forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:32:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ekologia w naszym domu
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ekologia w naszym domu  (Przeczytany 88703 razy)
friga
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #20 : 2011-08-30, 10:51:53 »

A to jeden z przepisów ktory z powodzeniem stosuja moi znajomi:
Płyn do mycia naczyń na bazie soku z cytryn z octem:
Składniki:
sok z trzech średnich cytryn (przefiltrowany np. zwykłym filtrem do kawy)
300ml przegotowanej, bądź przefiltrowanej wody
100g soli drobnoziarnistej
50 ml octu (dziesięcioprocentowego)
Wodę, ocet, sól i przefiltrowany sok z cytryny wlać do garnka i podgrzewać przez około 15 minut, aż do połączenia się składników. Przelać do butelki i gotowe.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #21 : 2011-08-30, 11:04:18 »

2 litry gorącej wody
- 5 gram płatków mydlanych-biały jelen-rozp w wodzie
- 1 łyżka octu
- 1 łyżka sody oczyszczonej
- kilka kropli olejku herbacianego

Jeśli chcecie żeby szkło błyszczało wypłukajcie je w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do pieczenia ok pół torebki na miskę wody efekt rewelacja i się nie kurzą
Zapisane
gniewko
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #22 : 2011-08-30, 11:48:14 »

To chyba niedobrze, tak uzależnić się od jednej firmy...  Shocked


to chyba nie dobrze uzależniać się od jednego sposobu żywienia? Wink

za każdy kupiony płyn do garów w sklepie muszę płacić i nic poza płynem z tego nie mam, a kupując w Amway zarabiam pieniądze i nie są to małe pieniądze Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #23 : 2011-11-13, 12:56:42 »

Oczywiscie po pospolitym myciu płynem do mycia naczyn.

friga czy to znaczy, że mimo spłukania te wszystkie substancje zostaja na talerzu ?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #24 : 2011-11-13, 19:38:55 »

Tak, bo jakbys zobaczyla taki talerz w duzym powiekszeniu to ma milion por w ktorych zostaja zw chemiczne ktore uzywane sa jako srodki myjace!
Polecam ten plyn z cytryny!U mnie w domu sie sprawdza i jaki tani do tego

Wiem ze nie mozna dac sie zwariowac ale zdrowie najwazniejsze.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #25 : 2011-11-13, 20:30:47 »

o kurcze o tym nie pomyślałam, ten w przeciwieństwie do innych jest łatwiejszy do zrobienia bo inni to podają jeszcze jakieś olejki aromatyczne itp. i się zastanawiałam gdzie miałabym szukać. Dzięki , a co do czyszczenia np. zamiast mleczka do szorowania jak się mieszka w mieście i ma się wannę, wc, linoleum w kuchni niestety, którego póki co nie mogę zmienić.

Bo kiedyś oglądałam o cytrynie ale ile tej cytryny bym musiała zużyć np. na wc? za mało się na tym znam.

Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #26 : 2011-11-14, 10:56:21 »

sanitariaty traktuje znana metoda chemiczna, bo tu akurat chemia moze sie popisac swoim dzialaniem ale zlew w kuchni mam kamienny wiec myje go sola z dodatkiem octu i cytryny i lepiej jest domyty niz cifem.
Podlogi zmywam ciepla woda z mala iloscia octu-ja mam panele i sie sprawdza!Zreszta kiedys do mycia okien pamieta moja mam uzywala wody z octem i sie lsnily:)A jak dzieci chorowaly to nie wiem czy u was tak bylo ale u mnie mylo sie wtedy podloge z terpentyna zeby nam sie lepiej oddychalo:)

Mam duza powierzchnie tego parkietu i po 4 latach stosowania jeszcze dycha:)Jak cos bardziej przybrudzone to szoruje recznie:)

Ale jak nie domywasz to zobacz sobie na necie na srodki na bazie naturalnej i tam jest wieksze pole do popisu bo wiecej skladnikow to moze i skutecznosc bedzie lepsza.

Na chemie domowa kiedys wydawalam sporo pieniedzy(plyn do podlogii, proszki do prania, plyn do mycia naczyn, mleczko cif, prnto itp.... -teraz wystarczy 1/3 tego a efekt nie dosc ze taki sam to jeszcze bez sztucznych zapachow.

Wiem nie dajmy sie zwariowac jak tu Wojciech zsarkazowal moja wypowiedz ale skoro byly u mnie robione takie badania to dlaczego nie wiedziec wiecej i robic lepiej-a czas przygotowania i efekt ten sam nie wspomne o cenie.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #27 : 2011-11-20, 19:03:45 »

Ktoś potwierdzi - http://zdrowie.onet.pl/fotogalerie/8-leczniczych-wlasciwosci-octu,4905924,10725200,foto-male.html# ?

Lekarstwo z octu i miodu wyłączam sama Smile   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #28 : 2011-11-20, 19:54:18 »

Ano ciekawe... Rolling Eyes mi szczególnie do włosów zastosowanie zaciekawiło. Wypróbuję na córze... Laughing Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #29 : 2012-09-05, 18:06:41 »

2 litry gorącej wody
- 5 gram płatków mydlanych-biały jelen-rozp w wodzie
- 1 łyżka octu
- 1 łyżka sody oczyszczonej
- kilka kropli olejku herbacianego

Jeśli chcecie żeby szkło błyszczało wypłukajcie je w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do pieczenia ok pół torebki na miskę wody efekt rewelacja i się nie kurzą



Friga, czy powyższy płyn też jest do zmywania naczyń?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #30 : 2012-09-05, 19:41:33 »

Friga ocet uwielbiam. Very Happy  Wyszorowałam nim już wszystkie zlewy, krany, kratki, czajniki i teraz będę przepuszczać przez serwis do kawy. mam automatyczny i co raz krzyczy , że trzeba go odkamienić a przecież po co kupować drogi "specjalistyczny" płyn kiedy Admin przypomniał, że można to zrobić octem. 
Te przepisy , sposoby co podajesz to jeszcze pamiętam z dzieciństwa. Terpentyna do podłóg jak najbardziej. Do drewnianych.
Sama robiłam sobie zawsze odżywkę do włosów , co prawda bez octu ale żółtek, drożdży i cytryny.

A wczoraj odebrałam 5 mydełek do mycia naczyń, które sama uwarzyła na moje zamówienie Nadia ze Lwowa.Wiozę jako podarki.  Very Happy Są na bazie sody. Sama używam już mydło do mycia naczyń na bazie kawy i czegoś tam jeszcze.
No i oczywiście myję, ale tylko ręce ekologicznym mydłem od p.Iwana sprzed 50-ciu lat (zapach jednak jest porażający Confused)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #31 : 2012-09-05, 19:46:33 »

Też odkamieniałam ekspres do kawy octem. Całe pół litra przepuściłam i jest OK... Very Happy
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #32 : 2012-09-05, 20:00:04 »

Pół litra i jest OK. A nie zawiany przypadkiem ten ekspres? Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #33 : 2012-09-05, 21:27:38 »

Chyba mu zaszkodziło, bo to pól litra zwrócił... Shocked Laughing nie w całości, bo część w zbiorniku została...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #34 : 2012-09-05, 23:20:04 »

Ja juz od dawna stosuje tylko stare babcine metody do mycia w domu wszelakich sprzetow itp , zarazilam tym wielu znajomych, chemia u mnie tylko na studiach i i tak wystarczy:)
Do rak i do mycia uzywam tylko szarego mydla ,z naszych badan (na studiach ) wynika ze powszechne mydla pieknie pachnace i ladnie zapakowane to jeden z bardzo dobrze sprzedajacyh sie chytow marketingowych, gdyz jak uzywa sie szarego mydla (polecam) np. do rak to sie go ma przez baaardzo dlugo w uzytku jak sie kupi pospolite mydlo to na pare dni:)wiadomo dlaczego Laughing
Jedno wielkie marketingowe oszustwo ; zostaje pytanie ile mydla w mydle:)
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #35 : 2012-09-06, 06:28:58 »

Właśnie, chwyty marketingowe kosztują nas potem alergie w postaci katarów , wysypek, czerwonych plam.

Ja z Ukrainy przywożę  jeszcze mydło, tu się nazywa gospodarskie. Faktycznie tak szybko się nie wymadla. Mam jeszcze mydło glicerynowe. Unikam mydeł kolorowych i pachnących jak perfumeria.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #36 : 2012-09-06, 07:37:45 »

Ale ten jakiś bang na kamień jest dobry. Wiem, bo szorowałem...  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #37 : 2012-09-06, 10:44:11 »

2 litry gorącej wody
- 5 gram płatków mydlanych-biały jelen-rozp w wodzie
- 1 łyżka octu
- 1 łyżka sody oczyszczonej
- kilka kropli olejku herbacianego

Jeśli chcecie żeby szkło błyszczało wypłukajcie je w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do pieczenia ok pół torebki na miskę wody efekt rewelacja i się nie kurzą



Friga, czy powyższy płyn też jest do zmywania naczyń?


Friga, mogę ponowić pytanie jw? Smile 
Zapisane
krobert
Go


Email
Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #38 : 2012-09-06, 12:13:12 »


Friga, czy powyższy płyn też jest do zmywania naczyń?

Pani Tereso, pewnie można wypróbować empirycznie, myślę, że naczyniom nic nie grozi Smile
Na obozach harcerskich myliśmy menażki piaskiem pobranym bezpośrednio z polany przy strumyku. Również charakteryzowały się stosunkowo wysokim połyskiem.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ekologia w naszym domu
« Odpowiedz #39 : 2012-09-06, 12:26:37 »

Tylko skąd Teresa strumyk weźmie... Shocked Laughing Wink
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.