forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:28:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )  (Przeczytany 43893 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #20 : 2006-03-27, 16:54:48 »

Ktoś tu chyba się myli. Tłuszcz jest paliwem i spożywa się go tyle, ile potrzeba. To proste, przecież każdy nadmiar szkodzi.  Gdzie jest w książkach dr Kwaśniewskiego choćby wzmianka o szkodliwości tłuszczu lub uczuciu senności ? Królestwo za odpowiedź. Podobno ludzie bardzo aktywni mogą jeść nawet powyżej 1 do 5 gr tł. Czy tak nie jest w tekście książki, czy też potrzebni są modyfikatorzy, bo po tym, co tu czytam wydawać się może, że cała teoria DO jest lub może być do ...ekhmm
 
     
Cytuj

Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #21 : 2006-03-27, 17:10:15 »

PRZECIEŻ TO TŁUMACZENIE DLA GŁUPCÓW Laughing Laughing Laughing Exclamation Exclamation Exclamation

A może jest również odwrotnie Question, CO ROBIĆ  NeutralConfused: -  wystarczy tylko SAMODZIELNIE MYŚLEĆ Shocked Rolling Eyes Exclamation, ale to takie trudne...
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #22 : 2006-03-27, 17:14:57 »

 Wojteks, spokojnie, bo źle się Ciebie czyta.
    Jak 30 gr białka ma się do zaleceń ? Wszak dr Kwaśniewski zaleca ok. 30 gr - OCZYWIŚCIE  nie dla każdego. Poza tym, tu raczej o tłuszczach pisaliśmy.

Łatwo jest wykoncypować, o to się nie martw. I dlatego pytam, skąd biorą się modyfikacje czegoś, co większości osób dało zdrowie ??  

Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #23 : 2006-03-27, 17:17:20 »

 Makotka, nie widzę rozbieżności między zadawaniem pytań a brakiem indywidualnego toku myślenia.
                Nie widzę owej rozbieżności także w wyrażaniu wątpliwości, pomimo posiadanej wiedzy.

Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #24 : 2006-03-27, 17:48:29 »

...Kwaśniewski zaleca ok. 30 gr ...

Nigdy nie słyszałem, aby Jan Kwaśniewski "zalecał komuś indywidualnie ok. 30 gr". Często natomiast niektórzy wmawiają, że JK coś powiedział, choć tego nie powiedział. Bo wszystko względne jest?.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #25 : 2006-03-27, 20:07:27 »

    Ale ja nie pisałem, że doktor zaleca komuś indywidualnie. Wyraźnie naskrobałem , że jest to ok. 30 gr i to nie dla każdego. Co więcej, zarówno w "Kuchni optymalnej", jak i "Żywieniu Optymalnym", spożycie białka określa tam się w granicach od 30-50 gr. Oczywiście, jeśłi delikwent jest piękny, zdrowy i do obniżenia białek gotowy. 
      W przeciwnym razie są to końskie dawki, nawet do 130 gr. Wiadomo, wycieńczenie, choroby skóry itd.
     
Tomek

Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #26 : 2006-03-27, 20:08:52 »

... spokojnie, bo źle się Ciebie czyta...

O to chodzi, że nie dla każdego w otwartym tekście "zero to zero", a co dopiero "dwaxdwatocztery" Shocked. I właśnie dlatego to co dla wszystkich dobre - niektórym szkodzi. Confused Laughing Laughing Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #27 : 2006-03-27, 20:45:48 »

    Ale ja nie pisałem...

Jan Kwaśniewski też nie...

Jeśli ktoś następujące zdanie: "Człowiek dorosły potrzebuje go (białka) bardzo niewiele, 30-50 gramów na dobę*" - traktuje jako zalecaną ilość białka w ŻO - to znaczy, że kompletnie nie rozumie zasad Żywienia Optymalnego, albo kompletnie nie rozumie tego co czyta w innym miejscu!.
Większość tu (i na innych forach) poruszanych problemów jest wyjaśnionych w "Tłustym życiu" "Odpowiedziach na listy", w "Jak nie chorować?" i.t.d. Ale czy ktoś te książki czyta?, a jeśli to ze zrozumieniem?. Okazuje się, że dość sporo i ze zrozumieniem!.
I czemu jednym pomaga, a innym szkodzi?.

*cyt. - Książka Kucharska s. 18 pkt.3

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #28 : 2006-03-28, 08:33:59 »

Ktoś tu chyba się myli.

Wczoraj np: Jan Kwaśniewski się dowiedział, że zaleca banany z cynamonem na miażdżycę. Nie będzie ani prostowania, ani polemiki w tej sprawie z jego strony. Jest pewien poziom absurdu na który się nie odpowiada.
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #29 : 2006-03-28, 11:38:47 »

... banany z cynamonem na miażdżycę. Nie będzie ani prostowania...

A co tu prostować?. Banan z cynamonem świetnie przyspiesza rozwój miażdżycy Laughing, albo w "otyłości ubogich" (m.in. słonie), albo przy "diecie korytkowej". Wszystko się zgadza Rolling Eyes Wink Exclamation - tylko to "zalecenie" trochę dziwne.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #30 : 2006-03-28, 11:40:15 »


     Jak 30 gr białka ma się do zaleceń ? Wszak dr Kwaśniewski zaleca ok. 30 gr - OCZYWIŚCIE  nie dla każdego. Poza tym, tu raczej o tłuszczach pisaliśmy.

 Łatwo jest wykoncypować, o to się nie martw. I dlatego pytam, skąd biorą się modyfikacje czegoś, co większości osób dało zdrowie ??  

Tomek

Dr pisze, że zapotrzebowanie na białko u osób dorosłych i zdrowych jest małe, waha się w granicach 30-50 g, a ludzie to podłapali i wszyskim serwuje się małą ilość białka, czy ktoś jest chory i potrzebuje do regeneracji komórek, czy tylko do podtrzymania ich funkcji.

Co do tłuszczu - gdzie dr napisał, że można spożywać nawet 4-5g tłuszczu na 1g białka?
Jest wyraźnie napisane 2,5-3,5 g !
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #31 : 2006-03-28, 11:59:30 »

30g białka to 10 szt. żółtek Laughing, czyli  np. pięć żółtek na śniadaniie na maśle (B:T 1;4-5) - jeśli z powidłami to śladowo pajawi się W,  do tego na obiad w 150g żywej wagi karkówki, na kolację sernik wiedeński z bitą śmietaną - to ile tego B wypadło, bo się trochę pogubiłam - jakieś 30-50g?. No i teraz starsza pani wagi lekkiej (55-58kg wagi należnej), bez wysiłku fizycznego - to chyba się już przejadła tym białkiem?. A może źle liczę Shocked
Przy intentensywnym wysiłku fizycznym tłuszczu może wypaść Halinko nawet więcej niż 5-8g na 1g białka i o tym Dr JK pisze! - to się zgadza.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #32 : 2006-03-28, 12:00:21 »

Halino, na s. 12 "Żywienia optymalnego" (wyd. 1999 r.), czyli pt.2 roz.1,  Dr pisze: "Człowiek dorosły, młody i zdrowy, bardzo aktywny życiowo i zawodowo, powinien zwiększyć ilość tłuszczu nawet do 5 g na 1 g białka, bo nie buduje już swojego organizmu, a potrzebuje dużo energii."

Pozdrawiam!

Mariszka
(pod nieobecność Tomka, który jest w pracy)
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #33 : 2006-03-28, 12:19:45 »

Halino, na s. 12 "Żywienia optymalnego" (wyd. 1999 r.), czyli pt.2 roz.1,  Dr pisze: "Człowiek dorosły, młody i zdrowy, bardzo aktywny życiowo i zawodowo, powinien zwiększyć ilość tłuszczu nawet do 5 g na 1 g białka, bo nie buduje już swojego organizmu, a potrzebuje dużo energii
Mam 'Dietę Optymalną-nową' z 2001 r. Coś przegapiłam?
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #34 : 2006-03-28, 13:46:36 »

Mam 'Dietę Optymalną-nową' z 2001 r. Coś przegapiłam?

Oczywiście: "Tłuste życie", "Odpowiedzi na listy", "Jak nie chorować?" no i "Książka Kucharska" - podstawa ŻO.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #35 : 2006-03-28, 14:18:49 »

'Odpowiedzi na listy' - która część?
'Jak nie chorować' - dokładnie gdzie?
'Książka kucharska' - w którym miejscu? Mam jeszcze 'Żywienie optymalne' starą i nową wersję. Może rzeczywiście tam jest dużo tłuszczu?
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #36 : 2006-03-28, 14:47:08 »

Mam jeszcze...

Mieć to trochę mało. Ale jeśli już masz, to czytaj jak leci, a znajdziesz wszystko, co Cię interesuje na temat ŻO. Dużo można też posłuchać na www.dr-k.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #37 : 2006-03-28, 16:07:09 »

A Ty jak czytałeś, to na której stronie ub w jakim dziale to widziałeś?
Właśnie prubuję coś znaleść w 'Diecie idealnej, diecie optymalnej' i nic...
Mże Ty bardziej jesteś oczytany? Nie odmówię pomocy.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #38 : 2006-03-28, 17:18:30 »

no nie...Smile)
  Te banany z cynamonem są najlepsze Smile)
   Ciekawe , jaki nie banan, ale baran to zasugerował.


Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Najpierw dobrze, potem źle... ( ? )
« Odpowiedz #39 : 2006-03-28, 19:47:56 »

Znalazlam odpowiedzi na prawie wszystkie tematy poruszane na tym forum!
"DIETA OPTYMALNA"  Jan Kwasniewski i Marek Chylinski  wyd.2001r.str.41-44 tytul rozdzialu--"ZLOTA ZASADA PROPORCJI ,CZYLI WZOR ZYCIA".

Mam pytanie do forumowiczow ktorzy dluzej niz trzy lata zywia sie optymalnie :
Czy wyczuwacie w kupionych wedlinach, serach, jogurtach, kefirach i wielu innych produktach spozywczych, w kupnych jajach takze posmak chemii ?
Jestem ciekawa co kryje sie pod pojeciem --"ulepszacze smaku".
Nie dziwi mnie, ze spoleczenstwo jest coraz bardziej chore, ze ciagle pojawiaja sie nowe choroby .
Caly ambaras jest w tym zeby jak najwiecej zarobic jak najtanszym kosztem ---caly SWIAT kreci sie wokol pieniadza.
Dietetycy przechodza samych siebie, nie wspomne juz o producentach zywnosci .
W sklepie miesnym widzialam duzy plakat --"MIESO z 0,1%TLUSZCZU
                                                           ZDROWA KIELBASA Z JOGURTEM  ".
Pozdrawiam--Hana--
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.