forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:20:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 39 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego  (Przeczytany 559315 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #460 : 2014-06-28, 08:43:54 »

Jakby ktoś wątpił,że Jan Kwaśniewski się my(d)li niech uważnie przeczyta do skutku, aż zrozumio Very Happy
dr-kwasniewski.pl/media/2/bib-1/Krystyna.txt/news%20831.doc
Masz jeść tak,aby Cię nie zatykało,czyli przy biegach będzie to pi razy oko 1:3,5-5:1-1,5. "Madre" księgi podają,że im białko jest bardziej wartościowe potrzeba go mniej (przy bieganiu klucz do sukcesu), a tym samym 'więcej' potrzeba Ww , a ilość tuścu uzależniona jest od intensywności i objetości wysiłku Wink
100-150gWw to 400-600kcal, co przy 5000kcal stanowi ~10% z magicznej puli Wink


Bieganie jest "gupie" i bezcelowe, tyle "zrozumio". Laughing Laughing Wink Razz
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #461 : 2014-06-28, 10:15:49 »

Jakby ktoś wątpił,że Jan Kwaśniewski się my(d)li niech uważnie przeczyta do skutku, aż zrozumio Very Happy
dr-kwasniewski.pl/media/2/bib-1/Krystyna.txt/news%20831.doc
Masz jeść tak,aby Cię nie zatykało,czyli przy biegach będzie to pi razy oko 1:3,5-5:1-1,5. "Madre" księgi podają,że im białko jest bardziej wartościowe potrzeba go mniej (przy bieganiu klucz do sukcesu), a tym samym 'więcej' potrzeba Ww , a ilość tuścu uzależniona jest od intensywności i objetości wysiłku Wink
100-150gWw to 400-600kcal, co przy 5000kcal stanowi ~10% z magicznej puli Wink


Bieganie jest "gupie" i bezcelowe, tyle "zrozumio". Laughing Laughing Wink Razz
No co zrobić, skoro tak jest Laughing
Zwłaszcza dokoluśka boiska...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #462 : 2014-06-28, 10:25:52 »

Męcz Admina, on jest biegaczem, tylko teraz ma off'a Wink
tu maja gotowca http://profgrant.com/2013/07/05/how-ketogenic-low-carb-high-fat-diets-work/ z ktorego zdaje sie wielu na bieganie.pl korzysta i cierpi wielkie katusze. Smile
Jak się nazywa ten optymalny ultras?
Zdaje się, że on bierze na dłuższe biegi miód, ze dwie sety? Very Happy
Blade też na żelu biegł i sobie chwalił.
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #463 : 2014-06-28, 10:40:22 »

Męcz Admina, on jest biegaczem, tylko teraz ma off'a Wink
tu maja gotowca http://profgrant.com/2013/07/05/how-ketogenic-low-carb-high-fat-diets-work/ z ktorego zdaje sie wielu na bieganie.pl korzysta i cierpi wielkie katusze. Smile
Jak się nazywa ten optymalny ultras?
Zdaje się, że on bierze na dłuższe biegi miód, ze dwie sety? Very Happy
Blade też na żelu biegł i sobie chwalił.

no właśnie, o to biega, jak, ile i dlaczego?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #464 : 2014-06-28, 10:46:08 »

Męcz Admina, on jest biegaczem, tylko teraz ma off'a Wink
tu maja gotowca http://profgrant.com/2013/07/05/how-ketogenic-low-carb-high-fat-diets-work/ z ktorego zdaje sie wielu na bieganie.pl korzysta i cierpi wielkie katusze. Smile
Jak się nazywa ten optymalny ultras?
Zdaje się, że on bierze na dłuższe biegi miód, ze dwie sety? Very Happy
Blade też na żelu biegł i sobie chwalił.

no właśnie, o to biega, jak, ile i dlaczego?
Doustnie, do syta i nie mam pojęcia (strzelam, że o odebranie jakiegoś aktywnego octanu chodzi) Laughing
Admin ma raka, to tylko Mariusz zostaje, ale ten zwykle bardziej zaciemni, niż rozjaśni Laughing
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #465 : 2014-06-28, 10:47:47 »

ps. ja już biegam trochę czasu, i tak sobie uczę się na własnych błędach, i wychodzi na to, że jednak najlepiej się biega (wysokie tętno, bieg na maksa 10km) po doładowaniu się węglami. Różnica w wyniku to około 10%, a więc naprawdę sporo. Czyli, że jednak węgle muszą być i to wcale nie mało?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #466 : 2014-06-28, 10:49:58 »

Męcz Admina, on jest biegaczem, tylko teraz ma off'a Wink
tu maja gotowca http://profgrant.com/2013/07/05/how-ketogenic-low-carb-high-fat-diets-work/ z ktorego zdaje sie wielu na bieganie.pl korzysta i cierpi wielkie katusze. Smile
Jak się nazywa ten optymalny ultras?
Zdaje się, że on bierze na dłuższe biegi miód, ze dwie sety? Very Happy
Blade też na żelu biegł i sobie chwalił.
chyba smalcu lub kielbasy Laughing cos Ci sie nie pomylilo. Wink
to po co oni ten glikogen w miesnie  laduja przed startem? uzupelniaja go na biezaco podczas biegu z zeli, miodu?  Very Happy dziwne
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #467 : 2014-06-28, 10:57:29 »

Jak się nazywa ten optymalny ultras?
Zdaje się, że on bierze na dłuższe biegi miód, ze dwie sety? Very Happy

Miód? No nie bardzo. To nie bieg ultra sprintem.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #468 : 2014-06-28, 10:59:58 »


Doustnie, do syta i nie mam pojęcia (strzelam, że o odebranie jakiegoś aktywnego octanu chodzi) Laughing
Admin ma raka, to tylko Mariusz zostaje, ale ten zwykle bardziej zaciemni, niż rozjaśni Laughing

Internet będzie huczał... Laughing Dobrze, że sobie w niego nowy program zabezpieczający wgrałam, bo pewnie procesor by się przepalił... Shocked Laughing Cool
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #469 : 2014-06-28, 11:01:31 »

ps. ja już biegam trochę czasu, i tak sobie uczę się na własnych błędach, i wychodzi na to, że jednak najlepiej się biega (wysokie tętno, bieg na maksa 10km) po doładowaniu się węglami. Różnica w wyniku to około 10%, a więc naprawdę sporo. Czyli, że jednak węgle muszą być i to wcale nie mało?
gdy sie je 30-50g weglowodanow, wazy 80-90kg nie ma sie czemu dziwic. Wink Trzeba zmienic proporcje na zoltkowo-smietankowo-maslowo-ziemniakowo-cukrowe/owocowe ostatnie 2 tyci tyci. Smile 1:3.5-5:1-1.5g na posilek
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #470 : 2014-06-28, 11:07:56 »

Męcz Admina, on jest biegaczem, tylko teraz ma off'a Wink
tu maja gotowca http://profgrant.com/2013/07/05/how-ketogenic-low-carb-high-fat-diets-work/ z ktorego zdaje sie wielu na bieganie.pl korzysta i cierpi wielkie katusze. Smile
Jak się nazywa ten optymalny ultras?
Zdaje się, że on bierze na dłuższe biegi miód, ze dwie sety? Very Happy
Blade też na żelu biegł i sobie chwalił.
chyba smalcu lub kielbasy Laughing cos Ci sie nie pomylilo. Wink
to po co oni ten glikogen w miesnie  laduja przed startem? uzupelniaja go na biezaco podczas biegu z zeli, miodu?  Very Happy dziwne
Możliwe, o bieganiu to mi jednym okiem wchodzi, a drugim wypada Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #471 : 2014-06-28, 11:16:22 »

Glikogen w ~24H sie odnawia,wiec trzeba sie spieszyc..... Laughing i szamac Ww zaraz po treningu Wink To nic,ze 'az' 5-10% Ww posluzy do odnowy glikogenu,mus to mus Very Happy wuchta Ww musi byc Very Happy
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #472 : 2014-06-28, 11:22:07 »

ps. ja już biegam trochę czasu, i tak sobie uczę się na własnych błędach, i wychodzi na to, że jednak najlepiej się biega (wysokie tętno, bieg na maksa 10km) po doładowaniu się węglami. Różnica w wyniku to około 10%, a więc naprawdę sporo. Czyli, że jednak węgle muszą być i to wcale nie mało?
gdy sie je 30-50g weglowodanow, wazy 80-90kg nie ma sie czemu dziwic. Wink Trzeba zmienic proporcje na zoltkowo-smietankowo-maslowo-ziemniakowo-cukrowe/owocowe ostatnie 2 tyci tyci. Smile 1:3.5-5:1-1.5g na posilek

dzięki Panie, będę próbował, przynajmniej ze 120g ww, śmietankę odpuszczam - teraz ostro się słoninuję, bo polubiłem, wyborny tłuszcz Smile
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #473 : 2014-06-28, 11:22:41 »

http://www.menshealth.pl/forum/index.php?/topic/5473-kontrowersje-wokół-diety-tłuszczowej/?p=1045172009

Tam kiedyś zamieściłem wzmiankę o tym, co zabiera na trasę. Cytowany tekst pochodzi z witryny optymalni.org.pl

Niestety przeszukując sieć za pomocą Google'a i spółki nie sposób natrafić na jakikolwiek inny wywiad z bohaterem, gdzie pojawiły by się słowa: słonina, kiełbasa, smalec, itp. Jedyne źródło tej informacji to strona OSO... Ale wierzę. Wink

PS Pamiętać trzeba, że to jest "setka (bieg na 100 km) na orientację". Zawodnicy co jakiś czas stają i patrzą na mapę. To nie jest ciągły bieg.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #474 : 2014-06-28, 11:29:33 »


Michał Jędroszkowiak (z przodu) podczas Górskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację w 2011 r. – w parze z Maćkiem Więckiem. Fot. Aleksander Tittenbrun

Jest szczuplutki. Na pewno 120 g "cukru" na dzień, to dla niego stanowczo za wiele... o jakąś połowę. Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #475 : 2014-06-28, 11:44:37 »

1:3.5-5:1-1.5g na posilek

dzięki Panie, będę próbował, przynajmniej ze 120g ww

I zawsze kosztem tłuszczu, ponieważ przy przynajmniej 120 gW/D, stosunek B:T:W jak 1:>3,5:1,5 (bo na pewno nie 1 Shocked, czyli 120 gB/D) Będzie gdzieś około ~80gB:280gT:120gT, co daje  3320 kcal. "Fajne żywienie optymalne." "Zdrowego" apetytu Ci życzę i powodzenia. Cool Jak nie utyjesz będziesz gość. Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #476 : 2014-06-28, 11:46:47 »

*tam po nawiasie miało być: "jest trudny do osiągnięcia i nie przejedzenia się."
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #477 : 2014-06-28, 11:49:14 »

ps. ja już biegam trochę czasu, i tak sobie uczę się na własnych błędach, i wychodzi na to, że jednak najlepiej się biega (wysokie tętno, bieg na maksa 10km) po doładowaniu się węglami. Różnica w wyniku to około 10%, a więc naprawdę sporo. Czyli, że jednak węgle muszą być i to wcale nie mało?
gdy sie je 30-50g weglowodanow, wazy 80-90kg nie ma sie czemu dziwic. Wink Trzeba zmienic proporcje na zoltkowo-smietankowo-maslowo-ziemniakowo-cukrowe/owocowe ostatnie 2 tyci tyci. Smile 1:3.5-5:1-1.5g na posilek

dzięki Panie, będę próbował, przynajmniej ze 120g ww, śmietankę odpuszczam - teraz ostro się słoninuję, bo polubiłem, wyborny tłuszcz Smile
O ten biega ultrasy na fiolce miodu od wujka albo na "Grześkach"
http://www.magazynbieganie.pl/maciek-wiecek-100-km-na-miodzie-i-wodzie/
 Very Happy
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #478 : 2014-06-28, 12:00:13 »

1:3.5-5:1-1.5g na posilek

dzięki Panie, będę próbował, przynajmniej ze 120g ww

I zawsze kosztem tłuszczu, ponieważ przy przynajmniej 120 gW/D, stosunek B:T:W jak 1:>3,5:1,5 (bo na pewno nie 1 Shocked, czyli 120 gB/D) Będzie gdzieś około ~80gB:280gT:120gT, co daje  3320 kcal. "Fajne żywienie optymalne." "Zdrowego" apetytu Ci życzę i powodzenia. Cool Jak nie utyjesz będziesz gość. Wink

Sory, ale ja potrzebuje rady kogoś kto ma coś do powiedzenia w temacie. Jak masz dawać takie rady, to już Ci podziękuję. Przy 100kg wagi i 1,5 godziny dziennie treningu na wysokich obrotach  "jestem gość", bo nie przytyję ani grama. Wiem, bo sprawdziłem. Acha i dla mnie 3300 kcal/dzień to jak pierdnięcie - jestem facetem, a nie dzieciakiem... Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #479 : 2014-06-28, 12:02:02 »

Zgaduję, że na ŻO przyszedłeś z koryta, a Twoje podejście do racjonalnego żywienia jest wciąż patologiczne. Ot wszystko.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 39 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.