forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-08-20, 12:02:48

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pi─ç nale┼╝y tyle, na ile mamy ochot─Ö i wtedy, kiedy mamy ochot─Ö.
484970 wiadomoÂci w 3916 w▒tkach; wys│ane przez 51 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Zofia
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  jajka
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: jajka  (Przeczytany 180310 razy)
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 31609

Odp: jajka
« Odpowiedz #800 : 2017-07-31, 09:24:59 »

Najwa┼╝niejsze ile kto zarabia i dlaczego tak du┼╝o.  Confused  Laughing
vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 2884

« Odpowiedz #801 : 2017-07-31, 11:39:22 »

I owce becze─ç zaczynaj─ů, ┼╝e "niesprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna" si─Ö dzieje... Wink

interesuj─ůce ...

Art. 1.

Rzeczpospolita Polska jest dobrem wsp├│lnym wszystkich obywateli.

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym pa┼ästwem prawnym, urzeczywistniaj─ůcym zasady sprawiedliwo┼Ťci spo┼éecznej.

Art. 3.

Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym.

Art. 4.

Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

┬á ┬á Nar├│d sprawuje w┼éadz─Ö przez swoich przedstawicieli lub bezpo┼Ťrednio.

Art. 5.

Rzeczpospolita Polska strze┼╝e niepodleg┼éo┼Ťci i nienaruszalno┼Ťci swojego terytorium, zapewnia wolno┼Ťci i prawa cz┼éowieka i obywatela oraz bezpiecze┼ästwo obywateli, strze┼╝e dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochron─Ö ┼Ťrodowiska, kieruj─ůc si─Ö zasad─ů zr├│wnowa┼╝onego rozwoju.
(...)
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Cool
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #802 : 2017-07-31, 14:47:02 »

Sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna, to si┼éowe rozwi─ůzanie ograbiania wi─Ökszo┼Ťci przez mniejszo┼Ť─ç nie maj─ůca nic wsp├│lnego z pa┼ästwem prawa.  Cool
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #803 : 2017-07-31, 15:10:00 »

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Abp Damian Zimoń,
metropolita g├│rno┼Ťl─ůski
Sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna ? wbrew obiegowym opiniom ? jest cech─ů nie system├│w spo┼éecznych, ale jednostek, jest cnot─ů, dobrym obyczajem poszczeg├│lnych ludzi. ?Nie ma sprawiedliwych struktur, je┼Ťli nie ma ludzi, kt├│rzy pragn─ů by─ç sprawiedliwi?, czytamy w ?Katechizmie Ko┼Ťcio┼éa katolickiego?. Zak┼éada, jako warunek konieczny, poszanowanie godno┼Ťci cz┼éowieka i wynikaj─ůcych z niej praw. K┼éadzie akcent na odpowiedzialnej wolno┼Ťci ka┼╝dego. ?Spo┼éeczno┼Ť─ç? cnoty sprawiedliwo┼Ťci wyra┼╝a si─Ö za┼Ť na dwa sposoby: w umiej─Ötno┼Ťci inspirowania innych, pracy z drugimi i organizowania si─Ö, by wsp├│lnie dokona─ç dzie┼éa sprawiedliwo┼Ťci, oraz w ukierunkowaniu tego dzia┼éania na dobro wsp├│lne. Celem sprawiedliwo┼Ťci spo┼éecznej jest bowiem dobro nie tylko jednostki, ale ca┼éej spo┼éeczno┼Ťci. A wsp├│lne dzia┼éanie na rzecz dobra wszystkich daje w konsekwencji swego rodzaju efekt synergii ? dobro wsp├│lne przekracza sum─Ö d├│br indywidualnych.
Sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna istnieje wtedy, gdy zamiast my┼Ťlenia w kategoriach: ?ja-oni? buduje si─Ö ┼Ťwiat rozumiany jako ?my?. Nie jest utopi─ů. Jest konieczno┼Ťci─ů.
Abp Damian Zimoń,
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #804 : 2017-07-31, 15:14:30 »

Abp Damian Zimoń,
Sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna - wbrew obiegowym opiniom - jest cech─ů nie system├│w spo┼éecznych, ale jednostek, jest cnot─ů, dobrym obyczajem poszczeg├│lnych ludzi. "Nie ma sprawiedliwych struktur, je┼Ťli nie ma ludzi, kt├│rzy pragn─ů by─ç sprawiedliwi", czytamy w "Katechizmie Ko┼Ťcio┼éa katolickiego". Zak┼éada, jako warunek konieczny, poszanowanie godno┼Ťci cz┼éowieka i wynikaj─ůcych z niej praw. K┼éadzie akcent na odpowiedzialnej wolno┼Ťci ka┼╝dego. "Spo┼éeczno┼Ť─ç" cnoty sprawiedliwo┼Ťci wyra┼╝a si─Ö za┼Ť na dwa sposoby: w umiej─Ötno┼Ťci inspirowania innych, pracy z drugimi i organizowania si─Ö, by wsp├│lnie dokona─ç dzie┼éa sprawiedliwo┼Ťci, oraz w ukierunkowaniu tego dzia┼éania na dobro wsp├│lne. Celem sprawiedliwo┼Ťci spo┼éecznej jest bowiem dobro nie tylko jednostki, ale ca┼éej spo┼éeczno┼Ťci. A wsp├│lne dzia┼éanie na rzecz dobra wszystkich daje w konsekwencji swego rodzaju efekt synergii - dobro wsp├│lne przekracza sum─Ö d├│br indywidualnych.
Sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna istnieje wtedy, gdy zamiast my┼Ťlenia w kategoriach: "ja-oni" buduje si─Ö ┼Ťwiat rozumiany jako "my". Nie jest utopi─ů. Jest konieczno┼Ťci─ů.
Abp Damian Zimoń,
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 7598

« Odpowiedz #805 : 2017-07-31, 15:35:35 »

Najważniejsze ile kto zarabia i dlaczego tak dużo.  Confused  Laughing
I jak oszukał skarb państwa, że tyle podatku zapłacił. Laughing
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 2195

[email protected]

« Odpowiedz #806 : 2017-07-31, 16:19:24 »

http://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/gdzie-trafiaj─ů-nasze-podatki-czyli-jak-dzia┼éa-pa┼ästwo/ar-AAp6Eeu?li=AA5a4a&ocid=spartanntp - jakby co to tu pisz─ů, ┼╝e panstwo zgarn─Ö┼éo 273mld, a wyda┼éo 705mld w 2016, ale pewnie nikt tego nie zauwa┼╝y... Wink┬á Laughing
Chyba na 2017 zakładali 313mld przychodu i 368mld rozchodu, o ile mnie pamięć nie myli, ale co wyjdzie, to dopiero jak GUS opracuje.  Cool
I co to jest przy bilionie d┼éugu...  Confused
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #807 : 2017-07-31, 17:18:32 »

admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 2195

[email protected]

« Odpowiedz #808 : 2017-07-31, 17:47:13 »

Z ekonomii zawsze mia┼éem celuj─ůcy, a szczeg├│lnie z ekonomii politycznej, cho─ç ekonomia nie le┼╝y mi, bo nudna i prosta.
To w ramach wyja┼Ťnienia dlaczego rozumiem, ┼╝e te kolorowe kresk├│wki, to tylko wykresik, kt├│ry nie oddaje stanu zamo┼╝no┼Ťci obywateli kraju, a "sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna" to te┼╝ zupe┼énie inna para kaloszy. Ale wym─ůdrza─ç si─Ö nie mam zamiaru.┬á Cool
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #809 : 2017-07-31, 18:48:29 »

Wsp├│┼éczesna "ekonomia", jak i wsp├│┼éczesna "dietetyka", jak i wsp├│┼éczesna "walka o pok├│j" to jedna wielka iluzja, s┼éu┼╝─ůca w praktyce gromadzeniu d├│br przez nielicznych, kosztem licznych.
(przepraszam wszystkie inne "szlachetne" dziedziny, których nie wymieniłem)

Dobrze, że ja się na tym nie znam, więc mogę pisać głupoty.
Wink
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #810 : 2017-07-31, 18:49:02 »

Abp Damian Zimoń,
Sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczna istnieje wtedy, gdy zamiast my┼Ťlenia w kategoriach: "ja-oni" buduje si─Ö ┼Ťwiat rozumiany jako "my". Nie jest utopi─ů. Jest konieczno┼Ťci─ů

Ale ja bardzo dzi─Ökuj─Ö za "my" pana biskupa, sam zadbam o swoj─ů kas─Ö. Wink ┬áLaughing
Jarek
Jr. Member
**

« Odpowiedz #811 : 2017-07-31, 18:54:39 »

Laughing
Ja te┼╝ raczej nie skorzystam Laughing
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #812 : 2017-07-31, 18:57:44 »

Tylko jak nie ma "my" to zawsze znajdzie si─Ö kto┼Ť sprytniejszy, kto lepiej zadba o swoj─ů kas─Ö, kt├│ra kiedy┼Ť by┼éa Twoja. I tak zamiast si─Ö skupia─ç na tworzeniu, skupiamy si─Ö na przechytrzaniu, a pewnych rzeczy przechytrzy─ç si─Ö nie da, wi─Öc do┼Ťwiadczenie mo┼╝e si─Ö nie przyda─ç.

Warto pami─Öta─ç, ┼╝e idealny konsument powinien by─ç chory, bo na leczeniu najlepiej si─Ö zarabia.
Confused
Jarek
Jr. Member
**

« Odpowiedz #813 : 2017-07-31, 19:01:26 »

Ale po jakiego diabła miałbym sobie aż tak wszystko komplikować, jak po 7 godz pracy jestem wolnym człowiekiem Laughing
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #814 : 2017-07-31, 19:18:11 »

Tak jest.  Laughing
Dlatego rz─ůdy prawa nie id─ů w parze ze sprawiedliwo┼Ťci─ů spo┼éeczn─ů, kt├│ra jest zwyczajnym z┼éodziejstwem.  Cool
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #815 : 2017-07-31, 19:35:07 »

Jarek
Jr. Member
**

« Odpowiedz #816 : 2017-07-31, 19:37:45 »

To jednak prawda, że za dużo wojen było Sad
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #817 : 2017-07-31, 19:45:37 »

Wojny ca┼éy czas s─ů, to tu, to tam, jaki┼Ť wolny cz┼éowiek produkuje bro┼ä, inny wolny zaci─ůga si─Ö na 2 lub 4 lata by j─ů u┼╝ywa─ç i potem by─ç bardziej wolnym, jakie┼Ť g┼éupie "my" jest nie do pomy┼Ťlenia, co by wtedy ci wolni ludzie wtedy robili.
 Confused
Jarek
Jr. Member
**

« Odpowiedz #818 : 2017-07-31, 19:54:46 »

Wojny ca┼éy czas s─ů, to tu, to tam, jaki┼Ť wolny cz┼éowiek produkuje bro┼ä, inny wolny zaci─ůga si─Ö na 2 lub 4 lata by j─ů u┼╝ywa─ç i potem by─ç bardziej wolnym, jakie┼Ť g┼éupie "my" jest nie do pomy┼Ťlenia, co by wtedy ci wolni ludzie wtedy robili.
 Confused
Człowieku, ja nie wiem gdzie w weekend na balety jechać, a Ty mnie tu wojnami straszysz Shocked
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #819 : 2017-07-31, 20:24:06 »

Mo┼╝e przesadzam.
Ale za to islamistów do Europy, en masse, bym nie przesadzał.
Wink
Strony: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.166 sekund z 20 zapytaniami.