forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 02:55:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka  (Przeczytany 30957 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #20 : 2011-12-21, 20:05:52 »


A wyniki z cholesterolu mam takie:

wyniki z kwietnia br.       teraz:
całk : 352                     363
HDL:78                        76
LDL:252,20                  271,60
TG:109                       77


Niezłe środowisko "anaboliczne" sobie koleżanka zafundowała. Co Pani bierze?? Wink I proszę sie nie tłumaczyć,że jada Pani w przeważającej ilości tłuszcze nasycone Laughing Laughing
Cytuj
Powszechnie wiadomo, że korzystanie ze sterydów anabolicznych może negatywnie wpływać na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Najczęściej porusza się temat przesunięcia wartości stężeń cholesterolu we krwi. Zazwyczaj oznacza to wzrost „złego” cholesterolu LDL i obniżenie stężenia „dobrego” cholesterolu HDL
http://www.musculardevelopment.pl/doping/art,178,farmakologiczne-wiesci-luty-2011.html
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #21 : 2011-12-21, 20:24:51 »

No , nie, Wisienka koksujesz Shocked Laughing Laughing
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #22 : 2011-12-22, 19:21:50 »

Tak myślę, że jeśli OB i CRP dobre, to stanu zapalnego nie powinno w organizmie być. A robiłaś badanie dna oka? Ja bym tego nie zbagatelizowała...

Badania dna oka nie robiłam ale juz chyba mam winnego... Wink  Wyniki jak już pisałam mam dobre oprócz jednego... eozynofile mam podwyższone,na wynikach pisze że norma to 1-4% a ja mam 5,90%, więc albo coś z alergii - a to chyba najbardziej prawdopodobne bo jestem alergiczką, albo jakieś pasożyty... Bo CRP jest dobre, więc jak tak piszesz nie powinno być żadnego stanu zapalnego w organizmie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eozynofil

Cytuj z: MariuszM
Niezłe środowisko "anaboliczne" sobie koleżanka zafundowała. Co Pani bierze?? Wink I proszę sie nie tłumaczyć,że jada Pani w przeważającej ilości tłuszcze nasycone  Laughing Laughing

Cytuj z: Dasna
No , nie, Wisienka koksujesz  Shocked Laughing Laughing

Tak tak,śmiejcie się z biednej kobiety... miażdzyca jak po byku z wyników i jeszcze mnie o koksy podejrzewają...  Laughing Laughing No dobra, przyznaję się, biore te sterydy..... wziewne...  Very Happy strzelam sobie dawkę w płuca i zaraz takiego kopa dostaję, że kanapy dźwigam jedna ręką a druga pod nimi odkurzam  Laughing Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #23 : 2011-12-22, 19:24:57 »

Nie znam się, więc zapytam: uczulenie na sterydy?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #24 : 2011-12-22, 19:31:48 »

Normalnie przyszła kobieta zdrowa do lekarza, a wyszła choruśka!
A nie mówiłem?
"wisienka"!
Czy na pewno byłaś czcza?
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #25 : 2011-12-22, 19:42:33 »

Nie, z tymi sterydami to sobie żartowałam  Laughing nie biorę żadnych i nie brałam nigdy, pomimo że alergolog mi je na początku leczenia przepisywał.
Sądzę,że u mnie te zapalenie twardówki jest na tle alergicznym:
http://www.alergia.org.pl/lek0/archiwum/01_01/wzrok.html
wyniki z eozynofili wskazują,że tak właśnie może być:

Cytuj
Podstawową funkcją tych krwinek jest niszczenie obcych białek (na przykład białek alergennych),
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eozynofil

W ostatnich tygodniach nasiliły mi sie problemy z alergią,( no i wylazło zapalenie tej twardówki ) mam tak od zawsze,że na okres jesienno-zimowy reakcje alergiczne mi sie nasilają.Zauważyłam też,że problem z oczami także mam częściej w tym samym okresie jesienno-zimowym, przez całe lato miałam spokój,dopiero w październiku znów wróciło.Od czasu jak jestem na ŻO, alergia mi sie i tak zmniejszyła, objawy są łagodniejsze no i prawie że całkowicie wyleczyłam się z astmy.Czasami jeszcze mnie lekko "przydusi" ale to najczęściej po wypiciu alkoholu  Rolling Eyes Poza tym mam wreszcie spokój, kilka miesięcy temu odstawiłam wszystkie leki na astmę, wzięłam w sumie 3 sesje prądów, ostatnie w październiku, będąc juz praktycznie wyleczona i nie zażywając juz leków.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #26 : 2011-12-22, 19:45:03 »

Normalnie przyszła kobieta zdrowa do lekarza, a wyszła choruśka!
A nie mówiłem?
"wisienka"!
Czy na pewno byłaś czcza?

Mówiłeś, mówiłeś...  Embarassed Very Happy na drugi raz posłucham  Mr. Green

Tak adminie  Very Happy  byłam całkowicie czcza i pusta  Laughing "posiliłam" sie jedynie szklanką wody.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: zapalenie twardówki, nadtwardówki oka
« Odpowiedz #27 : 2011-12-22, 19:50:43 »

Czyli - nie panikować, jeśli się nie pogarsza.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.