forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 09:08:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660468 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  rekacje odkwaszjace organizm
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: rekacje odkwaszjace organizm  (Przeczytany 95221 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70520


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #80 : 2011-11-24, 14:10:43 »

 Laughing zresztą tam nawet nie ma takich gabinetów...Kurcze mamy tematy prawie jak na forum DD... Shocked Laughing Laughing Laughing
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #81 : 2011-11-26, 12:50:37 »

A co sie tak boicie warzyw?
ja wegle biore prawie z samych warzyw. Jesli przeliczyc wagowo moje warzywa to wyjdzie tego ok. 800 g dziennie - moja mieszanka warzywna ma ok 6g wegli w 100g produktu czyli mam juz 48g wegli na dobe, a do tego jakis ziemniak i jest komplet.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #82 : 2011-11-26, 13:02:15 »

Kto tumowi o strachu przed warzywami?

Popatrz tylko na te ilosc warzyw, ktora musisz zjesc aby dostarczyc sobie 48 gr weglowodanow!!!!

Ja jem okolo 750 gr dziennie, to sa moje wszystkie posilki i mam okolo 60 gr weglowodanu. Very Happy

Tuchodzi o to aby bylo malo i wysokowartosciowo - takie sa zalozenia DO
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #83 : 2011-11-26, 13:55:13 »

A skad Adampio bierzesz te wegle?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #84 : 2011-11-26, 14:05:40 »

Do omleta na sniadanie dodaje troche ketchupu, albo dzemu niskoslodzonego, jjem ziemniaka 100 - 150 gr, kromka chleba opty, warzywa typu fasola szparagowa, groszek zieleony. Jak sa braki to jakis owoc typu sliwka, kawalek czekolady, jedno male piwo.

Moja standardowym dodatkiem jest cos takiego:

5o gr selera
50 gr pietruszki
100 gr marchewki
20 gr czosnku
100 gr ziemniaka

wszystko kroje i smarze na 50 gr smalcu

To mi daje do 40gr weglowodanu

razem 300 gr warzyw, ktore daja 40 gr weglowodanu, ktore dla niektorych jest iloscia calodzienna!!!! Laughing

Zapisane
friga
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #85 : 2011-11-26, 15:11:55 »

A dla Ciebie to nie jest ilosc dzienna?40 g wegla?0
No to ja jem podobnie tylko wypijam do tego jeszcze sok pomidorowy, albo marchewkowy i daje wiecej warzy kolo 400g zalezy tez co jem.
A dawniej jadlam 100g zmieniakow do obiadu i 100g np.fasoli i koniec warzy na caly dzien
A zreszta sprawdzala przepisy jadlospiow z arkadii w ustroniu i tam jest podobnie!!!!100G ZMIENIAKOW I 100G JAKIS WARZYW DO OBADU!
reszta wegla z chleba i z cistka jakigo lub grejfruta na podiweczorek!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #86 : 2011-11-26, 15:33:14 »

Moja dzienna porcja to 60-80 gr, sama widzisz co napisalem wczesnie. 40 gr to tylko przy obiedzie.
A jezeli che szybkiego weglowodanu to biore banana. Maki unikam, chc nie zawsze sie da ale zastepuje ja, jak Kristan, maka z pestek dynii, siemienia i innych rzeczy.

Kocham kapuste, bo biedni gorale jedli ja cala zime i tu ten nawyk i uwielbiam sery a zwlaszcza kozie. Sam je teraz robie, bo jeden ze znajomych rolnikow ma kozy a nleko wylewa, wiec namowilem go na to, aby mnie to mleko oddawal, co robi i jeszcze daje mi za to warzywa. Wiec moja kuchnia jest moja ARKADIA.

Nie boje sie tego powiedziec, bo kilka osob, ktore stosuja nasza diete nagle poczuly jej zalety. Maja wyniki badan i krwi i inne takie o jakich dawniej tylko marzyli.

Trudno jest uwierzyc w zalety diety, kiedy sia ma bagaz 50-cio letnich "badan" na plecach, badan, ktore zalecaly margaryne i make jako zdrowe produkty.

Ale jak ja to mowie: myslenia jeszcze nie zakazano. Wiec namawiam wszystkich do tego procesu, bo sie oplaca.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70520


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #87 : 2011-11-26, 15:40:44 »

.... wiec namowilem go na to, aby mnie to mleko oddawal, co robi i jeszcze daje mi za to warzywa.


No mógłby jeszcze chociaż trochę dopłacać do interesu... Laughing Laughing Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #88 : 2011-11-26, 16:02:19 »

No przeciez doplaca. Daje mi jeszcze warzywa, za ktore nie place!!!! Laughing

Zycie jest piekne, kiedy jest ulozone. Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #89 : 2011-11-26, 16:37:58 »

Dzień Dobry
Chciałbym się przywitac i przyłączyć do dyskusji w róźnych tematach.
Co do warzy nie jadam zbyt wiele 150-300g wieksze ilosci nie służą mojemu ciału (trawienie).
Uwielbiam wszelkie kiszonki (ogórki,kapusta), papryke smażoną następnie podduszana,cebule,czosnek,seler smażony (frytki),ziemniaki. Cześć węglowodanów dostarczam z śmietanki (10g),deserów z owoców jagodowych (najbardzie podchodza) oraz jabłko,piwo,jakis cukiereczek. Nie narzekam na zakwaszenie. Może dlatego,że nie przejadam sie i jestem aktywny (zasada Bohra www.normalbreathing.com/CO2-bohr-effect.php#)
Jakbym miał sie odkwaszać za pomocą minerałow  wybrałbym dobry żółty ser z adekwatna ilością Ca Wink. Very Happy
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #90 : 2011-11-26, 17:12:56 »

adampio - przepraszam że pytam - czy nie masz czasem zawyżonych trójglicerydów?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #91 : 2011-11-26, 17:56:18 »

Dzień Dobry
Chciałbym się przywitac i przyłączyć do dyskusji w róźnych tematach.
Co do warzy nie jadam zbyt wiele 150-300g wieksze ilosci nie służą mojemu ciału (trawienie).
Uwielbiam wszelkie kiszonki (ogórki,kapusta), papryke smażoną następnie podduszana,cebule,czosnek,seler smażony (frytki),ziemniaki. Cześć węglowodanów dostarczam z śmietanki (10g),deserów z owoców jagodowych (najbardzie podchodza) oraz jabłko,piwo,jakis cukiereczek. Nie narzekam na zakwaszenie. Może dlatego,że nie przejadam sie i jestem aktywny (zasada Bohra www.normalbreathing.com/CO2-bohr-effect.php#)
Jakbym miał sie odkwaszać za pomocą minerałow  wybrałbym dobry żółty ser z adekwatna ilością Ca Wink. Very Happy

No i jest super, nie? Tylko nie dostarczaj sobie weglowodanow " z smietanki" jak piszesz. Bo to tylko tluszcz Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #92 : 2011-11-26, 18:06:49 »

adampio - przepraszam że pytam - czy nie masz czasem zawyżonych trójglicerydów?

Jezeli poziom 1,3 jast zawyzony to tak, to mam zawyzony. Wolalbym miec ponizej 1-dynki, ale widocznie mnie to nie jest dane.Za duzo wodki!?Marchwi? Selera? Czy tez przerwy miedzy posilkami? Tu nie jestem zlosliwy, jestem jak na razie zdrowy.
Powiem tak, zajadam to co na DO zaleca nasz pan dr. "JK" nie patrze na wage tego co jjem i mam sie dobrze.Unikam tego czego unikac trzeba i chyba nie powinienem sie skarzyc. Cukrzyce nie mam, innych chorob tez nie. Co mam powiedziec? Sielana.Kupe masla , malo weglowodanow no i sport. Wiem, nie kazdy moze. Ale ja mowie- kazdy moze, kiedy tylko chce.

ostatnie badanie trg jest ponizej 1-nki. Ale chyba tu nie tylko o to chodzi.!!! Nie dla mnie.

A dlaczego pytasz ? mam na mysli Twoj wpis po moim ostatnim wpisie? Co niby mialoby podniesc moje trg?
 
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #93 : 2011-11-26, 18:07:09 »

Kto tumowi o strachu przed warzywami?

Popatrz tylko na te ilosc warzyw, ktora musisz zjesc aby dostarczyc sobie 48 gr weglowodanow!!!!

Ja jem okolo 750 gr dziennie, to sa moje wszystkie posilki i mam okolo 60 gr weglowodanu. Very Happy

Tuchodzi o to aby bylo malo i wysokowartosciowo - takie sa zalozenia DO

Kilogram warzyw to dobry wynik.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #94 : 2011-11-26, 18:14:38 »

Kilogram warzyw to dobry wynik.

W pokrzywach, czy w marchewce?
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #95 : 2011-11-26, 18:16:31 »

Kilogram warzyw to dobry wynik.

W pokrzywach, czy w marchewce?

Byle nie w ziemniakach. Ja preferuję sałatę, natkę, pomidora i ogórek. Cebula też musi być. Reszta warzyw to raczej rzadziej. Wybór jest natomiast szeroki jak się dobrze przyjrzeć.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #96 : 2011-11-26, 18:18:18 »

Byle nie w ziemniakach. Ja preferuję sałatę, natkę, pomidora i ogórek. Cebula też musi być. Reszta warzyw to raczej rzadziej. Wybór jest natomiast szeroki jak się dobrze przyjrzeć.

Chociaż w sumie trochę nieprecyzyjnie napisałem. Warzywa które są raczej typowo do jedzenia surowego i te które nawet lepiej gotować. A więc surowe tak jak napisałem, a gotowane to tak jak adampio już wspomniał. Dobry jest gulasz warzywny albo razem z mięsem.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #97 : 2011-11-26, 18:20:17 »

Kilogram warzyw to faktycznie dobry wynik na dwa dni i dla pięciu osób. To nawet całkiem optymalnie jest!
Ostatecznie może być też w jeden dzień, ale na 10 osób.

PS
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=518 - takich warzyw można zjeść do woli, bo dostarczają głównie tłuszcz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70520


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #98 : 2011-11-26, 18:42:55 »


No i jest super, nie? Tylko nie dostarczaj sobie weglowodanow " z smietanki" jak piszesz. Bo to tylko tluszcz Laughing

3,1 g węglowodanów w 100g śmietanki jest...jeśli ktoś jej wypija 300 czy 400g dziennie to już trochę się "węgli" nazbiera...
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #99 : 2011-11-26, 18:53:31 »

Buraczki i mnie się podobają Smile  Warzyw jadam niewiele, weglowodanów ogółem również mało, i mam się dobrze. Białka 30 - 40 g,  węglowodanów 20 - 30 gram. Reszta - tłuszcz. Bardzo dobre.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.