forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-27, 14:16:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660491 wiadomości w 4059 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  rekacje odkwaszjace organizm
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: rekacje odkwaszjace organizm  (Przeczytany 95253 razy)
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #40 : 2011-11-23, 17:20:47 »

Wegetarianizm w wersji optymalnej... Rolling Eyes  ciekawa sprawa... Shocked Laughing
Zapisane

wloczykij
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #41 : 2011-11-23, 19:21:54 »

Wegetarianizm w wersji optymalnej... Rolling Eyes  ciekawa sprawa... Shocked Laughing

Można tak powiedzieć. Choć po prawdzie nie na dłuższą metę no i nie same warzywa.
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #42 : 2011-11-23, 20:21:44 »

Adampio znam chyba wieksza ilosc optymalnych ktorzy uzupelniaja sobie wegiel bulka grahamowa jakas jej czescia oczywiscie, nie wiem po ile jadaja po 40-50g???Nie wiem ale mysle ze spora ilosc tak robi , sama dostalam jadlopis ulozony przez dietetyka optymalnego z bulka grahamowa na sniadanie!!!!!codziennie!!!!!
(slodycze to pisalam :gorzka czekolada 70% kakao-no wiadomo ze nie cala tylko jakas kostka
Natomiast ja mowie ze zamiast tych smakolykow powinno sie tu pisac ze lepiej wziasc warzywa!)
Dlatego juz wiele razy tu pisalam ze takich dietetykow czy lekarzy opty alnych powinno sie weryfikowac?Nie wiem jakies doszkalanie, nie wiem jakis pomysl powinnie byc,chodz z drugiej strony ciagle wszytscy tu na forum odsylaja do "DOBREGO"lekarza optymalnego!wiec musza sobie zdawac z tego sprawe ze ten mniej dobry tez jest ( z wew przyzwoleniem)!?
Ja spotkalam tylko 1 dobrego lekarza optymalnego Dr. Ewe ale widze ze nie kazdy podziela moje zdanie wiec pewnie to okreslenie "dobry " tez ma wymiar wzgledny!

Reniu nie wegetarianska DO tylko nie wiem jak kazdy z was ale ja juz pisalam ze jadalam bardzo malo warzyw, jarzyn a owocow to w sumie wogole!Tak po krotce mozna rozumiec DO po przeczytaniu ksiazki.
Teraz jem dalej optymalnie ale jem wiecej warzyw itp (jak wywar to koniecznie z warzywami z niego)+zoltko wiadomo.
A dawniej jadalam sam wywar.

Na dostarczeniu mikroelementow sie nie skupiam bo to jeden wielki przemysl farmaceutyczny.






Zapisane
wloczykij
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #43 : 2011-11-23, 20:28:51 »

Warzywa w diecie są tym czym nigdy nie będą ziarna. Powtórzę się ale napiszę że bardzo ważne jest jedzenie warzyw kiedy się jada ziarna, mięso. W sumie pokarmem pełnym samym w sobie jest jajko a szczególnie żółtko, ale odżywiać się jest dobrze różnorodnie. Niech będzie ta bułka pełnoziarnista raz na jakiś czas, tylko znowu najlepiej żeby to była prawdziwa bułka, czyli najpewniej własnej roboty.
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #44 : 2011-11-23, 20:58:15 »

Ale wiekszosc w tym i starych i poczatkujacych optymalnych traktuje DO jako tluste boczki sloniny i miesa zapominajac o najwazniejszym uzupelnieniu-warzywach, wiem w okreslonych ilosciach ale 100g jarzynki to zdecydowanie za malo na racje 1 dnia.
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #45 : 2011-11-23, 21:24:16 »

Friga, aż się prosi żeby zapytać czemu 100 g to za mało? Mogę liczyć na odpowiedź?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #46 : 2011-11-23, 21:29:05 »

Ale wiekszosc w tym i starych i poczatkujacych optymalnych traktuje DO jako tluste boczki sloniny i miesa ...


Skąd masz takie dane?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #47 : 2011-11-23, 21:30:20 »

...zapominajac o najwazniejszym uzupelnieniu-warzywach

Warzywa w Diecie Optymalnej nie są najważniejsze...
Zapisane

adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #48 : 2011-11-23, 21:39:54 »

"friga" pisalem kilka razy i mazalem. Powiem tak; jezeli jest jak piszesz, to kichaj tych wszystkich lekarzy, masz swoj wlasny rozum, potrafisz wyciagac wnioski, wiec czytaj i stosuj sie w 100 procentach do tego co pan dr. Kwasniewski napisal.

A tak poza tym to przytocze slowa Admina", ktory na moj wpis o 4000000 optymalnych w Polsce powiedzial, "ja znam tylko kilku" i mial racje.

Ja sie czyta niektore wpisy, mowie tu generalnie, nie tu, to rece sie zalamuja. Ale co ja tam bede, to nie moje zdrowie. Jak sie doradzato tu na forum tylko mozna dostac po lapach.  Laughing
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #49 : 2011-11-23, 23:19:41 »

Tereso to zalezy tak jak pisalam od ilosci bialka jakie zjadasz
Za malo bedzie jesli zjesz wiecej a nawet duzo wiecej bialka bo nie ma czym tego zbilansowac pod wzgledem uzyskania homeostazy.
Ty juz pewnie stosujesz DO/ZO  pare lat wiec nie masz problemu z niczym.
Ja tu caly czas mowie o chorych ktorzy wychodza z jakies choroby.

Reniu poszukaj sobie wywiadow optymalnych ja you tubie i nie tylko, albo zapytaj poczatkujacych optymalnych.Nikt nie mysli i nie mowi o ustaleniu homeostazy a tu mieso i tluszcz nie wystarczy, trzeba warzyw
Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #50 : 2011-11-23, 23:46:01 »

A po drugie czemu tak jest ze jedni sie zakwasza a inni nie to jeszcze nie wiem.
Wyczzytalam ze kazda grupa krwi ma okreslone predyspozycje wydzielnicze
Pewnie gdzies tu jest diabel pogrzebany.
No i inne predyzpozyccje genetyczne do rozwijania sie chorob u kazdego sa inne.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #51 : 2011-11-24, 00:06:55 »


Reniu poszukaj sobie wywiadow optymalnych ja you tubie i nie tylko, albo zapytaj poczatkujacych optymalnych.Nikt nie mysli i nie mowi o ustaleniu homeostazy a tu mieso i tluszcz nie wystarczy, trzeba warzyw

Wszystkie te wywiady z Optymalnymi na you tube słuchałam. Ja nie twierdzę, że na DO/ŻO nie należy jeść warzyw. Kto je samo mięso i tłuszcz? Chyba tylko Eskimosi. Jemy warzywa jako dodatek, ale na pewno nie są one najważniejsze - nie są podstawą. Podstawą są żółtka...
Zapisane

friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #52 : 2011-11-24, 00:24:44 »

Tak zgadzam sie z Toba
Ale warzywa sa rowniez wazne co jest pomijane zawsze i jak ktos tylko o nich wspomnie to odrazy slyszy ze jak chce to moze wrocic do jedzenia korytkowego!
A to nie o to chodzi tylko o swiadomosc ze trzeba jesc warzywa!Nie tylko tlusty boczek i slonine
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #53 : 2011-11-24, 07:11:26 »


Ale warzywa sa rowniez wazne co jest pomijane zawsze...

Nie powinno się generalizować...(zawsze...wszyscy...)
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #54 : 2011-11-24, 07:37:03 »

Masz "friga" rację, że sporo osób na początku DO zjada za mało węglowodanów (siebie też do nich zaliczam Cool) Dr Pala w jednym ze swoich wykładów o tym też mówi...
Zapisane

administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #55 : 2011-11-24, 07:52:31 »

Nie tylko tlusty boczek i slonine

A ja wielkokrotnie czytałem w prasie i internecie, słyszałem w TV, że "Dieta Optymalna to tylko "tłusta" golonka i piwko".
A teraz jeszcze doszła bułeczka grahamka na śniadanie i pewnie oliwa zamiast masła. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #56 : 2011-11-24, 07:55:30 »

...Nie tylko tlusty boczek i slonine

Przyczepiłaś się do tego tłustego boczku i słoniny jak na forum DD do podgardla i wiader smalcu...Przecież na DO jest tyle ciekawych możliwości. Wystarczy zajrzeć do Książki Kucharskiej. 700 przepisów kulinarnych...
Zapisane

administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #57 : 2011-11-24, 08:01:59 »

jak na forum DD do podgardla i wiader smalcu...

A żółteczka gdzie?
Normalnie jakbym chodził ciemną doliną na własnej domenie!  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70528


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #58 : 2011-11-24, 08:05:11 »

No to juĹź siem rozumie samo przez siem... Laughing
Zapisane

administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #59 : 2011-11-24, 08:08:09 »

A jeśli tak, to dobrze.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 19 zapytaniami.