forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:10:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  rekacje odkwaszjace organizm
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: rekacje odkwaszjace organizm  (Przeczytany 94559 razy)
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #120 : 2011-11-26, 22:30:10 »

Myslalam ze cos Ci dolegalo , bo piszesz ze o takich wynikach nawet nie mogles pomarzy:)

Wydaje mnie sie ale nie chce mnie sie spr , ze wlasnie Ty mi wtedy pisales o tych cwiczeniach:)ale faktycznie nie podnosilam wegli bo tego nie pisales:)Wiec pewnie ustalenie proprcji wyeliminowalo ten problem.:)samo:)

Ja pisalem, ze ludzie, ktorych do tiety namowilem, maja wyniki, o ktorych mogliby tylko marzyc.

Ale nie ma sprawy. Ja byle, jestem i mam nadzieje byc zdrowy, wiek emerytalny podniesli do 67 lat, wiec musze!!!
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #121 : 2011-11-26, 22:37:15 »

Adampio jak juz pytam to jeszcze zapytam:jaie warzywa mozna jesc na DO?sa jakies zakazane?np papryka??itp??
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #122 : 2011-11-26, 22:47:19 »

Friga, sprawdzam ketony i bywa że trzeba dojeść 10 g W, ale nie zdarza się to często.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #123 : 2011-11-27, 08:36:19 »

100 gr selera usmazonego na 100 gr sloniny.

Takie warzywa to bardzo zdrowe są, bo dostarczają dużo tłuszczu!  Very Happy

Na pięć osób, u mnie w domu, raz w tygodniu robi się tak: 5 marchewek, 4 pietuszki i jeden mały por, kroi się w kostkę, do rondla z kostką masła i dusi aż zmięknie.
I nawet wiadomo, gdzie ta kostka masła wsiąkła.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #124 : 2011-11-27, 08:49:40 »

Adampio jak juz pytam to jeszcze zapytam:jaie warzywa mozna jesc na DO?sa jakies zakazane?np papryka??itp??

Ja tam nie slyszalem o zakazanych czy tez nie, a raczej o lepszych i gorszych. Im mniej slodkie tym lepsze no i skrobiowe. Sama widzisz dyskusje w tym dziale i widzisz, sa osoby zjadajace kilogram warzyw aby pozyskac 50 gr weglowodanow i sa, ktore jedza tego piata czesc pozyskujac tyle samo W. I tu nie chodzi o strach przed warzywami a potrzebe zjadania ci kilogramami.

Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #125 : 2011-11-27, 10:41:46 »

adampio - Twoje odżywianie mimo że jest prawidłowy stosunek BTW i właściwy sposób wyliczania nie jest dla Ciebie właściwy / w/g mnie /. Trzeba mieć trójglicerydy do 80. Powyżej waga utrzyma się a nawet będzie rosła. I nie pomoże tu ograniczenie BTW. Ale tak jak radzi admin - lekarz potrzebny bo klawiatura nie jest od porad. Lekarz poradzi co zrobić by trójglicerydy spadły - a to przecież takie proste.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #126 : 2011-11-27, 10:49:55 »

A kto ma trg ponizej 80?

Dr Jan Kwasniewski pisze, ze dobrze jest miec trg ponizej 100 i ze mieal taki przypadek, ze byly ponizej 70. Co nie znaczy, ze wszyscy beda ten poziom miec. Podejzewam, ze nikt z Was nie ma  trg ponizej 100!!!!
A Ty Baco jaki masz poziom trg?
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #127 : 2011-11-27, 10:55:31 »

A kto ma trg ponizej 80?

Dr Jan Kwasniewski pisze, ze dobrze jest miec trg ponizej 100 i ze mieal taki przypadek, ze byly ponizej 70. Co nie znaczy, ze wszyscy beda ten poziom miec. Podejzewam, ze nikt z Was nie ma  trg ponizej 100!!!!
A Ty Baco jaki masz poziom trg?

No ja przy "za dużym" cholesterolu mam TGC 55
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #128 : 2011-11-27, 10:59:07 »

A kto ma trg ponizej 80?

Dr Jan Kwasniewski pisze, ze dobrze jest miec trg ponizej 100 i ze mieal taki przypadek, ze byly ponizej 70. Co nie znaczy, ze wszyscy beda ten poziom miec. Podejzewam, ze nikt z Was nie ma  trg ponizej 100!!!!
A Ty Baco jaki masz poziom trg?

No ja przy "za dużym" cholesterolu mam TGC 55

hahahahhaha, kocham to nasze forum.
Taka mala kwestia i ile wpisow, hahahhahaaa.

Dieta jest jak zycie, Do wszystkiego trzeba dorosnac.
Jezeli komus pasuje w diecie jesc 800 gr warzyw aby dostarczyc sobie 40 gr weglowodanu- to super.
Jezelo ktoe lubi surowe warzywa, bo sa do jedzenia, to tez super, niech sobie jje, tak?

Ja mam 800 gr warzyw na 4 dni a swoje weglowodany kazdego dnia mam.

I wszystko powinno byc ok! Gdyby nie to, ze surowych warzyw na DO nie powinno sie jjesc i takisch ilosci tez nie, ale jak napisalem, kazdy ma swoja diete optymalna, z tego co widze. Dlatego zycze powodzenia.



Temat jest o odkwaszaniu więc pokuszę się na stwierdzenie że lepiej jeść warzywa profilaktycznie niż doczekać się "przekwaszenia". Logiczne.

A poza tym fajne jest to że komuś się chce tak jak się chciało drowi Kwaśniewskiemu. Fajnie też że niektórzy chcą podejmować dyskusję i wymieniać się doświadczeniem, to też jest bardzo cenne.

Znajdą się tu tacy którzy powiedzą że odzywianie to sprawa prywatna każdego i nie powinno się o tym dyskutować publicznie. Jest to oczywiście niepełny wręcz fałszywy  obraz rzeczywistości.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #129 : 2011-11-27, 11:14:16 »

A kto ma trg ponizej 80?

Dr Jan Kwasniewski pisze, ze dobrze jest miec trg ponizej 100 i ze mieal taki przypadek, ze byly ponizej 70. Co nie znaczy, ze wszyscy beda ten poziom miec. Podejzewam, ze nikt z Was nie ma  trg ponizej 100!!!!
A Ty Baco jaki masz poziom trg?

ja mam TG-96  Cool  ,choresterol gl- 235,  ldl-147  , HDL-69 , bilirubina-0.58 .proby watrobowe-14 i 19 badania 10 dni stare , tylko czasami watroba mnie boli, moze marska ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #130 : 2011-11-27, 11:16:33 »

Cytuj
Znajdą się tu tacy którzy powiedzą że odzywianie to sprawa prywatna każdego i nie powinno się o tym dyskutować publicznie

Zgadza sie i dlatego nikt tu nikogo nie zmusza do opowiadania o wsoich doswiadczeniach. Ludzie sami podejmuja decyzje na tema " to be or not to be" czynnym uczestnikiem tego forum.

Jest wiele osob, ktore siedza teraz przed komputerem i tylko czytaja bo albo nie  maja nic do powiedzenia albo po prostu nie chca sie mieszac w ta dyskusje z tego czy innego powodu.

 Very Happy
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #131 : 2011-11-27, 11:26:54 »

Tg mam 70. W książce Dieta optymalna - nowa jestem na poz 35 /cuda bez cudów/. Straciłem na wadze stosując DO 35 kg. na początek 30 kg a po obniżeniu Tg ze 120 na 70 dalsze 5 kg i tak jest już wiele lat.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #132 : 2011-11-27, 12:13:47 »

To gratulacje.
Ja nie mam z czego zrzucac, bo wage mam taka jaka powinienem miec. Aczkowiek wiem, niskie trg sa dla mnie celem.
Ja robilem badania tylko raz, jakies rok temu i mialem je na poziomie 115, tez nie wysokie ale wiem, ze im nizsze tym lepsze. Jakie mam teraz nie wiem i jak na razie nie zamierzam robic ponownych badan.

Jem wg zalozen DO, nadwagi nie mam, czuje sie wsietnie, uprawiam sport dla kondycji i zdrowia, wiec nie jest zle. Very Happy

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #133 : 2011-11-27, 12:34:15 »


Temat jest o odkwaszaniu więc pokuszę się na stwierdzenie że lepiej jeść warzywa profilaktycznie niż doczekać się "przekwaszenia". Logiczne.

Czy ~800g warzyw na dzień to profilaktyka przed rakiem (Błonnik)?
A czym się można zakwasić na DO,ŻO? Tłuszczem ? Z niego powstaje najwięcej acetylo-CoA, a może H+
http://www.sumanasinc.com/webcontent/animations/content/atpsynthase.html (wodór).Trzeba pamiętać, aby "rozładować" tą energie inaczej zostanie zmagazynowana w postaci:
cholesterolu
ketonów
tkanki tłuszczowej,
zależnie z czego będzie pochodziło źródło acetylo-CoA. Chyba nic nie pomyliłem? Jak tak to proszę o poprawienie
Zjadam praktycznie same mleczne min 1/2 kostki masła, kubek śmietany,smietanki, poziom tkanki tłuszczowej 17% lub lekko w dół. Nie wiem jakie mam TG.

Lepiej jest nie dojadać (czytaj jeść do syta) niż się przejadać! Taka sytuacja jest naturalna dla człowieka-ewolucja.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #134 : 2011-11-27, 15:45:30 »

....5 marchewek, 4 pietuszki i jeden mały por, kroi się w kostkę, do rondla z kostką masła i dusi aż zmięknie.
I nawet wiadomo, gdzie ta kostka masła wsiąkła.

Na samym maśle, kompletnie bez wody?
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #135 : 2011-11-27, 15:47:07 »

....5 marchewek, 4 pietuszki i jeden mały por, kroi się w kostkę, do rondla z kostką masła i dusi aż zmięknie.
I nawet wiadomo, gdzie ta kostka masła wsiąkła.

Na samym maśle, kompletnie bez wody?

Woda jest w warzywach.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #136 : 2011-11-27, 16:52:11 »

...i w maśle - około 15%.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #137 : 2011-11-27, 16:55:13 »

Ja zawsze trochę wody daję, bo masło mi przy dłuższym duszeniu ciemnieje...może mam zbyt wysoką temperaturę "paleniska"... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #138 : 2011-11-27, 17:03:36 »

Już wiem, bo się Krynicy spytałem.
Pierwsze pół godziny na maśle, a później dolac trochę wody.
I lekko posolić na samym początku.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #139 : 2011-11-27, 17:10:52 »

Dzięki. No i nie musimy się kłócić kto wie lepiej... Cool Laughing
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.