forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-29, 05:06:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
664267 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  moje ''żywienie optymalne (?)''
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: moje ''żywienie optymalne (?)''  (Przeczytany 94190 razy)
slawek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #60 : 2011-10-18, 10:58:13 »

Pani Wando Sławek, je¶li chce Pani cytować czyj±¶ wypowiedĽ, to można klikn±ć na napis "Cytuj" (na niebieskim tle w prawym, górnym rogu wypowiedzi osoby, któr± chcemy zacytować).
Po tym jak umie¶ci się cytat piszemy swoj± wypowiedĽ. Dobrze jest też klikn±ć "podgl±d" przed wysłaniem swojej wiadomo¶ci.
Pocz±tki s± trochę trudne, wiem co¶ o tym...  Cool Very Happy
Pani Regino Ciereszko, zanim zacznie pani pouczać i instruowac innych użytkowników forum, niech Pani chociaz zaczeka aż poproszą o pomoc Wink w przeciwnym wypadku wychodzi Pani na zadufaną w sobie bufonke, która nie potrafi sie zrealizować  w inny sposób Sad


P.S.
Mam poszukać Pani "niezgrabnych" cytatów ??
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #61 : 2011-10-18, 11:12:36 »

P.S.
Mam poszukać Pani "niezgrabnych" cytatów ??

No teraz to sam sobie strzeliłem w stope Sad jest tego tyle ze samo szukanie zajmie mi kupe czasu Wink a i serwer bedzie przeciążony Sad oki nie bede szukał, allllle wiedz reniu że jest to możliwe Wink i sprawdzimy wtedy kiedy i jak zaczeli ciebie poprawiać inni użytkownicy Wink jeżeli oczywiście zaczeli cie poprawiac !
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #62 : 2011-10-18, 11:36:20 »

Zaczyna siem jazda!  Laughing
Łoj bedzie fajnie...  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71211


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #63 : 2011-10-18, 11:40:59 »

 Mad
Zapisane

afmfo
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #64 : 2011-10-18, 11:47:54 »

Wstępnie chcę zauważyć, że choć wątroba wieprzowa i żółtka jaj są najlepsze, to po pierwsze nic nie jest dobre w nadmiarze, a po drugie przy smażeniu i gotowaniu tych produktów w dużej mierze znikają z nich witaminy B1 i B9. Oprócz tego obydwa te produkty dostarczają znacznych ilości gotowego kwasu arachidonowego, który jest organizmowi bardzo potrzebny, ale występując w nadmiarze może wywoływać stany zapalne w różnych narządach. Rzeczą lekarza optymalnego może być ustalenie, czy przyczyną bólów mięsni  barków i rąk jest stan zapalny.
          
To dlatego wątroba i jajka przestały mi smakować. Nie zam sie na tym aż tak ale sama zauważyłam, że moje dolegliwości w dużej mierze spowodowane sa nadmiarem białka. Odkąd zmiejszyłam białko do ok. 30-40g a zwiększyłam węglow. ściegna i mięśni zaczęły sie rozluźniać i zaczęły ustępować stany zapalne stawów.
 Domyslam się , że u mnie tez chodzi o niedobór magnezu, potasu i wit z grupy B. Mam wrażenie , że ma to też zwiazek z tendencją  do niskiego poziomu cukru.  Bardzo dobrze czułam sie po płatkach owsianych ale ze względu odrzucenia prod. zbożowych przeszłam na słonecznik, banany i ziemniaki. A kiedy czuję nadmierne napinanie się mięsni poprostu jem gorzka czekoladę i to bardzo mi pomaga.  Wszyscy wiemy, że organizm informuje nas poprzez ból ,nerwowość wymioty, że czegoś tam potrzebuje a czegos ma w nadmiarze. Sztuką nauczyć się to odczytywać.
Pani Wando bardzo jestem ciekawa dalszych Pani wypowiedzi. Może poukłada mi się to co juz sama wypracowałam. Czuję sie naprawdę coraz lepiej i w zasadzie nie jest idealnie ale nie mogę narzekać biorąc pod uwagę wiek i okres w jakim się znajduję. Pozdrawiam Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #65 : 2011-10-18, 14:20:18 »



Witamina A powoduje szybsze przyrosty mięśniowe
? Bardzo interesujące. Czy mogłabyś podać źródło dokumentujące to stwierdzenie.

Cytuj
Amongst these recommendations, the Panel proposed setting a
level for fattening pigs at around half the current amount allowed by EU
legislation.
 
Zrodlo:
http://www.adiveter.com/ftp/noticies/N4060209.pdf
Dziękuję za link Kangurze , ale tam nie ma słowa o tym , że witamina A powoduje szybkie przyrosty mięśniowe. Chyba , że źle tłumaczę w takim razie wskaż mi zdanie mówiące konkretnie o tym efekcie witaminy A.
Nie mam wiedzy odnośnie wpływu witaminy A na tucz opasów , niemniej jednak dane w tym komunikacie nie wyrażają jasno jaka koncentracja witaminy A występuje w wątrobie tuczników. Zalecenia dotyczą jedynie zmniejszenia dawek dziennych wit. A dla tuczników . Myślę , ze pomocny tu byłby Admin , który jest specjalistą.
W obecnej chwili notuje się raczej niedobory witamin rozpuszczalnych w tłuszczach w związku z odejściem od żywienia jajami, masłem, mięsem, smietaną. Także ten raport zawiera li tylko ogólne stwierdzenia.
Z witamina A i D jest trochę tak jak z dietą dr Kwaśniewskiego.
Oficjele podają , że dieta jest szkodliwa a ludzie zdrowieją.Ponieważ jestem fanką witaminy A i D dlatego m.in tak bliska stała mi się dieta dr Kwaśniewskiego.
Komunikat jest z 2002 roku . Czy istnieją jakieś późniejsze dane?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #66 : 2011-10-18, 14:31:34 »

To są zaniżone dawki witaminy A . Zajmuję się tym na co dzień i można śmiało przyjmować 50 000 j.m na dzień.

A do tego zatrucie witaminą A występuje u nas w kraju tylko u dzieci i tylko w wyniku przedawkowania pigułek.
Chyba , że dzieciak "obali" całą buteleczkę witaminy A lub połknie około 30 kapsułek z witaminą A.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #67 : 2011-10-18, 15:13:46 »

Tak się przytrafia.
Śmertelna dawka dla dorosłego to zjedzenie 1/2kg surowej wątroby, ale z Thalarctos maritimus...  Wink  Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #68 : 2011-10-18, 15:19:52 »

To specyfika gatunkowa, więc jakby co, czyli zabawa w głodującego w Arktyce, to taką wątrobę trzeba solidnie wysmażyć i można wtedy przekąsić, ale nie więcej niż 1kg po zesmażeniu!  Cool
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #69 : 2011-10-18, 15:41:11 »

Ale taki wygłodzony osobnik z Homo Sapiens to raczej sam stanie sie pozywieniem Sad a poza tym to mało tam "lemingów" ?? Wink jak mówi Kyosaki Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #70 : 2011-10-18, 15:47:21 »

Ale czego się nie robi dla wegetarian!
"Śmiertelne zatrucie wątrobą" - to jest temat dla brumbaków...  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 650


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #71 : 2011-10-18, 16:42:41 »

 Pani Wanda Sławek napisała książkę pt. "Co każdy z nas powinien wiedzieć o żywieniu optymalnym".
Książka jest przydatna dla osób które mają problemy z ustaleniem jadłospisu.
W książce zawarte są podpowiedzi oraz jadłospisy dla osób po przebudowie organizmu.
http://bezchorob-ksiazka.pl/
                                        pozdrawiam Krystyna
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #72 : 2011-10-18, 17:01:05 »

Super, ze p. Wanda jest z nami na forum - zyskalismy powazna pomoc w problemach.
Pozdrawiam z Augustowa pani Wando.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #73 : 2011-10-18, 17:03:33 »

Mam pytanie do pani Wandy : czy istnieje cos takiego jak nadmiar tluszczu???
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #74 : 2011-10-18, 17:26:03 »

Oczywiście, że istnieje coś takiego jak nadmiar tłuszczu, szczególnie w tkance podskórnej...
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #75 : 2011-10-18, 17:33:34 »

Nawet nazwałbym to naukowo "tłuszczycą"...  Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #76 : 2011-10-18, 17:45:49 »

Tak się przytrafia.
Śmertelna dawka dla dorosłego to zjedzenie 1/2kg surowej wątroby, ale z Thalarctos maritimus...  Wink  Very Happy
About 100 miles (160 km) from safety, Mertz died, leaving Mawson to carry on alone. The cause of Mertz's death has never been firmly established; the commonly accepted theory is hypervitaminosis A (an excessive intake of vitamin A) from consuming the livers of the Huskies. Counter-theories suggest he may have died from cold exposure, a change in diet, or psychological stresses.

Albo husky , ale to już obrosło mitem.
500 g wątroby niedźwiedzia polarnego zawiera 9 000 000 j.m wit. A. i to śmiertelna dawka.  Confused
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #77 : 2011-10-18, 18:01:31 »

http://emedicine.medscape.com/article/126004-overview Leczenie witaminą A dzieci ,  200 000 IU.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #78 : 2011-10-18, 18:07:15 »

To nieźle ktoś dosypuje tym niedźwiedziom wit.A do paszy, co winą dr-a nie jest naturalnie!  Wink Mr. Green
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #79 : 2011-10-18, 18:15:28 »

http://www.merckmanuals.com/professional/nutritional_disorders/vitamin_deficiency_dependency_and_toxicity/vitamin_a.html Podaję ten link , bo można tu wyliczyć dawki witaminy A , które rzeczywiście są toksyczne. Teratogenny wpływ ma rzeczywiście isotretinoina.
Tak , ja czytając różne wyniki badań zastanawiam się skąd przeciwnicy diety dr Kwaśniewskiego biorą swoje argumenty , że ta dieta powoduje hiperwitaminozę A. Shocked
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.