forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-19, 16:17:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659840 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  rekacje odkwaszjace organizm
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 13 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: rekacje odkwaszjace organizm  (Przeczytany 94961 razy)
friga
Gość


Email
rekacje odkwaszjace organizm
« : 2011-11-20, 19:25:24 »

Prosze o pomoc w ustaleniu rekacji jaka zachodzi podczas dodania do organizmu ktory jest silnie zakwaszony nagle w jednej porcji zwiazkow ktore dzialaj silnie zasadotwĂłrczy?
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #1 : 2011-11-20, 19:54:09 »

Była juĹź na forum w tej sprawie istotna wypowiedĹş i akurat  ją mam - http://www.stachurska.eu/?p=3549 Smile   
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #2 : 2011-11-20, 19:57:05 »

No tak czytalam to tez:) chyba pzelecialam wszytskie polskie strony i zostaje prasa zagraniczna. Ja chcialam konkretna rekacje albo moze i cykl rekacji.
Dziekuje Tereso
Zapisane
administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #3 : 2011-11-21, 10:56:40 »

Friga, jak chcesz się odkawsić, to przejdź na dietę wegetariańską.
Zapisane
zeto555
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #4 : 2011-11-21, 11:29:55 »

Mysle, ze Friga poruszyla bardzo istotny temat i powinno sie do tego podejsc powaznie i bez wysmiewania.
Na diecie optymalnej, faktycznie nie ma czegos takiego , jak zakwaszenie.
Prosze jednak zauwazyc, ze duzo ludzi (szczegolnie na poczatku drogi DO) popelnie istotne bledy- nie biora np. wegli z warzyw tylko ze slodyczy ( bo mowia, ze przeciez to tez wegiel) i do zakwaszenia prosta droga.
Z takich odpowiedzi smiac sie moga ludzIe z duzym doswiadczeniem na  DO, ale dla poczatkujacych jest to problem.
Dla mnie to forum bylo i jest bardzo pomocne  i mysle, ze dla wielu tez i takie powinno pozostac.
 
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #5 : 2011-11-21, 11:46:22 »

Adminie wlasnie tak tez zrobilam!Na jakis czas przed DO (bo jestem dalej jej zwolennikiem 100%)przeszlam na wegetarianizm z obnizona zawartosia bialka i sie wyrownalo, ale to "cholerstwo "szybko wraca!
ZETO dobrze pisze!Przyczyna wszytskich chorb jest zakwaszony organizm!Cos wiem na ten temat.
DO jest swietna ale na podtrzymanie efektow po odkwaszeniu bo nie dosc ze na DO jest malo warzyw to jeszcze wiadomo ze za duza ilosc tluszczow zwlaszcza zwierzecych potrafi zakwasic organizm!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70410


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #6 : 2011-11-21, 11:50:15 »

Czytałam gdzieś, że tłuszcze są obojętne...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70410


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #7 : 2011-11-21, 11:52:29 »

Czy się mylę? Rolling Eyes
Zapisane

friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #8 : 2011-11-21, 11:54:16 »

A ja tez sa obojetne ale w duzych ilosciach doczytalam ze wlasnie nie.
A moze nie sa obojetne (w tych duzych ilosciach)dla ludzi ktorzy maja wlasnie zakwaszony orga.Nie znam jeszcze tych szlakow biochemicznych mam nadzieje ze mnie sie to uda jeszcze ustalic:)Do konca ciazy mam jeszcze pare miesiecy wolnego na studiowanie:)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70410


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #9 : 2011-11-21, 11:57:13 »

To jest istotne:"Białko „rozpuszczone” we krwi (około 60-80 g/l) ma właściwości amfoteryczne, czyli w obecności kwasĂłw zachowuje się jak zasada, a w obecności zasad jak kwas. Czyli w zdrowym, normalnie funkcjonującym organizmie, nie ma moĹźliwości „zakwaszenia” organizmu nawet pod wpływem np: świeĹźego, czy konserwowanego kwasu owocowego rozpuszczającego zęby, bo zdrowy człowiek – nie pija sokĂłw owocowych, a jeśli pija to ma około 350g we krwi związkĂłw buforowych (utrzymujących stałe pH) – tylko z białka!. W cytozolu i płynach ustrojowych zaś jest bardzo duĹźo wolnych jonĂłw i dodatnich (+) zakwaszających i  ujemnych (-) – alkalizujących. Nie ma więc Ĺźadnych powodĂłw do obaw, Ĺźe białka zwierzęce, kwasy tłuszczowe, czy inne substancje spowodują „zakwaszenie” jeśli są spoĹźywane racjonalnie." (cyt. z "toan")
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70410


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #10 : 2011-11-21, 12:00:08 »

A ja tez sa obojetne ale w duzych ilosciach doczytalam ze wlasnie nie.
A moze nie sa obojetne (w tych duzych ilosciach)dla ludzi ktorzy maja wlasnie zakwaszony orga.Nie znam jeszcze tych szlakow biochemicznych mam nadzieje ze mnie sie to uda jeszcze ustalic:)Do konca ciazy mam jeszcze pare miesiecy wolnego na studiowanie:)

Friga nie wiem czy to o to chodzi, ale ja w ciąży miałam straszną nadkwasotę, najgorzej było po słodkim soku...Czy to o inne zakwaszenie chodzi? Na jakiej podstawie wiesz, że jesteś zakwaszona?
Zapisane

friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #11 : 2011-11-21, 12:03:17 »

Reniu ale ja nie mowie o tym co wszytscy "zdrowym organizmie" ja mowie wlasnie o chorym organizmie!Czytalam ta wypowiedz i sie z nia w 100% zgadzam!Jak nie ma zachwianej rownowagi to nic jej nie zachwieje a jak masz juz zachwiana to nie jest takie latwe, Tu trzeba powiedziec co robi chory organizm , bo sadze ze 80% optymalnych jest na DO bo ma wlasnie ten chory org. I nie chca wiedziec jak bedzie sie zachowywac ich zdrowy za jakis czas org tylko dlaczego tak a nie inaczej zachowuje sie ich chory org i co robic zeby go wyleczyc!!!
A tu kazdy mowi ze u zdrowego to to czy tamto nie istnieje, wiec skad jest?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70410


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #12 : 2011-11-21, 12:05:09 »

W tym wątku nic nie pisało, że masz chory organizm. Dopiero w drugim to doczytałam...sorry, nie wkurzaj się...
Zapisane

friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #13 : 2011-11-21, 12:05:35 »

Reniu w ciazy to inna bajka bo tu zgaga poj sie nie zawsze dlatego ze jestes zakwaszona tylko dlatego ze masz podniesiony potocznie mowiac brzuch wysoko do przepony i ona jest uciskana!
A ze mialas po slodkiem to pewnie dlatego ze cukier wytwarza wiecej kwasow w zoladku.
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #14 : 2011-11-21, 12:07:24 »

EEE nie nie martw sie nie denerwuje sie:) Nie wiem co by musial ktos zrobic zebym sie zdenerwowala:)
Tylko nie lubie jak sie tu pisze o tym ze sie ma zakwaszony org a kazdy pisze ze zrowy org nie moze byc zakwaszony jakby pytania nie czytala, wiec wszytskich tych ludzi zbywa sie!Podczas gdy ich problem sie poglebia a nie leczy!
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #15 : 2011-11-21, 12:09:53 »

Wyczytalam wszytskie watki o zakwaszeniu org i co...skonczylo sie tematem"bajanie o zakwaszeniu Admina"
Ale Admin nie pisze do chorych tylko do tych zdrowych podczas gdy pytanie zadaje chory a nie zdrowy z konkretnymi symptomami!zakwaszenia!
Jesli nie ma tak jak kazdy tu pisze probleu z zakwaszeniem org to po co robi sie te wszytskie badania i bada sie zwiazki buforowe w orga???No nie mowie ze kazdy lekarz to zleci ale takie badanie diagnostyczne istnieje przeciez.
Zapisane
administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #16 : 2011-11-21, 12:38:31 »

Friga no skoro jesteś już zakwaszona to:
http://www.bochenia.pl/nasze-zdrowie/2010/listopad/wplyw-zakwaszenia-na-stan-zdrowia-organizmu.html - tu jest świetnie i zrozumiale omówione zagadnienie "zakwaszenia".

PS
ZAGADKA: dlaczego jeszcze przemysł farmaceutyczny nie wymyślił pigułki na zakwaszenie?
Skoro jest tylu "zakwaszonych" to lepszy interes mógłby być niż statyny.
 
A teraz na powaĹźnie.
Nie ma możliwości zakwaszenia ponieważ prócz trzech podstawowych moderatorów kwasowości: węglanowego, fosforanowego i białkowego, jeszcze kości magazynują zasady w formie hydroksyapatytu łatwo uwalnianych szczególnie ponoć u osób chorych na osteoporozę.

Więcej na temat "zakwaszenia" nie wiem.
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #17 : 2011-11-21, 12:47:14 »

Dziekuje Adminie!
Wiesz dlaczego???Bo by juz wiecej by nie zarabial!
Statyny zazywasz do konca zycia cene moge podac do kazdego leku i jego odpowiednika-nie malo (jak ktos jest glupi) a doprowadzony organizm do rownowagi kwasowo-zasadowej juz nie choruje:), wiec ich nie kupi.
Dlaczego badania kliniczne sponsoruja firmy farmaceutyczne????

OPTYMALNI maja swietnie zbilansowany organizm, cos o tym wiem.

A jak wytlumaczysz niski poziom fosfatazy zasadowej?( jesli nie zachwiana rownowaga?)
Zapisane
administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #18 : 2011-11-21, 12:52:40 »

A jak wytlumaczysz niski poziom fosfatazy zasadowej?( jesli nie zachwiana rownowaga?)

Niski poziom fosfatazy alkalicznej ponoć wskazuje uszkodzenie wątroby albo problemy z kośćmi, ale na tym to juĹź zupełnie się nie wyznaję.  Confused
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #19 : 2011-11-21, 12:59:35 »

Predzej choroba kosci bo jak org zakwaszony to ciagnie mineraly takie jak wapn tez ! i to wlasnie z kosci, stad bierze sie osteoporoza na starosc-Z ZAKWASZENIA.Bo krew zeby wyrownac ph podkrada Ca z kosci.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 13 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.