forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go뜻. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2017-12-18, 00:29:44

Zaloguj si podaj켧 nazw u퓓tkownika, has쿽 i d퀅go뜻 sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie nale탉y robi훶 wi휌kszych odst휌pstw od diety ani 흢ama훶 jej zasad okresowo.
499747 wiadomo턢i w 3938 w켾kach; wys쿪ne przez 66 u퓓tkownikw
Najnowszy u퓓tkownik: jwar
* Strona g농wna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia흢y Forum
| |-+  탈ywienie Optymalne
| | |-+  zapalenie tward처wki, nadtward처wki oka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do do퀅 Drukuj
Autor W켾ek: zapalenie tward처wki, nadtward처wki oka  (Przeczytany 19941 razy)
wisienka
Go뜻

Email
zapalenie tward처wki, nadtward처wki oka
« : 2011-12-19, 19:37:53 »

Mam takie pytanie, czy kto힄 z Was ma pomys흢, czy zapalenie tward처wki, nadtward처wki oka mo탉e byc zupe흢nie samoistne? Pisa흢am ju탉 tu kiedys na forum 탉e mam problem z - jak wczesniej mysla흢am - p휌kaj훳cymi naczynkami krwiono힄nymi w oku, ale dzisiaj wreszcie uda흢o mi si휌 "z흢apa훶" okuliste w momencie jak mi zn처w oko "zala흢o". No i okulistka od razu powiedzia흢a,탉e to nie 탉adne naczynka tylko zapalenie tward처wki czy nadtward처wki ( nie pami휌tam... ) i 탉e to objaw jakiej힄 innej choroby , mozliwe 탉e zapalenia staw처w... da흢a skierowanie do reumatologa... Tylko,탉e mnie si휌 powtarza to dziadostwo od jakiego힄 p처흢tora roku, a wyniki bada흦 krwi tak탉e leukocyty i OB mia흢am w normie - robione p처흢 roku temu... no i kompletnie nic mi nie dolega... mn처stwo energii, 탉adnych b처l처w reumatycznych , staw처w czy innych problem처w zdrowotnych.Czuj휌 si휌 zdrowa jak ko흦...Przekopa흢am juz internet i wyczyta흢am,탉e s훳 osoby takie jak ja, kt처re zosta흢y przebadane "wszerz i wzd흢u탉" i 탉adnej choroby nie stwierdzono a tak탉e maj훳 nawracaj훳ce zapalenia tward처wki... Jutro sie wybieram rano na podstawowe badania krwi i moczu.Tylko je힄li nic nie wyka탉훳... to juz nie mam pomys흢u sk훳d to ustrojstwo... Aha, zapomnia흢am dodac,탉e jak czyta흢am w necie, to ka탉dy pisa흢,탉e musia흢 sie leczyc lekami na to... mnie tez lekarka przepisa흢a krople, jedne sterydowe drugie niesterydowe... jeszcze ich nie u탉ywa흢am... bo dotychczas u mnie trwa흢o to ok. trzech dni i po tym czasie sladu po chorobie nie by흢o... 탉adnych lek처w, kropli nie bra흢am , po prostu samo przechodzi zawsze...
adampio
Go뜻

Email
Odp: zapalenie tward처wki, nadtward처wki oka
« Odpowiedz #1 : 2011-12-19, 19:53:08 »

Czyli co, krotko mowiac_ pekajace naczynia krwionosne w oku, tak?
wisienka
Go뜻

Email
« Odpowiedz #2 : 2011-12-19, 20:20:31 »

Nie, to nie s훳 w흢a힄nie p휌kaj훳ce naczynka tak jak my힄la흢am wcze힄niej, bo oko wygl훳da na "zalane" krwi훳.Ale okulistka powiedzia흢a,탉e to nie jest krew, tylko powi휌kszone naczynka spowodowane w흢a힄nie stanem zapalnym tward처wki oka...Oko jest ca흢e czerwone i wygl훳da jakby mi pop휌ka흢y naczynka ale tak nie jest.Troch휌 탄le na nie widz휌 teraz, lekko za mg흢훳.Do tego boli mnie ca흢a ga흢ka oczna, zw흢aszcza przy mruganiu czy dotyku oraz przy ruchach oczu.A kiedy pop휌kaj훳 naczynka oko nie boli, wiem jak po porodzie mia흢am pop휌kane... nawet nie wiedzia흢am 탉e mi pop휌ka흢y i oko mnie nie bola흢o wcale.
renia
Hero Member
P쿮: Kobieta
wiadomo턢i: 43642

« Odpowiedz #3 : 2011-12-19, 20:32:40 »

Mam takie pytanie, czy kto힄 z Was ma pomys흢, czy zapalenie tward처wki, nadtward처wki oka mo탉e byc zupe흢nie samoistne? Pisa흢am ju탉 tu kiedys na forum 탉e mam problem z - jak wczesniej mysla흢am - p휌kaj훳cymi naczynkami krwiono힄nymi w oku, ale dzisiaj wreszcie uda흢o mi si휌 "z흢apa훶" okuliste w momencie jak mi zn처w oko "zala흢o". No i okulistka od razu powiedzia흢a,탉e to nie 탉adne naczynka tylko zapalenie tward처wki czy nadtward처wki ( nie pami휌tam... ) i 탉e to objaw jakiej힄 innej choroby , mozliwe 탉e zapalenia staw처w... da흢a skierowanie do reumatologa... Tylko,탉e mnie si휌 powtarza to dziadostwo od jakiego힄 p처흢tora roku, a wyniki bada흦 krwi tak탉e leukocyty i OB mia흢am w normie - robione p처흢 roku temu... no i kompletnie nic mi nie dolega... mn처stwo energii, 탉adnych b처l처w reumatycznych , staw처w czy innych problem처w zdrowotnych.Czuj휌 si휌 zdrowa jak ko흦...Przekopa흢am juz internet i wyczyta흢am,탉e s훳 osoby takie jak ja, kt처re zosta흢y przebadane "wszerz i wzd흢u탉" i 탉adnej choroby nie stwierdzono a tak탉e maj훳 nawracaj훳ce zapalenia tward처wki... Jutro sie wybieram rano na podstawowe badania krwi i moczu.Tylko je힄li nic nie wyka탉훳... to juz nie mam pomys흢u sk훳d to ustrojstwo... Aha, zapomnia흢am dodac,탉e jak czyta흢am w necie, to ka탉dy pisa흢,탉e musia흢 sie leczyc lekami na to... mnie tez lekarka przepisa흢a krople, jedne sterydowe drugie niesterydowe... jeszcze ich nie u탉ywa흢am... bo dotychczas u mnie trwa흢o to ok. trzech dni i po tym czasie sladu po chorobie nie by흢o... 탉adnych lek처w, kropli nie bra흢am , po prostu samo przechodzi zawsze...

Mi tak si휌 to skojarzy흢o z Twoj훳 alergi훳. Mo탉e to ma zwi훳zek.
Tutaj na Forum nieraz zagl훳da "zeto555" - pisa흢, 탉e jest okulist훳. Przyda흢by si휌 jaki힄 profesjonalista...

adampio
Go뜻

Email
« Odpowiedz #4 : 2011-12-19, 20:42:44 »

To wyglada na jakas alergie, ale niech znawca tematu sie wypowie.
wisienka
Go뜻

Email
« Odpowiedz #5 : 2011-12-20, 13:26:14 »

Okulistka nic nie m처wi흢a o pod흢o탉u alergicznym tylko, 탉e gdzie힄 w organizmie jest proces zapalny i zapalenie tward처wki to jego nast휌pstwo... Najcz휌힄ciej to si휌 dzieje podobno przy zapaleniu staw처w i dlatego mi da흢a skierowanie do reumatologa... Tylko,탉e mnie kompletnie nic nie dolega ze strony staw처w... Rolling Eyes... i w og처le nic mi nie jest...
Tu jest co힄 wi휌cej o tym i jest uj휌te w klasyfikacji alergicznych chor처b wzroku... :혻 Rolling Eyes

http://www.alergia.org.pl/lek0/archiwum/01_01/wzrok.html

Zapalenie nadtward처wki charakteryzuje si휌 uczuciem dyskomfortu, b처lem ga흢ki ocznej, 흢zawieniem oraz rozlanym, sektorowym lub guzkowym zaczerwienieniem ga흢ki ocznej. Najcz휌힄ciej jest schorzeniem 흢agodnym, jednak mo탉e towarzyszy훶 chorobom lub infekcjom og처lnym, takim jak uk흢adowe choroby tkanki 흢훳cznej oraz borelioza.

Zapalenie tward처wki wyst휌puje cz휌힄ciej u chorych z uk흢adowymi chorobami tkanki 흢훳cznej oraz reumatoidalnym zapaleniem staw처w. Objawia si휌 b처lem oraz g흢휌bokim rozlanym lub guzkowym nastrzykni휌ciem ga흢ki ocznej. Choroba mo탉e prowadzi훶 do martwicy tward처wki.

Dzisiaj zrobi흢am og처lne badania krwi oraz moczu i CRP, jutro wyniki... przy okazji cholesterol ( znowu wydaj훳c mi wyniki ,b휌d훳 piel휌gniarki kr휌ci훶 g흢owami na poziom mojego cholesterolu... Wink i klasyczne pytanie - statyny pani juz bierze?혻Very Happy  )
renia
Hero Member

« Odpowiedz #6 : 2011-12-20, 13:39:26 »

l

[i]Zapalenie nadtward처wki charakteryzuje si휌 uczuciem dyskomfortu, b처lem ga흢ki ocznej, 흢zawieniem oraz rozlanym, sektorowym lub guzkowym zaczerwienieniem ga흢ki ocznej. Najcz휌힄ciej jest schorzeniem 흢agodnym, jednak mo탉e towarzyszy훶 chorobom lub infekcjom og처lnym, takim jak uk흢adowe choroby tkanki 흢훳cznej oraz borelioza.

Czyli mo탉e to by훶 zapalenie na pod흢o탉u alergicznym...A robi흢a힄 badanie, w razie czego, na borelioz휌? Ty z tymi psami na tych spacerach nie daj Bo탉e...czasami...lepiej sprawdzi훶... Confused

wisienka
Go뜻

Email
« Odpowiedz #7 : 2011-12-20, 14:15:31 »

Reniu, ja ju탉 "przerobi흢am" wszystkie objawy chor처b z tych wymienionych,kt처re mog훳 by훶 przyczyn훳 zapalenia tward처wki i nic... Nie pami휌tam kiedy cokolwiek mi co힄 dolega흢o... Rolling Eyes혻 Jestem zdrowa jak ko흦,탉aden objaw z tych wszystkich chor처b u mnie nie wyst휌puje ani nie wyst휌powa흢, nawet leki na astm휌 odstawi흢am kilka miesi휌cy temu bo pomog흢y mi pr훳dy ...dlatego zastanawiam si휌,czy te zapalenie tward처wki mo탉e by훶 samoistne, zupe흢nie bez przyczyny... ale zobacze jutro jeszcze wyniki bada흦, mo탉e tam b휌dzie jakas wskaz처wka.
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomo턢i: 2722

[email protected]

« Odpowiedz #8 : 2011-12-20, 14:31:33 »

To mo탉e jeszcze badanie w kierunku Glossina palpalis, nawet jak w Arfyce nie by흢a힄?  Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #9 : 2011-12-20, 14:38:18 »

To ju탉 jest nawiedzone my힄lenie... Twisted Evil Wink

admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #10 : 2011-12-20, 14:46:44 »

Pewnie tak, ale nie mog흢em si휌 pohamowa훶, aby nie poradzi훶, cho훶 bez sensu.  Very Happy
A mo탉e najpro힄ciej tak:
"samo przysz흢o, samo p처jdzie"?  Idea
Po trzech, czterech dniach.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #11 : 2011-12-20, 14:48:04 »

........czy te zapalenie tward처wki mo탉e by훶 samoistne, zupe흢nie bez przyczyny... ale zobacze jutro jeszcze wyniki bada흦, mo탉e tam b휌dzie jakas wskaz처wka.

Mia흢a힄 ostatnio ci휌탉ki, stresuj훳cy okres, to mo탉e wp흢yn휌흢o na os흢abienie og처lne i takie dolegliwo힄ci... Confused A mia흢a힄 ju탉 kiedy힄 jakie힄 schorzenia oczu?

admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #12 : 2011-12-20, 14:49:12 »

Shocked - wytrzeszcz, to pewnie ka탉dy mia흢, cho훶by ze zdumienia!  Shocked Laughing
renia
Hero Member

« Odpowiedz #13 : 2011-12-20, 14:49:33 »

"samo przysz흢o, samo p처jdzie"?혻 Idea

Te탉 si휌 przekona흢am, 탉e jak co힄 si휌 nagle pojawi to i nagle znika. Gorzej jest z chorobami przewlek흢ymi...

renia
Hero Member

« Odpowiedz #14 : 2011-12-20, 14:50:50 »

Shocked - wytrzeszcz, to pewnie ka탉dy mia흢, cho훶by ze zdumienia!혻 Shocked Laughing

Mnie ju탉 coraz mniej dziwi i zdumiewa... Confused Laughing

admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #15 : 2011-12-20, 14:52:07 »

Choroby przewlek흢e s훳 super, bo doktorzy literk휌 "P" pisz훳 na recepcie i leki s훳 duuuuuuuuuuuu탉o ta흦sze.
A takie nag흢e chor처bsko, to 100% p흢atno힄ci! 혻Shocked
renia
Hero Member

« Odpowiedz #16 : 2011-12-20, 14:52:15 »

Shocked - wytrzeszcz, to pewnie ka탉dy mia흢, cho훶by ze zdumienia!혻 Shocked Laughing

...albo taki tik oczny... Wink

adamel
Go뜻

Email
« Odpowiedz #17 : 2011-12-20, 15:39:49 »

"wisienka", dobrze prawi Ci okulistka, przyczyn훳 jest jaki힄 stan zapalny. Poza szukaniem przyczyny - leczenie miejscowe sterydy + antybiotyk.
wisienka
Go뜻

Email
« Odpowiedz #18 : 2011-12-21, 16:54:27 »

........czy te zapalenie tward처wki mo탉e by훶 samoistne, zupe흢nie bez przyczyny... ale zobacze jutro jeszcze wyniki bada흦, mo탉e tam b휌dzie jakas wskaz처wka.

Mia흢a힄 ostatnio ci휌탉ki, stresuj훳cy okres, to mo탉e wp흢yn휌흢o na os흢abienie og처lne i takie dolegliwo힄ci... Confused A mia흢a힄 ju탉 kiedy힄 jakie힄 schorzenia oczu?

Reniu, fakt, stres ostatnio mia흢am,Ty wiesz...혻 ( dzisiaj rano byli힄my na pogrzebie drugiej z si처str, ta zmar흢a w niedziel휌, 4 dni po swojej siostrze ... ) ale jak wiesz stres by흢 w ostatnich tygodniach, a problem mam juz ponad p처흢tora roku.Schorze흦 oczu nie mia흢am nigdy, zosta흢am tez ju탉 przebadana pod ka탉dym k훳tem, pole widzenia, bad.GDX, wszystkie wysz흢y dobrze.

Cytuj z: admin
A mo탉e najpro힄ciej tak:
"samo przysz흢o, samo p처jdzie"?혻혻 Idea

To fakt,탉e bez 탉adnych lek처w mija mi to samo tak po 3-4 dniach,teraz te탉 ju탉 prawie nic nie mam... W sumie zbagatelizowa흢abym ten problem, tylko 탉e to sie wlecze dobre ponad p처흢tora roku w odst휌pie czasem miesi훳ca a czasem kilku miesi휌cy.Wygl훳da to tak, najpierw zaczyna si휌 b처l jednego oka, po kilku godzinach oko robi sie ca흢e czerwone, 탄le na nie widz휌 - przez mg흢휌 i b처l jest dosy훶 silny, tj, przy mruganiu oraz przy ruchach ga흢ek ocznych - je힄li chc휌 spojrze훶 np. gdzie힄 w lewo czy w prawo to aby nie bola흢o musz휌 obr처ci훶 g흢ow휌.Po 3-4 dniach samo mija, nast휌puje ok. tydzie흦 przerwy i to samo dzieje si휌 z drugim okiem.Potem przerwa miesi훳c lub dwa i znowu to samo... wi휌c nie wiem czy powinnam to zbagatelizowa훶.Co do tego co m처wi okulistka,탉e to mo탉e by훶 z zapalenia staw처w,to ja jako dziecko, mia흢am jakie힄 5-6 lat, przesz흢am zapalenie staw처w kt처re by흢o nast휌pstwem przebytej szkarlatyny.Potem przez d흢ugi czas, az do czasu dojrzewania, bola흢y mnie stawy kolanowe na zmian휌 pogody, p처탄niej jako힄 to sie samo uspokoi흢o... Po paru latach problem wr처ci흢 na kilka lat, miewa흢am silne b처le kolan, mia흢am co힄 ponad 20 lat, zastrzyki w kolano, jakie힄 stany zapalne, punkcj휌 kolana... potem sie wszystko uspokoi흢o i przez na힄cie kolejnych lat a탉 do dzisiaj,juz nie mia흢am i nie mam absolutnie 탉adnych problem처w z kolanami czy innymi stawami.Nie wiem czy to mo탉e mie훶 jaki힄 zwi훳zek z tym czy nie...Czyta흢am gdzie힄,탉e stany zapalne mog훳 by훶 ukryte, przechodz훳 w stan przewlek흢y i nie daj훳 takich objaw처w jak powinny... czy jako힄 tak to by흢o, nie pami휌tam...

Wyniki oderbra흢am i nic... 탉adnych leukocyt처w, OB w normie... wyniki dobre.Jedynie przy cholesterolu jest adnotacja,탉e mam sie zg흢osi훶 do lekarza Very Happy

adamel, nie bior휌 steryd처w bo sie boj휌, nie bra흢am ich tak탉e przy astmie.Dla mnie wszystko jedno czy to kropelki do oczu, czy leki wziewne czy tabletki, jak sterydy to nie bior휌, dziadostwo straszne wed흢ug mnie i unikam jak ognia.

A wyniki z cholesterolu mam takie:

wyniki z kwietnia br.혻 혻 혻 혻teraz:
ca흢k : 352혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻363
HDL:78혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 76
LDL:252,20혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 271,60
TG:109혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻77

Wi휌c jak wida훶, wyniki podobne do tych sprzed p처흢 roku, jedynie TG mi spad흢y, wi휌c to chyba dobrze.Nie wiem tylko czy s훳 dobre proporcje pomi휌dzy frakcjami, wtedy lekarka mi to oblicza흢a i m처wi흢a 탉e dobre.Czy kto힄 wie jak to oblicza훶? bo nie wiem czy s훳 nadal takie jak powinny by훶, bo jednak troszk휌 w g처re posz흢y...
Aha, a ten wynik CRP tez dobry.
Nie chce mi sie po tych lekarzach je탄dzi훶... ale w ko흦cu chyba b휌d휌 musia흢a si휌 wybra훶 do tego reumatologa... Rolling Eyes ale to juz po nowym roku raczej bo na pewno termin b휌dzie odleg흢y no i teraz 힄wi휌ta, wiadomo...혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻 혻
renia
Hero Member

« Odpowiedz #19 : 2011-12-21, 19:45:20 »

Tak my힄l휌, 탉e je힄li OB i CRP dobre, to stanu zapalnego nie powinno w organizmie by훶. A robi흢a힄 badanie dna oka? Ja bym tego nie zbagatelizowa흢a...

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dzia쿪 na MySQL Dzia쿪 na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia쿪j켧e na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze퓇ne.
Prawid쿽wy XHTML 1.0! Prawid쿽wy CSS!
Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 20 zapytaniami.