forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 14:35:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660195 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Smalec topiony
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Smalec topiony  (Przeczytany 36802 razy)
nowicjuszka
Go


Email
Smalec topiony
« : 2011-11-10, 20:01:48 »

Witam Laughing Mam pytanie odnosnie smaluszku oczywiscie przetopionego no i nie kupnego Mad Ja takowy smaluszek przetapiam z sloniny i dodaje cebule oraz czosnek Laughing Ale czy na takim przetopionym smalcu mozna smazyc mięso? przetopiłam dzisiaj  tego smalcu z 2kg.sloniny,powlewalam do sloików Laughing w miseczce tez sie zostalo ale czy dobre to do smazenia? nie spali sie ta cebulka i czosnek? mie bedzie gorzkie?
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #1 : 2011-11-10, 20:16:42 »

taki przesmazony z cebulka to szkoda do smarzenia,do smazenia to kupny ze sklepu w kostce Cool
Zapisane
nowicjuszka
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #2 : 2011-11-10, 20:23:09 »

taki przesmazony z cebulka to szkoda do smarzenia,do smazenia to kupny ze sklepu w kostce Cool

Specjalnie duzo przetopilam Laughing ale czy na takim ktoś smazył ? bo ten kupny   juz mi zbrzydł Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #3 : 2011-11-10, 20:26:46 »

Cebulka może nie przetrzymać  smażenia mięsa. Następnym razem trzeba zrobić dwa smalce: jeden np z cebulką, a drugi czysty, czyli bez dodatków.
Zapisane
nowicjuszka
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #4 : 2011-11-10, 20:31:15 »

Cebulka może nie przetrzymać  smażenia mięsa. Następnym razem trzeba zrobić dwa smalce: jeden np z cebulką, a drugi czysty, czyli bez dodatków.

tak myslalam ale nie bylam pewna Sad a ja tyle tego zrobiłam Sad no cóz dokladac bede do zupy Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #5 : 2011-11-10, 20:35:14 »

Do warzyw też można Smile   I ziemniak pół na pół z takim smalcem może zachwycić Smile   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #6 : 2011-11-11, 10:41:42 »

Jak ja przetapiam słoninę na smalec to nie dodaję do niego cebuli i wlewam go do dwóch miseczek - do jednej sam smalec, a do drugiej ze skwarkami. Ten pierwszy używam doi smażenia. Jeśli nie mam w domu smalcu przetopionego to też używam do smażenia kupny smalec w kostkach...
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #7 : 2011-11-11, 11:24:53 »

Z odpowiesci starszych osob wynika, ze smalec robilo sie z sadla a nie ze sloniny, ktorej bylo szkoda na smalec.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #8 : 2011-11-11, 11:52:27 »

Pewnie tak było...ale ciekawe który smalec jest lepszy, ten z sadła czy ten ze słoniny? Rolling Eyes
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #9 : 2011-11-11, 14:22:16 »

Pewnie tak było...ale ciekawe który smalec jest lepszy, ten z sadła czy ten ze słoniny? Rolling Eyes

Niestety nie wiem, nie jem wieprzowiny. Stosuję "żydowska" odmiane żywienia optymalnego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #10 : 2011-11-11, 14:32:44 »

A to ciekawe...chyba musi być trudniej... Rolling Eyes chociaż chyba wszystko, oprócz wieprzowiny, można jeść to samo co my...jest tego sporo...
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #11 : 2011-11-11, 15:03:35 »

A to ciekawe...chyba musi być trudniej... Rolling Eyes chociaż chyba wszystko, oprócz wieprzowiny, można jeść to samo co my...jest tego sporo...

Trudniej nie, ale konieczna jest dobra organizacja i przestrzeganie zasad:
- po pierwsze nie łączę mlecznych z miesnymi w trakcie tego samego dnia (ryby z mlecznymi można łączyć),
- po drugie nie jem wieprzowiny, która zastępuje gęsiami.

Reszta zasad pozostaje taka sama:)

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #12 : 2011-11-11, 15:56:59 »

Dzięki...
Zapisane

nowicjuszka
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #13 : 2011-11-12, 16:37:02 »

smalec sie sprawdzil do zasmazanej kapusty kiszonej Laughing z ziemniakami jeszcze nie probowalam :lol:ale ze smalcu mam duuzo,pewnie bede go jadła z wszystkim Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #14 : 2011-11-12, 16:39:05 »

I bardzo dobrze Smile   
Zapisane
nowicjuszka
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #15 : 2011-11-12, 16:58:42 »

I bardzo dobrze Smile   

Smakuje mi tak bardzo Laughing ze wieczorem stałam z łyzeczka od herbaty przy misce z smalcem i czekalam az syn wyjdzie z kuchni co sobie podjem tego rarytasu Laughing a ten stal i stał obok mnie i cos na wyjscie z kuchni mu sie absolutnie nie mialo Sad Ale moja wytrwalosc zostala w koncu nagrodzona Rolling Eyes no i powybieralam z tego smalcu co nieco skwarek Laughing cud- miód.
Zapisane
temida135
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #16 : 2011-11-12, 17:36:24 »




 Stosuję "żydowska" odmiane żywienia optymalnego.
Cytuj
Co to ludzie nie wymyślą...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #17 : 2011-11-12, 17:38:32 »


Smakuje mi tak bardzo Laughing ze wieczorem stałam z łyzeczka od herbaty przy misce z smalcem...


Łyżeczkę masła lubię od czasu do czasu zjeść, ale smalcu samego bym nie ruszyła... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #18 : 2011-11-12, 17:46:20 »




 Stosuję "żydowska" odmiane żywienia optymalnego.
Cytuj
Co to ludzie nie wymyślą...


Ja stosuję kaszubska odmianę ze śledzikiem w piątek... Wink Ty pewni góralską z oscypkiem... Rolling Eyes Mąż dzisiaj kupił oscypki w wersji mini...nie przepadam... Confused (za oscypkiem nie mężem Laughing)
Zapisane

nowicjuszka
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #19 : 2011-11-12, 18:18:23 »


Smakuje mi tak bardzo Laughing ze wieczorem stałam z łyzeczka od herbaty przy misce z smalcem...


Łyżeczkę masła lubię od czasu do czasu zjeść, ale smalcu samego bym nie ruszyła... Confused


reniu,ja polowałam na skwarki Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 19 zapytaniami.