forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 05:54:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659787 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroba wątroby.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroba wątroby.  (Przeczytany 20813 razy)
regatzo
Go


Email
Choroba wątroby.
« : 2012-01-02, 20:56:41 »

Witam serdecznie, czytałem dużo artykułów o leczeniu marskości wątroby za pośrednictwem wdrożenia żywienia optymalnego. Chciałbym dopytać czy ma ktoś doświadczenie jeśli chodzi o postępy leczenia, jaka jest skuteczność leczenia, czy żywienie optymalne leczy wątrobę powodując cofnięcie zmian marskich czy hamuje dalszy rozwój choroby? Chodzi o wczesne stadium marskości, kuzyn ma 30 lat, z dokumentacji wynika że USG jamy brzusznej jes OK - bez zmian. Próby wątrobowe Aspat, Alat, GGTP - w normie (wcześniej były podwyższone Alat - 80, GGTP - max 180), po zmiane odżywiania i skończeniu eskapad piwkowych wyniki unormowały się. Bilirubina różnie, niekiedy górna granica normy do max 1,6 mg/dl. Współczynniki krzepnięcia, fosfataza i hormony w normie. Innych objawów choroby brak, wcześniej był osłabiony i senny. Sam jestem na żywieniu optymalnym od 2ch lat i wyleczyłem się z nadciśnienia i nadwagi, chcę pomóc kuzynowi proponując mu rozwiązanie w postaci żywienia optymalnego i wysłać do lekarza dlatego też proszę oopinie nt. skuteczności żo w leczeniu tej przypadłości. Choroba kuzyna nigdy nie została zdiagnozowana przy pomocy np. biopsji, lecz podczas badania elastografem (opukiwanie okolic wątroby i baranie przenikania fal przez ten narząd). Przy tym badaniu wyszło że wątroba ma ogniska zwłóknienia i zapalenia. Utrudniony jest przepływ krwi przez żyły w wątrobie (po gastroskopi - brak żylaków przełyku). Lekarze śmieją się z wyników z elastografu i uznają je za nieprzyjęte jako narzędzie diagnostyczne, lecz kuzynowi nie jest doi śmiechu. Proszę o pomoc.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #1 : 2012-01-02, 21:42:00 »

Ten artykuł może być pomocny... Very Happy http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=690
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #2 : 2012-01-02, 21:45:36 »

Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #3 : 2012-01-02, 22:00:48 »

Zapisane
regatzo
Go


Email
Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #4 : 2012-01-14, 13:10:38 »

Dziękuję serdecznie za informacje.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #5 : 2012-01-14, 19:10:52 »

Regatzo,

"Wątrobę masz tylko jedną..." - http://www.stachurska.eu/?p=5910 Pan zna?
Zapisane
regatzo
Go


Email
Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #6 : 2012-06-12, 19:41:22 »

Zastanawia mnie i czy ktoś ma na ten temat informacje w jaki sposób zachowuje siè wątroba po wdrożeniu żo. Czy objawy ustępują ponieważ odciążyliśmy maksymalnie wątrobę czy też rzeczywiście zbliznowacenia i zwłóknienia zaczynają znikać jako znak zdrowienia wątroby. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Z góry dzièkuję
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #7 : 2012-06-12, 21:13:33 »

Miałam powiększoną wątrobę od dwunastego roku życia, ponoć jako skutek nieleczonej żółtaczki. Dokuczało mi to powiększenie... Koleżanka, lekarz z zawodu, specjalista chorób wątroby, przestrzegała, że to się źle skończy... Po zmianie diety na Optymalną wątroba przestała być powiększona. I bardzo dobrze Smile  Żadnych dolegliwości z jej powodu nie odczuwam.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #8 : 2020-08-18, 14:15:01 »

Tylko przypadkowo tutaj, fajnie napisane, warto czytnąć:
http://www.listyznaszegosadu.pl/m/nauka/watrobiane-duszki
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: Choroba wątroby.
« Odpowiedz #9 : 2020-08-18, 14:59:28 »

 Cool
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.