forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 22:51:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  pytanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: pytanie  (Przeczytany 73223 razy)
slawek
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #120 : 2008-01-06, 03:26:39 »

Witam Wszystkich !

Mam małe pytanko,proszę mi powiedzieć w jak mogę schudnąć 8kg na tej diecie ? Laughing
 

To bardzo proste Wink trzeba tylko mieć nadwage Wink
Zapisane
dianka34
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #121 : 2008-01-06, 08:16:38 »

he he tak myślałam  Laughing dziękuję za odpowiedz Very Happy
Zapisane
dianka34
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #122 : 2008-01-06, 08:19:08 »

A jeszcze czy ktoś zna fajną stronkę z przepisami dla optymalnych ?

...interesuje mnie przepis na placki serowe...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #123 : 2008-01-06, 09:11:14 »

   tu znajdziesz przepisy kulinarne i wiadomosci na temat odchudzania, Laughing  http://www.dr-kwasniewski.pl/   
Zapisane
dianka34
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #124 : 2008-01-06, 09:27:30 »

Ok, dziękuję zaraz zabieram sie za czytanie...jestem tu nowa i będę się Was  radzić... Laughing
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #125 : 2008-01-06, 13:58:24 »

Witam Wszystkich !

Mam małe pytanko,proszę mi powiedzieć w jak mogę schudnąć 8kg na tej diecie ? Laughing
 
To bardzo proste Wink trzeba tylko mieć nadwage Wink
Ech Smile Sławek zawsze czujny.
Ale, Diana, nie zdziw się, jeśli na poczatku DO troszkę schudniesz, nawet gdybyś nadwagi nie miała. Potem i tak sie wyrówna.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #126 : 2008-01-06, 20:18:16 »

Teresa w codziennym bólu mogą mieć udział codziennie jadane zboża, nawet w małej "optymalnej" ilości.
Rotacja mlecznych powinna pomoż stosunkowo szybko.
Warto też nie stosować więcej niż 2 rodzaje produktów bogatobiałkowych na dobę.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #127 : 2008-01-06, 22:08:03 »

Dziękuję za odpowiedź.
Zbożowych produktów nie jadam. Z bogatobiałkowych lubię jaja i mięso wieprzowe. Z ryb - dość rzadko kupuję śledzie, jeszcze rzadziej makrelę wędzoną. Twarogi się do mnie nie uśmiechają, choć kawałek sernika czasem zjem. Jadałam od czasu do czasu (raz w tygodniu ?,) ż.ser "przez rozum" dla wapnia. Lubię śmietanę, słodką i kwaśną. Jadłam sporo masła, spróbuję zmniejszyć na korzyść smalcu. I poszukam kości szpikowych, choć nadal nie bardzo wiem które to są (w sklepie piszą: wieprzowe, wołowe, ekspedientka nie potrafiła pomóc).

Węglowodany to głównie ziemniaki, kapusta, inne warzywa. Piję kawę i wodę z cytryną. Czasem lody no i sernik (też rzadko).

Spróbuję porotować te mleczne.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #128 : 2008-01-06, 23:25:59 »

Czekaj, przyczyną może być cytryna.
Odstawienie cytrusów powinno najdalej PO 3 dobach zlikwidować codzienny problem.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #129 : 2008-01-07, 07:00:53 »

Lekarko,

dziękuję. Przyjrzę się. Choć mam wrażenie, że problem jest w kręgosłupie, gdyż dolegliwości maja związek z wysiłkiem. Nie odczuwam dolegliwości gdy siedzę na krześle podparta łokciami na stole (np przy czytaniu, czy komputerze) lub gdy śpię.

Zaintrygowała mnie informacja o powiązaniach dolegliwości kręgosłupa z wadami wzroku.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #130 : 2008-01-07, 10:07:35 »

Kręgosłup trzymają w pionie zakwaszone (lub nie) mięśnie.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #131 : 2008-01-07, 10:21:30 »

Rety ! Trzymają zakwaszone czy odwrotnie?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #132 : 2008-01-07, 10:28:00 »

Zakwaszone są mniej wydolne.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #133 : 2008-01-07, 10:52:06 »

"Zakwaszony" to najdelikatniejsze określenie chorego mięśnia. Tak można go określić gdy chwilowo (czynnościowo) nie spełnia swoich funkcji. Niemniej jednak już w takim stanie punkty akupresurowe umiejscowione zwykle w PRZYCZEPACH tych mięśni już zdradzają problem.
Gdy problem trwa dłużej taki mięsień jest w stanie zapalnym. W mikroskopie elektronowym takiego mięśnia widać ZNISZCZONE MITOCHONDRIA (zatarta błona mitochondrium). Błona komórkowa czy jądro komórkowe takiego włókna mięśniowego długo jest ok.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #134 : 2008-01-07, 11:18:37 »

Dziękuję, Lekarko.
Czyli trzeba jeść więcej węglowodanów odkwaszających ?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #135 : 2008-01-07, 11:28:04 »

Lekarko, gdy były na ten temat wcześniejsze rozmowy, a także w artykułach o DO było powiedziane, że DO nie zakwasza - tłuszcz jest neutralny, żółtka jaj regulują pH, warzywa (oprócz brukselki) odkwaszają, a my raczej nie jadamy mącznych, jemy znikoma ilość mięsa.

Napisz, gdzie widzisz zagrożenie.
Acha, w sąsiednich wątkach sugerujesz zjadanie cukrów prostych, które zakwaszają przecież.
Jak to pozbierać do kupy?

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #136 : 2008-01-07, 17:34:26 »

Czyli trzeba jeść więcej węglowodanów odkwaszających ?

Sprawa jest bardziej złożona. Najpierw trzeba zrozumieć podstawy, które od jakiegoś czasu tłumaczę Ewie, potem będzie dalej.

1,że DO nie zakwasza - tłuszcz jest neutralny, żółtka jaj regulują pH, warzywa (oprócz brukselki) odkwaszają, a my raczej nie jadamy mącznych, jemy znikoma ilość mięsa.
2.Napisz, gdzie widzisz zagrożenie.
3.Acha, w sąsiednich wątkach sugerujesz zjadanie cukrów prostych, które zakwaszają przecież.
Jak to pozbierać do kupy?

1. To dlaczego jest jeszcze tyle osób z bólami na DO, i z nieprawidłowo pracujacymi mieśniami, z  ... nieprawidłowo pracującym ... mózgiem  Shocked (w sensie "choroby powstajace od głowy" czytaj od np. stresu).
2. Na razie nie mogę przebrnąć z Tobą tematu ... podstawowego, po zrozumieniu którego będę mogła co nieco więcej o diecie powiedzieć.
3. Przewrotność Twoją naturą. Cukry proste są i nie są szkodliwe. O tym możnaby duuużo napisać.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #137 : 2008-01-07, 19:05:32 »

Oj, Lekarko, znowu zaczynasz?
Cytuj
podstawy, które od jakiegoś czasu tłumaczę Ewie,
W tym sęk, że nic mi nie tłumaczysz. Dziś mi odpowiedziałaś na jeden post i to wszystko. W powyższym poscie, sama popatrz, co napisałaś. Tak mi właśnie tłumaczysz od dłuższego czasu. Masz satysfakcję?

"Podstawy" czytałam w ksiązkach JK, a ty zmieniasz zasady, więc o to pytam. Chcę zrozumieć, co ty masz do powiedzenia. Wolałabyś, żebym ja i inni nic nie rozumieli? Jeżeli uważasz, że na moje pytania moze mi odpowiedzieć kto inny, wskaz mi taka osobę. Może rzeczywiście tylko ja nic z tego nie rozumiem?

Mozesz napisać jasno? Czy z twojej pierwszej odpowiedzi trzeba wnioskować, że tłuszcz zakwasza?
O żółtkach niedawno wypowiadał się Toan. Napisz jasno - uważasz, ze nie ma racji? Naprawdę nie wiem, której części zdania dotyczy twoja odpowiedź.

W drugiej częsci mówisz, ze cwiczysz ze mną podstawy. Jaki to temat? Boisz sie jasno pisać? Nie zaczynaj jak Macek. W przeciwnym razie tracisz tylko czas i energię.

Trzecia twoja odpowiedź tez jest bardzo "wyrazista", albo ja jestem matołem. Moze tam jest klucz, a ja głupia go nie widzę?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #138 : 2008-01-07, 22:09:52 »

1.Mozesz napisać jasno? Czy .... że tłuszcz zakwasza?
2.O żółtkach niedawno wypowiadał się Toan. Napisz jasno - uważasz, ze nie ma racji?
3.W drugiej częsci mówisz, ze cwiczysz ze mną podstawy. Jaki to temat? Boisz sie jasno pisać?

1.Nie uznaję terminów: pokarmy zasadotwórcze i kwasotwórcze, choć pokusiłabym się o taką systematykę pod kątem amin biogennych i białka.
Uznaję termin zakwaszony mięsień, a  w sensie o wiekszym znaczeniu dla mnie oznacza to zapalony miesień=miesień w stanie zapalnym.
2.Nie czytałam chyba tej wypowiedzi.
3. Podwyższony LDL, trójglicerydy powyżej 60mg%.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #139 : 2008-01-08, 00:05:02 »

1.Skoro nie ma znaczenia - kwasotworcze czy zasadotworcze, to kiedy org. sie zakwasza?

2.Teraz nie wiem, gdzie to jest, ale było o tym, że żółtka nie zakwaszają, bo dostosowują swoje działanie w zaleznosci od środowiska, regulują pH

3.Zrozumiałam, że piszesz, że LDL mozna zmniejszyć, jesli redukuje sie tłuszcze zwierzęce. Proponujesz w zamian oliwe. Ten temat nie jest mi bliski. Generalnie nie mialam problemów.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.