forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 07:36:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660612 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  pytanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: pytanie  (Przeczytany 73356 razy)
Syriusz
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #100 : 2007-12-06, 13:34:09 »

Do lekarki

Na marginesie, teraz zlikwidowaliśmy u Optymalnej (5 lat!) bóle krzyża (10 lat codziennie) - jako REAKCJĘ NA KONSERWANTY.
Od wielu lat nie mogła się bez bólu w nocy "obrócić na drugi bok".Bóle krzyża ustąpiły po półtorej doby bez konserwantów, trwale. Na właściwej diecie u chorego "optymalnego" (?) dolegliwości tak szybko ustępują.
Follow up będzie.
Sprawdzałam palpacyjne przed "namierzeniem winnego" - żadnych przesunięć kręgów.I taki numer!Konserwanty!Częsta przyczyna też innych dolegliwośc
Czy moglbym wiedziec jakie to konserwanty byly przyczyna bolu krzyza tej Optymalnej?
Brakuje mi kilka klockow do mojej krzyzowej ukladanki
Z pozdrowieniem
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #101 : 2007-12-06, 13:38:47 »

Do lekarki                                                                                                                                        Z postem powyzej cos pokielbasilo sie z cytowaniem.
Mysle, ze jest zrozumialy
Pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #102 : 2007-12-06, 14:52:26 »


Do lekarki

Cytuj z: lekarka
Na marginesie, teraz zlikwidowaliśmy u Optymalnej (5 lat!) bóle krzyża (10 lat codziennie) - jako REAKCJĘ NA KONSERWANTY.
Od wielu lat nie mogła się bez bólu w nocy "obrócić na drugi bok".Bóle krzyża ustąpiły po półtorej doby bez konserwantów, trwale. Na właściwej diecie u chorego "optymalnego" (?) dolegliwości tak szybko ustępują.
Follow up będzie.
Sprawdzałam palpacyjne przed "namierzeniem winnego" - żadnych przesunięć kręgów.I taki numer!Konserwanty!Częsta przyczyna też innych dolegliwośc


Czy moglbym wiedziec jakie to konserwanty byly przyczyna bolu krzyza tej Optymalnej?
Brakuje mi kilka klockow do mojej krzyzowej ukladanki
Z pozdrowieniem

Przyznam, że ja miałam kłopoto z rozszyfrowaniem, kto komu co Smile))
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #103 : 2007-12-06, 15:55:33 »

to ja ci przeloze  na nasze:
do lekarki-Ewy zglosila sie optymalna z dokuczliwymi,nieustepujacymi   bolami krzyza,
lekarka zbadala krzyz  cierpiacej,metoda palcowa,nie stwierdziwszy  zmian, zaproponowala wyrzucenie konserwantow z pozywienia ,
bole  szybko ustapily i to na zawsze


jak mozna tego nie zrozumiec??? Laughing
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #104 : 2007-12-06, 19:15:34 »

Very Happy))))) Smile))))))  Very Happy))))))
Kodar, ale sie usmiałam. Czy uważasz że ta krótkas treść moze byc przez kogoś niezrozumiana? Naprawdę tak uważasz?

Pytanie było o konserwanty.

Kodar, a może jednak przejdź na DO   Laughing   Very Happy   Mr. Green
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #105 : 2007-12-07, 13:25:24 »

Jeszcze nie umiem poslugiwac sie roznymi opcjami na tym forum.
Wyjasnie jeszcze raz, ze chcialbym dowiedziec sie jakiego rodzaju lub tez ktore to konserwanty moga powodowac bole krzyza. Jak wiemy jest ich wiele plus roznego rodzaju chemiczne dodatki do zywnosci. My laicy nazywamy je wszystkie konserwantami bo dla nas nie maja znaczenia ich chemiczne nazwy. Znaczenie maja ich uboczne skutki. Poza tym wiemy, ze w nie tak odleglych czasach uzywano konserwantow naturalnego pochodzenia podczas kiedy teraz wszedzie kroluje chemia. Z pozdrowieniem

Ps. Jesli pijecie wino, nawet ten przyslowiowy naparstek po zachodzie slonca to zwroccie uwage co w tym winie jest. Nawet wina dobrej marki zawieraja 211 a to juz wyczuwam na jezyku i za cholere nie chce isc dalej. Organizm wie, ze to trucina.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #106 : 2007-12-07, 21:23:57 »

Trzonem diet w przyszłości ma być dieta Kwaśniewskiego.
Reszta to "drobny retusz".Moje podejście rożni się tym, że ja nie zalecam truć lamblii i owsików i gronkowców lecz zrobić to dietą... Wszystkie metody jakie stosuję - opisałam w tej książce. Ale oczywiście każdy ma prawo do Swojego Życia. Swoich wyborów. Ja tylko piszę, że żółtko się różni od śmietany, a ta od boczku. Żeby było ciekawiej ziemniaki też inaczej "działają" w organizmie niż MARCHEWKA!Na wszystkie książki trzeba patrzeć od strony DO. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że po 17 godz, postu  głównym materiałem energetycznym dla organizmu jest ...tłuszcz ze starych, obumierających komorek, a właściwie ich błon komórkowych. Konarzewski "Na początku był głód"(lektura na 1 dzień,b.ciekawa);Brostoff"Alegria i nietoleranca pokarmowa"(też lektura na 1 dzień, b.ciekawa, BEZWZGLĘDNIE DLA WSZYSTKICH, których interesuje dieta), Myłek (pierwsze książki,"Żyć bez bólu głowy", Życie bez alergii") też fajnie pisze, ale "słychać" w jej ostatnich książkach, że przedawkowuje węglowodany. Kwintesencja jest w "Twoje Dziecko" nr 4, kwiecień 1993. Ją też "podsumowałam" w swojej książce. Zauważa, że ziemniaki są niejadalnie jak się jada zboża. Nie tylko ona. I mam nadzieję też mnie "podsumujecie"! Zapraszam na Targi Bliżej Zdrowia, Bliżej Natury na jesień w Katowicach - zwykle mam wykład na małej sali.

Pani Ewo w przyszłym roku też w jakim miesiącu te Targi się odbywają?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #107 : 2007-12-07, 21:36:12 »

syriusz -co to jest 211 ??
też lubie dobre winko ,ale mieszam z ciepłą wodą -bo niby wytrawne a wszystko
   takie kwasibory . wermuty  fajne by były ale za słodkie te trzeba dobrze poświęcic.
     
     
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #108 : 2007-12-08, 16:40:39 »

 http://zdrowie.onet.pl/1232684,,,,,konserwanty,dskladniki.html,
dodatek o nr 211,jest w kazdym winie,nawet  w tych z wyzszej polki,syropach owocowych,napojach ,niemalze w  kazdym  przetworzonym prod.spozywczym.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #109 : 2007-12-08, 16:41:06 »

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #110 : 2007-12-08, 18:00:49 »

Kodar, polecam rozcienczony w stosunku 1:1 spirytus + pare gozdzikow, lub laska wanilii, lub imbir, lub co kto lubi --na pewno zdrowsze od wina bo bez "chemicznych tajemnic" typu E + cyferki.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #111 : 2007-12-08, 20:31:21 »

dzieki Hana,u nas sa rozne nalewki spirytusuwe dostepne w Handlu lub Aptece,
roznosci juz probowalam,ale nie moja przyjemnosc,
jakos mi nie podchodzi ani wino ani nalewki spirytusowe Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #112 : 2007-12-08, 21:24:32 »

Pani Ewo w przyszłym roku też w jakim miesiącu te Targi się odbywają?
Nie wiem, droga Sylwio
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #113 : 2007-12-12, 18:41:00 »

dzieki Hana,u nas sa rozne nalewki spirytusuwe dostepne w Handlu lub Aptece,
roznosci juz probowalam,ale nie moja przyjemnosc,
 jakos mi nie podchodzi ani wino ani nalewki spirytusowe Smile

Kodar, ja nie o "slodkich nalewkach"--tylko o czystej wodeczce na spirytusie bet cukru i bez dodatkow.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #114 : 2007-12-12, 21:45:55 »

Sylwia - nie wiem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #115 : 2007-12-12, 22:06:22 »

Syriusz - benzoesany.
Glutaminiany jako poprawiacze smaku też nie są bez winy!. Jako "śmieci" wymuszają zapotrzebowanie na większą ilość T!
Mniemam (nie wiem, podejrzewam), że u KAŻDEGO człowieka w/w substancje wywołują zapalenie naczyń.
U każdego w innym miejscu (locus minoris resistentiae=miejsce słabsze).
Wiemy, że KAŻDA choroba zaczyna się technicznie od zapalenia naczyń.
Zapalenie naczyń to też pierwszy etap miażdżycy.
Do stanu zapalnego w naczyniu krwionośnym napływają tłuszcze (gdy lipidogram nie jest ok) i powodują drugi etap miażdżycy.
Dlaczego napływają, każdy wie.
Dlaczego mamy zapalenie naczynia? (Alergia to też zapalenie w naczyniu krwionośnym).
Za dużo B za dużo W. Za dużo tzw. "śmieci" .
Poczytajmy o: aminy naczynioaktywne = aminy wazoaktywne. Wpływają na pierwszy etap zapalenia.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #116 : 2007-12-29, 22:30:45 »

Bardzo ciekawa jest strona dr-kwasniewski. Czytam, czytam, a ciekawość rośnie. Sprecyzuję.

Mam kłopoty z kręgosłupem i jestem krótkowidzem (lewe oko sporo słabsze od prawego), mam astygmatyzm i skoliozę oraz ostrą kość krzyżową. Czy to wszystko "jest na jednym sznurku" ?Powiązane? Czy mogę mieć wpływ na zmiejszenie dolegliwości wszystkiego łącznie? Co to jest ostra kość krzyżowa?, bo nie udało mi się niczego nigdy na ten temat dowiedzieć.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #117 : 2007-12-29, 22:45:16 »

Nie wiem co to jest ostra kość krzyżowa...
Pewno coś ... hm ... wystajacego  Shocked.
A boli Cię codziennie?
Dla mnie wszystkie dolegliwości z ok. kręgosłupa szyjnego (wzrok itd) są m.in. skutkiem stanu dolnej części kręgosłupa.
Tak uważają też Ci od statyki-dynamiki kręgosłupa.
Od jak dawna jesteś na DO?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #118 : 2007-12-30, 12:43:44 »

Lekarko, dziękuję za odpowiedź.

Boli mnie gdy stoję, gdy się schylam i gdy siedzę, gdy idę - mniej, tyle że gdy trzeba iść dużo to też. Stosunkowo najmniej odczuwam  dolegliwości gdy siedzę podparta łokciami o stół (kręgosłup odciążony?)

Na DO jestem od 2,5 roku. Wcześniej też próbowałam, ale tryb zawodowy w jakim funkcjonowałam mocno mnie ograniczał. Prawie nie jadłam w domu, jedynie - "po drodze". Często miałam kłopoty ze snem, ratowałam się czekoladą... Bez sensu.

Teraz jest lepiej, mogę pilnować diety i pilnuję. Czytając to forum trafiłam na wpisy o rotowaniu produktów mlecznych i mam zamiar to sprawdzić.

Zapisane
dianka34
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #119 : 2008-01-05, 19:05:07 »

Witam Wszystkich !

Mam małe pytanko,proszę mi powiedzieć w jak mogę schudnąć 8kg na tej diecie ? Laughing

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.