forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:19:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.  (Przeczytany 16214 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« : 2006-03-22, 00:53:57 »

  To bardzo ważne dla mnie i dla mojej partnerki pytanie. Jak to jest Drogie Panie lub Panowie dobrze poinformowani ? Oczywiście wiemy, że pigułki w jakimś tam stopniu ujemnie wpływają na ustrój organizmu, ale ciekawi mnie , jak to jest na diecie optymalnej. W końcu wówczas organizm niesamowicie się "symetryzuje" i czy zachodzą jakieś poważniejsze zmiany w działaniu piguły ?
       Bardzo proszę o opinie.

Tomek 
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #1 : 2006-03-22, 09:54:05 »

 Dziwny jest fakt, umieszczenia przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, hormonalnych środków antykoncepcyjnych w wykazie środków rakotwórczych dla człowieka i zastanawiające jest to, że lekarze przepisują "pigułki", które są w wykazie środków rakotwórczych, a organizacje feministyczne domagają się dofinansowania "pigułek" z budżetu Narodowego Fundusz Zdrowia (co w obecnej sytuacji finansowej szpitali jest skandalem) i ich promocji wśród gimnazjalistek!


Jak ktoś by nie wierzył, odsyłam do źródła    http://tiny.pl/msjt
Proszę zwrócić uwagę na umieszczenie hormonalnych środków antykoncepcyjnych w wykazie środków rakotwórczych dla człowieka, a nie w wykazie środków prawdopodobnie rakotwórczych.

http://www.antykoncepcja.com.pl/Yasmin.htm


z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #2 : 2006-03-22, 10:11:19 »

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #3 : 2006-03-22, 10:29:59 »

Rozumiem, wyborna to lektura, ale co z odpowiedzią na moje pytanie ?

Tomek
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #4 : 2006-03-22, 10:47:54 »

Rozumiem, wyborna to lektura, ale co z odpowiedzią na moje pytanie ?

Tomek
No.... przecież to oczywiste - każdy ma wybór, gdy się chce dodatkowo truć.


Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #5 : 2006-03-22, 11:35:41 »

Szanowny Panie Zbynek,

Oczywiście, że każdy ma prawo wyboru, ale nasze z Tomkiem pytanie nie dotyczyło dylematu "stosować/nie stosować", lecz tego, czy kobiety Optymalne zauważają jakieś zmiany, oraz czy ŻO w jakiś sposób wpływa na działanie pigułki. Ciekawe jest jednak to, że zamiast jakiejś rzeczowej odpowiedzi od kobiety, dostaliśmy jedynie pro-rodzinną wypowiedź Pana ("pro-rodzinną" ze względu na typ strony do której Pan nas odesłał).

Dziękuję i ponawiam pytanie DO KOBIET!

Marishka
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #6 : 2006-03-22, 14:09:05 »

Marishka  juz lepiej 'zainstaluj' sobie wkladke. Teraz sa nowoczesne 100%, no i na kilka lat.
Watpie aby DO miala jakikolwiek wplyw na dzialanie tabletek, raczej nie uchroni Cię przed ich skutkami ubocznymi.
Mojej siostrze powiekszyly sie piersi z rozmiaru B do C, ale ona nie jest na ŻO.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #7 : 2006-03-22, 14:38:22 »

raczej nie uchroni Cię przed ich skutkami ubocznymi.
Cofam, przed jednym na pewno- nie przytyjesz Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #8 : 2006-03-22, 14:44:33 »

Drogi panie Tomku, pigulki antykoncepcyjne ---to hormony.
A hormony zaklocaja naturalna prace organizmu.
W tym wypadku nie jest wazne czy kobieta jest "optymalna" czy nie .
Doskonale jest wyjasniony wplyw hormonow na organizm czlowieka w ksiazce dr med.Karl J.Pflugbeil-"Zegar biologiczny"
Odsylam do lektury .
                       
Dr J.Kwasniewski w jednej ze swoich ksiazek tez wypowiada sie na temat hormonow  musze poszukac w ktorej pozycji.
          Hana
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #9 : 2006-03-22, 19:45:48 »

Marishka  juz lepiej 'zainstaluj' sobie wkladke. Teraz sa nowoczesne 100%, no i na kilka lat.

Basiu, dziękuję za radę, ale raczej nie skorzystam. Jest kilka powodów, dla których nie zgodziłabym się na coś tak inwazyjnego. Przecież to jest OBCE CIAŁO, a cała skuteczność działania polega właśnie na tym, że organizm reaguje na obce ciało (miedź, lub inne tworzywo). Na dodatek te "nowoczesne" wkładki mało czym się różnią od pigułki bo mają w sobie te same hormony! Jeśli mam wybierać pomiędzy łykaniem pigułki a obcym ciałem inwazyjnie zainstalowanym w moim ciele na kilka lat, to jednak wolę to pierwsze.

Zresztą, dużo ciekawych wiadomości znalazłam pod tym adresem:

http://www.pfm.pl/u235/navi/199181

Ponoć też wkładka nie jest najlepszym środkiem dla kobiety która jeszcze nie rodziła. Na razie pozostanę przy pigułce, bo nie powoduje u mnie skutków ubocznych jak u niektórych. Przy ŻO też pozostanę bo dobrze się przy tym czuję i jak najbardziej mi odpowiada Smile

Marishka
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #10 : 2006-03-23, 10:01:03 »

Marishka, sama sie zastanawialam nad wkladka, ale jeszcze nie na powaznie. Takze nie czytalam nic na ich temat. Zdziwilam sie, nie wiedzialam, ze we wkladkach tez sa hormony.
Popytalam sie troszke. Okazalo sie, ze tych hormonow jest duuuzo mniej niz w pigulkach. No i rzeczywiiscie lepiej nie stosowac przezd pierwszym porodem.
W takim razie, moze prezerwatywy...bleh  Wink
Zapisane
Asia
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #11 : 2010-03-11, 10:50:22 »

Przez 2 miesiące stosowania ŻO zaobserwowałam bardzo mało pozytywnych zmian. Najbardziej zależało mi na pozbyciu się neurastenii, trądziku (który mnie męczy mimo prawie 22 lat na karku!) a w dalszej kolejności nadwagi. Byłam już pewna, że robię jakieś poważne błędy w żywieniu, chociaż miałam wszystko dobrze policzone, absurd!
Pozytywne zmiany nastąpiły niemal natychmiast jak przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (niecałe 2 tygodnie). Jestem spokojniejsza, mam więcej energii, mam gładką skórę i mimo, że chudnę powolutku to już niemal całkowicie zniknął mi celulit. Chłopak rąk nie może ode mnie oderwać Very Happy.
Jakby jakaś młoda kobieta zastanawiała się jak tu pogodzić ŻO i hormony, to moim zdaniem nie da się tego zrobić... Dodam, że stosowałam tabletki yasminelle, czyli żaden tam mega-killer hormonalny.
Zapisane
Asia
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #12 : 2010-03-11, 10:56:17 »

Zapomniałam napisać o tym, że przestałam mieć bóle głowy.
Na tej diecie się tak łatwo zapomina, a niby czynność mózgu lepsza Wink.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #13 : 2015-03-31, 18:38:55 »

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55663


Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #14 : 2015-03-31, 18:43:50 »

Ale czytając wpisy pod artykułem widać, że ludzie są przerażeni wolnością, a co za tym idzie odpowiedzialnością, tak mają umysły skutecznie wyprane.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #15 : 2015-03-31, 18:44:16 »

Zapomniałam napisać o tym, że przestałam mieć bóle głowy.
Na tej diecie się tak łatwo zapomina, a niby czynność mózgu lepsza Wink.

Czynność mózgu jest poprawna, a nie lepsza. A przypominanie sobie o tym, co się zapomniało jest tego adekwatnym objawem.
O! To właśnie sobie przypomniałem. Very Happy Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55663


Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #16 : 2015-03-31, 18:45:53 »

A co tak otwartym tekstem piszesz, że nawet ja zrozumiałem? Wink  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #17 : 2015-03-31, 18:51:29 »

 Laughing Laughing Laughing
Panowie koordynatorzy! Zauważyłem pewną zgodność, co do stwierdzania faktów w zakresie charakteru moich wypowiedzi. Cool
Coś mni wyłazi spod beretu?! Very Happy Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #18 : 2015-03-31, 19:00:26 »

Ale czytając wpisy pod artykułem widać, że ludzie są przerażeni wolnością, a co za tym idzie odpowiedzialnością, tak mają umysły skutecznie wyprane.  Very Happy
"Zabijanie nienarodzonych dzieci".  Laughing
A ten środek tylko przesuwa owulację.
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4751
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55663


Odp: Pigułki antykoncepcyjne a Ż.O.
« Odpowiedz #19 : 2015-03-31, 19:05:26 »

Coś mni wyłazi spod beretu?! Very Happy Laughing

Coś kodowanie szwankuje, albo ja wskoczyłem na wyższą czynność umysłu? Wink  Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.