forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 15:46:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659910 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Lista życzeń
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Lista życzeń  (Przeczytany 42472 razy)
jerzy555
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #20 : 2011-09-29, 22:39:06 »

Właśnie u nas tak jest. Dymy z niektórych kominów to są nawet czarne, jak dawniej z lokomotywy. A ja nie mam odwagi, czy sama nie wiem czego...i nie dzwonię na straż miejską... Confused

Renia, w niemczech jest zawsze porządek bo wszyscy zawsze dzwonią tam gdzie trzeba jak tylko coś zaczyna się wydarzać. Do tego stopnia nawet że jak moja córcia wyszła kiedyś z pieskiem na spacer naokoło bloku to jeden szwab śledził ją czy zabierze ze sobą psią kupę(wiedziała że trzeba to zebrać) Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #21 : 2011-09-29, 22:43:29 »

Wiem, że w Niemczech tak jest. Ktoś źle zaparkuje już dzwonią. Gdzieś muzyka jest za głośno - dzwonią. Ktoś jedzie za szybko - dzwonią...A u nas? Jeszcze ostrzegają przed policją... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #22 : 2011-09-29, 22:47:00 »


Może w tym roku zadzwonię, jak będą mnie nadal tak ostro podtruwać. Mój brat mieszka w wieżowcu na 9 piętrze niedaleko nas. Mówi, że nieraz naszych domów nie widać, bo taki smog nad nami się unosi... Confused
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #23 : 2011-09-29, 23:05:55 »


Może w tym roku zadzwonię, jak będą mnie nadal tak ostro podtruwać. Mój brat mieszka w wieżowcu na 9 piętrze niedaleko nas. Mówi, że nieraz naszych domów nie widać, bo taki smog nad nami się unosi... Confused

to jest straszne...ja parę razy dzwoniłem do straży miejskiej jak w firmie produkującej meble przy dość ruchliwym skrzyżowaniu...spalają sobie płyty paździeżowe bo jest im zimno w hali produkcyjnej. Codziennie inny kolor dymu...zależy jaka produkcja i te odpady spalają. Śmierdzi w okolicy niesamowicie...dym spowija pobliskie slrzyżowanie i tak już od dawna i nikomu to k...rwa nie przeszkadzało aż któregoś dnia zadzwoniłem, przyjechali owszem ale po paru dniach znowu to samo i znowu zadzwoniłem. Pomogło tylko na parę dni...kuźwa....co za kraj, gdzie prawo i przepisy. U nas w firmie jak palimy koksem to musimy sprawozdania do środowiska pisać i płacić za to spalanie. Najczęściej mamy gazowe ogrzewanie ale jak mrozy przychodzą to już nie wystarcza i wtedy koks. Wielu jednak woli badziewie spalać bo tak im się chce i mają wszystko w dupie! No dobra...będzie już tego pisania...w niedzielę znowu na rowerek i w plener na świeże powietrze Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #24 : 2011-09-29, 23:21:30 »

Ta nasza "lista życzeń" jest coraz dłuższa... Laughing Ale u nas jest podobnie - z komina kotłowni, która ogrzewa wszystkie osiedla w mieście, unosi się prawie niewidoczny dymek. A z domków... Shocked z niektorych natrawdę jak z parowozów. My ogrzewamy gazem. Sąsiedzi moi w zeszłym roku spalali jakieś podkłady kolejowe... Mad  Laughing
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #25 : 2011-09-29, 23:31:01 »

oj tak, życzeń coraz więcej ale niektóre to tylko w sferze marzeń  Confused Smile
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #26 : 2011-09-30, 01:19:09 »

A ja to już chcę do domuuuuuuu  Confused
Z tego wszystkiego spać nie mogę...tylko 2 dni... Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #27 : 2011-09-30, 06:58:32 »

Zonia,
wracaj do domu!!!!!  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #28 : 2011-09-30, 07:58:46 »

Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #29 : 2011-09-30, 09:31:53 »

oj tak, życzeń coraz więcej ale niektóre to tylko w sferze marzeń  Confused Smile

Z takich przyziemnych spraw mam prośbe do naszych kandydatów Smile
A mianowicie postuluje aby na każdym skrzyżowaniu świetlnym ustawić fotoradar (na każdym!). Urzadzenie powinno byc tak zaprojektowane aby oprócz pomiaru predkości potrafiło zrobic zdjęcie pojazdowi, który został na srodku skrzyżowania po czerwonym świetle. Mandaty powinny byc nie taryfowe jak obecnie (jednakowa stawka dla wszystkich), a procentowy (uzależniony od wysokości zarobków) tak aby zabolało wszystkich po równo.
Jak nie dojdzie do zmian to niedługo bez jakiegoś Ferrari nie wyjadę z pod domu  Shocked i to nie dlatego, że duży ruch, a dlatego, że tam jest długa prosta (droga przyosiedlowa!!!) i prawie wszyscy za....ją setką!
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #30 : 2011-09-30, 12:52:43 »

Sekundniki pokazujące czas palącego się światła załatwiają sprawę...
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #31 : 2011-09-30, 13:34:44 »

Z takich przyziemnych spraw mam pro¶be do naszych kandydatów Smile
A mianowicie postuluje aby na każdym skrzyżowaniu ¶wietlnym ustawić fotoradar (na każdym!). Urzadzenie powinno byc tak zaprojektowane aby oprócz pomiaru predko¶ci potrafiło zrobic zdjęcie pojazdowi, który został na srodku skrzyżowania po czerwonym ¶wietle. Mandaty powinny byc nie taryfowe jak obecnie (jednakowa stawka dla wszystkich), a procentowy (uzależniony od wysoko¶ci zarobków) tak aby zabolało wszystkich po równo.
Jak nie dojdzie do zmian to niedługo bez jakiego¶ Ferrari nie wyjadę z pod domu Shocked i to nie dlatego, że duży ruch, a dlatego, że tam jest długa prosta (droga przyosiedlowa!!!) i prawie wszyscy za....j± setk±!
Pójdźmy dalej ! do każdego samochodu tachograf !!!! jak się nie zalogujesz do systemu to silnik nie odpali Wink jak przekroczysz prędkość to po miesiącu przyjdzie mandat, a jak punktów 12 to egzamin na mieście, jak 25 to nie zdasz zaraz choćbyś nie był gęś Wink gps-a do komórki zebyś nie zagladał do żadnej dziurki Wink w telewizor kamerę żeby wiedziec czyś obejrzał "premierę"
Masz jeszcze jakieś pomysły ??
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #32 : 2011-09-30, 14:03:07 »

Sławku Smile
Lata 60-te ci sie marzą? Wolność, miłość, RocknRoll Wink
Mogę to odwrócić Wink Precz z policją, z rządem, wojskiem - państwem. Odżywiajmy się optymalnie, a pokój i powszechna szcześliwość nastanie. Wierzysz w utopię?
Zapisane
temida135
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #33 : 2011-09-30, 14:14:42 »

Z takich przyziemnych spraw mam pro¶be do naszych kandydatów Smile
A mianowicie postuluje aby na każdym skrzyżowaniu ¶wietlnym ustawić fotoradar (na każdym!). Urzadzenie powinno byc tak zaprojektowane aby oprócz pomiaru predko¶ci potrafiło zrobic zdjęcie pojazdowi, który został na srodku skrzyżowania po czerwonym ¶wietle. Mandaty powinny byc nie taryfowe jak obecnie (jednakowa stawka dla wszystkich), a procentowy (uzależniony od wysoko¶ci zarobków) tak aby zabolało wszystkich po równo.
Jak nie dojdzie do zmian to niedługo bez jakiego¶ Ferrari nie wyjadę z pod domu Shocked i to nie dlatego, że duży ruch, a dlatego, że tam jest długa prosta (droga przyosiedlowa!!!) i prawie wszyscy za....j± setk±!
Pójdźmy dalej ! do każdego samochodu tachograf !!!! jak się nie zalogujesz do systemu to silnik nie odpali Wink jak przekroczysz prędkość to po miesiącu przyjdzie mandat, a jak punktów 12 to egzamin na mieście, jak 25 to nie zdasz zaraz choćbyś nie był gęś Wink gps-a do komórki zebyś nie zagladał do żadnej dziurki Wink w telewizor kamerę żeby wiedziec czyś obejrzał "premierę"
Masz jeszcze jakieś pomysły ??
Optymalni wiedzą, że na nic zdadzą się mandaty,kary,więzienia, nakazy, zakazy... to świadomość ludzi musi ulec zmianie.
            Na tym właśnie musimy skupić nasza energię , a mamy jej nie mało.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #34 : 2011-09-30, 14:16:22 »

No tamte lata się juz nie wróca Wink teraz to maja dopiero możliwości i techniczne i personalne !!!! wtedy tylko 100 tyś urzedasów a teraz 500 !! i do tego koputery i jeszcze odpowiednio wyprane pogłowie przez więcej niż jeden program Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #35 : 2011-09-30, 14:39:10 »

Optymalni wiedzą, że na nic zdadzą się mandaty,kary,więzienia, nakazy, zakazy... to świadomość ludzi musi ulec zmianie.
            Na tym właśnie musimy skupić nasza energię , a mamy jej nie mało.

Wszystko fajnie - cel jak najbardziej szlachetny i należy dążyć do jego wprowadzenia, ale żyjemy w rzeczywistości taka jaka jest.
Na dzień dzisiejszy chamstwo na polskich drogach mi nie odpowiada, a niestety popłaca co pewnie wszyscy obserwujemy. Nie chcę liczyć, że ktoś będzie uprzejmy itd. nie - ma przestrzegac przepisów tak jak ja przestrzegam i tylko tyle.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #36 : 2011-09-30, 16:42:03 »

Sekundniki pokazujące czas palącego się światła załatwiają sprawę...

Pomarańczowe często nie załatwia więc te sekundniki pewnie też nie - już lepiej jak w zamian skrzyzowania jest rondo. Przynajmniej wszyscy muszą zwolnić. Chciałbym też aby drogi osiedlowe, około domkowe były równorzędne - gdzie obowiązuje zasada prawej reki. To też zmusza do wolniejszej jazdy. Tak jest w Niemczech i sprawdza się.
Zapisane
temida135
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #37 : 2011-09-30, 17:00:43 »


To my musimy się zabrać do pracy i zmienić rzeczywistość,lista życzeń tego nie załatwi prędzej lista inicjatyw.

"Wszytko co doskonałe dojrzewa powoli".
                                    Grzegorz Knapiusz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #38 : 2011-09-30, 17:31:05 »

...jak wino... Wink
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: Lista życzeń
« Odpowiedz #39 : 2011-09-30, 18:01:57 »

Pomarańczowe często nie załatwia więc te sekundniki pewnie też nie - już lepiej jak w zamian skrzyzowania jest rondo. Przynajmniej wszyscy musz± zwolnić. Chciałbym też aby drogi osiedlowe, około domkowe były równorzędne - gdzie obowi±zuje zasada prawej reki. To też zmusza do wolniejszej jazdy. Tak jest w Niemczech i sprawdza się.
Dlaczego jesteś przeciwko środowisku ?? i innym użytkownikom dróg ?? przecież takie rondo powoduje drastyczne zwiększenie zużycia paliwa Sad czy nie lepiej zainwestować w jakiś wiadukt lub pas dla włączających się do ruchu ?? co by usprawniło diametralnie ruch. Czyżbyś był w administracji rządowej ?? 3/4 ceny paliwa to podatki Sad zależy ci na tym ??
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.