forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-19, 23:16:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661805 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 86 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.  (Przeczytany 702285 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #620 : 2014-08-20, 13:08:23 »

Wychodzi na to, że z poczuciem humoru klops, znaczy- nie ma nadziei. Very Happy
Fakt, nie ma czym się przejmować, a tylko brać radę jak swoją, bo to dobra rada. Wink

Widać "jesień idzie", nie ma na to rady. Very Happy Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #621 : 2014-08-20, 13:22:06 »

Dobrze, ze stac cie na taka samokrytyke, jakies plusy jednak masz.

@Przebiegles kiedys maraton?

No ba, tyle że nie rowerowym. Oczywiście wówczas o istnieniu ŻO ani Jana Kwaśniewskiego nie wiedziałem, ale żywiłem się podobnie jak dr Michalak, by mieć powera do biegu. A więc:

Cytuj
Wróciłem z Pucka, gdzie przejechałem swój pierwszy w życiu Maraton Rowerowy. Dystans 100km, droga wiodła malowniczymi ścieżkami pobrzeża gdańskiego, troszkę asfaltami, większość duktami leśnymi, no i 5km plażą na odcinku między Białogórą a Dębkami. Ponieważ było właśnie po intensywnych deszczach, spora część odcinków to były galery, czyli mordercza jazda w głębokich koleinach wypełnionych kałużami i błotem.

(...)

Jednak przy wysiłku o dużej intensywności konieczne jest zwiększenie ilości „turbodopalacza” jakimi są węglowodany. Tłuszcze wchłaniają się nie za szybko i wydaje się, że przy tak intensywnym wysiłku może to być szybkość niewystarczająca, by pokryć w pełni zapotrzebowanie mięśni na paliwo. Człowiek może zmagazynować ok. 50-70g węglowodanów w postaci glikogenu w wątrobie i mięśniach. Ponieważ na diecie niskowęglowodanowej zasadniczo ‘jedziemy’ na pustym zbiorniku, czyli nie mamy zapasów węglowodanów, wskazane jest rozpoczęcie napełniania tego magazynu jeszcze poprzedniego dnia. Dlatego też od popołudnia poprzedniego dnia zacząłem zjadać ponadplanowe węglowodany w ilości ok. 5-10g co 1-2godziny. Taka ilość nie powoduje pogorszenia samopoczucia w skutek nadmiaru węglowodanów i powoduje, że większość z nich zostanie zmagazynowana jako glikogen, a nie przerobiona na tłuszcz.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #622 : 2014-08-20, 13:28:30 »

"Wydaje się" jest szczęśliwym zwrotem. Very Happy
Jest nadzieja! Very Happy W tym na DObry humor. Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #623 : 2014-08-20, 13:34:51 »

Dobrze, ze stac cie na taka samokrytyke, jakies plusy jednak masz.

@Przebiegles kiedys maraton?

No ba, tyle że nie rowerowym. Oczywiście wówczas o istnieniu ŻO ani Jana Kwaśniewskiego nie wiedziałem, ale żywiłem się podobnie jak dr Michalak, by mieć powera do biegu. A więc:

Cytuj
Wróciłem z Pucka, gdzie przejechałem swój pierwszy w życiu Maraton Rowerowy. Dystans 100km, droga wiodła malowniczymi ścieżkami pobrzeża gdańskiego, troszkę asfaltami, większość duktami leśnymi, no i 5km plażą na odcinku między Białogórą a Dębkami. Ponieważ było właśnie po intensywnych deszczach, spora część odcinków to były galery, czyli mordercza jazda w głębokich koleinach wypełnionych kałużami i błotem.

(...)

Jednak przy wysiłku o dużej intensywności konieczne jest zwiększenie ilości „turbodopalacza” jakimi są węglowodany. Tłuszcze wchłaniają się nie za szybko i wydaje się, że przy tak intensywnym wysiłku może to być szybkość niewystarczająca, by pokryć w pełni zapotrzebowanie mięśni na paliwo. Człowiek może zmagazynować ok. 50-70g węglowodanów w postaci glikogenu w wątrobie i mięśniach. Ponieważ na diecie niskowęglowodanowej zasadniczo ‘jedziemy’ na pustym zbiorniku, czyli nie mamy zapasów węglowodanów, wskazane jest rozpoczęcie napełniania tego magazynu jeszcze poprzedniego dnia. Dlatego też od popołudnia poprzedniego dnia zacząłem zjadać ponadplanowe węglowodany w ilości ok. 5-10g co 1-2godziny. Taka ilość nie powoduje pogorszenia samopoczucia w skutek nadmiaru węglowodanów i powoduje, że większość z nich zostanie zmagazynowana jako glikogen, a nie przerobiona na tłuszcz.

Kluczowym wydaje sie zdanie "przy wysiłku o dużej intensywności", ktorym to maraton raczej nie jest. Czy jest to tempo beta-oksydacji tez mozna sie spierac, chyba, ze ktos nie biega na czas.

Glikogen jest uruchamiany natychmiast przy stresie wysiłkowym ponieważ glukoza musi być zamieniona na szczawiooctan, aby odebrać aktywny octan pochodzący z betaoksydacji, której intensywność wzrasta około 10-ciokrotnie. A wszystko dzieje się mitochondrium i jest stymulowane ilorazem ATP/ADP.
Ponieważ udowodniono, że wchodzące węgle na cylk Krebsa pochodzenia tłuszczowego nie opuszczają go w postaci CO2, przy pierwszym obrocie, a robią to węgle ze szczawiooctanu pochodzenia cukrowego, to wszyscy myślą, że to cukier daje energię. Ale niech sobie tak myślą.  Very Happy

PS
I pamiętać, że w organizmie żywym, opartym na szkielecie węglowym, energia użyteczna tworzy się wyłącznie z różnicy potencjałów pola elektromagnetycznego, utlenienia wodoru i redukcji tlenu w ilości około 70W przy PPM. I przypominam: glikoliza zaczyna się i kończy w cytozolu, dając netto z mola glukozy zaledwie około 6-8 moli ATP przy zamianie na szczawiooctan lub 2 mole przy zamianie na kwas mlekowy wychwytując nadmiar uwolnionego wodoru pochodzenia tłuszczowego, bo z mola pamitynianu organizm uzyskuje 106 moli ATP netto - czyli ilość energii na przebiegnięcie około 25-30km.
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #624 : 2014-08-20, 13:35:42 »

Zyon, na moje, to zobaczyłeś w artykule dr Michalika nazwisko "Kwaśniewski" i na skutek wielkiej podniety postanowiłeś bezrefleksyjnie obwieścić światu, że... lecz niestety nie. );->
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #625 : 2014-08-20, 13:37:46 »

W takim razie "na twoje" jest bledne. Strona jest stara jak swiat i nieraz tu o niej dyskutowano, a podniety takimi sprawami sa mi obce. Podkreslilem inny aspekt, ktorego z racji, ze jestes tutaj gosciem nie rozumiesz, tak jak przyjedni nie lapia klimatu miejsc w ktore przyjezdzaja na weekend wypoczywac.
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #626 : 2014-08-20, 13:42:05 »

W każdym razie Michalak zasuwał na rowerze te 100 km i był to jego pierwszy maraton rowerowy, jak sam napisał.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #627 : 2014-08-20, 13:46:20 »

Moze dla niego to jest "wysilek duzej intensywnosci" nie wiem, moze sie scigali albo jechali na czas. Dla mnie taka trasa to nie jest nawet zaden maraton. W kazdym razie biochemia ma to do siebie, ze kazdy moze wyciagac inne wnioski z tych samych stwierdzen.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #628 : 2014-08-20, 13:49:29 »

DObre jest to, że "się komunikujecie". Very Happy I to bez obecności Toana. Laughing
Pięknie. Wink
A przy okazji. Przyjezdni, którzy za cel obrali sobie wypoczyn, choćby w klimatycznym miejscu, nie powinni rozpraszać się lokalnymi pierdołami, tylko   w y p o  c z y w a ć. Wink


Moze dla niego to jest "wysilek duzej intensywnosci" nie wiem, moze sie scigali albo jechali na czas. Dla mnie taka trasa to nie jest nawet zaden maraton. W kazdym razie biochemia ma to do siebie, ze kazdy moze wyciagac inne wnioski z tych samych stwierdzen.

Sława Cię czeka. Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #629 : 2014-08-20, 13:51:43 »

W takim razie "na twoje" jest bledne. Strona jest stara jak swiat i nieraz tu o niej dyskutowano, a podniety takimi sprawami sa mi obce. Podkreslilem inny aspekt, ktorego z racji, ze jestes tutaj gosciem nie rozumiesz(...)

Tak, wiem, że nie mogłeś odmówić sobie okazji "dojechania" niejakiego Adasia:

Nowa strona dr.Michalaka. Cebulakowi pewnie szpinakiem w gardle stanie, bo ciagle sie powoluje na dr.Kwasniewskiego a nie na nr13  Shocked


Nie ładnie tak komuś ubliżać od cebulaków. Cebulak == wsiok w slangu młodzieżowym, nieprawdaż? To zabawne, bo czytając Ciebie mam zawsze tę samą asocjację. Bez urazy. ;-]
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #630 : 2014-08-20, 14:02:06 »

Tak, wiem, że nie mogłeś odmówić sobie okazji "dojechania" niejakiego Adasia:
Alez skad, chodzi o cos zupelnie innego, ale cieszy mnie, ze tego nie lapiesz Very Happy Pewne subtelnosci niestety sa nie do wylapania ale na szczescie, kto ma zrozumiec ten zrozumie Wink

Nie ładnie tak komuś ubliżać od cebulaków. Cebulak == wsiok w slangu młodzieżowym, nieprawdaż? To zabawne, bo czytając Ciebie mam zawsze tę samą asocjację. Bez urazy. ;-]
Abstrahujac od tego, ze ksywa Adama - "cebulak" wziala sie z okreslonego powodu i dosc zabawnie sie zbiegla z narastajaca popularnoscia tego slowa w inernetach, to jednak nawet slang mlodziezowy jest ci obcy Very Happy Ne trac czasu na zgadywanie jezeli nie wiesz, np admin wie ale watpie zeby mu sie chcialo rozjasniac swiatlo Very Happy

Tak czy siak cebulactwo jako cecha dosc znacznie sie wpisuje w obraz ciebie jako osoby, ktora reprezentujesz swoimi wpisami. Oczywiscie no offencje, tylko tak mi sie skojarzylo Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
jukor
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #631 : 2014-09-07, 15:59:55 »

Trzy godziny na rowerze uważam za czas dobrze wykorzystany. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #632 : 2014-09-07, 16:05:17 »

Trzy godziny na rowerze uważam za czas dobrze wykorzystany. Cool
Jutro zmienisz zdanie i nie będą to motyle  Wink
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #633 : 2014-09-07, 16:54:58 »

Trzy godziny na rowerze uważam za czas dobrze wykorzystany. Cool
Jutro zmienisz zdanie i nie będą to motyle  Wink

Mimo trzydziestu kilku km to myślę, że do DOMS a jeszcze trochę brakowało Smile
W zasadzie nie było kropli potu na moim ciele. Koszulka całkiem świeżo pachnie.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #634 : 2014-09-07, 16:59:54 »

Trzy godziny na rowerze uważam za czas dobrze wykorzystany. Cool
Jutro zmienisz zdanie i nie będą to motyle  Wink

Mimo trzydziestu kilku km to myślę, że do DOMS a jeszcze trochę brakowało Smile
W zasadzie nie było kropli potu na moim ciele. Koszulka całkiem świeżo pachnie.  Wink
Nie miałem na myśli nóg  Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56066


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #635 : 2014-09-07, 20:18:58 »

W zasadzie nie było kropli potu na moim ciele. Koszulka całkiem świeżo pachnie.  Wink

Obiektywnie czy subiektywnie? Wink  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #636 : 2014-09-24, 11:10:55 »

Trzy godziny na rowerze uważam za czas dobrze wykorzystany. Cool
Jutro zmienisz zdanie i nie będą to motyle  Wink

Mimo trzydziestu kilku km to myślę, że do DOMS a jeszcze trochę brakowało Smile
W zasadzie nie było kropli potu na moim ciele. Koszulka całkiem świeżo pachnie.  Wink
Nie miałem na myśli nóg  Wink

Trop się urwał. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #637 : 2014-09-25, 15:06:24 »

Słaby węch, czy wzrok?  Rolling Eyes Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #638 : 2014-09-25, 15:23:55 »

Słaby węch, czy wzrok?  Rolling Eyes Wink
Wszystko gra, tylko zwierzyna poszła dnem kamienistego strumienia Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Rower - dla wszystkich jeżdzących w terenie i stacjonarnie.
« Odpowiedz #639 : 2014-09-25, 18:44:56 »

I do dziś idzie, bo usiąść ... nie ma gdzie. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 86 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 16 zapytaniami.