forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:47:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  jajka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: jajka  (Przeczytany 531486 razy)
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: jajka
« Odpowiedz #800 : 2017-07-31, 09:24:59 »

Najważniejsze ile kto zarabia i dlaczego tak dużo.  Confused  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #801 : 2017-07-31, 11:39:22 »

I owce beczeć zaczynają, że "niesprawiedliwość społeczna" się dzieje... Wink

interesujące ...

Cytuj
Art. 1.

Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Art. 3.

Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym.

Art. 4.

    Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

    Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Art. 5.

Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.
(...)
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

 Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: jajka
« Odpowiedz #802 : 2017-07-31, 14:47:02 »

Sprawiedliwość społeczna, to siłowe rozwiązanie ograbiania większości przez mniejszość nie mająca nic wspólnego z państwem prawa.  Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #803 : 2017-07-31, 15:10:00 »

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Abp Damian Zimoń,
metropolita górnośląski
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Sprawiedliwość społeczna ? wbrew obiegowym opiniom ? jest cechą nie systemów społecznych, ale jednostek, jest cnotą, dobrym obyczajem poszczególnych ludzi. ?Nie ma sprawiedliwych struktur, jeśli nie ma ludzi, którzy pragną być sprawiedliwi?, czytamy w ?Katechizmie Kościoła katolickiego?. Zakłada, jako warunek konieczny, poszanowanie godności człowieka i wynikających z niej praw. Kładzie akcent na odpowiedzialnej wolności każdego. ?Społeczność? cnoty sprawiedliwości wyraża się zaś na dwa sposoby: w umiejętności inspirowania innych, pracy z drugimi i organizowania się, by wspólnie dokonać dzieła sprawiedliwości, oraz w ukierunkowaniu tego działania na dobro wspólne. Celem sprawiedliwości społecznej jest bowiem dobro nie tylko jednostki, ale całej społeczności. A wspólne działanie na rzecz dobra wszystkich daje w konsekwencji swego rodzaju efekt synergii ? dobro wspólne przekracza sumę dóbr indywidualnych.
Sprawiedliwość społeczna istnieje wtedy, gdy zamiast myślenia w kategoriach: ?ja-oni? buduje się świat rozumiany jako ?my?. Nie jest utopią. Jest koniecznością.
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Abp Damian Zimoń,
metropolita górnośląski
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #804 : 2017-07-31, 15:14:30 »

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Abp Damian Zimoń,
metropolita górnośląski
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Sprawiedliwość społeczna - wbrew obiegowym opiniom - jest cechą nie systemów społecznych, ale jednostek, jest cnotą, dobrym obyczajem poszczególnych ludzi. "Nie ma sprawiedliwych struktur, jeśli nie ma ludzi, którzy pragną być sprawiedliwi", czytamy w "Katechizmie Kościoła katolickiego". Zakłada, jako warunek konieczny, poszanowanie godności człowieka i wynikających z niej praw. Kładzie akcent na odpowiedzialnej wolności każdego. "Społeczność" cnoty sprawiedliwości wyraża się zaś na dwa sposoby: w umiejętności inspirowania innych, pracy z drugimi i organizowania się, by wspólnie dokonać dzieła sprawiedliwości, oraz w ukierunkowaniu tego działania na dobro wspólne. Celem sprawiedliwości społecznej jest bowiem dobro nie tylko jednostki, ale całej społeczności. A wspólne działanie na rzecz dobra wszystkich daje w konsekwencji swego rodzaju efekt synergii - dobro wspólne przekracza sumę dóbr indywidualnych.
Sprawiedliwość społeczna istnieje wtedy, gdy zamiast myślenia w kategoriach: "ja-oni" buduje się świat rozumiany jako "my". Nie jest utopią. Jest koniecznością.
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Abp Damian Zimoń,
metropolita górnośląski
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Cytuj
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: jajka
« Odpowiedz #805 : 2017-07-31, 15:35:35 »

Najważniejsze ile kto zarabia i dlaczego tak dużo.  Confused  Laughing
I jak oszukał skarb państwa, że tyle podatku zapłacił. Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #806 : 2017-07-31, 16:19:24 »

http://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/gdzie-trafiają-nasze-podatki-czyli-jak-działa-państwo/ar-AAp6Eeu?li=AA5a4a&ocid=spartanntp - jakby co to tu piszą, że panstwo zgarnęło 273mld, a wydało 705mld w 2016, ale pewnie nikt tego nie zauważy... Wink  Laughing
Chyba na 2017 zakładali 313mld przychodu i 368mld rozchodu, o ile mnie pamięć nie myli, ale co wyjdzie, to dopiero jak GUS opracuje.  Cool
I co to jest przy bilionie długu...  Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #807 : 2017-07-31, 17:18:32 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #808 : 2017-07-31, 17:47:13 »

Z ekonomii zawsze miałem celujący, a szczególnie z ekonomii politycznej, choć ekonomia nie leży mi, bo nudna i prosta.
To w ramach wyjaśnienia dlaczego rozumiem, że te kolorowe kreskówki, to tylko wykresik, który nie oddaje stanu zamożności obywateli kraju, a "sprawiedliwość społeczna" to też zupełnie inna para kaloszy. Ale wymądrzać się nie mam zamiaru.  Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #809 : 2017-07-31, 18:48:29 »

Współczesna "ekonomia", jak i współczesna "dietetyka", jak i współczesna "walka o pokój" to jedna wielka iluzja, służąca w praktyce gromadzeniu dóbr przez nielicznych, kosztem licznych.
(przepraszam wszystkie inne "szlachetne" dziedziny, których nie wymieniłem)

Dobrze, że ja się na tym nie znam, więc mogę pisać głupoty.
Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: jajka
« Odpowiedz #810 : 2017-07-31, 18:49:02 »

Abp Damian Zimoń,
metropolita górnośląski
Sprawiedliwość społeczna istnieje wtedy, gdy zamiast myślenia w kategoriach: "ja-oni" buduje się świat rozumiany jako "my". Nie jest utopią. Jest koniecznością

Ale ja bardzo dziękuję za "my" pana biskupa, sam zadbam o swoją kasę. Wink  Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: jajka
« Odpowiedz #811 : 2017-07-31, 18:54:39 »

 Laughing
Ja też raczej nie skorzystam Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #812 : 2017-07-31, 18:57:44 »

Tylko jak nie ma "my" to zawsze znajdzie się ktoś sprytniejszy, kto lepiej zadba o swoją kasę, która kiedyś była Twoja. I tak zamiast się skupiać na tworzeniu, skupiamy się na przechytrzaniu, a pewnych rzeczy przechytrzyć się nie da, więc doświadczenie może się nie przydać.

Warto pamiętać, że idealny konsument powinien być chory, bo na leczeniu najlepiej się zarabia.
Confused
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: jajka
« Odpowiedz #813 : 2017-07-31, 19:01:26 »

Ale po jakiego diabła miałbym sobie aż tak wszystko komplikować, jak po 7 godz pracy jestem wolnym człowiekiem Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: jajka
« Odpowiedz #814 : 2017-07-31, 19:18:11 »

Tak jest.  Laughing
Dlatego rządy prawa nie idą w parze ze sprawiedliwością społeczną, która jest zwyczajnym złodziejstwem.  Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #815 : 2017-07-31, 19:35:07 »

Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: jajka
« Odpowiedz #816 : 2017-07-31, 19:37:45 »

To jednak prawda, że za dużo wojen było Sad
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #817 : 2017-07-31, 19:45:37 »

Wojny cały czas są, to tu, to tam, jakiś wolny człowiek produkuje broń, inny wolny zaciąga się na 2 lub 4 lata by ją używać i potem być bardziej wolnym, jakieś głupie "my" jest nie do pomyślenia, co by wtedy ci wolni ludzie wtedy robili.
 Confused
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: jajka
« Odpowiedz #818 : 2017-07-31, 19:54:46 »

Wojny cały czas są, to tu, to tam, jakiś wolny człowiek produkuje broń, inny wolny zaciąga się na 2 lub 4 lata by ją używać i potem być bardziej wolnym, jakieś głupie "my" jest nie do pomyślenia, co by wtedy ci wolni ludzie wtedy robili.
 Confused
Człowieku, ja nie wiem gdzie w weekend na balety jechać, a Ty mnie tu wojnami straszysz Shocked
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: jajka
« Odpowiedz #819 : 2017-07-31, 20:24:06 »

Może przesadzam.
Ale za to islamistów do Europy, en masse, bym nie przesadzał.
Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.