forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 09:15:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660469 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  rekacje odkwaszjace organizm
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: rekacje odkwaszjace organizm  (Przeczytany 95223 razy)
friga
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #60 : 2011-11-24, 11:16:19 »

Reniu ja robie sobie "optymalne rarytasy" no napewno wam nie doruwnuje -przy okazji podziwiam wytwalosc w wyrobie wlasnej szynki i mielonki!-rewelacja!
Ale mowie ogolna opinie ze taka jest opinia o jedzeniu optymalnym!

Adminie no widzisz sam, tak przepisal mi jako nowicjuszce dietetyk optymalny-bulke grahamowa!Kto ich weryfikuje?Jak to dziala?

A przy okazji Adminie we wszytskich inf o zwiazkach buforowych o ktorych wspominach jako stabilizatorach utrzymywania homeostazy w org wszedzie pisze ze po przekroczeniu pewnego progu zakwaszenia org one poprsotu zawodza!Czyli cos takiego jaak zakwaszenie org isteniej w swiecie relanym u ludzi chorych , o ktorych pisze , i ktorzy w wielu postach zwracali sie tu do was o pomoc, a skutecznie byli banowani odpowiedzia ze czegos takiego nie ma!?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #61 : 2011-11-24, 11:30:40 »


Ale mowie ogolna opinie ze taka jest opinia o jedzeniu optymalnym!


"friga" dzięki za pochwałę moich wyrobów kulinarnych, ale stale się jeszcze uczę i eksperymentuję...

Co do opinii o DO... Rolling Eyes Ogólna opinia jest kompletnie wyssana z palca albo wyczytana z "Pani domu". Ja mam swoją opinię i to jest dla mnie najważniejsze...
Jednak na forach internetowych widzę coraz więcej pozytywnych opinii o Diecie Optymalnej. Uważam, że trend się powolutku zmienia. Ludzie widzą efekty (albo ich brak) po zalecanym powszechnie jedzeniu...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #62 : 2011-11-24, 11:52:35 »

A przy okazji Adminie we wszytskich inf o zwiazkach buforowych o ktorych wspominach jako stabilizatorach utrzymywania homeostazy w org wszedzie pisze ze po przekroczeniu pewnego progu zakwaszenia org one poprsotu zawodza!Czyli cos takiego jaak zakwaszenie org isteniej w swiecie relanym u ludzi chorych , o ktorych pisze , i ktorzy w wielu postach zwracali sie tu do was o pomoc, a skutecznie byli banowani odpowiedzia ze czegos takiego nie ma!?


Jeśli ktoś ma niewydolne płuca, powodujące kwasicę oddechową, to zrekompensuje to alkalozą metaboliczną, a jeśli ktoś ma niewydolne nerki powodujące kwasicę metaboliczną, to zrekompensuje to alkalozą oddechową.
I najważniejsze: leczy się u lekarza, a nie przez ineternet!

PS
i nie ma na tym Forum ani jednego zbanowanego adresu IP, tak dla ścisłości.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #63 : 2011-11-24, 11:59:10 »


Adminie no widzisz sam, tak przepisal mi jako nowicjuszce dietetyk optymalny-bulke grahamowa!Kto ich weryfikuje?

Co prawda słowa te kierujesz do Admina ale ja (nie byłabym sobą) swoje 3 grosze też wtrącę.
Zgadzam się z tym, ze nie wszyscy doradcy żywieniowi są "dobrzy" czy odpowiednio kompetentni jak i lekarze...Jak w każdym środowisku są lepsi i ...gorsi...
Nie chciałam o tym pisać bo to niezbyt miło krytykować ludzi, ale uważam, że powinnam. Otóż ja latem byłam w arkadii "Aura"  (jeździłam tam na prądy) na konsultacji u dr. Małeckiej. Pokazywałam jej swoje wyniki i byłam zdziwiona jak powiedziała mi, że cukier mam za wysoki, (miałam 118) a norma jest chyba do 105 .Powiedziała mi, żebym codziennie żółtek nie jadła i zjadała większe ilości warzyw i owoców, czyli bardziej przesunęła dietę w stronę diety środziemnomorskiej. Byłam bardzo tym zaskoczona. Takie dziwne zalecenia. Pomimo dobrych wyników hormonów tarczycy miałam jeszcze robić USG tarczycy. Ma ona specjalność ginekologiczną i mnie bardziej o te kobiece sprawy wypytywała niż o Dietę Optymalną . Nie była dla mnie przekonywująca tym bardziej, że sama miała wyraźna nadwagę. No ale od czego ma się swój rozum...?
Nie jestem pewna tak do końca czy dr. Małecka jest lekarką optymalną... Rolling Eyes
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #64 : 2011-11-24, 12:04:27 »

Bo z butami Reniu chodzi sie do szewca a nie do piekarza  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #65 : 2011-11-24, 12:06:13 »

Może Pani dr. Małecka jest dobrą specjalistką w swojej dziedzinie. Nie chcę umniejszać jej kwalifikacjom...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #66 : 2011-11-24, 12:08:09 »

Bo z butami Reniu chodzi sie do szewca a nie do piekarza  Laughing

Chciałam skierowanie na prądy i przy okazji uzyskać opinię o moich aktualnych wynikach, które corocznie robię...
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #67 : 2011-11-24, 12:08:39 »

Jednak w Arkadii pani doktor występuje pod szyldem lek. opty...
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #68 : 2011-11-24, 12:10:48 »

Adampio to samo wlasnie pisalam:)
Chodz to roznie bywa!Bo ja akurat poszlam do optymalnego gastrologa!I bylo dosc podobnie!Wiec chyba droga dojscia musi byc wlasciwa:)a nie kierunek:)

Reniu ale ja nie wiem jak mozna takiemu komus pozwolic zaprzepascic cala wiedze i nauke Dr. Kwasniwskiego??
To jest dla mnie niejasne?Bo jak ja bym byla autorem czegos waznego to nie pozwolilabym zeby ktos pod moim szyldem wyglaszal ba a nawet "leczyl" inne niz ja poglady??Jak to mozliwe?

Tak segregacja powinna byc dobra dla wszytskich , bo wtedy Ci "dobrzy" faktycznie robiliby dobrze i przy okazji wszytsko szloby w odp kierunku, a nie potem opinie Admina ze optymalnych to jest w sumie tylko "paru", no bo skad maja byc optymalni skoro ida po fachowa pomoc do lekarza optymalnego czy dietetyka a tam bylka grahamowa czy tak jak u Ciebie inne zalecenia???
Nie kazdy raz ma czas na zaglebianie sie w wiedze optymalnych a dwa predyspozycje do zrozumienia tego
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #69 : 2011-11-24, 12:11:25 »

Jednak w Arkadii pani doktor występuje pod szyldem lek. opty...

Nie pytałam się o to, to mi się wydawało oczywiste...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #70 : 2011-11-24, 12:15:12 »



Reniu ale ja nie wiem jak mozna takiemu komus pozwolic zaprzepascic cala wiedze i nauke Dr. Kwasniwskiego??
To jest dla mnie niejasne?Bo jak ja bym byla autorem czegos waznego to nie pozwolilabym zeby ktos pod moim szyldem wyglaszal ba a nawet "leczyl" inne niz ja poglady??Jak to mozliwe?


Wiem, że wtedy to Pani Doktor przyjechała tam tylko na tydzień. Mam nadzieję, że nie przyjmuje tam Optymalnych przez cały sezon. Może Pani Wanda Sławek jest lepiej zorientowana, gdyż jest tam doradcą żywieniowym...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #71 : 2011-11-24, 12:30:22 »

Ale i tak podzielam w czesci jej zdanie zeby jesc wiecej warzyw!
Kazdy ma inny metabolizm jeden szybszy (ci optymalni co uprawiaja sport systematycznie) inni wolniejszy jak osoby jak ja majacy siedzacy tryb z lekkim wysielkiem (jak to poteocznie nazywam-czyli podejscie do innego stolu w pracowni i zaciagniecie pipeta jakiegos odczynnika i szybki powrot do formy siedzacej-wyjsciowej), ktorzy tego sportu nie uprawiaja codziennie a i inna genetyka org powoduje ze u nich metabolizm jest wolniejszy.Dlatego u tych pierwszych org bardzo szybko sobie radzi z zakwaszeniem (wstepnie wystepujacym przy spozyciu bialka) a utych co ja nistey wolniejsza przemiana i tu do zakwaszenia moze dojsc wiele szybciej.

I to jest "klu" sprawy, dlatego pomomo tego samego jadlospisu jedni maja problem z zakwaszeniem a inni nie.
Wiec tego typu predyzpozycje powinny byc tez brane pod uwage przez optymalnych!W sumie jako wyznacznik przed ustaleniem diety tylko nie w formie retorycznego pytania pana doktora "czy siedzacy tryb zycia .....itd" tylko dawac na to duzy nacis!

Dr. Kwasniewski pisze ze wazny jest ruch ale to jest powtarzane jak mantra przez wielu ludzi bez wyraznego zrozumienia!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #72 : 2011-11-24, 13:33:37 »

Bo z butami Reniu chodzi sie do szewca a nie do piekarza  Laughing

Chciałam skierowanie na prądy i przy okazji uzyskać opinię o moich aktualnych wynikach, które corocznie robię...

No i poszlas do ginekologa z wynikami morfologicznymi?

Ja nie ujmuje Pani dr Maleckiej umiejetnosci i z pewnoscia jest mistrzynia ginekologii
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #73 : 2011-11-24, 13:39:57 »

Cytuj
Dr. Kwasniewski pisze ze wazny jest ruch ale to jest powtarzane jak mantra przez wielu ludzi bez wyraznego zrozumienia!

Tak, i najczesciej te osoby mowia, dieta niedziala.

No przeciez robie wszystko, co Pan doktor powiedzial, zjadam wszystko z talerza, pije litr smietany dziennie i zjadam kostke masla, na wyrownanie weglowodankow zjem mala grahamke albo 0,5 kg ziemniakow. Czyli tak jak Pan pisal w swojej ksiazce pt "Tluste zycie". Ma byc tlusto to jest a o weglowodanach nie zapomnialem, bo i miod jest i czekoladka, czasami, bo tylko dwa razy dziennie grachamka i raz angielka.

Chyba cos jest nie tak, bo raz ze tyje, a poza tym mam trg na poziomie 5 a mialo byc dobrze, cos nie tak? Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #74 : 2011-11-24, 13:44:57 »


Reniu ale ja nie wiem jak mozna takiemu komus pozwolic zaprzepascic cala wiedze i nauke Dr. Kwasniwskiego??
To jest dla mnie niejasne?

To, że jakiś lekarz ma inne zdanie niż dr. Kwaśniewski nie znaczy, że cała wiedza o DO jest zaprzepaszczona. Ilu lekarzy robi błędy w medycynie konwencjonalnej i co? I nic. Dalej są najmądrzejsi. Nikogo z cukrzycy nie wyleczyli, a twierdza, ze znają się najlepiej. To, że nie każdy lekarz tak zaleca jak dr Kwaśniewski, nie zwalnia nas z myślenia i szukania dobrych lekarzy - a takich jest zdecydowana większość wśród lekarzy optymalnych. Na pewno można uzyskać fachową pomoc w Arkadii w Ciechocinku, w Arkadii Lido u dr. Pali i Kani. Przy cukrzycy na specjalnych turnusach w Wiśle. Jak ktoś szuka to znajdzie. Jakbym była chora i chciała znaleźć dobrego lekarza to na pewno bym znalazła i to w krótkim czasie...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #75 : 2011-11-24, 13:47:02 »

Bo z butami Reniu chodzi sie do szewca a nie do piekarza  Laughing

Chciałam skierowanie na prądy i przy okazji uzyskać opinię o moich aktualnych wynikach, które corocznie robię...

No i poszlas do ginekologa z wynikami morfologicznymi?

Ja nie ujmuje Pani dr Maleckiej umiejetnosci i z pewnoscia jest mistrzynia ginekologii

Adampio nie czepiaj się, bo ja Ciebie czepnę... Evil or Very Mad Laughing Poszłam, bo nie wiedziałam nawet jaką specjalność ma Pani Doktor. Była w Arkadii a ja chciałam skierowanie na prądy... poniał... Rolling Eyes Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #76 : 2011-11-24, 14:01:43 »

A to zmienia postac rzeczy. Poszlas na porade nie wiedzac do jakiego lekarza.
TOC TO JESZCZE GORSZE NIZ ISC SWIADOMIE DO GINEKOLOGA  Laughing Laughing Laughing Laughing

Juz,juz,.......juz sie nie bede czepial. Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #77 : 2011-11-24, 14:04:29 »

Zobaczysz ja to Ci kiedyś oddam... Evil or Very Mad Laughing Laughing Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #78 : 2011-11-24, 14:05:57 »

 Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70521


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #79 : 2011-11-24, 14:07:07 »

A to zmienia postac rzeczy. Poszlas na porade nie wiedzac do jakiego lekarza.
TOC TO JESZCZE GORSZE NIZ ISC SWIADOMIE DO GINEKOLOGA  Laughing Laughing Laughing Laughing


To była tylko rozmowa, nie wylądowałam na "samolocie"... Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.