forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:12:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kwasica metaboliczna i hipoglikemia  (Przeczytany 55371 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #60 : 2011-09-01, 07:50:28 »

Jak już w tym wątku i tak odeszliśmy od tematu głównego to chciałabym jeszcze dopisać, że z tematami politycznymi też może być podobnie. Każdy ma prawo do innych poglądów - co nie zmusza nas do kłótni i wyśmiewań wzajemnych. Jedni moją prawo uważać, że biednym należy pomagać, inni, że nie - jedni mogą uważać, że kościół i państwo powinni być od siebie rozdzieleni a inni, że powinni działać razem. Ale najważniejsze jest to, aby się szanować nawzajem. Jeśli się kłocimy, nie tolerujemy innego poglądu, jeśli wyśmiewamy rozmówców, to wystawiamy sobie - jako Optymalnym - niezbyt pochlebną opinię.

Np. moje zdanie w różnych kwestiach różni się od zdania Teresy - co nie oznacza, że muszę ją krytykować. Jest wręcz odwrotnie - bardzo lubię Ją, szanuję i podziwiam za pełne zaangażowanie w pomoc innym - nie tylko wirtualną. Teresa jest skromną osobą i nie pisze o swoich bezinteresownych działaniach na rzecz innych...
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #61 : 2011-09-01, 13:19:13 »

Ale najważniejsze jest to, aby się szanować nawzajem. Je¶li się kłocimy, nie tolerujemy innego pogl±du, je¶li wy¶miewamy rozmówców, to wystawiamy sobie - jako Optymalnym - niezbyt pochlebn± opinię.

Więc się szanujmy Wink a "wyśmiewanie" z czyjegoś "fopa" to chyba lepsze niz nazwanie tego po imieniu ??
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #62 : 2011-09-01, 13:24:50 »

Ale najważniejsze jest to, aby się szanować nawzajem. Je¶li się kłocimy, nie tolerujemy innego pogl±du, je¶li wy¶miewamy rozmówców, to wystawiamy sobie - jako Optymalnym - niezbyt pochlebn± opinię.

Więc się szanujmy Wink a "wyśmiewanie" z czyjegoś "fopa" to chyba lepsze niz nazwanie tego po imieniu ??

Wysmiewanie sie z kogos kto chce pomoc nie jest tutaj na miejscu. Ludzie przychodza tu bo szukaja pomocy. Glupimi docinkami nikomu nie pomozemy. Rozmawiajac rozsadnie na forum na temat diety  osoba czytajaca moze wyciagnac dla siebie odpowiednie wnioski. I o to tutaj chodzi.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #63 : 2011-09-01, 13:39:46 »

No nic widzę że WojciechS ma absolutna rację Wink
Zapisane
Karolina
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #64 : 2013-02-20, 14:15:12 »

Witam, dawno mnie tu nie było.
Nadal jestem matką podwójnie karmiącą i mam się dobrze. Wróciłam do zdrowia dzięki korespondencji z Panią Zuzanną - doradcą żywieniowym.
Jadłam za dużo białka i tłuszczu, a za mało węglowodanów. Skorygowane dzienne ilości wyglądają następująco: białko (głównie żółtka) do 50g,
węglowodany (frytki, buraczki, sok pomidorowy, gorzka czekolada) 100 - 120g, tłuszczu nie liczę, spożywam tyle na ile mam ochotę.
Węglowodanów jest dużo, ale właśnie przy takiej ilości nie pojawiają się ciała ketonowe, albo są na poziomie +/-. 
Wydawało mi się, że białko powinnam jeść więcej przy karmieniu dwójki dzieci, ale jak się okazuje to węglowodany są bardziej potrzebne przy produkcji mleka, no i z tłuszczem nie ma co przesadzać. Gdy spożywałam go więcej, nie miałam już miejsca na węglowodany.
Na początku kuracji piłam kakao 2 razy dziennie - celem uzupełnienia minerałów, zrezygnowałam ze smalcu (masło, śmietana i oliwa z oliwek).
Zawroty głowy minęły po jakimś czasie i ogólnie zaczęłam lepiej funkcjonować.
Miałam jeszcze problem z włosami - bardzo wypadały, ale teraz już się wzmocniły i odrastają.
Ze starszym dzieckiem zastosowaliśmy taki zabieg, że najpierw zjada coś pożywnego, a dopiero potem ssie. To pozwala mi na karmienie obojga.
Synek przez około 14 miesięcy był wyłącznie na piersi. Potem powoli zaczął interesować się innym jedzeniem.
Czuję się dobrze, dzieci ładnie rosną i nie chorują. Co najważniejsze dobrze się ze sobą dogadują, chociaż  początki były trudne.
Staram się słuchać mojego organizmu i dawać mu to czego potrzebuje.
Teraz już szybko rozpoznaję symptomy za małej ilości węglowodanów w diecie i uzupełniam ich poziom gdy zachodzi taka potrzeba.
Na początku zwracałam uwagę na to, które produkty zakwaszają, a które nie. Jednak doszłam do wniosku, że w moim przypadku to nie ma większego znaczenia,
jeżeli jest za mało węgla to pojawiają się ketony i tyle.

Dziękuje wszystkim życzliwym forumowiczom za chęć pomocy.


Zapisane
administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #65 : 2013-02-20, 14:31:08 »

To bardzo fajnie, że udało się wyjść na prostą.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #66 : 2013-02-20, 20:40:25 »

14 miesięcy, to wynik który świadczy o pewnej wiedzy. Very Happy Zapewne możesz wesprzeć inne karmiące, choć po drucie. Wink


A tak ogólnie. To fajnie, że można na tym forum przeczytać cały, jakże interesujący- z punktu widzenia retoryka- wątek.  Shocked Pasjonujące i prawdziwe. Wink  Laughing
Zapisane
Karolina
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #67 : 2013-02-21, 08:37:10 »

Mój wynik nie jest najgorszy (dziękuję za uznanie  Very Happy), ale natknęłam się kiedyś na tym forum na opis matki, która karmiła swoje dziecko wyłącznie piersią przez 2,5 roku - to dopiero rekord  Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #68 : 2013-02-21, 08:40:44 »

Mój wynik nie jest najgorszy (dziękuję za uznanie  Very Happy), ale natknęłam się kiedyś na tym forum na opis matki, która karmiła swoje dziecko wyłącznie piersią przez 2,5 roku - to dopiero rekord  Shocked
Wyłącznie???
Biedactwo.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #69 : 2013-02-21, 09:22:16 »

Nie biedactwo, tylko prawidłowo.
Nie ma większej wygody, jak długie karmienie piersią.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #70 : 2013-02-21, 09:36:36 »

Nie biedactwo, tylko prawidłowo.
Nie ma większej wygody, jak długie karmienie piersią.
Wygoda, i owszem.
Zdrowie, i owszem.
Ale wyłącznie?
Ponad dwa lata bez innych pokarmów, a często półroczne dzieci dążą do zdobycia jakiegoś papu.
Może to osobnicze...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #71 : 2013-02-21, 09:41:58 »

Nie, to normalne, tylko z dawnych czasów i dawno zapomniane, choć teraz z tych linków podanych przez Mariusza wynika, że "jedynie karmienie piersią...", a nie pasze syntetyczne dla niemowląt jest właściwym postępowaniem.
Dawno temu pięcio-sześcioletnie dziecko posysające pierś (przeważnie przy kolejnym dziecku) było normą.
I silikonów nie było...  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #72 : 2013-02-21, 09:49:20 »

Nie, to normalne, tylko z dawnych czasów i dawno zapomniane, choć teraz z tych linków podanych przez Mariusza wynika, że "jedynie karmienie piersią...", a nie pasze syntetyczne dla niemowląt jest właściwym postępowaniem.
Dawno temu pięcio-sześcioletnie dziecko posysające pierś (przeważnie przy kolejnym dziecku) było normą.
I silikonów nie było...  Wink
To wszystko rozumiem doskonale.
Ale 2,5 letnie dziecko mam akurat teraz w domu, to już jest autonomiczna jednostka, zdolna sama sobie wziąć jedzenie.
Jakie to musiało być mleko, by się brzdącowi nie chciało nic innego...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #73 : 2013-02-21, 09:52:21 »

Bogate w aminokwasy ograniczające oraz w galaktozę!
Bo bez galaktozy mózg się zbyt szybko rozwija!  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #74 : 2013-02-21, 09:56:03 »

Do rżnięcia zębów mleko w zupełności wystarcza, a później dobrze jest podawać do ssania kości wygotowane, a jeszcze lepiej z rusztu, na tyle duże, aby się dziecko nie zadławiło.
Zwrócić szczególną uwagę, aby nie było odłamków kostnych!  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #75 : 2013-02-21, 09:56:21 »

Ja tez znam matki karmiace do 3 roku nawet
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #76 : 2013-02-21, 09:57:09 »

Świadomość rośnie.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #77 : 2013-02-21, 10:02:08 »

Bogate w aminokwasy ograniczające oraz w galaktozę!
Bo bez galaktozy mózg się zbyt szybko rozwija!  Wink
Faktycznie, galaktoza jest składnikiem tkanki mózgowej.
Moje dziecię samo przestało ssać, ale żółtko ze śmietanką jeszcze długo jadło.
Po co te kości do cmokania?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #78 : 2013-02-21, 10:05:50 »

kości wygotowane, a jeszcze lepiej z rusztu

Sok kostny zawiera dużo fosforu organicznego, przyswajalnego w 100%, niezbędnego składnika związków wysokoenergetycznych.
Szczególnie w szpiku jest go dużo, dlatego między innymi tłuszcz kostny ma jedną z najwyższych wartości biologicznych.
Bo nie tylko wartość energetyczna (wysycenie wodorem) się w tłuszczu liczy, dlatego hannusie nie mogą pojąc, że choć olej kokosowy ma więcej, to i tak jest do ...  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: kwasica metaboliczna i hipoglikemia
« Odpowiedz #79 : 2013-02-21, 10:10:08 »

Bogate w aminokwasy ograniczające oraz w galaktozę!
Bo bez galaktozy mózg się zbyt szybko rozwija!  Wink
A dla dorosłych laktoza ma jakieś większe znaczenie?
Poprawia wchłanianie minerałów z tego co pamiętam.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.