forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 15:57:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659910 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Smalec topiony
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Smalec topiony  (Przeczytany 36784 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #40 : 2011-11-12, 19:13:42 »

Raczej smalcem...to nie ten wątek... Laughing Laughing Laughing
Zapisane

nowicjuszka
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #41 : 2011-11-12, 19:17:46 »

Ale z tych labradorów nie zamierzacie zrobić chyba tego, co w temacie wątku?


no ja nie wiem Wink nie chcem ale muszem Laughing Laughing
Zapisane
nowicjuszka
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #42 : 2011-11-12, 19:23:28 »

Labradorowi ładnie świeci się futro, jak naciera się go serkiem topionym... Cool

mogłaby nawet ciekawie wyglądac Cool bo jest czarna a serek to raczej jasny :lol:cus jak labmatynczyk? hahaha
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #43 : 2011-11-12, 19:24:37 »

Ale z tych labradorów nie zamierzacie zrobić chyba tego, co w temacie wątku?


no ja nie wiem Wink nie chcem ale muszem Laughing Laughing

To nie jest optymalne rozwiązanie... Laughing ani dla Ciebie ani dla psa... Laughing Laughing
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #44 : 2011-11-12, 21:51:11 »


Cytuj
Co to ludzie nie wymyślą...

Nic nie trzeba wymyślać, wszystko jest w bibli Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #45 : 2011-11-12, 22:15:05 »

Rubby, a wiesz dlaczego w diecie żydowskiej (i nie tylko żydowskiej) akurat wieprzowina jest zakazana?
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #46 : 2011-11-13, 07:33:05 »

Rubby, a wiesz dlaczego w diecie żydowskiej (i nie tylko żydowskiej) akurat wieprzowina jest zakazana?

Jest wiele powodów niejedzenia wieprzowiny przez Żydów. I nie chodzi tylko o kwestię włośnicy, ale o aspekt bardziej praktyczny. Człowiek powinien zjadać tylko te zwierzęta, które żywią sie produktami roślinnymi, a świnia nąwet mięso zje, nie mówiąc już o wszelakich śmieciach.

Także przez Polaków w latach 20-stych (nie wspominając o czasach szlacheckich) wieprzowina była uważana za gorsze mięso - preferowano wołowinę, cielecinę i drób oraz ryby.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #47 : 2011-11-13, 07:56:13 »

A ja myślałam, że to było bardziej na tej zasadzie, na której tylko kapłani mogli jeść tłuszcz i podroby... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #48 : 2011-11-13, 07:57:05 »

Kura też zje wszystko i nie jest zakazana...
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #49 : 2011-11-13, 08:14:49 »

A ja myślałam, że to było bardziej na tej zasadzie, na której tylko kapłani mogli jeść tłuszcz i podroby... Confused

Kapłani jedli tłuszcz i podroby ale gęsi:)

Co do kur to z drobiu jem tyko gęsi i kaczki.
Kury, kurczaki i indyki są za "chude"Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #50 : 2011-11-13, 10:41:46 »

Miałabym problem Wink  , kaczki czemuś nie lubię, nie smakuje mi. I za gęsią nie przepadam. Są dla zbyt intensywne w smaku. Kurczaka i kury też nie jadam, ze względu na te metody hodowli, a do tych z wybiegu mam "za daleko", znaczy nieosiągalne, czy jakoś tak. Podroby owszem lubię: wątróbki (głównie zawijane w boczek) i żołądki, jak je zrobię a'la flaczki lub z grzybami. Za to bardzo lubię boczek i podgardle wieprzowe, o, jeszcze żeberka Smile  Co kraj (mikro) to obyczaj. Mam przyjaciół muzułmanów którzy też się boczkiem zajadają. I koleżankę z żydowskim rodowodem, która na wieprzowinę się nie obrusza, jada. W Niemczech jest w sprzedaży smalec gęsi, którego u nas nie spotkałam nigdzie.

Kiedyś kuzyn lat 9 dopatrzył się u gęsi na łące zeza i do dziś nie wiem dlaczego. Ktoś wie?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #51 : 2011-11-13, 10:49:30 »

I co z tym zezem? Jedna gęś taka się trafiła, czy wszystkie są zezewate? Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #52 : 2011-11-13, 11:17:58 »

Pojęcia nie mam, tyle że pamiętam jaki był zdziwiony, ja zaś nie wiedziałam w czym rzecz. I odłożyłam to do anegdot Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #53 : 2011-11-13, 11:23:37 »

Takie sobie mity o zezowatych gęsiach... Laughing Laughing Laughing
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #54 : 2011-11-13, 11:28:42 »

szukam przepisów na cukinie,kupilam dzisiaj 3 sztuki i szukalam optymalnego przepisu ale nie znalazlam Sad chyba zostanie mi usmazyc ja na smalcu albo na masle Laughing bo ja pomyslu na te cudo nie mam Sad predzej w remoncie jestem w stanie pomóc niz  wymyslec cos ciekawego do jedzenia Sad kreatywnosci w kuchni mi brak Sad

Zaryzukuj:

http://jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=325
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #55 : 2011-11-13, 11:41:38 »


Kiedyś kuzyn lat 9 dopatrzył się u gęsi na łące zeza i do dziś nie wiem dlaczego. Ktoś wie?

Już abstrahując od tego zeza, to ja podziwiam Teresa Twojego kuzyna. Ja bym, w życiu nie podeszła do gęsi, ani do indyka, czy nawet do koguta... Cool Laughing
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #56 : 2011-11-13, 15:03:36 »

Miałabym problem Wink  , kaczki czemuś nie lubię, nie smakuje mi. I za gęsią nie przepadam. Są dla zbyt intensywne w smaku. Kurczaka i kury też nie jadam, ze względu na te metody hodowli, a do tych z wybiegu mam "za daleko", znaczy nieosiągalne, czy jakoś tak. Podroby owszem lubię: wątróbki (głównie zawijane w boczek) i żołądki, jak je zrobię a'la flaczki lub z grzybami. Za to bardzo lubię boczek i podgardle wieprzowe, o, jeszcze żeberka Smile  Co kraj (mikro) to obyczaj. Mam przyjaciół muzułmanów którzy też się boczkiem zajadają. I koleżankę z żydowskim rodowodem, która na wieprzowinę się nie obrusza, jada. W Niemczech jest w sprzedaży smalec gęsi, którego u nas nie spotkałam nigdzie.

Smalec gęsi można znaleźć w internecie albo na placach targowych - cena słoika wynosi ok 12-15 zł. 

Porównując smalec gęsi ze smalcem i słoniną ze świni, to tłuszcz gęsi jest najbardziej kalorycznym produktem - zawiera w 100g aż 981 kalorii, a smalec wieprzowy 921 kalorii (wg książki kuharskiej J. Kwaśniewskiego). 

A tak na marginesie - dlaczego wsród Noblistów jest ok 40% Żydów i dlaczego nowojorscy Żydzi żyją bardzo długo? (http://wiadomosci.wp.pl/title,Jedza-tlusto-pala-i-pija-i-dozywaja-100-lat,wid,13436129,wiadomosc.html?ticaid=1d600)
Chodzi tu głównie o Żydów Aszkenazyjskich (tj. pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej).  Oni zawsze jedli tłusto, a ich tłuszczem był smalec gęsi, a białkiem podroby gęsie, żadziej kurze i kacze. 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #57 : 2011-11-13, 15:10:08 »

O ich długim życiu nie decydowało niejedzenie wieprzowiny, tylko ogólny dobrobyt i jedzenie sporej ilości tłuszczu oraz podrobów...A co jadł przeciętny Polak? Sporo kartofli i chleba - mięso od święta... Confused
Zapisane

Rubby
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #58 : 2011-11-13, 15:39:36 »

O ich długim życiu nie decydowało niejedzenie wieprzowiny, tylko ogólny dobrobyt i jedzenie sporej ilości tłuszczu oraz podrobów...A co jadł przeciętny Polak? Sporo kartofli i chleba - mięso od święta... Confused

O ich długim życiu nie decydowało niejedzenie wieprzowiny, tylko ogólny dobrobyt i jedzenie sporej ilości tłuszczu oraz podrobów...A co jadł przeciętny Polak? Sporo kartofli i chleba - mięso od święta... Confused

Kiedyś kupując wiejską kurę na targu, podszedł do mnie stary człowiek, który mówił, że pamięta Żydów z przed wojny i wg niego Ci Żydzi żyli bardzo długo. Nie byli to wcale bogaci ludzie. 
Żydzi przyjeżdzali do Nowego Jorku także jako biedni ludzie. 

Studiując książkę "Nobliści z nad Niemna i Buga" można zauważyć, że duża cześć Żydów-noblistów to biedni Żydzi z dawnych ziem polskich. 

Jest wiele teorii dlaczego Żydzi osiągają duże sukcesu, praktycznie w każdej dziedzinie życia. 

Jedna z tych teorii mówi, że na ich sukcesy ma wpływ sposób odżywiania, a mianowicie tłuste potrawy i unikanie produktów niekoszernych tj. m.in. wieprzowiny. 

Co do Polaków to mieszczaństwo (klasa średnia) w okresie międzywojennym odżywiało się tłusto, w przeciwieństwie do chłopów, którzy odżywiali się głownie mąką, od święta mięsem.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Smalec topiony
« Odpowiedz #59 : 2011-11-13, 19:18:52 »

Rubby, proponuję przeczytać autobiografię Eliasa Canettiego, gdzie jak na dłoni można zobaczyć ile znaczy solidne wykształcenie i jak wielką wagę można do tego aspektu przywiązywać. Być może tu jest recepta na nagrody Nobla? Edukacja i samodyscyplina, a póki kto dzieckiem to odpowiedialność rodziców oraz ich horyzonty. Odżywianie oczywiście również.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.