forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 12:37:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660237 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  moje ''żywienie optymalne (?)''
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: moje ''żywienie optymalne (?)''  (Przeczytany 91147 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #140 : 2011-11-03, 19:37:38 »

Pani Wando - jeśli dostała Pani wiadomość na priv, to należy kliknąć na podkreślone słowo "wiadomości" na górze strony pod dużym napisem forum.dr.-kwasniewski (jeśli Pani tej wiadomości nie przeczytała jeszcze). Wtedy należy kliknąć na środkowa kolumnę pod słowem "temat" i otworzy się Pani okienko z wiadomością. Po przeczytaniu jej niech Pani kliknie na górę tego okienka po prawej stronie na niebieski napis "odpowiedz" i pokaże się okienko, w którym pisze się odpowiedź i klika na "wyślij" na dole okienka. To wszystko.
Powodzenia  Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #141 : 2011-11-03, 19:48:28 »

Niski poziom spożycia wapnia, magnezu, cynku, miedzi oraz żelaza w grupie badanych kobiet. 2. Prawidłowa zawartość żelaza w CRP mężczyzn (całodzienna racja pokarmowa).3. Wysoki poziom spożycia fosforu w grupie kobiet jak i męzczyzn"


Rozumiem to, że Optymalni mogą spożywać mniej niektórych skladników mineralnych i witamin, gdyż w ogóle jedzą mniej niż osoby na tradycyjnym sposobie żywienia. Spożywają mniej kalorii ale jedzą pokarmy bardziej wartościowe - nie "napychają" się chlebem, ktory przy innych sposobach jedzenia zajmuje prawie połowę wszystkich dziennie zjadanych produktów spożywczych i jest przy tym małowartościowy - nie wspominając o tym, że jest szkodliwy...
Dr Kwasniewski pisał, że człowiek zużywa sporo minerałów i witamin (głównie magnezu i witamin z grupy B) na przetwarzanie nadmiaru białek i węglowodanów. U Optymalnych tych potrzeb w zasadzie nie ma i zapotrzebowanie na te skladniki powinno być znacznie niższe. Ale zobaczymy co na to napisze Admin... Rolling Eyes
Może coś pokręciłam...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #142 : 2011-11-03, 19:51:37 »

Niedobór moim zdaniem oznacza zmiany chorobowe w organizmie spowodowane brakiem jakichś składników a nie zjadaniem mniejszych ilości niż nakazują nomy WHO...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #143 : 2011-11-03, 20:13:24 »

Ale zobaczymy co na to napisze Admin...

Nic nie napiszę, bo nie będę się powtarzał.
U badanych osób w Poznaniu nie ma żadnych objawów jakichkolwiek niedoborów, ani objawów nadmiaru czegokolwiek.
Natomiast prawdą jest, że ten sposób odżywiania jest niezgodny z normatywnymi zaleceniami naukowymi renomowanych amerykańskich uniwersytetów.
Badani Optymalni są zdrowi, a normatywne zalecenia naukowe doprowadziły w US do opłakanych skutków społecznych.
Wnioski wyciągnąć samodzielnie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #144 : 2011-11-03, 20:22:06 »


Badani Optymalni są zdrowi...

Chociaż zaczynając DO na pewno takimi nie byli...
Zapisane

afmfo
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #145 : 2011-11-04, 10:48:39 »

  Węglowodany liczymy tyklo przyswajalne, a białka tylko zwierzęce.
Pani Wando.
Czy ilość białek zwierzęcych brać pod uwagę tylko przy liczeniu mojej dziennej  normy  białka (34,2g) a do ustalenia proporcji jednak uwzględniać również te roślinne? Ja faktycznie lepiej się czuje przy tak niskiej ilości białka zwierzęcego ale jak dziś wyliczyłam to nie biorąc pod uwagę słonecznika i dyni  białka było 19g , T- 90g i W- 41g. Ale jak uwzględnię białko roślinne to proporcja wychodzi nawet przyzwoicie: B-34, T-90g, W-42.
Okazuje się, że węglowodanów nie jest tak znowu dużo no ale do wieczora daleko.  Very Happy Pozdrawiam
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #146 : 2011-11-04, 18:45:58 »

  Węglowodany liczymy tyklo przyswajalne, a białka tylko zwierzęce.
Pani Wando.
Czy ilo¶ć białek zwierzęcych brać pod uwagę tylko przy liczeniu mojej dziennej  normy  białka (34,2g) a do ustalenia proporcji jednak uwzględniać również te ro¶linne? Ja faktycznie lepiej się czuje przy tak niskiej ilo¶ci białka zwierzęcego ale jak dzi¶ wyliczyłam to nie bior±c pod uwagę słonecznika i dyni  białka było 19g , T- 90g i W- 41g. Ale jak uwzględnię białko ro¶linne to proporcja wychodzi nawet przyzwoicie: B-34, T-90g, W-42.
Okazuje się, że węglowodanów nie jest tak znowu dużo no ale do wieczora daleko. Very Happy Pozdrawiam

Miałam i mam ten sam dylemat. Rozwiązałam to w ten sposob: aby mieć dokładną orientację ile organizm otrzymuje wartościowego białka, do proporcji liczyłam tylko białko zwierzęce, ale kolorowym ołówkiem
sumowałam białko roślinne, bo to było niezbędne do wyliczenia ogólnej ilości kalorii w dziennej racji pokarmowej. Ciąg dalszy nastąpi   Wanda
Zapisane
mariolawiki1
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #147 : 2011-11-04, 19:18:05 »

Pani Wando, a co z osobami otyłymi?
Mój okres przebudowy minął. Skoro ważę aż 110 kg (teraz pewnie mniej), a moja waga należna to 60 kilka kg, to i tak powinnam zmniejszyć białko do proporcji 0,6 g/kg nmc? Mam też cukrzycę II typu.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam  Smile
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #148 : 2011-11-04, 19:20:17 »

C.d. Odpowiedź dla Afmfo.
Aminokwasy białek roślinnych w małym tylko stopniu wykorzystywane są do syntezy białek w organiźmie. Ale białka orzechów, migdałów pestek dynii i nasion są znacznie wartościowsze niż białko np. ziemniaków, z tym ,że  ziemniaków zjada się 100-150g a orzechów 20-30g. Myślę, że warto byłoby tę sprawę przedyskutować w szerszym gronie, np. poprosić o zdanie Admina. Czy w Twoim jadlospisie dziennym nie jest za mało tłuszczu? Możesz odczuwać głód między posiłkami. Sprobuj sprawdzić proporcję B:T:W jak 1 : 4 : 1,5  
Pozdrawiam         Wanda
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #149 : 2011-11-06, 13:02:56 »

C.d. Odpowiedź dla Afmfo.
 Czy w Twoim jadlospisie dziennym nie jest za mało tłuszczu? Możesz odczuwać głód między posiłkami. Sprobuj sprawdzić proporcję B:T:W jak 1 : 4 : 1,5  
Pozdrawiam         Wanda

Jem bardzo tłusto. Myślę, że dziennie ok 150g a często i wiecej (w tym tłuszcz z siemienia lnianego, słonecznika i dyni). Myślę, że wtedy robię sie głodna jak zjem za mało weglowodanów. Dość długo to trwało zanim to odkryłam  i teraz to uczucie dobrze znam. Pamietam okres kiedy jadłam ok 50g węglowodanów i musiałam jechać rowerem ok 30 km. Ketony 4 plysy, telepanie, brak siły.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #150 : 2011-11-07, 19:00:45 »

A ja mam pytanie z innej beczki:)dokladnie i w przenosni:)ale zwiazen tez z tematem naszej DO, jako ze czytam na licznych forach i stronach interneteowych i nie ma jednoznacznych informacji moze ktos mi pomoze?a mianowicie czy podczas procesow kiszenia kapusty i kiszonek itp oprocz procesu fermentacji pojawia sie proces tworzenia sie plesni??Ja nadal nie moge jesc w duzych ilosciach kiszonek i wszytskiego co z tym zwiazen -typu np.kapusniak czy bigos,odrazu reakcja alergiczna typu swisty w oskrzelach spuchnite gardlo oraz suzowka nosa! Od dziecka mam swtierdzone uczulenie na penicyline wiec moze to nie tyle u mnie jest zaburzona flora jelit ile wlasnie zachodzi gwaltowan reakcja alergiczna?Podobnie sie ma z winem!a tam przeciez tez proces fermenatcji i plesni????
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #151 : 2011-11-08, 08:19:36 »

Ja mam pytanie do Admina: Cool

Jestem ciekawa Twojego zdania w temacie obliczania BTW przez początkujących. Nie raz pisałeś im - po co kalkulator optymalny? po co liczyć? Niby liczyć powinni tylko chorzy, którym BTW powinien określić lekarz optymalny. Zgadzam się z tym. Ale co ze zdrowymi? Oni nie muszą liczyć? Skąd w takim razie maja wiedzieć czy jedzą optymalnie? Podpowiedzi organizmu na początku są tragiczne...
Szczęściarzem jest ten, który może zacząć DO od arkadii - tam ma wszystko obliczone i zapozna się ile czego ma zjadać.
Również komfortową sytuację mają ci, którzy w najbliższej rodzinie mają kogoś optymalnego, kto może im powiedzieć, lub nawet przygotować za nich, posiłki z odpowiednimi proporcjami i ilościami. Rozumiem, że zdrowemu wystarczają zbilansowane posiłki i jeść można ile się ma ochotę - tylko nie przejadać, ale żeby te optymalne proporcje - czyli zbilansowany posiłek - osiągnąć to trzeba liczyć i ważyć - chyba, że będzie się robiło tylko już wyliczone i w optymalnych proporcjach - dania z Książki Kucharskiej JK.
Czyli początkujący ma liczyć czy nie liczyć?
Ja uważam, że nawet "starzy' Optymalni powinni od czasu do czasu sprawdzać swoje BTW, bo w praktyce może okazać się, że białka, tłuszczu i węglowodanów zjadają w jednakowych ilościach...
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #152 : 2011-11-08, 09:55:09 »

Reniu w imieniu zdrowych dziękuję za zainteresowanie. Wink Ja staram się trzymać BTW w granicach 1: 3: 0,8 , ale przyznam się , że jest to bardziej na oko. No i wystrzegam się produktów nie polecanych.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #153 : 2011-11-08, 09:59:28 »

Ja też stosuję bardziej na oko, chociaż to moje oko robi się coraz dokładniejsze i już "na oko" wiem ile to jest np. 150g mięsa, czy 30g masła i czy plaster grubszy sera ma 20 czy 30g. Na oko też wiem prawie dokładnie np. 100g ziemniaków, czy buraczków...Ale czasami robię dni ważenia...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #154 : 2011-11-08, 10:01:52 »

Ja teraz mam BTW 40 - 50g białka, 120-150g tłuszczu i 40-50g węglowodanów. Węglowodany ostatnio trochę zmniejszyłam...
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #155 : 2011-11-08, 10:23:11 »

Zwiększyłam węglowodany , bo zauważyłam ,że bez nich staję się szybko głodna i zmęczona. Uzupełniam gorzka czekoladą lub migdałami bądź orzechami. Staram się jeść zawsze na śniadanie żółtka i maksymalną ilość tłuszczu, po 12.00 już nie mam aż takich potrzeb na tłuszcz. Druga połowa dnia bardziej węglowodanowa.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #156 : 2011-11-08, 10:25:38 »

Ja ostatnio jem same weglowodany na ostatni posiłek - np. mały ziemniak gotowany z łupiną (jedzony bez... Laughing) i do tego jakieś warzywa, najczęściej sama marchew. Chcę zgubić parę kilo... Cool...
Zapisane

Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #157 : 2011-11-08, 12:16:05 »

 Smile  Reniu, pięknie dziękuję za podpowiedź. Podziwiam Twoją aktywność na Forum. Aby zgugić parę kilo... zmniejsz ilość tłuszczu choćby do 2g na 1g białka. Ewentualne uczucie głodu między posiłkami można oszukiwać szklanką dobrej herbaty.
Pozdrawiam          Wanda
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #158 : 2011-11-08, 12:25:23 »

Dziękuję Very Happy
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #159 : 2011-11-08, 16:17:45 »

Rozumiem ze nie wiecie czy jest proces tworzenia plesni podczas kiszenia?Bo Dr. Kwasniewski w swoich ksiazkach poleca kiszonki.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.