forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 08:51:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659887 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  jajka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: jajka  (Przeczytany 537834 razy)
administ
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #80 : 2012-04-05, 09:58:27 »

Ale już się poprawiłem, jak na niezależnego naukowca przystało.  Wink  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #81 : 2012-04-05, 10:00:07 »

 Laughing szkoda, że większość naukowców ciągle nie zmienia zdania i tkwi przy starych dogmatach... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #82 : 2012-04-05, 10:02:46 »

Niezależnych naukowców teraz prawie już nie ma... Sad nie mieliby za co prowadzić badania. Mają swoich "pracodawców" i muszą być posłuszni... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #83 : 2012-04-05, 10:03:34 »

Jak firma Monstanto, albo Pfizer, albo BASF, albo... wypali kilka mld US$ na "badania", to co tu poglądy zmieniać?  Shocked
Toż to głupota jest!  Very Happy
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #84 : 2012-04-05, 11:43:44 »

Tak dla ścisłości, to zapamniałem dodać, że warzywa i owoce są zasobnym źródłem mikroelementów: kadmu, niklu, rtęci i ołowiu.
Zasobne też są w azotyny i dioksyny. Czyli - samo zdrowie!  Wink

A no właśnie! a w aptece takich suplementów się raczej nie kupi, więc trzeba koniecznie w naturalny sposób je uzupełniać Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #85 : 2012-04-05, 12:01:18 »

Tak dla ścisłości, to zapamniałem dodać, że warzywa i owoce są zasobnym źródłem mikroelementów: kadmu, niklu, rtęci i ołowiu.
Zasobne też są w azotyny i dioksyny. Czyli - samo zdrowie!  Wink

A no właśnie! a w aptece takich suplementów się raczej nie kupi, więc trzeba koniecznie w naturalny sposób je uzupełniać Very Happy

Powinni sprzedawać w aptece na receptę takie "minerały"...przeciez tacy jarosze czy wegetarianie to już chyba są od tych substancji uzależnieni i ich brak może wywołać poważne dolegliwości... Shocked Cool Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #86 : 2012-04-05, 12:04:47 »

A tak naprawdę to mi się wcale z tego nie chce śmiać, bo szkoda mi wegetarian. Oni wybierają taki sposób jedzenia najczęściej ze względów zdrowotnych (niektórzy z ideologicznych) i potem są strasznie rozczarowani...albo sadzą, że jakby nie przeszli na wegetarianizm to by było jeszcze gorzej... Confused Sądzą, że nasza egzystencja polega na wegetacji... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #87 : 2012-04-05, 12:38:45 »

Jak firma Monstanto, albo Pfizer, albo BASF, albo... wypali kilka mld US$ na "badania", to co tu poglądy zmieniać?  Shocked
Toż to głupota jest!  Very Happy

Teraz to już przekupstwo naukowców i całych uniwersytetów, nie to jest nic nadzwyczajnego, gdyż oficjalnie na studiach wykładowcy o tym mówią...Powinien być trochę inaczej ten świat naukowy skonstruowany, aby nie mogły branże, bezpośrednio zależne od wyników badań, ich przeprowadzać czy też sponsorować. Np. nie powinna farmaceutyka szukać leku np. na raka, jak znalezienie jego oznacza podcięcie sobie gałęzi na której siedzą. W życiu nie znajdą lekarstwa na raka, ani na cukrzycę ani na żadną inną dochodową chorobę. Będą tworzyli tylko nowe choroby, nowe leki i nowe szczepionki. Chociaż ciągle piszą, że są tuż, tuż...
Analogicznie producenci olejów czy margaryn nie powinni przeprowadzać badań nad ich zdrowotnością.
 Tylko, że państwo nie jest zainteresowane istnieniem i sponsorowaniem niezależnych naukowców. Rząd patrzy tylko jak podnieść podatki i co jeszcze sprzedać, a nie jak się pozbyć pieniędzy na jakieś tam badania. Oni na opiekę medyczną nie narzekają...Myślą, że zdrowie zawsze będą mogli sobie kupić. A tu guzik... Evil or Very Mad Laughing Laughing Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #88 : 2012-04-14, 10:49:47 »

Jest po Świętach a cena jajek nie spada. U nas na targowisku były po 80 groszy...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #89 : 2012-04-14, 11:03:33 »

Bo za dużo namawiałaś w okolicy do Diety Optymalnej!  Wink
We Włocławku nie słyszeli o Dr-e Kwaśniewskim i jaja staniały 30%  Shocked Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #90 : 2012-04-14, 12:11:28 »

 Sad Laughing
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #91 : 2012-04-14, 13:47:00 »

Jest po Świętach a cena jajek nie spada. U nas na targowisku były po 80 groszy...

Drogo tam macie...Ja kupuję jedynki po 65gr. a zerówki są po 80gr.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #92 : 2012-04-14, 13:55:58 »

Wczoraj na rynku były po 80 gr. W sklepie mamy jedynki po 83 grosze, dwójki po 73, a trójki po 70 groszy. Czyli fermowe jajka i wiejskie prawie są w tej samej cenie...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #93 : 2012-04-14, 14:01:45 »

...przez to, że tak mało ludzie się na tym znają i małą wagę w ogóle przywiązują do jakości jedzenia...tylko dbają o to, aby było chudo...dobrze, że już pracują nad produkcją jajek w wersji light... Wink

Albo chociaż dodatki muszą być chude... Confused

http://www.we-dwoje.pl/jaja;w;jogurcie;wielkanocne;sniadanie;w;wersji;light,2,artykul,27181.html
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: jajka
« Odpowiedz #94 : 2012-12-14, 18:32:45 »

Zapytam, bo mnie nurtuje.
Surowe żółtka spożywane kilka razy w tygodniu robią człowiekowi:
a-dobrze
b-źle
c-poszukaj se w necie.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #95 : 2012-12-14, 18:44:53 »

Odpowiedź b jest chyba najbardziej prawidłowa Wink
Dr.Kwaśniewski pisze,że najlepiej jeśli wszystko jest poddane obróbce termicznej, co by było jak najłatwiej strawne.
Ale jak dasz surowe żółtka do lodów czy zjesz czasami surowe skoro lubisz... Wink to nic sie nie stanie.Jeśli oczywiście najpierw sparzysz skorupki wrzątkiem.
Ja codziennie wcinam 5 żółtek na śniadanie, jestem już uzależniona chyba...  Laughing  Dla mnie dzień bez żółtek to dzień stracony  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #96 : 2012-12-14, 18:49:21 »

Jak se w necie poszukasz, to się okaże, że żółtko się wywala do zlewu, a zajada prawie bezwartościowe biologicznie albuminy z białka.
Jak posłuchasz surojadkowych hanniusiów, to się okaże, że tylko surowe, bo się witaminy i enzymy zachowują w 100% między jamą gębową, a żołądkiem, choć im ponoć się "naukowo" te enzymy nie denaturują pod wpływem kwaśnego środowiska żołądka!  Shocked  Laughing Laughing Laughing Tak oficjalnie bredzą, więc traktować tego poważnie nie można.  
A faktycznie - czy na surowo, czy na pieczono - nie ma znaczenia. Bo żółtko, to żółtko jest.  Very Happy
Całych jaj jeść na surowo nie wolno z całą pewnością, ale dlaczego to chyba nawet przedszkolaki wiedzą...  Wink
"Naukowo" zaś jajka, a żółtka w szczególności są "niejadalne", bo mają dużo choregosterola.  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: jajka
« Odpowiedz #97 : 2012-12-14, 19:08:04 »

Moja córka od prawie dwóch lat jada takie niemal codziennie po dwa.
Czasem rozbełtane w czym gorącym lub gotowane.
Pediatra nic nie wie, bo co mu do tego?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: jajka
« Odpowiedz #98 : 2012-12-14, 19:10:04 »

Nieładnie tak za plecami lekarza robić sobie jaja... Confused
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: jajka
« Odpowiedz #99 : 2012-12-14, 19:19:07 »

Nieładnie tak za plecami lekarza robić sobie jaja... Confused
Lubię Twoje poczucie humoru Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.