forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 13:12:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659834 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Optymalni w Sejmie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Optymalni w Sejmie.  (Przeczytany 51630 razy)
maf
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #40 : 2011-09-17, 23:33:47 »



A swoje znasz? Marzenie o tym, żeby salceson był tańszy jest egoizmem. Chodzi w nim o to, żeby Optymalnych nie przybyło i żeby optymalne wyroby były tanie. Ja wolałabym aby były droższe i więcej osób mogło z tego Dobrodziejstwa skorzystać.


To nie egoizm(chodzi o cene salcesonu, takze kaszanki). Popyt uksztaltowal cene. Na imprezach podaja chleb ze smalcem, i ogorkiem. Takie trendy. Wiec slonina z 3,50 zdrozala do 6,50.  Za to za 4,99 mozesz kupic cwiartki kurczaka. Dwie cwiartki i jest obiad dla 4 osob(waza z 800g, 200g miesa na leb) . Ludziel griluja kaszanki i cena to nawet 15 zl/kg. Jest popyt.
Kaszanka po 15, lopatka wieprzowa bez kosci 9,99 (czesto), wedzonka surowa (z szynki lub pewnie z lopatki) tez 15 zl/kg.
Robie zakupy od 30 lat, gotuje tez. Ceny znam na pamiec w roznych sklepach. Zdarza sie, ze pewne produkty kupuje w jednym sklepie, inne w drugim.
Wyobraz sobie, ze sa ludzie, ktorzy mysla, zeby bylo ich stac na zycie. Na szczescie podroby jeszcze sa w miare tanie. A TY wolalabyc, zeby byly drozsze? Zastanow sie co piszesz.
Chyba, ze sie pomylilas.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #41 : 2011-09-17, 23:50:34 »

Nic się nie pomyliłam.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #42 : 2011-09-17, 23:51:15 »

.... Myślę, że po wysłuchaniu jego poseł Piotr Walkowski natychmiast przeszedł na DO... Wink


A po co, przecież wygląda zdrowo. Proponuję ŻO.



Wygląda zdrooowo... Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #43 : 2011-09-18, 00:01:19 »

Echo wystąpienia Optymalnych w prasie:

PSL promuje "zdrową" tłustą żywność

 http://www.rp.pl/artykul/9132,717640-PSL-promuje--zdrowa--tlusta-zywnosc.html

PSL promuje "zdrową" tłustą żywność. Eksperci co na to eksperci?

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/547990,psl_promuje_zdrowa_tlusta_zywnosc_eksperci_co_na_to_eksperci.html

Te opisy i tak są dużym sukcesem dla propagowania Diety Optymalnej pomimo tej nieumotywowanej opinii ekspertów typu -  dieta tłusta jest niezdrowa bo tłuszcz jest niezdrowy - (masło maślane)...

Albo to, że ograniczenie tłuszczów i zwiększenie spożycia warzyw i owoców obniża poziom cholesterolu...(i co z tego jak ludzie bardziej przy tym tyją i chorują).

To jest i tak bardzo sukces, że w ogóle piszą o Diecie Optymalnej...i tak dużo przemówienia dr Agaty Płoweckiej wstawili... Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #44 : 2011-09-18, 00:05:26 »

Bardzo sukces... Rolling Eyes nie bardzo... Confused
...miało być oczywiście bez tego "bardzo"...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #45 : 2011-09-18, 00:31:42 »

Zastanawia mnie dlaczego nie mogli opisać tego spotkania bez opinii ekspertów? Przy innych dietach (np. wegetariańskich, czy niskokalorycznych, czy z podziałem na grupy krwi itp.) opinii ekspertów najczęściej nie ma. Dieta Optymalna jest według tych "ekspertów" niezdrowa bo nie jest oparta na przyjętych dogmatach medycznych. Nie podają żadnego wytłumaczenie biochemicznego. Po prostu nie bo nie.
Albo - jak piszą - "efekt jo jo po powrocie do normalnego jedzenia" świadczy wyraźnie o nieznajomości tematu... Confused Przecież właśnie DO jest normalnym jedzeniem...
Zapisane

maf
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #46 : 2011-09-18, 01:33:46 »

Zastanawia mnie dlaczego nie mogli opisać tego spotkania bez opinii ekspertów? Przy innych dietach (np. wegetariańskich, czy niskokalorycznych, czy z podziałem na grupy krwi itp.) opinii ekspertów najczęściej nie ma. Dieta Optymalna jest według tych "ekspertów" niezdrowa bo nie jest oparta na przyjętych dogmatach medycznych. Nie podają żadnego wytłumaczenie biochemicznego. Po prostu nie bo nie.
Albo - jak piszą - "efekt jo jo po powrocie do normalnego jedzenia" świadczy wyraźnie o nieznajomości tematu... Confused Przecież właśnie DO jest normalnym jedzeniem...
DO jest normalnym jedzeniem(dieta) dla niewielkiej liczby osob. Dlaczego? Bo nazywa sie DO(DO to dieta). Nie o nazwe chodzi. Wielu ludzi odzywia sie wg zasad DO. Gdyby im policzyc BTW. Ale to sa ludzie ktorzy nie stosuja zadnej diety. Gdybys zapytala, po przedstawieniu im zasad DO, czy stosuja DO? Odpowiedzieliby, nie znaja tych zasad, nie stosuja zadnej diety(tym bardziej optymalnej, bo slyszeli, ze jest szkodliwa i tlusta itd.) tak sie odzywiaja bo to jest dla nich najlepsze. Znam wielu takich ludzi.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #47 : 2011-09-18, 03:53:12 »

Zastanawia mnie dlaczego nie mogli opisać tego spotkania bez opinii ekspertów? Przy innych dietach (np. wegetariańskich, czy niskokalorycznych, czy z podziałem na grupy krwi itp.) opinii ekspertów najczęściej nie ma. Dieta Optymalna jest według tych "ekspertów" niezdrowa bo nie jest oparta na przyjętych dogmatach medycznych. Nie podają żadnego wytłumaczenie biochemicznego. Po prostu nie bo nie.
Albo - jak piszą - "efekt jo jo po powrocie do normalnego jedzenia" świadczy wyraźnie o nieznajomości tematu... Confused Przecież właśnie DO jest normalnym jedzeniem...
I bardzo dobrze, ze sie wypowiedziwli "eksperci". Pole dla popisu dla Tomasza. Tam mozna skomentowac wypowiedz eksperta.
Tomku do dziela. Masz wystarczajaca wiedze aby zmiazdzyc tego "eksperta".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #48 : 2011-09-18, 07:50:38 »

Zastanawia mnie dlaczego nie mogli opisać tego spotkania bez opinii ekspertów? Przy innych dietach (np. wegetariańskich, czy niskokalorycznych, czy z podziałem na grupy krwi itp.) opinii ekspertów najczęściej nie ma. Dieta Optymalna jest według tych "ekspertów" niezdrowa bo nie jest oparta na przyjętych dogmatach medycznych. Nie podają żadnego wytłumaczenie biochemicznego. Po prostu nie bo nie.
Albo - jak piszą - "efekt jo jo po powrocie do normalnego jedzenia" świadczy wyraźnie o nieznajomości tematu... Confused Przecież właśnie DO jest normalnym jedzeniem...
DO jest normalnym jedzeniem(dieta) dla niewielkiej liczby osob. Dlaczego? Bo nazywa sie DO(DO to dieta). Nie o nazwe chodzi. Wielu ludzi odzywia sie wg zasad DO. Gdyby im policzyc BTW. Ale to sa ludzie ktorzy nie stosuja zadnej diety. Gdybys zapytala, po przedstawieniu im zasad DO, czy stosuja DO? Odpowiedzieliby, nie znaja tych zasad, nie stosuja zadnej diety(tym bardziej optymalnej, bo slyszeli, ze jest szkodliwa i tlusta itd.) tak sie odzywiaja bo to jest dla nich najlepsze. Znam wielu takich ludzi.

Jeżeli ktoś pisze o powrocie do normalnego jedzenia (czyli śmieciowego) to znaczy, że nie wie, że Żywienie Optymalnej jest sposobem odżywiania na całe życie. Jeśli nie wie, to nie powinien w danym temacie zabierać głosu.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #49 : 2011-09-18, 07:56:58 »

Echo wystąpienia Optymalnych w prasie:

PSL promuje "zdrową" tłustą żywność

 http://www.rp.pl/artykul/9132,717640-PSL-promuje--zdrowa--tlusta-zywnosc.html

PSL promuje "zdrową" tłustą żywność. Eksperci co na to eksperci?

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/547990,psl_promuje_zdrowa_tlusta_zywnosc_eksperci_co_na_to_eksperci.html

Te opisy i tak są dużym sukcesem dla propagowania Diety Optymalnej pomimo tej nieumotywowanej opinii ekspertów typu -  dieta tłusta jest niezdrowa bo tłuszcz jest niezdrowy - (masło maślane)...

Albo to, że ograniczenie tłuszczów i zwiększenie spożycia warzyw i owoców obniża poziom cholesterolu...(i co z tego jak ludzie bardziej przy tym tyją i chorują).

To jest i tak bardzo sukces, że w ogóle piszą o Diecie Optymalnej...i tak dużo przemówienia dr Agaty Płoweckiej wstawili... Very Happy

Od czterdziestu lat zawsze to samo mówią "eksperci", tylko jakoś dziwnie się dzieje, że to już trzecie pokolenie "ekspertów" mawia to samo, bo wymierają jak muchy, a Dieta Optymalna Dr-a Jana Kwaśniewskiego, jak zwykle trzyma się mocno.

PS
to nie PSL popiera promowanie Diety Optymalnej, a zgodnie z obietnicą - Kandydat na Posła - Tomasz Kwaśniewski i ZG OSO, tak dla ścisłości.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #50 : 2011-09-18, 08:06:18 »



A swoje znasz? Marzenie o tym, żeby salceson był tańszy jest egoizmem. Chodzi w nim o to, żeby Optymalnych nie przybyło i żeby optymalne wyroby były tanie. Ja wolałabym aby były droższe i więcej osób mogło z tego Dobrodziejstwa skorzystać.


To nie egoizm(chodzi o cene salcesonu, takze kaszanki). Popyt uksztaltowal cene. Na imprezach podaja chleb ze smalcem, i ogorkiem. Takie trendy. Wiec slonina z 3,50 zdrozala do 6,50.  Za to za 4,99 mozesz kupic cwiartki kurczaka. Dwie cwiartki i jest obiad dla 4 osob(waza z 800g, 200g miesa na leb) . Ludziel griluja kaszanki i cena to nawet 15 zl/kg. Jest popyt.
Kaszanka po 15, lopatka wieprzowa bez kosci 9,99 (czesto), wedzonka surowa (z szynki lub pewnie z lopatki) tez 15 zl/kg.
Robie zakupy od 30 lat, gotuje tez. Ceny znam na pamiec w roznych sklepach. Zdarza sie, ze pewne produkty kupuje w jednym sklepie, inne w drugim.
Wyobraz sobie, ze sa ludzie, ktorzy mysla, zeby bylo ich stac na zycie. Na szczescie podroby jeszcze sa w miare tanie. A TY wolalabyc, zeby byly drozsze? Zastanow sie co piszesz.
Chyba, ze sie pomylilas.


"maf" ja patrzę na to zagadnienie szerzej a nie tylko na cenę najtańszych wyrobów mięsnych.
Gdyby Żywienie Optymalne było zalecane przez Instytut Żywności i Żywienia to wyroby mięsne rzeczywiście by podrożały, ale czy to źle? Rolnicy od razu rozszerzyliby produkcję mięsa, mleka, i jaj. (Ty byś mógł kręcić biznes na jajkach zielononóżek). Produkcja mięsa i jaj byłaby ekologiczna, czyli z korzyścią dla całego narodu. Import zdrowej żywności podreperowałby znacznie budżet rolników i państwa. Ludzie byliby zdrowsi przez to też zdrowiej by myśleli i gospodarowali. Niektore działy przemysłu spożywczego musiałyby się przebranżowić (lub tylko zmienić profil produkcji) aby utrzymać się na rynku. Rozwój rolnictwa i poprawa sytuacji materialnej rolników wpłynęłyby na rozwój innych gałęzi przemysłu, dałaby rozruch całej gospodarce.
Ludzie kupowaliby droższe wyroby mięsne, ale bylyby to wyroby zdrowe a nie mięsopodobne. ludzie w to miejsce zaoszczędziliby na wizytach lekarskich i lekach...
Tylko nie wiem czy z takiego obrotu sprawy zadowolona by była farmaceutyka... Rolling Eyes Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #51 : 2011-09-18, 08:10:32 »


Od czterdziestu lat zawsze to samo mówią "eksperci", tylko jakoś dziwnie się dzieje, że to już trzecie pokolenie "ekspertów" mawia to samo, bo wymierają jak muchy, a Dieta Optymalna Dr-a Jana Kwaśniewskiego, jak zwykle trzyma się mocno.


Coraz mocniej i nie da się jej już "zamieść pod dywan"...  Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #52 : 2011-09-18, 08:15:24 »

Wszystko da się "zamieść pod dywan", ale nie GMO i DO.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #53 : 2011-09-18, 10:30:22 »

Tomku do dziela. Masz wystarczajaca wiedze aby zmiazdzyc tego "eksperta".

Mam, mogę i chcę!
Trzeba tylko w tegorocznych Wyborach Parlamentarnych poprzeć optymalny wybór i postawić kropkę nad "i", głosując na mnie.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #54 : 2011-09-18, 11:03:55 »

Popieram, dokonam optymalnego wyboru!  Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #55 : 2011-09-18, 11:07:39 »

to nie PSL popiera promowanie Diety Optymalnej, a zgodnie z obietnic± - Kandydat na Posła - Tomasz Kwa¶niewski i ZG OSO, tak dla ¶cisło¶ci.

Przepraszam, czy to świadome działanie i skromność Kandydata, że jest wszędzie pomijany, choć najważniejszy?  Very Happy
Czy może niektórym się priorytety na październik pomyliły?  Shocked
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55820


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #56 : 2011-09-18, 11:46:04 »

Mam, mogę i chcę!

To będzie wyzwanie - jak sprzedać wiedzę społeczeństwu (znając potrzeby i cele dla dobra ogółu), które z racji swej ułomności
będzie ją odrzucać. Wink
Ale tym zajmiemy się po 9 października Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #57 : 2011-09-18, 12:12:04 »

Popieram, dokonam optymalnego wyboru!  Very Happy

Ja jeszcze się waham kogo z tej listy nr 3 wybrać... Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane

maf
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #58 : 2011-09-18, 14:32:27 »

Mam, mogę i chcę!
Trzeba tylko w tegorocznych Wyborach Parlamentarnych poprzeć optymalny wybór i postawić kropkę nad "i", głosując na mnie.
Jak juz wsczesniej pisalem, niemozliwe moze stac sie mozliwe. Tomasz Kwasniewski poslem. Ale, moim zdaniem na forum jest za malo ludzi(chyba ok 90 zarejestrowanych, piszacych jeszcze mniej, czytajacych wiecej). O glosy trzeba walczyc. Kazdy zarejestrowany (na forum) moze napisac np. popieram i jade do tego okregu glosowac. Napisalo dotychczas 3 (+2 ze mna). Skad wziasc 10 tys?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Optymalni w Sejmie.
« Odpowiedz #59 : 2011-09-18, 14:33:50 »

Ja jeszcze się waham kogo z tej listy nr 3 wybrać... Rolling Eyes Mr. Green
W Rajculi dostaniemy wytyczne...  Wink Mr. Green
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.