forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-30, 01:48:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660655 wiadomości w 4059 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Nalesnik "Super T"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Nalesnik "Super T"  (Przeczytany 3066 razy)
adampio
Gość


Email
Nalesnik "Super T"
« : 2012-01-14, 19:47:18 »

Super T, poniewaz eksperymentowalem z plackem "Ciazowym", ktory jest super zbilansowany. Jedyna roznica tu jest w tym, ze do placka dodalem kwasna smietane 38%, ktorej w Polsce nie ma. Kwasna smietana robi to, ze nalesnik staje sie bardziej pulchny. A zrobilem to tak:

200 gr serka "Twoj Przysmak" z Piatnicy
5-8 zoltek
50 gr smietany kwasnej z jak najwyzsza zawartoscia T
30 gr maki kartoflanej

wszystko miksujemy na rowna mase i smazymy nawet na suchej patelni, jezeli potraficie. Mowie tak, bo dla mnie bylo to trudne zadanie, bo jestem przyzwyczajony do tluszczu ale tu juz nie potrzeba, bo nalesniki sa wystarczajace tluste. Niemniej jednak smarowalem patelnie niewielka iloscia smalcu.

Moje BTW bylo: 1:5:1,5

Jezeli chcecie miec jakis konkretny smak to mozna, w czasie miksowania, dodac tych przypraw, ktore lubicie albo tych, ktore beda pasowaly do reszty dodatkow.

Ja dzisiaj zrobilem te tluste palcki, bez przypraw, z wedzonym  lososiem na szpinaku , do tego bylo guacamole ( avocado zmoksowane z roznymi dodatkami) i duze krewetki. Objedlismy sie do oporu zjadajac po jedny nalesniku, 100 gr lososia na osobe. Bylo super.

Kombinacji jest bez liku. Fantazja nie zna granic.

Polecam

Laughing



Zapisane
fewa
Gość


Email
Odp: Nalesnik "Super T"
« Odpowiedz #1 : 2012-01-14, 23:28:55 »

Do masy naleśnikowej można dodać roztopione masło w odpowiednich ilościach  Laughing i wtedy można smażyć na suchej patelni.  Cool
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 17 zapytaniami.