forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-27, 08:23:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660463 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  rekacje odkwaszjace organizm
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: rekacje odkwaszjace organizm  (Przeczytany 95217 razy)
adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #100 : 2011-11-26, 18:55:58 »

hahahahhaha, kocham to nasze forum.
Taka mala kwestia i ile wpisow, hahahhahaaa.

Dieta jest jak zycie, Do wszystkiego trzeba dorosnac.
Jezeli komus pasuje w diecie jesc 800 gr warzyw aby dostarczyc sobie 40 gr weglowodanu- to super.
Jezelo ktoe lubi surowe warzywa, bo sa do jedzenia, to tez super, niech sobie jje, tak?

Ja mam 800 gr warzyw na 4 dni a swoje weglowodany kazdego dnia mam.

I wszystko powinno byc ok! Gdyby nie to, ze surowych warzyw na DO nie powinno sie jjesc i takisch ilosci tez nie, ale jak napisalem, kazdy ma swoja diete optymalna, z tego co widze. Dlatego zycze powodzenia.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70520


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #101 : 2011-11-26, 18:57:06 »

Buraczki i mnie się podobają Smile  Warzyw jadam niewiele, weglowodanĂłw ogółem rĂłwnieĹź mało, i mam się dobrze. Białka 30 - 40 g,  węglowodanĂłw 20 - 30 gram. Reszta - tłuszcz. Bardzo dobre.

A sprawdzałaś sobie ketony? Ja tak raczej ostatnio 40 - 50g węglowodanów...
Zapisane

Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #102 : 2011-11-26, 18:58:01 »

Jest dobrze Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70520


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #103 : 2011-11-26, 18:59:53 »

To dobrze  Very Happy No i moĹźesz spać spokojnie... Laughing
Zapisane

adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #104 : 2011-11-26, 19:02:40 »


No i jest super, nie? Tylko nie dostarczaj sobie weglowodanow " z smietanki" jak piszesz. Bo to tylko tluszcz Laughing

3,1 g węglowodanów w 100g śmietanki jest...jeśli ktoś jej wypija 300 czy 400g dziennie to już trochę się "węgli" nazbiera...

Cholera przeoczylem. az 3 gr weglowodanow  i tylko 30 gr T( u mnie 38gr T)? No tak to dobre zrodlo weglowodanow!!!hahahahaha

Od jutra zaczynam diete weglowodanowa: na sniadanie: smietana z jajakmi, na obiad smietana, abuy se dosarczyc weglowodany i na kolacje smietana aby miec T i W!!!super proporcja i na dodatek posiedze caly dzien przed kompem, aby sie poruszac. Nowa DO.
Zapisane
administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #105 : 2011-11-26, 19:03:18 »

Bardzo lubię warzywa.
Na przykład taki przepis:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=84 - normalnie można zjeść tych warzyw zgodnie z zasadą: "Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia."
PYCHOTA!
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #106 : 2011-11-26, 19:04:31 »

30 - 50 gr weglowodanow?
To chyba jakas przesada, nie?

Toc to trzeba wiecej smietany!!!!hehehehe
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #107 : 2011-11-26, 19:06:27 »

To dobrze  Very Happy No i możesz spać spokojnie... Laughing

Jo  Laughing  Dziś z węglowodanów ziemniak do żółtek sadzonych i duszona cebula do skwarek z tłustego boczku. Łącznie W ca 22 g.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #108 : 2011-11-26, 19:07:01 »

Bardzo lubię warzywa.
Na przykład taki przepis:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=84 - normalnie można zjeść tych warzyw zgodnie z zasadą: "Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia."
PYCHOTA!

Ja tez, 100 gr selera usmazonego na 100 gr sloniny. To jest "surowka"!!!
Normalnie kulinarny orgazm.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #109 : 2011-11-26, 19:07:42 »

To dobrze  Very Happy No i możesz spać spokojnie... Laughing

Jo  Laughing  Dziś z węglowodanów ziemniak do żółtek sadzonych i duszona cebula do skwarek z tłustego boczku. Łącznie W ca 22 g.

Kocham to Wasze "JO"
Zapisane
administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #110 : 2011-11-26, 19:09:22 »

Cholera przeoczylem. az 3 gr weglowodanow  i tylko 30 gr T( u mnie 38gr T)?

Normalnie można się przetłuścić taką śmietanką, bo w litrze jest tylko 30g węglowodanów!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70520


Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #111 : 2011-11-26, 19:12:50 »

Bardzo lubię warzywa.
Na przykład taki przepis:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=84 - normalnie można zjeść tych warzyw zgodnie z zasadą: "Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia."
PYCHOTA!

Niewątpliwie musi być on pyszny... Very Happy Warto jeszcze o tym praktycznie się przekonać...
Zapisane

administ
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #112 : 2011-11-26, 19:16:25 »

Ale na 30g węgowodanów dostarczonych w śmietance można przebiedz na betaoksydacji prawie 30 km!
To jest wydajność!
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #113 : 2011-11-26, 19:25:06 »

No tak, ale tego nie mozna widziec siedzac przed komputerem.

Daltego mowie plywaj!!! albo biegaj albo spaceruj obojetie co tylko nie sidz!!

Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #114 : 2011-11-26, 20:35:49 »

Kazdy ma swoja DO bo kazdy org jest inny.
Teresa jak ty to robisz ze jesz tak malo weglowodanow i nie masz ketonow???????dla mnie zagaka.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #115 : 2011-11-26, 20:42:01 »

Cwiczenie czyni mistrza!!

"Friga" kazdy jest inny i nasze organizmy potzrbuja roznych/ innych dawek BTW-

Sorry, ze sie wtracam ale gdybym nie plywal, to pdejzewam, ze bym jadl jakies do 50 gr weglowodanow, moze mniej moze wiecej. Nasz organizm to perpetum nobile, bardzo dobra fabryka cdhemiczna, ktora dokladnie wie czego potrzebuje. My jako wlasciciele tej maszyny jestesmy zlymi "mechanikami". Laughing

Do wszystkiego dojdziemy. Laughing

Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #116 : 2011-11-26, 21:03:06 »

Teresa czy Ty cos cwiczysz??

Ja Adampio pamietam ze tez mialam dluuuugo ketony i pytalam was o to ale cwiczenie nie poogly, na poczatku tak a potem mimo wszystko pasek czarny, dopiero dopasowanie bialka i tluszczu dal rezultat, a dokladnie ich obnizenie, bo tak bym chyba przebiegala 10km bez skutku na ketony a ze skutkiem dla zdrowia napewno.

Wiec mysle ze odp niski poziom bialka i tlusczy do swoich potrzeb , wegiel jest wg moich obserwacji posrednikiem.

Adampio moge zadac prywatne pytanie?Ty przeszles na DO  z powodu jakies choroby??(jak nie chcesz nie odp , rozumiem)

Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #117 : 2011-11-26, 21:27:54 »

Nie ja zaczalem DO jako zdrowy mezczyana. Mowie tu o wymiernym tego slowa znaczeniu, czylu, ze myslalem, ze bylem zdrowy.

Wracajac do tematu W i cwiczen, uprawiania sportu idt, to powiem Ci tylko tyle; im wiecej cwiczysz tym wieksze zpotrzebowanie na weglowodany bedziesz miala.
Dlatego moj wczesniejszy wpis dot. Pani Teresy, nikt uprawiajacy jakis sport nie zjada dziennie 40 gr weglowodanow, tak sie nie da. To znaczy, mozna ale napewno nie ze skutkiem pozytywnym dla zdrowia.

Nie wiem czy dobrze zrozumialem Twoje pytanie, ale mysle, ze chyba tak, i jezeli chcialas zlikwidowac krzyzyki na pasku cwiczeniami nie jedzac weglowodanow, to byl blad. Tu sorry, jezeli pisalas na ten temat i powiedziano Ci, ze cwiczeniami zlikwidujesz krzyzyki. Cwiczenia, sport itd zmuszaja Twoj organizm do spalania przedewszystkim weglowodanow, poniewaz w pierwszej kolejnosci to jest to gorsze paliwo, ktore zostaje wykorzystane, pozniej idzie lepsze czyli tlusz. Dlatego krotkodystansowcy jedza duzo makaronow, bananow itd. Zadko ktory sportowiec zjada maslo czy pije smietane. A szkoda. Ja jak wiem, ze musze plywac 3 godziny, jakies 10 km, to pije smietany 0,5 litra, nie jjem weglowodanow, bo wczesniej je zjadlem i plywam, plywam i plywam, A inni sie dziwia jak to mozliwe. Ja im tego nie tlimacze bo i tak yego nie zrozumieja.

Powiem tak, pol godz biegania to 50 ml smietanki i 20 gr weglowodanu. Tyle Cie to kosztuje.


Zapisane
friga
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #118 : 2011-11-26, 21:38:08 »

Myslalam ze cos Ci dolegalo , bo piszesz ze o takich wynikach nawet nie mogles pomarzy:)

Wydaje mnie sie ale nie chce mnie sie spr , ze wlasnie Ty mi wtedy pisales o tych cwiczeniach:)ale faktycznie nie podnosilam wegli bo tego nie pisales:)Wiec pewnie ustalenie proprcji wyeliminowalo ten problem.:)samo:)
Zapisane
Teresa Stachurska
Gość


Email
Odp: rekacje odkwaszjace organizm
« Odpowiedz #119 : 2011-11-26, 21:54:13 »

Sportów nie uprawiam, ale trochę spaceruję chodząc "na pole".
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.