietę matki karmiącej to znalazłam, że nie powinna ona odbiegać od ogólnych zasad ŻO, zawierać najbardziej wartościowe białko i ilość tłuszczu powinna być zwiększona. Tylko ile tego białka? Nie wiem w którą stronę zmienić jego ilość, bo dostałam różne propozycje... No i co z węglowodanami, powinno się ich zjadać tyle aby w moczu nie pojawiały się ciała ketonowe, u mnie one ciągle się pojawiają, a może jednak to z powodu za dużej ilości białka? Sama nie wiem. Chyba najlepiej byłoby poradzić się lekarza optymalnego, na spotkanie z takim nie mam za bardzo możliwości, bo w mojej najbliższej okolicy takiego nie ma  Sad
Martwi mnie niski poziom glukozy, nie wiem co zrobić żeby go podnieść. Wolałabym żeby był w okolicach 100, ale jak to osiągnąć? 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #11 : 2011-08-26, 06:10:41 »

Karolina, nie znam się na tym zagadnieniu z medycznej czy biochemicznej strony. Mogę napisać tylko co ja bym zrobiła w takiej sytuacji. Na pewno przestałabym karmić starsze dziecko, aby nie stracić siły i zdrowia na karmienie tego młodszego. Jeśli nie masz w pobliżu lekarza optymalnego mogłabyś skontaktować się chociaż telefonicznie z doradcą żywieniowym.

Zastanawiam się jak sprawa z karmieniem dzieci wyglądała jak byłaś w szpitalu... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #12 : 2011-08-26, 06:32:06 »

Hipoglikemia i kwasica metaboliczna występuje przy głodówkach (nie tylko). Myślę, że przy karmieniu dwójki dzieci możesz mieć dla siebie za mało składników odżywczych i Twój organizm głoduje...

Ale mogę się mylić oczywiście...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #13 : 2011-08-26, 07:27:20 »

Karolina,
idź zrobić sobie całą biochemię krwi.
To badanie jest niezwykle istotne przy korygowaniu diety.
Z wynikami pomaszeruj do dobrego lekarza optymalnego i będzie dobrze!

PS
bardzo dobrze, że zadbałaś tak mądrze i troskliwie o przyszłość swoich dzieci. Galaktoza z matczymej piersi i jeszcze kilka związków, do wieku czterech, pięciu lat wybitnie wpływają na prawidłowy rozwój mózgu i intelekt dziecka.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #14 : 2011-08-26, 07:30:13 »

Czyli można karmić więcej niż jedno dziecko na raz... Rolling Eyes tego naprawdę nie wiedziałam...
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #15 : 2011-08-26, 08:00:47 »

A co robia matki rodzace blizniaki czy trojaki?
Ja mam siostry blizniaczki i mama karmila je obie piersia/mi.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #16 : 2011-08-26, 08:07:11 »

To jest co innego (pisałam). Moja teściowa miała bliźniaki i karmiła je jednocześnie - a nie jedno po drugim (tak mówiła).  Gdy są dwojaczki czy trojaczki to te dzieci są w jednakowym wieku i mają jednakowe zapotrzebowanie na skład mleka...
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #17 : 2011-08-26, 08:18:13 »

No tak ale jezeli jest dobrze karmic piersia do 4 - 5 roku zycia to chyba obojetnie czy dziecko ma 2,3, czy cztery lata, prawda?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70504


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #18 : 2011-08-26, 08:22:52 »

Nie wiem... Rolling Eyes
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #19 : 2011-08-26, 08:55:02 »

Nie wiem... Rolling Eyes
To dlaczego "doradzasz" odstawienie starszego od piersi ??
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 19 zapytaniami.