forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:02:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 39 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego  (Przeczytany 559391 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #420 : 2014-05-23, 18:45:28 »

Wyobraźnia zajęta Atlantydą? Very Happy

A widzisz?!
A ja głupi od razu węgle bym ciął! Laughing
Dzięki.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #421 : 2014-05-23, 18:48:52 »

Atlantyda zatonęła Blackend pisał Smile
Burza nadciąga...
Masz intratną propozycje za $? Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #422 : 2014-05-23, 18:59:40 »

Atlantyda zatonęła Blackend pisał Smile
Burza nadciąga...
Masz intratną propozycje za $? Smile
Blackend nie zna szczegółów... Very Happy

Taki luźny pomysł kolegi fotografika Very Happy
Bardziej intryguje mnie, co kettlowisko (w zasadzie interwały do porzygania) zrobiło ze mną w krótkim czasie Shocked
Może to trochę podturlać dietą... Confused
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #423 : 2014-05-23, 19:05:18 »

Musisz ćwiczyć tlenowo, bez katowania sarkoplazmy Smile Zmniejsz obciążenie na rzecz komfortu treningu (spokojny oddech) i truchtaj. Bieganie przy tej wadze to mordęga Smile
Niech węglowodan będzie tlenem endogennym w razie Wu Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #424 : 2014-05-23, 19:08:52 »

No ja bym zglosil anakina jakby sie dalo, to najbardziej optymalny "optymalny" jakiego znam. Nic robi nic czego doktor nie nakazal i nie robi wszystkiego czego doktor zakazal. Mysle, ze bedzie idealnym obiektem i takiem wzorcem z Sevres optymalnie optymalnego "optymalnego" Laughing Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #425 : 2014-05-23, 19:09:29 »

Basen będzie dobry Smile na początek. Po rady udaj się do adampio Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #426 : 2014-05-23, 19:11:32 »

Bardziej intryguje mnie, co kettlowisko (w zasadzie interwały do porzygania) zrobiło ze mną w krótkim czasie Shocked
Co zrobillo z ciebie machanie babsklimi ciezarkami po 200 powtorzen? Juz ci mowie - zrobilo z ciebie cwoka i w dodatku babskiego  Laughing Powinienes dostac 200 razy w morde Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
chill
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #427 : 2014-05-23, 19:15:27 »

Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #428 : 2014-05-23, 19:16:28 »

Bardziej intryguje mnie, co kettlowisko (w zasadzie interwały do porzygania) zrobiło ze mną w krótkim czasie Shocked
Co zrobillo z ciebie machanie babsklimi ciezarkami po 200 powtorzen? Juz ci mowie - zrobilo z ciebie cwoka i w dodatku babskiego  Laughing Powinienes dostac 200 razy w morde Very Happy
O toto!
Babskiego Cool
Mam zgrabniejsze uda i wcięcie w talii się pojawia... Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #429 : 2014-05-23, 19:19:39 »

Bardziej intryguje mnie, co kettlowisko (w zasadzie interwały do porzygania) zrobiło ze mną w krótkim czasie Shocked
Co zrobillo z ciebie machanie babsklimi ciezarkami po 200 powtorzen? Juz ci mowie - zrobilo z ciebie cwoka i w dodatku babskiego  Laughing Powinienes dostac 200 razy w morde Very Happy
O toto!
Babskiego Cool
Mam zgrabniejsze uda i wcięcie w talii się pojawia... Laughing
Nie przeginaj,ostrzegam Cię  Laughing Laughing Very Happy Będzie tylko gorzej Razz
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #430 : 2014-05-23, 19:19:59 »

Bardziej intryguje mnie, co kettlowisko (w zasadzie interwały do porzygania) zrobiło ze mną w krótkim czasie Shocked
Co zrobillo z ciebie machanie babsklimi ciezarkami po 200 powtorzen? Juz ci mowie - zrobilo z ciebie cwoka i w dodatku babskiego  Laughing Powinienes dostac 200 razy w morde Very Happy
O toto!
Babskiego Cool
Mam zgrabniejsze uda i wcięcie w talii się pojawia... Laughing
Oczywiscie 200 razy z liscia i pomalowanymi na czerwono paznokciami, bo bab sie piesciami nie bije Very Happy

Wrzucaj foty  Cool Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #431 : 2014-05-23, 19:22:59 »

Basen będzie dobry Smile na początek. Po rady udaj się do adampio Smile
Aż tak bym się nie rozpędzał Laughing

Zostanę przy kettlach i marszach, zmienię tylko ich proporcje Cool
Ale apetyt pozwala jeszcze zejść z białkiem, a w to miejsce dodać tłuszczu.
A taki myk przy treningu na ilość powtórzeń wywala wynik pod sufit Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #432 : 2014-05-23, 19:27:42 »

Bardziej intryguje mnie, co kettlowisko (w zasadzie interwały do porzygania) zrobiło ze mną w krótkim czasie Shocked
Co zrobillo z ciebie machanie babsklimi ciezarkami po 200 powtorzen? Juz ci mowie - zrobilo z ciebie cwoka i w dodatku babskiego  Laughing Powinienes dostac 200 razy w morde Very Happy
O toto!
Babskiego Cool
Mam zgrabniejsze uda i wcięcie w talii się pojawia... Laughing
Oczywiscie 200 razy z liscia i pomalowanymi na czerwono paznokciami, bo bab sie piesciami nie bije Very Happy

Wrzucaj foty  Cool Laughing
Mariusz wrzucił Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #433 : 2014-06-08, 11:07:40 »

W celu oszacowania zdolności do wysiłku i towarzyszących mu zmian metabolicznych  u osób pozostających na diecie Kwaśniewskiego zapraszamy ochotników do wzięcia udziału w badaniach prowadzonych w Zakładzie Fizjologii Stosowanej, Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego, PAN w Warszawie (adres ul. Pawińskiego 5, 02 – 106 Warszawa). Badania polegają na wykonaniu na wykonaniu umiarkowanego 90-minutowego wysiłku, podczas którego pobrane zostaną pobrane próbki krwi w celu oznaczenia stężenia hormonów tarczycy: fT3 i fT4, glukozy, insuliny, amin katecholowych (adrenaliny i noradrenaliny), oraz metabolitów: trójglicerydów (triacyloglicerols, TAG), wolnych kwasów tłuszczowych, a także prowadzona będzie analiza powietrza wydychanego (zużycie tlenu i produkcja dwutlenku węgla), co odzwierciedla tempo metabolizmu. Badania mają na celu ustalenie tolerancji wysiłku, jego hormonalnej regulacji, jak również sprawdzenie sposobu wykorzystania substratów energetycznych w czasie długiego wysiłku w warunkach diety ubogowęglowodanowej, bogatotłuszczowej. Dodatkowo oferujemy możliwość wykonania tzw. testu ściskania (hand grip test), mającego na celu ocenę czynności współczulnego układu nerwowego. Badanie to polega na ściskaniu przez 3 min. dynamometru dłoniowego z siłą odpowiadającą 30% maksymalnej siły dowolnego skurczu mięśni przedramienia, podczas którego będą rejestrowane: ciśnienie tętnicze oraz częstość skurczów serca. Zaproszenie kierowane jest do zdrowych osób, aktywnych, stosujących Dietę Optymalną dłużej niż 1 rok, które nie rozpoczęły jej stosowania w celu redukcji masy ciała. Procedura badawcza będzie wykonywania w pracowni czynnościowej Zakładu Fizjologii Chęć wzięcia udziału w badaniach należy zgłosić, dzwoniąc pod numer 500269554 (Marta Steczkowska). W przypadku konieczności dojazdu do Warszawy, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot kosztów związanych z podróżą.

Rozmawiałem z Panią Martą na temat planowanych badań i...
Dziękuję, Użytkownikom tego Forum, że tak wielu z Was nie będzie żałować swego potu dla dobra dalszych badań nad Dietą Optymalną.
Z dotychczasowych zaś badań nad wynika, że tolerancja glukozy u osób stosujących Dietą Optymalną nie odbiega od normy.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #434 : 2014-06-08, 11:15:17 »

W Poznaniu odbędzie się 22-go czerwca 2014r. spotkanie Optymalnych, na którym będzie przedstawiony zatwierdzony plan kolejnego etapu badań nad Dietą Optymalną, prowadzonych przez Wydział Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Zainteresowane osoby mogą wkrótce uzyskać wszelkie informacje na: http://www.optymalni.poznan.pl i kontakt z Prezesem poznańskiego Oddziału OSO - Panią Zuzanną Rzepecką.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #435 : 2014-06-08, 12:08:51 »

W celu oszacowania zdolności do wysiłku i towarzyszących mu zmian metabolicznych  u osób pozostających na diecie Kwaśniewskiego zapraszamy ochotników do wzięcia udziału w badaniach prowadzonych w Zakładzie Fizjologii Stosowanej, Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego, PAN w Warszawie (adres ul. Pawińskiego 5, 02 – 106 Warszawa). Badania polegają na wykonaniu na wykonaniu umiarkowanego 90-minutowego wysiłku, podczas którego pobrane zostaną pobrane próbki krwi w celu oznaczenia stężenia hormonów tarczycy: fT3 i fT4, glukozy, insuliny, amin katecholowych (adrenaliny i noradrenaliny), oraz metabolitów: trójglicerydów (triacyloglicerols, TAG), wolnych kwasów tłuszczowych, a także prowadzona będzie analiza powietrza wydychanego (zużycie tlenu i produkcja dwutlenku węgla), co odzwierciedla tempo metabolizmu. Badania mają na celu ustalenie tolerancji wysiłku, jego hormonalnej regulacji, jak również sprawdzenie sposobu wykorzystania substratów energetycznych w czasie długiego wysiłku w warunkach diety ubogowęglowodanowej, bogatotłuszczowej. Dodatkowo oferujemy możliwość wykonania tzw. testu ściskania (hand grip test), mającego na celu ocenę czynności współczulnego układu nerwowego. Badanie to polega na ściskaniu przez 3 min. dynamometru dłoniowego z siłą odpowiadającą 30% maksymalnej siły dowolnego skurczu mięśni przedramienia, podczas którego będą rejestrowane: ciśnienie tętnicze oraz częstość skurczów serca. Zaproszenie kierowane jest do zdrowych osób, aktywnych, stosujących Dietę Optymalną dłużej niż 1 rok, które nie rozpoczęły jej stosowania w celu redukcji masy ciała. Procedura badawcza będzie wykonywania w pracowni czynnościowej Zakładu Fizjologii Chęć wzięcia udziału w badaniach należy zgłosić, dzwoniąc pod numer 500269554 (Marta Steczkowska). W przypadku konieczności dojazdu do Warszawy, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot kosztów związanych z podróżą.

Rozmawiałem z Panią Martą na temat planowanych badań i...
Dziękuję, Użytkownikom tego Forum, że tak wielu z Was nie będzie żałować swego potu dla dobra dalszych badań nad Dietą Optymalną.
Z dotychczasowych zaś badań nad wynika, że tolerancja glukozy u osób stosujących Dietą Optymalną nie odbiega od normy.
Mam tez opinie innego uczestnika tego badania, nie wiem jednak czy moge takie opinie publikowac. Choc jest to osoba popierajaca srodowisko to jednak pare lyzek dziegciu sie znalazlo w tej beczce miodu.....
Zapisane

Work Buy Consume Die
krobert
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #436 : 2014-06-08, 14:25:11 »

Mam tez opinie innego uczestnika tego badania, nie wiem jednak czy moge takie opinie publikowac. Choc jest to osoba popierajaca srodowisko to jednak pare lyzek dziegciu sie znalazlo w tej beczce miodu.....

Beczce miodu ze środowiskiem, czy badaniem? Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #437 : 2014-06-10, 05:50:31 »

Raczej rodzaj komentarza nie zawierajacego oceny ale opisujacego nasza rzeczywistosc, i z tym sie niestety musimy pogodzic na jakis czas Smile
Zapisane

Work Buy Consume Die
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3999


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #438 : 2014-06-20, 21:02:53 »

Muszę się pochwalić, że byłem na tych badaniach, 1.5 godzinki rowerku w strefie tlenowej (135-140 bpm), siodełko niewygodne jak cholera! Ale przejechałem...

Wstępne wyniki chyba ok:
Czas badania [min.]   HR   RR   Mleczan [mmol/l]   Glukoza [mg/dl]   Hematokryt [%]   Hemoglobina [g/dl]
0 (spoczynek)   55   125/100   -   93   46   15,5
30   136   160/95   2,0   99   46   15,6
60   135   135/95   1,6   103   47   16,0
90   129   140/100   1,3   104   46   15,6
120 (restytucja)   -   -   1,3   102   44   15,0
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #439 : 2014-06-20, 21:04:56 »

Optymalny jesteś? Shocked
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 39 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.