forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 02:37:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Rejestracja listy!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rejestracja listy!  (Przeczytany 75675 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #40 : 2011-08-31, 12:37:44 »

Jeden etap minął Smile 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #41 : 2011-08-31, 14:46:23 »

Zarejestrowanie mnie jako Kandydata na Posła, to bardzo duży sukces, ponieważ decyzję o kandydowaniu podjąłem dopiero drugiego czerwca 2011r., czyli bardzo późno!
Teraz czekamy do 10 dni na losowanie numeru listy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #42 : 2011-08-31, 14:50:52 »

Odwrotu już nie ma ...jesteś skazany na sukces... Wink
Zapisane

sewero
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #43 : 2011-08-31, 21:10:07 »

A przecież wogóle nie powinni głosować Sad skoro wyjechali żeby ułożyć sobie życie, to niech od naszego się odstosunkuja !!

bojowy cos ostatnio jestes czyzby klopoty rodzinne i nie masz sie gdzie wyzyc.
Gdyby w Polsce bylo tak dobrze to Polacy by nie wyjezdzali na stale i nie wyjezdzali do pracy. Skoro zyje sie w Polsce na pograniczu ubostwa ( nie wszyscy ale wielu ) to trudno sie dziwic ze ludzie szukaja dobrobytu gdzie idziej.
A tak z drugiej strony to jestem slazaczka i nigdy w Polsce nie bylam traktowana jako Polka Juz w szkole serdniej nauczycielka nie slazaczka dawala nam slazakom to odczuc. Pozatym moj tato poochodzi z pod Warszawy i jego rodzina tez nigdy nie uwazala nas za Polakow ( wiecej za niemicow pomimo iz takimi sie nie czulismy)tak wiec pojechalismy za dobrobytem. Tu jestesmy Polakami w Polsce nimi nie bylismy.Dziwne to prawda.
Dlatego nie wypowiadaj sie jak nie masz pojecia. Moze jestesmy wiekszymi patriotami niz co niektorzy w Polsce.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #44 : 2011-08-31, 21:43:42 »

...........
A tak z drugiej strony to jestem slazaczka i nigdy w Polsce nie bylam traktowana jako Polka Juz w szkole serdniej nauczycielka nie slazaczka dawala nam slazakom to odczuc. Pozatym moj tato poochodzi z pod Warszawy i jego rodzina tez nigdy nie uwazala nas za Polakow ( wiecej za niemicow pomimo iz takimi sie nie czulismy)tak wiec pojechalismy za dobrobytem. Tu jestesmy Polakami w Polsce nimi nie bylismy.Dziwne to prawda.
Dlatego nie wypowiadaj sie jak nie masz pojecia. Moze jestesmy wiekszymi patriotami niz co niektorzy w Polsce.

Bardzo sie dziwie... Odnosze sie tylko do tej wypowiedzi (poczatek wycialem). Dawno temu bylem w wojsku we wroclawiu, 2 lata. Tak zrobili, ze byli tam tylko slazacy i poznaniacy(z wielkopolski). Slazacy z Bytomia, Sosnowca(mozesz napisac ze z sosnowca to nie sklazacy, wiem o tym, slyszalem od slazakow). Poznalem wielu fajnych ludzi i nie zdarzylo sie tak, zy my , wielkopolanie nie uwazalismy slazakow za "nie polakow". Natomiast slazacy zawsze mowili o sobie, ze nie sa polakami, nie sa niemcami , sa slazakami. Cos w tym musi byc, bo z moich doswiadczen przez te 2 lata, sami mowili, ze mowia czesto po niemiecku w domu(babcie). Z tego co pamietam, to slazacy z sosnowca byli gorszymi. Z opowiadan to byl podzial: altreich, gorole, hanysy, nie do konca to rozumialem o co chodzi.
Najbardziej pamietam jak tlumaczyl mi kolega z woja: Jak przyjedziesz na slask to jestes: jak do pracy to gorolem. Ja sie pytam a jak tak nie do pracy?  - To turysta.
Nie bylo miedzy nami zadnych konfliktow.

Wyjechalas za dobrobytem, i dziwisz sie, ze na mapach(patrzyli skad zescie przyjechali)  nie ma podzialu slask, wielkopolska, kaszuby itd. To wszystko to Polska.
Na koniec mily akcent - pamietam to z wojska czyli Pawel i Gawel.
"Uwe a Willi w jednym familoku żyli
Uwe nawierchu a Willi na dole.
Uwe spokojny nie wadził nikomu.
Willi larmowoł choćby w stodole.
To hund, to hazok, ciepoł w nich ryczkami,
ryczoł i wrzeszczoł i durch trzaskoł drzwiami.
Znerwowoł sie Uwe i złazi do niego
i pado " Willi, jo nie strzymia tego."
A Willi na to:" Co komu do jemu, co jemu do komu,
typieroński giździe jo jest u sie w domu."
Nazajutrz Willi na szislongu chrapie
a tu mu z gipsdeki coś na kichol kapie Zerwoł
sie z szislonga i leci na góra.
Klup, klup. Zawarte. Filuje bez dziura.
"Herr Jezus" co widzi, cołko izba w wodzie
a Uwe z wędkom siedzi na komodzie.
"Was machst du, Uwe?" "Fisze sobiełowie".
"Ale Uwe, dyć mie kapie po gowie"
A Uwe na to: "Co komu do jemu, co jemu do komu,
ty pieroński giździe jo jest u sie w domu"
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #45 : 2011-08-31, 22:03:02 »

Tak po chwili mi sie nasunelo. Poprzedni post i wiersz ktory zacytowalem byl wspomnieniem milych chwil ze slazakami. Wiersz nie byl dobierany celowo.
Ale nasunelo mi sie
Odniose sie do wypowiedzi Slawka
Cytuj
A przecież wogóle nie powinni głosować Sad skoro wyjechali żeby ułożyć sobie życie, to niech od naszego się odstosunkuja !!
I popieram, dlaczego ludzie ktorzy wybrali dom nie w polsce, gdzie indziej placa podatki, maja decydowac kto ma decydowac w Polsce?
Zacytuje
"Co komu do jemu, co jemu do komu,
ty pieroński giździe jo jest u sie w domu"
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #46 : 2011-08-31, 22:29:24 »

Ja takiej postawy, maf, nie rozumiem. Kto jest władny lepiej wiedzieć od zainteresowanych, tu Sewero z rodziną, kim się czują i w jakich kwestiach chcą zabierać głos? Osobiście ubolewam, że tak niewielu "Polonusów" się angażuje, bo może byłoby tu, i na ich ziemi, mniej barbarzyństwa (dziki kraj, czy jakoś tak). Jeśli wyjechali stąd, to może zechcą wrócić? Muszą mieć gdzie!, bo dlaczego nie? Tu mają rodziny, których losem też mają prawo być żywotnie zainteresowanymi.

Sewero, opowiadam się po Twojej stronie. I z pewnością nie jestem jedna.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #47 : 2011-08-31, 22:34:14 »

Ja też bym chciała, żeby Polska była przyjaznym krajem dla wszystkich Polaków i żeby tu były godne warunki do życia, alby kolejne osoby nie musiały wyjeżdżać "za chlebem" a te co wyjechały aby miały gdzie - i chciały -  wracać... Rolling Eyes

Pisać "niech się odstosunkują" jest chamstwem...
Zapisane

maf
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #48 : 2011-08-31, 22:36:47 »

Ja takiej postawy, maf, nie rozumiem. ................. Tu mają rodziny, których losem też mają prawo być żywotnie zainteresowanymi.

.......................
Ja mam rodzine we Francji, Kanadzie, i USA. Jakos nie mam praw, zeby glosowac w wyborach tamtych krajach, zeby mojej rodzinie zylo sie lepiej.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #49 : 2011-08-31, 22:43:05 »

Też mam rodzinę w innych krajach... Co to ma do rzeczy. Chodzi o coś innego. Sewero ma obywatelstwo polskie? Ma.

A moi znajomi, którzy wyjechali "za chlebem" do Londynu i pracą tam chcą spłacić tutejsze długi (system, cholera jasna) to dlaczego nie mają mieć prawa uczestniczyć w polskich wyborach? 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #50 : 2011-08-31, 22:54:01 »

Napisze wiecej, jak kraj w biedzie to sie z niego nie ucieka, tylko ratuje. Moze mam to w genach? Moj dziadek i moja mama zyli we Francja. Jak wybuchla wojna w 39 to wrocil do Polski. Po drodze niemcy skonfiskowali mu samochod. Walczyl w 1 wojnie sw. Pogonil ruskich 20 roku. Brat ojca byl powstancem wielkopolskim, drugi brat ojca zginal w bitwie nad bzura. Teraz tez ciezko zyc. Nie szukam koligacji rodzinnych zeby opuscic kraj. Bo moj kraj to Polska.
Wiesz doskonale, ze slazak bez problemu moze wyjechac do kraju, ktory uwaza, ze to jego ziemie.
Na szczescie sa tacy ludzie, ktorym dobro Polski lezy na sercu.
Taki czlowiek zalozyl ten watek - Tomasz Kwasniewski.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #51 : 2011-08-31, 23:27:51 »

Osoby, które wyjechały na stałe, dokonały wyboru. Ale jako obywatele polscy zawsze mogą wrócić kiedy chcą i współdecydować  Cool
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #52 : 2011-09-01, 08:10:19 »

bojowy cos ostatnio jestes czyzby klopoty rodzinne i nie masz sie gdzie wyzyc.
Czyżbyś była kolejną internetową reniądobrąradą ?? która potrafi zdjagnozować "stosunki" rodzinne Wink na odległość ?
Cytuj
Gdyby w Polsce bylo tak dobrze to Polacy by nie wyjezdzali na stale i nie wyjezdzali do pracy. Skoro zyje sie w Polsce na pograniczu ubostwa ( nie wszyscy ale wielu ) to trudno sie dziwic ze ludzie szukaja dobrobytu gdzie idziej.
No to właśnie tak jak maf napisał, wyjechaliście to nie głosujecie !! jak wrócisz i weźmiesz na siebie odpowiedzialność za swój głos to oczywiście "zapraszam" Wink
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #53 : 2011-09-01, 08:11:50 »

No i Blackend oczywiście
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #54 : 2011-09-01, 08:14:28 »

Też mam rodzinę w innych krajach... Co to ma do rzeczy. Chodzi o coś innego. Sewero ma obywatelstwo polskie? Ma.

A moi znajomi, którzy wyjechali "za chlebem" do Londynu i pracą tam chcą spłacić tutejsze długi (system, cholera jasna) to dlaczego nie mają mieć prawa uczestniczyć w polskich wyborach? 
I ja mam najbliższą rodzinę za granicą. I co Moja Rodzina to gorsi Polacy? Co się komu nie podoba? Kto chce mojej Rodzinie za granicą odebrać prawa? A moze moja córka to nie Polka?  Cool
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #55 : 2011-09-01, 08:15:34 »

bojowy cos ostatnio jestes czyzby klopoty rodzinne i nie masz sie gdzie wyzyc.
Czyżbyś była kolejną internetową reniądobrąradą ?? która potrafi zdjagnozować "stosunki" rodzinne Wink na odległość ?
Cytuj
Gdyby w Polsce bylo tak dobrze to Polacy by nie wyjezdzali na stale i nie wyjezdzali do pracy. Skoro zyje sie w Polsce na pograniczu ubostwa ( nie wszyscy ale wielu ) to trudno sie dziwic ze ludzie szukaja dobrobytu gdzie idziej.
No to właśnie tak jak maf napisał, wyjechaliście to nie głosujecie !! jak wrócisz i weźmiesz na siebie odpowiedzialność za swój głos to oczywiście "zapraszam" Wink
Ale Ty judzisz.
Skąd w Tobie tyle złości , nienawiści?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #56 : 2011-09-01, 08:29:21 »

Na blogu Teresy napisano mu, że jest niemożliwością, żeby odżywiał się optymalnie i miał w sobie tyle nienawiści...
Zapisane

temida135
Go


Email
Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #57 : 2011-09-01, 09:51:43 »

Wybory do Sejmu 2011.

Dział ten służy do dyskusji na tematy dotyczące Wyborów 2011, powinniśmy wspólnie  zastanowić się co my Optymalni możemy zrobić, by nasz przedstawiciel wygrał. jednak ostatnie Wasze posty temu nie służą. U Optymalnych znikają podziały, nie ma granic tylko  dobro ogółu się liczy. Zróbmy coś dla wspólnego dobra.


 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #58 : 2011-09-01, 09:59:45 »

Ja nie mam innego pomysłu jak oddanie głosu przez jak największą ilość Optymalnych...może jeszcze jakieś pieniądze wpłacić na potrzeby tej kampanii - na zakup jakiś plakatów, billboard'ów itp. ... chyba jest już założone na ten cel specjalne konto...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Rejestracja listy!
« Odpowiedz #59 : 2011-09-01, 10:12:48 »

Może jeszcze na jakiś forach regionalnych (kujawsko-pomorskich) zareklamować naszego Tomasza... Rolling Eyes
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 19 zapytaniami.