forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 17:45:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Pokłosie Wyborów.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pokłosie Wyborów.  (Przeczytany 22226 razy)
administ
Go


Email
Pokłosie Wyborów.
« : 2012-01-11, 15:07:45 »

Dziś dostałem z Redakcji OPTYMALNI następujący tekst, który nie wiem, czy będzie zamieszczony w Miesięczniku, ale uważam, że wart jest rozpowszechnienia cyt:

"Z powodów niezależnych (pobyt za granicą) dopiero teraz dostałem do ręki numer listopadowy miesięcznika "Optymalni". I tamże, ku mojemu dużemu zaskoczeniu, wyczytałem, że w wyborach do Sejmu 2011 "Głosowaliśmy na człowieka, nie na poglądy" oraz, że P. Tomasz Kwaśniewski startował z listy SLD. Pragnę zatem zwrócić uwagę na to, że w kwestii głosowania do Parlamentu powinno się głosować na określoną partię z określonym programem, a dopiero w następnej kolejności na konkretnego człowieka - oczywiście na liście tej partii. Głosowanie bowiem głównie na człowieka ("ach, jakiż On wspaniały!") pomija zupełnie ten przykry fakt, że w głosowaniu nad ważnymi sprawami z reguły obowiązuje dyscyplina partyjna i nawet najwspanialszy, najmądrzejszy poseł danej partii musi się jej podporządkować. Oczywiście jeśli się nie zgadza, to może wyjść na ten czas z sali (nie zawsze!), ale takiego posła szybko się dyscyplinuje. A każda partia forsuje regulacje prawne takie, jakie jej odpowiadają - czyli z reguły jakie wynikają z jej programu wyborczego. I tu pora przejść do punktu 2, czyli startowania w wyborach z listy SLD. Rozumiem, że P. Tomasz Kwaśniewski dokładnie zapoznał się z programem wyborczym SLD i że go akceptuje - no bo jakże inaczej. Jako człowiek stosunkowo młody nie pamięta On zapewne czasów "komuny" - tych gomułkowskich, tych gierkowskich, a może i tych jaruzelskich. Być może nie pamięta też sceny z Sali Kongresowej - "Sztandar PZPR wyprowadzić, sztandar SDRP wprowadzić". Nie pamięta też zapewne, jak P. poseł Moczulski rozszyfrował był w Sejmie skrót PZPR - "Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji". Nie zauważa też pewnie "sztandarowych" twarzy SLD - te "buźki" starsi ludzie pamiętają wszak dobrze, i na ogół ze wstrętem. Dobra sprawa taka niepamięć - nieprawdaż? Ma się ten komfort psychiczny...
Ale pomijając nawet wszystko powyższe (czy można to pominąć?) człowiek rozsądny i wykształcony powinien wiedzieć to, co już od dawna jest wiadome właśnie wszystkim takowym - ze socjalizm jest ustrojem pasożytniczym i w swej istocie bandyckim. Pasożytniczym dlatego, że może istnieć i (przez pewien czas) rozwijać się wyłącznie kosztem pracy ludzi wydajnych, a bandyckim dlatego, że w mocy prawa systematycznie obrabowuje przeróżnymi podatkami, akcyzami i opłatami tych właśnie ludzi z owoców ich pracy - a następnie większą część tego, co zrabował (średnio ok 75%) marnotrawi, głównie na utrzymanie potwornie rozrastającej się kasty urzędniczej. A pozostałą resztą pieniędzy w większości dotuje działalność, która z istoty rzeczy powinna być efektywna - a nie jest, często dlatego, że pod taką "prasą podatkową" po prostu nie może. Jeśli ktoś w to jeszcze wątpi, to niech zobaczy co się dzieje w UE, zwłaszcza w krajach ekonomicznie słabszych (Grecja, Portugalia), a także i w silniejszych (Włochy, Hiszpania). Niech popatrzy na bliską zeru stopę wzrostu PKB takich "potęg", jak Niemcy i Francja. I jak człowiek mądry (a optymalni podobno są mądrzy) może coś takiego popierać, na to głosować, w tym uczestniczyć!? Przecież wystarczy poczytać sobie na internecie Program SLD, żeby jasno to zobaczyć - i mieć tego serdecznie dość. No, ale może nie wszystkim żywienie optymalne poprawia rozum...
Pewnie tego listu nie wydrukujecie, bo uznacie go z zbyt "kontrowersyjny". W takim razie, bardzo proszę, prześlijcie go chociaż P. Tomaszowi Kwaśniewskiemu. Może się jeszcze czegoś nauczy...
Z wyrazami szacunku - Andrzej Kucharczyk, Kraków."

I moja odpowiedź:

Szanowny Panie Andrzeju!
Przecież, na szczęście, mi się nie udało.

Tomasz Kwaśniewski.


Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55942


Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #1 : 2012-01-11, 15:56:28 »

To może ja coś jeszcze dopowiem bo z lekka sie zagotowałem Wink

Zarówno tu na forum jak i w miesięczniku OPTYMALNI zwracano uwagę, że mamy (a teraz mielismy) szansę zagłosować na człowieka, a nie na poglądy. Co to są poglądy nie trzeba nikomu kto czytał książki dr Kwasniewskiego tłumaczyć. Obecnie w Polsce mamy system demokracji posredniej w zakresie wyborów parlamentarnych, czyli musimy wystartować z okreslonej listy partyjnej lub nie startować wcale. Innej drogi nie ma. A więc każda opcja jaka by została wybrana spotkała by się z wiekszą lub mniejszą aprobatą osobom, dla których poglądy nadal maja jakiekolwiek znaczenie. Tylko, że w ten sposób nic nie osiągniemy - pytanie jest czy chcemy?
Na koniec odnosnie dyscypliny partyjnej. Przy nazwisku Tomasz Kwaśniewski stało jak byk - kandydat niezrzeszony! Czy trzeba cos jeszcze tłumaczyć?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #2 : 2012-01-11, 16:03:40 »

Jeszcze jakiś Pan J*****ski mnie bez przerwy bombarduje na maila linkami prawicowymi, antylewackimi, bo biedak też pewnie myśli, że ze mnie komunista!  Very Happy
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #3 : 2012-01-11, 16:34:37 »

Panie Tomaszu, proszę się nie przejmować. W tym liście jest sporo nieprawdy i ideologicznej paplaniny.
Przede wszystkim w Polsce parlamentarzyści mają mandat "niezwiązany", tzn. nie mają żadnego obowiązku wchodzić w skład jakiegokolwiek ugrupowania parlamentarnego i nie muszą przestrzegać żadnej partyjnej dyscypliny (ale mogą, lub nawet powinni, jeśli chcą zrobić karierę w partii). Kierują się wyłącznie własnym sumieniem. Żeby wejść na listę kandydatów nie trzeba nawet być członkiem partii, z listy której się startuje.  Pan Kucharczyk zupełnie nie wie, o czym pisze. Proponuję uważną lekturę Konstytucji. Na początek nauki, którą sugeruje innym, a która przede wszystkim jest jemu samemu potrzebna.

Z tym "socjalizmem" to też takie "opowieści dziwnej treści". Czuć z daleka nieprzyjemną woń utopijnego anarchokapitalizmu czy innego liberatarianizmu, który głosi, że "wolny rynek wszystko załatwi". Taki marksizm-leninizm a'rebours, który twierdził, że "planowanie centralne wszystko załatwi". Żadne zamożne i mądre państwo nie prowadzi polityki czysto wolnorynkowej i żadne nie rezygnuje z określonych form redystrybucji dochodu (włączając w to lubiane przez "prawdziwych wolnorynkowców" kraje takie jak Szwajcaria czy Singapur). Twierdzenie, że ludzie bogacą się tylko dlatego, że są wydajniejsi w pracy w ma się do prawdy jak pięść do nosa.  Najbardziej wydajna sprzątaczka nigdy nie osiągnie dochodu dziedzica milionowej fortuny lub odpowiednio "ustawionego" biznesmena "z koneksjami".  Prawda jest taka, że w społeczeństwach o niższym rozwarstwieniu społecznym (tzw. "socjalistycznych") żyje się lepiej, bezpieczniej i dłużej niż w tych, gdzie wyższym dochodom towarzyszy silne ich rozwarstwienie (w "kapitalistycznych" USA współczynnik inkarceracji jest wielokrotnie wyższy niż w "socjalistycznej" Europie Zachodniej).

Na koniec proponuję sprawdzić, jak wyglądało bezrobocie i tempo wzrostu gospodarczego pod rządami SLD-PSL a jak pod rządami polskiej prawicy, co to była "dziura Bauca" i czym skończyło się "schładzanie gospodarki" w ramach II etapu "planu Balcerowicza". Ślepa wiara rządzących Polską po 1989 r. że "wolny rynek", masowa prywatyzacja (w tym dużej części sektora bankowego), całkowite otwarcie na inwestycje zagraniczne wszystko załatwi zaprowadziła miliony osób na przymusową emigrację i ustawiła Polskę w roli europejskiego Meksyku - dostarczyciela taniej siły roboczej na rynki państw mądrzejszych, pozbawionego innych przewag konkurencyjnych, bez ani jednej krajowej firmy o zasięgu globalnym. Takie są skutki gospodarczej bierności polskiego rządu. A wystarczyło pilnie uczyć się od innych, bardziej rozsądnych krajów, takich jak Finlandia czy Korea Południowa, krajów które w krótkim czasie dzięki inwestycjom w edukację i technologie z pozycji peryferyjnych weszły do gospodarczej czołówki świata.

To są fakty a nie ideologiczne wynurzenia.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #4 : 2012-01-11, 17:26:35 »

Jeszcze jakiś Pan J*****ski mnie bez przerwy bombarduje na maila linkami prawicowymi, antylewackimi, bo biedak też pewnie myśli, że ze mnie komunista!  Very Happy

Komunistów już przecież nie ma.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #5 : 2012-01-11, 17:29:27 »

Racja!
Komunizm ponoć zbudowano tylko w Wyraju!  Very Happy
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #6 : 2012-01-11, 17:42:11 »

Racja!
Komunizm ponoć zbudowano tylko w Wyraju!  Very Happy

Chociaż może nie. Coś mi się wydaje że w Rosji jest partia komunistyczna. U nas komunizm jest przestępstwem. Więc komunizstów nie ma.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #7 : 2012-01-11, 18:26:27 »

No,ale u nas był socjalizm i to podobno realny Smile, a nie komunizm (czytaj brak delegalizacji kościoła ewenement w ZSRR?)
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #8 : 2012-01-11, 18:31:20 »

Ale to bardzo ryzykowne i nierealne budować komunizm za życia wyznawców.
Sprytniej jest obiecać dopiero po śmierci.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #9 : 2012-01-11, 18:40:18 »

Nie istotny ustrój,ważne aby odpowiednio zarządzać trzódką w drodze do osiągnięcia dobrostanu (zdrowotnego i finansowego) u większości obywateli Idea Exclamation  Cool
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #10 : 2012-01-11, 20:28:13 »

No,ale u nas był socjalizm i to podobno realny Smile, a nie komunizm (czytaj brak delegalizacji kościoła ewenement w ZSRR?)

Nie było komunistów u nas? A to bardzo możliwe bo w tym układzie to świetnie oddaje obraz schizofrenicznej rzeczywistości społecznej w jakiej funkcjonujemy.

Zapisane
JoeB
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #11 : 2012-01-12, 06:00:31 »

Jeszcze jakiś Pan J*****ski mnie bez przerwy bombarduje na maila linkami prawicowymi, antylewackimi, bo biedak też pewnie myśli, że ze mnie komunista!  Very Happy

Komunistów już przecież nie ma.

Racja, przefarbowali sie na czerwono- pomaranczowych kapitalistow
Ponoc sa jeszcze namiastki parti patriotycznych ,czyby w pisac sie do nich to jakis obciach
A ten caly artykol ,calkiem do rzeczy ,facet ma racje ,sam to mowilem duzo wczesniej
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #12 : 2012-01-12, 07:25:59 »

Teoretyzować i narzekać, jak jest źle, to każdy potrafi.
Może, zamiast wylewać własne żale na "komunę" i oceniać cudze postępowanie, jakaś mądra rada, aby w Polsce było lepiej od jutra, albo za miesiąc, albo za rok?

Nie ma? Szkoda.  Confused
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #13 : 2012-01-12, 10:49:16 »

Teoretyzować i narzekać, jak jest źle, to każdy potrafi.
Może, zamiast wylewać własne żale na "komunę" i oceniać cudze postępowanie, jakaś mądra rada, aby w Polsce było lepiej od jutra, albo za miesiąc, albo za rok?

Nie ma? Szkoda.  Confused
Jedna z propozycji - wzorem innych bogatych krajów - tworzyć i wspierać "narodowe czempiony" zdolne do globalnej konkurencji, wykorzystywać do tego celu wszystkie pojawiające się okazje. Np. otwierając Polskę na inwestycje w gaz łupkowy wydawać zgody tylko tym firmom, które zgodzą się przekazać jak największą część technologii wydobywczych PGNiG, które dalej samo będzie eksploatować gaz, w porozumieniu z polskimi uczelniami technicznymi - rozwijać i "natywizować" zdobytą technologię, a w późniejszym okresie - sprzedawać po konkurencyjnych cenach krajom, które będą chciały podjąć wydobycie tego gazu u siebie (np. Bułgaria, Węgry, Ukraina). Z biegiem czasu koncern ten można systematycznie prywatyzować, ale tylko w ręce kapitału polskiego lub z Polską silnie związanego. Ten sam manewr należy powtórzyć z przypadku energetyki jądrowej. 
Druga rzecz, Polska ma wiele surowców (zwł. miedzi i węgla). Nie należy ich po prostu eksportować. Wokół przemysłu wydobywczego należy rozwinąć przemysł przetwórczy. KGHM to wciąż firma państwowa, więc możliwości manewru są spore. Na razie niestety jest tak, że miedź co prawda sprzedajemy, ale produkty zaawansowanej metalurgii musimy kupować zagranicą.  W ten sposób będą tworzone dobre miejsca pracy, wzrośnie zamożność kraju, da się impuls rozwoju przynajmniej niektórych gałęzi nauki w tym kraju.Jest przekonany, że można wskazać znaczenie więcej takich okazji i "nisz", w które wpasować by się mogły polskie przedsiębiorstwa (również w przemyśle lekkim, usługach czy nowoczesnych technologiach). 
Należy orientować gospodarkę na eksport, bowiem tylko w ten sposób powstaną szanse na wytworzenie się potężnych i prężnych przedsiębiorstw, które są kluczem dla pomyślności całej gospodarki.
 Finowie, Japończycy, Tajwańczycy czy Koreańczycy (w latach 60-tych XX w. - naród biedniejszy od Papui-Nowej Gwinei!)  żadnych poważnych zasobów naturalnych nie mają, a radzą sobie znacznie lepiej od nas. Warto się uczyć od mądrzejszych.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #14 : 2012-01-12, 12:07:42 »

Uczyć się od mądrzejszych??? Totalny absurd, przecież to nasze rodzime rządy są najmądrzejsze! Cholera, tylko dlaczego nikt nie chce u nas pobierać nauk Confused
Zapisane
JoeB
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #15 : 2012-01-13, 06:01:05 »

Uczyć się od mądrzejszych??? Totalny absurd, przecież to nasze rodzime rządy są najmądrzejsze! Cholera, tylko dlaczego nikt nie chce u nas pobierać nauk Confused

Facet ma racje ,duzo racji, tylko co .Ano rzadza chloptasie z piaskownicy ,co drugi to glupszy .Ten gaz rozdadza za darmo wszelkim zagranicznym szabrownikom ,zanim ktokolwiek sie polapie .
Problem jest tylko jeden ,kto na tych durni glosowal i wybieral .
Napewno jeszcze glupsi ot tych co rzadza ,Bez rewolucji nic nie zmienicie ,oni juz maja totalna kontrole
DEMOKRACJA ,WHAT IS THAT mozecie  o niej pomarzyc
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #16 : 2012-01-14, 18:33:00 »

....Ano rzadza chloptasie z piaskownicy ,co drugi to glupszy ....
..kto na tych durni glosowal i wybieral .
Napewno jeszcze glupsi ot tych co rzadza

Ponieważ wiem, że długo tu nie zamierzasz się produkować, podpowiem:
- nie głupsi, tylko  z a i n t e r e s o w a n i.


Bez rewolucji nic nie zmienicie ,oni juz maja totalna kontrole
DEMOKRACJA ,WHAT IS THAT mozecie  o niej pomarzyc


Do kogo Ty te pierdoły  Embarassed przepraszam dyrdymały kierujesz?

480 osób + "Kropka nad i" ma niby tę rewolucję wszcząć.
Są przecież liczniejsze fora, tam to dopiero byłaby rewolta!  Very Happy
 
Zapisane
temida135
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #17 : 2012-01-15, 14:37:10 »

Panie Andrzeju Kucharczyk z Krakowa.

"Nie ważne kto z kim sypia, byle dzieci były mądre"
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #18 : 2014-10-26, 15:34:46 »

Teoretyzować i narzekać, jak jest źle, to każdy potrafi.
Może, zamiast wylewać własne żale na "komunę" i oceniać cudze postępowanie, jakaś mądra rada, aby w Polsce było lepiej od jutra, albo za miesiąc, albo za rok?

Nie ma? Szkoda.  Confused

Ochłonąłeś, Szefu mój?

Dziś dostałem z Redakcji OPTYMALNI następujący tekst, który nie wiem, czy będzie zamieszczony w Miesięczniku, ale uważam, że wart jest rozpowszechnienia cyt:

"Z powodów niezależnych (pobyt za granicą) dopiero teraz dostałem do ręki numer listopadowy miesięcznika "Optymalni". I tamże, ku mojemu dużemu zaskoczeniu, wyczytałem, że w wyborach do Sejmu 2011 "Głosowaliśmy na człowieka, nie na poglądy" oraz, że P. Tomasz Kwaśniewski startował z listy SLD. Pragnę zatem zwrócić uwagę na to, że w kwestii głosowania do Parlamentu powinno się głosować na określoną partię z określonym programem, a dopiero w następnej kolejności na konkretnego człowieka - oczywiście na liście tej partii. Głosowanie bowiem głównie na człowieka ("ach, jakiż On wspaniały!") pomija zupełnie ten przykry fakt, że w głosowaniu nad ważnymi sprawami z reguły obowiązuje dyscyplina partyjna i nawet najwspanialszy, najmądrzejszy poseł danej partii musi się jej podporządkować. Oczywiście jeśli się nie zgadza, to może wyjść na ten czas z sali (nie zawsze!), ale takiego posła szybko się dyscyplinuje. A każda partia forsuje regulacje prawne takie, jakie jej odpowiadają - czyli z reguły jakie wynikają z jej programu wyborczego. I tu pora przejść do punktu 2, czyli startowania w wyborach z listy SLD. Rozumiem, że P. Tomasz Kwaśniewski dokładnie zapoznał się z programem wyborczym SLD i że go akceptuje - no bo jakże inaczej. Jako człowiek stosunkowo młody nie pamięta On zapewne czasów "komuny" - tych gomułkowskich, tych gierkowskich, a może i tych jaruzelskich. Być może nie pamięta też sceny z Sali Kongresowej - "Sztandar PZPR wyprowadzić, sztandar SDRP wprowadzić". Nie pamięta też zapewne, jak P. poseł Moczulski rozszyfrował był w Sejmie skrót PZPR - "Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji". Nie zauważa też pewnie "sztandarowych" twarzy SLD - te "buźki" starsi ludzie pamiętają wszak dobrze, i na ogół ze wstrętem. Dobra sprawa taka niepamięć - nieprawdaż? Ma się ten komfort psychiczny...
Ale pomijając nawet wszystko powyższe (czy można to pominąć?) człowiek rozsądny i wykształcony powinien wiedzieć to, co już od dawna jest wiadome właśnie wszystkim takowym - ze socjalizm jest ustrojem pasożytniczym i w swej istocie bandyckim. Pasożytniczym dlatego, że może istnieć i (przez pewien czas) rozwijać się wyłącznie kosztem pracy ludzi wydajnych, a bandyckim dlatego, że w mocy prawa systematycznie obrabowuje przeróżnymi podatkami, akcyzami i opłatami tych właśnie ludzi z owoców ich pracy - a następnie większą część tego, co zrabował (średnio ok 75%) marnotrawi, głównie na utrzymanie potwornie rozrastającej się kasty urzędniczej. A pozostałą resztą pieniędzy w większości dotuje działalność, która z istoty rzeczy powinna być efektywna - a nie jest, często dlatego, że pod taką "prasą podatkową" po prostu nie może. Jeśli ktoś w to jeszcze wątpi, to niech zobaczy co się dzieje w UE, zwłaszcza w krajach ekonomicznie słabszych (Grecja, Portugalia), a także i w silniejszych (Włochy, Hiszpania). Niech popatrzy na bliską zeru stopę wzrostu PKB takich "potęg", jak Niemcy i Francja. I jak człowiek mądry (a optymalni podobno są mądrzy) może coś takiego popierać, na to głosować, w tym uczestniczyć!? Przecież wystarczy poczytać sobie na internecie Program SLD, żeby jasno to zobaczyć - i mieć tego serdecznie dość. No, ale może nie wszystkim żywienie optymalne poprawia rozum...
Pewnie tego listu nie wydrukujecie, bo uznacie go z zbyt "kontrowersyjny". W takim razie, bardzo proszę, prześlijcie go chociaż P. Tomaszowi Kwaśniewskiemu. Może się jeszcze czegoś nauczy...
Z wyrazami szacunku - Andrzej Kucharczyk, Kraków."

I moja odpowiedź:

Szanowny Panie Andrzeju!
Przecież, na szczęście, mi się nie udało.

Tomasz Kwaśniewski.

Bardzo ciekawa wymiana zdania.

Jeszcze jakiś Pan J*****ski mnie bez przerwy bombarduje na maila linkami prawicowymi, antylewackimi, bo biedak też pewnie myśli, że ze mnie komunista!  Very Happy

A ma to jakieś znaczenie, gdy o dzieci gra idzie?
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4606.msg153522#msg153522

Panie Tomaszu, proszę się nie przejmować. W tym liście jest sporo nieprawdy i ideologicznej paplaniny.
Przede wszystkim w Polsce parlamentarzyści mają mandat "niezwiązany", tzn. nie mają żadnego obowiązku wchodzić w skład jakiegokolwiek ugrupowania parlamentarnego i nie muszą przestrzegać żadnej partyjnej dyscypliny (ale mogą, lub nawet powinni, jeśli chcą zrobić karierę w partii). Kierują się wyłącznie własnym sumieniem. Żeby wejść na listę kandydatów nie trzeba nawet być członkiem partii, z listy której się startuje.  Pan Kucharczyk zupełnie nie wie, o czym pisze. Proponuję uważną lekturę Konstytucji. Na początek nauki, którą sugeruje innym, a która przede wszystkim jest jemu samemu potrzebna.
...

Ten fragment jest w zupełności wystarczający, aby historia nie powtórzyła się.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pokłosie Wyborów.
« Odpowiedz #19 : 2014-10-26, 15:39:08 »

Radziu!
Na Eurosportu ping pong, a Ty odświeżasz jakieś stare wątki...  Shocked  Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.