forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 22:20:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  pytanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: pytanie  (Przeczytany 73222 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #40 : 2006-08-30, 18:14:50 »

Cytuj
zlikwidowaliśmy u Optymalnej (5 lat!) bóle krzyża (10 lat codziennie) - jako REAKCJĘ NA KONSERWANTY.
Od wielu lat nie mogła się bez bólu w nocy "obrócić na drugi bok".
- Miałam identyczne objawy przez wiele lat, codziennie bez wyjątku. Kładłam się spać - bolało, wstawałam - bolało.
Bioterapeutka oczyściła mi aurę i przekazała swoja energię poprzez kamień Lapis Lazuli. Kładłam się spać obolała, ale następnego dnia wstałam wypoczeta jak ptak. Nic mnie nie bolało. Ból juz nigdy nie wrócił.
Ona mi powiedziała, ze Lazuryt rozkurcza.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #41 : 2006-08-30, 20:31:48 »

Toan--dziekuje za wyjasnienie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #42 : 2006-08-30, 20:40:26 »

Wpadla mi ostatnio w rece pozycja "CZY DOKTOR KWASNIEWSKI MA RACJE?"  Edwarda J.Beznera jest ta pozycja znana forumowicza ??
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #43 : 2006-08-31, 10:58:36 »

Mam tę ksiązkę. W wielu miejscach Bezner zgadza się z J.Kwaśniewskim, ale tez z nim polemizuje. Nie doczytałam sie jego własnej uporządkowanej wiedzy na temat żywienia.
I tak np. fragment o miodzie:
Cytuj
"zacząłem obmyslać, w jaki sposób nie opodważając diety optymalnej mogę zaproponować szerszemu ogółowi ten środek [...] Miód nalezy spozywać zmieszany z cytryną. Ilość jego jednorazowo nie powinna przekraczać 20 g. Spozywamy go zawsze na czczo i pod warunkiem, że od ostatniego spożycia tłuszczu minęło przynajmniej 15 godzin, a najbliższy posiłek składający się z tłuszczu nie będzie konsumowany wcześniej jak za 6 godzin."
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #44 : 2006-08-31, 13:08:04 »

Nie doczytalam tej ksiazki jeszcze do konca, ale smie twierdzic, ze pozycja jest ciekawa a i spostrzezenia autora warte zastanowienia.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #45 : 2006-09-03, 10:22:06 »

                           DZIEN DOBRY LEKARKO
gdzie moge kupic Twoja ksiazke w Katowicach ??
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #46 : 2006-09-03, 19:24:38 »

Możesz przyjść do mnie Ka-ce, ul. Przyklinga 18, 032 203 17 67. Dostaniesz ją po cenie jaką daję hurtowniom, a przy okazji mnie zobaczysz (trzeba oglądać CO się kupuje!!!). Duża ksiegarnia na 3-go Maja. Wysyłkowy Merlin, Ja, hurtownie i księgarnie Matrasu. Zawsze oczekuję pytań. Mobilizują.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #47 : 2006-09-03, 20:24:15 »

Dziekuje za zaproszenie.
Mogla bys mi jeszcze cos ciekawo-ksiazkowego dot. DO polecic!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #48 : 2006-09-03, 23:33:55 »

Trzonem diet w przyszłości ma być dieta Kwaśniewskiego.
Reszta to "drobny retusz".Moje podejście rożni się tym, że ja nie zalecam truć lamblii i owsików i gronkowców lecz zrobić to dietą... Wszystkie metody jakie stosuję - opisałam w tej książce. Ale oczywiście każdy ma prawo do Swojego Życia. Swoich wyborów. Ja tylko piszę, że żółtko się różni od śmietany, a ta od boczku. Żeby było ciekawiej ziemniaki też inaczej "działają" w organizmie niż MARCHEWKA!Na wszystkie książki trzeba patrzeć od strony DO. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że po 17 godz, postu  głównym materiałem energetycznym dla organizmu jest ...tłuszcz ze starych, obumierających komorek, a właściwie ich błon komórkowych. Konarzewski "Na początku był głód"(lektura na 1 dzień,b.ciekawa);Brostoff"Alegria i nietoleranca pokarmowa"(też lektura na 1 dzień, b.ciekawa, BEZWZGLĘDNIE DLA WSZYSTKICH, których interesuje dieta), Myłek (pierwsze książki,"Żyć bez bólu głowy", Życie bez alergii") też fajnie pisze, ale "słychać" w jej ostatnich książkach, że przedawkowuje węglowodany. Kwintesencja jest w "Twoje Dziecko" nr 4, kwiecień 1993. Ją też "podsumowałam" w swojej książce. Zauważa, że ziemniaki są niejadalnie jak się jada zboża. Nie tylko ona. I mam nadzieję też mnie "podsumujecie"! Zapraszam na Targi Bliżej Zdrowia, Bliżej Natury na jesień w Katowicach - zwykle mam wykład na małej sali.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #49 : 2006-09-04, 13:34:12 »

Rozumie, ze zamieniamy ziemniaki na marchewke -lepszw proporcje--mniej cukru.
Po drodze do DO natknelam sie na "Co z czym?"-Jan i Inge Dries -prawidlowe zestawianie pokarmow.
Tu rpbilam pierwsze kroki w obliczaniu B: T: W:
Mozesz podac date i adres wspomnianych TARGOW;a moze masz "ulotke", ktora mozesz tu wrzucic.
Oczekuje zainteresowania na FORUM!!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #50 : 2006-09-04, 17:26:35 »

Cytuj
zamieniamy ziemniaki na marchewke
  Hana, dlaczego?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #51 : 2006-09-04, 21:21:48 »

Ewa-bo marchewka ma w 100g -------B--1,1  T--0,2  W--8,7
  a ziemniaki                                   B--1,3  T--0,0  W--14,9
a wiec na oko widac, ze ma mniej weglowodanow i dlatego jest lepsza.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #52 : 2006-09-06, 10:45:36 »

Duża ksiegarnia na 3-go Maja. Wysyłkowy Merlin, Ja, hurtownie i księgarnie Matrasu. Zawsze oczekuję pytań. Mobilizują.

Czy przez internet można zamówić Twoją książkę, lekarko?

Jeżeli tak to poproszę o link.

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #53 : 2006-09-08, 20:23:04 »

Dr Kwasniewski w ksiazce "Tluste zycie"pisze .."Wolny czlowiek to taki, ktory niczego sie nie boi, ale nigdy nie bije glowa w mur.
Podejmuje tylko takie dzialania, ktore maja najwieksze szanse powodzenia .
Nikogo nie poucza, nie namawia, chyba, ze go o to poprosza."
"Nie udzielaj dobrych rad zlym, bo zaiste zlem cie tylko za to wynagrodza"--napisano w Biblii.

Trzy lata temu namowilam znajoma na stosowanie DO.
Cierpiala na uporczywe migreny, bole w kosciach i nadcisnienie-wszystko minelo, zapomniala o dolegliwosciach.
W tym roku zrobila kontrolne badania i....
         cholesterol ogolny---498 mg/dl
                          HDL       94 mg/dl
                          LDL      388 mg/dl
                           OB     23/38
Czy ta osoba jest bardzo chora --jak sama twierdzi?? (czy to tylko panika po wizycie u lekarza?

Prosze o optymalne objasnienie tych wynikow.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #54 : 2006-09-10, 18:24:23 »

D Haliny Ch.
http://www.dietaoptymalna.com/
i kliknij "Zamów książke!"
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #55 : 2006-09-11, 16:09:29 »

D Haliny Ch.
http://www.dietaoptymalna.com/
i kliknij "Zamów książke!"


Dzięki.

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #56 : 2006-09-11, 20:49:59 »

Cytuj z: Hana
Ewa-bo marchewka ma w 100g -------B--1,1  T--0,2  W--8,7
  a ziemniaki                                   B--1,3  T--0,0  W--14,9
a wiec na oko widac, ze ma mniej weglowodanow i dlatego jest lepsza
.


Hana, Very Happy ja Optymalna od prawie 8 lat.
Jednak Jan Kwaśniewski zawsze podkreślał, że mimo tych zalet marchewki, ziemniaki lepsze. Mówił, że jak jeść białko, to mało ale najwartościowsze, tłuszcze najzdrowsze i to samo z węglami - MAŁO, ALE NAJWARTOŚCIOWSZE. Marchewka nie umywa się do ziemniaka Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #57 : 2006-09-11, 21:10:39 »

Cytuj z: Hana
Ewa-bo marchewka ma w 100g -------B--1,1  T--0,2  W--8,7
  a ziemniaki                                   B--1,3  T--0,0  W--14,9
a wiec na oko widac, ze ma mniej weglowodanow i dlatego jest lepsza
.


Hana, Very Happy ja Optymalna od prawie 8 lat.
J
- MAŁO, ALE NAJWARTOŚCIOWSZE. Marchewka nie umywa się do ziemniaka Smile

Ewa, dlaczego wg. Ciebie marchewka jest gorsza od ziemniaka?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #58 : 2006-09-20, 11:44:38 »

Hana, bo tak sobie zakodowałam po lekturze ksiązek Jana Kwaśniewskiego Smile "Żywienie Optymalne" rozdział "Stosowanie Diety Optymalnej w codziennym życiu" punkt 2. "Co jeść?" str.33:
Cytuj
Z produktów węglowodanowych najlepsze są ziemniaki. Mozna zjadać dziennie 1 ziemniak średniej wielkości do obiadu, smażąc go na tłuszczu w postaci frytek lub rozetrzeć na puree z łyżeczką smalcu lub masła.
Czytałaś?

Dlatego, że ziemniaki zawierają więcej węglowodanów i to w postaci SKROBI, a nalezy jeść mało objętosciowo, a węglowodany najlepiej w postaci skrobi.
JK pisze, że czasami mozna sobie pozwolić na zjedzenie 150g węglowodanów, ale pod warunkiem, ze jest to skrobia. Zjedzenie takiej ilości innych cukrów jest już szkodliwe.

"Biochemia Harpera":
Cytuj
Skrobia jest najważniejszym źródłem węglowodanów i znajduje się w kaszach, ziemniakach, roslinach strączkowych i innych...
Zbożowych unikamy, prawda? A marchewki tam nie widzę.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #59 : 2006-09-20, 11:59:43 »

[

"Biochemia Harpera":
Cytuj
Skrobia jest najważniejszym źródłem węglowodanów i znajduje się w kaszach, ziemniakach, roslinach strączkowych i innych...
Zbożowych unikamy, prawda? A marchewki tam nie widzę.
Cytuj

Ewa- ja jednak pozostane przy marchewce, po malej porcji marchewki dziennie (25-30g)masz bardzo ladna cere--koloru lekkiej morskiej opalenizny, a zima ten wyglad procentuje,(oszczedzasz na kosmetykach).
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.