forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 08:01:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660347 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Do czego doliczyć?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Do czego doliczyć?  (Przeczytany 35153 razy)
nowicjuszka
Go


Email
Do czego doliczyć?
« : 2012-01-26, 10:51:11 »

Witam Very Happy mam pytanie do Was- drodzy forumowicze.Jesli póznym wieczorem gdzies ok.godz.23-24  zjem węglowodany które powinnam zjesc w ciągu dnia to czy mam je doliczyc do dnia który jeszcze trwa? czy do sniadania które bedzie za kilka godzin?Nie potrafie sobie na to pytanie sama odpowiedziec a w nocy budza mnie apetyty Sad i nie chce popelniac błędów.Zgóry dziekuje za odpowiedz.
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #1 : 2012-01-26, 11:48:04 »

Witam Very Happy mam pytanie do Was- drodzy forumowicze.Jesli póznym wieczorem gdzies ok.godz.23-24  zjem węglowodany które powinnam zjesc w ciągu dnia to czy mam je doliczyc do dnia który jeszcze trwa? czy do sniadania które bedzie za kilka godzin?Nie potrafie sobie na to pytanie sama odpowiedziec a w nocy budza mnie apetyty Sad i nie chce popelniac błędów.Zgóry dziekuje za odpowiedz.

według mnie powinnaś powrócić do DO ponieważ o tej godzinie nie ma się już żadnego apetytu na jedzenie. No chyba że nie miałaś czasu na jedzenie przez ponad pół dnia to wtedy inna sprawa i posiłek o tej godzinie jest na miejscu. Jeżeli jednak uzupełniasz tylko węglowodany o tej godzinie to ja już wtedy nie rozumiem takiej diety. Może styl życia tego wymaga a więc zjedz o tej godzinie normalny pełny zestaw i nie będzie problemu Smile to tak tylko moim zdaniem ale ciekawy jestem skąd ten apetyt w nocy? za mało tłuszczu w dzień...?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #2 : 2012-01-26, 12:00:32 »

Ja też wczoraj o 23.00 zgłodniałem. Kawałeczek sernika grubo posmarowany masłem załatwił sprawe Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #3 : 2012-01-26, 12:02:59 »

To może jednak nie jest zgodne z zasadami?  Wink Laughing
Bo pewnie niektórym wychodzi, że trzeba jeść nie gdy się chce, tylko wtedy, gdy pula gramów przysługuje?

PS
jak się śpi, to się jeść nie chce.  Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #4 : 2012-01-26, 12:10:04 »

No ale jak sie jedzenie przysni? Nic nie poradzisz Wink
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #5 : 2012-01-26, 12:16:01 »

To może jednak nie jest zgodne z zasadami?  Wink Laughing
Bo pewnie niektórym wychodzi, że trzeba jeść nie gdy się chce, tylko wtedy, gdy pula gramów przysługuje?

PS
jak się śpi, to się jeść nie chce.  Wink

A mnie niekiedy w nocy właśnie ssanie w żołądku obudzi Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #6 : 2012-01-26, 12:19:47 »

To jak jest limit, to jeść, a jak nie ma limita, to lekko poćwiczyć, to i tamto, aby glukagon, czy inna hormona głód zlikwidowała.  Wink
Zapisane
nowicjuszka
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #7 : 2012-01-26, 17:09:32 »



według mnie powinnaś powrócić do DO ponieważ o tej godzinie nie ma się już żadnego apetytu na jedzenie. No chyba że nie miałaś czasu na jedzenie przez ponad pół dnia to wtedy inna sprawa i posiłek o tej godzinie jest na miejscu. Jeżeli jednak uzupełniasz tylko węglowodany o tej godzinie to ja już wtedy nie rozumiem takiej diety. Może styl życia tego wymaga a więc zjedz o tej godzinie normalny pełny zestaw i nie będzie problemu Smile to tak tylko moim zdaniem ale ciekawy jestem skąd ten apetyt w nocy? za mało tłuszczu w dzien
Cytuj



Ale  sam dr.Kwasniewski w swoich ksiazkach pisze,ze kazdy organizm jest inny,jak widac jestem bardzo! inna :shock:co ja za to moge ze sie budze w nocy Sad 
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #8 : 2012-01-26, 17:25:10 »

Jeśli coś nie pokręciłem , to kiedyś było takie powiedzenie:
dzień jest do roboty , wieczór do kochania , a noc do spania.
Wtedy wszystko gra Smile i bucy Smile Very Happy  Smile
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #9 : 2012-01-26, 17:50:23 »



według mnie powinnaś powrócić do DO ponieważ o tej godzinie nie ma się już żadnego apetytu na jedzenie. No chyba że nie miałaś czasu na jedzenie przez ponad pół dnia to wtedy inna sprawa i posiłek o tej godzinie jest na miejscu. Jeżeli jednak uzupełniasz tylko węglowodany o tej godzinie to ja już wtedy nie rozumiem takiej diety. Może styl życia tego wymaga a więc zjedz o tej godzinie normalny pełny zestaw i nie będzie problemu Smile to tak tylko moim zdaniem ale ciekawy jestem skąd ten apetyt w nocy? za mało tłuszczu w dzien
Cytuj



Ale  sam dr.Kwasniewski w swoich ksiazkach pisze,ze kazdy organizm jest inny,jak widac jestem bardzo! inna :shock:co ja za to moge ze sie budze w nocy Sad 

nieraz można zapomnieć o dostarczenie np. magnezu lub vit. C w pożywieniu i już jest problem. Unikać cukrów prostych i nadmiaru mąki i podroby dodawać do naszego menu(wątroba, serca...itp). Spacery nawet zimą pomagają być w formie zdrowotnej. Ja śpię całą noc bardzo mocno i rano wstaję ochoczo Smile Trudno doradzić komuś bo każdy organizm jest inny ale ja już prawie 5 lat stosuję takie żywienie i też miałem różne wątpliwości. Robiłem notatki i wyciagałem wnioski co do składu i rodzaju żarcia. Nadal dużo czytam o DO i nadal wyciągam wnioski i jest OK Smile Analizuj zawsze co jadłaś poprzedniego dnia i jakie zastosowałas proporcje i jak jest coś nie tak to kombinuj Smile
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #10 : 2012-01-26, 18:08:18 »

"Kombinuj dziewczyno bo..." Wink
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #11 : 2012-01-26, 18:29:01 »

"Kombinuj dziewczyno bo..." Wink

 Very Happy
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #12 : 2012-01-26, 20:11:06 »

Ja w nocy także jestem zawsze głodna... juz od wieczora, ale nigdy wieczorami ani w nocy nie jem, nigdy nie jadłam w nocy nawet jak byłam na diecie korytkowej.Ale gdybym zrobiła tak:

Ja też wczoraj o 23.00 zgłodniałem. Kawałeczek sernika grubo posmarowany masłem załatwił sprawe Smile

to zaraz poszło by mi w... obwody... Wink  dlatego dla mnie bezpieczniej nie jeść wieczorem ani w nocy.
Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #13 : 2012-01-26, 22:37:23 »

Ja także mam często takie problemy, że wieczorem późnym lub w nocy chce mi się jeść. Pomimo zjedzenia całodziennych proporcji. Mnie pomaga wypicie whisky z wodą lub drink z małą ilością soku ( tylko dla zaakcentowania smaku ) Pół szklaneczki i problem z głowy. Choć może nie do końca bo Żona tak dziwnie na mnie patrzy. Ale Ty Wisienko nie masz żony...
wis
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #14 : 2012-01-26, 23:36:13 »

Trzeba szybciej chodzić spać Razz  Laughing

Pomimo zjedzenia całodziennych proporcji.
A co w domu lodówka zamknięta na klucz po godzinie xx?  Twisted Evil
Jakich całodziennych proporcji...? Zagłodzicie się nieboraczki... Twisted Evil
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #15 : 2012-01-27, 07:19:56 »

Ja w nocy także jestem zawsze głodna... juz od wieczora, ale nigdy wieczorami ani w nocy nie jem, nigdy nie jadłam w nocy nawet jak byłam na diecie korytkowej.Ale gdybym zrobiła tak:

Ja też wczoraj o 23.00 zgłodniałem. Kawałeczek sernika grubo posmarowany masłem załatwił sprawe Smile

to zaraz poszło by mi w... obwody... Wink  dlatego dla mnie bezpieczniej nie jeść wieczorem ani w nocy.

Olu, Ty jesteś taka szczuplutka i tak się katujesz... Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #16 : 2012-01-27, 07:23:44 »

Witam Very Happy mam pytanie do Was- drodzy forumowicze.Jesli póznym wieczorem gdzies ok.godz.23-24  zjem węglowodany które powinnam zjesc w ciągu dnia to czy mam je doliczyc do dnia który jeszcze trwa? czy do sniadania które bedzie za kilka godzin?Nie potrafie sobie na to pytanie sama odpowiedziec a w nocy budza mnie apetyty Sad i nie chce popelniac błędów.Zgóry dziekuje za odpowiedz.

Ja bym wszystko to co jest zjadane przed snem (nawet po północy) zaliczała do dnia poprzedniego. Taki jest biorytm człowieka...Organizm nie zna się na zegarze...
Ja w nocy nigdy nie jadam i nie mam takich dylematów... Very Happy
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #17 : 2012-01-27, 08:13:53 »

Na zegarze wymyślonym przez ludzi nie zna się na pewno , ale na biologicznym zna się , że ho ho...
Nie można katować przewodu pokarmowego , wtedy , gdy "układa" się do snu.
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #18 : 2012-01-27, 09:00:22 »

Jeśli coś nie pokręciłem , to kiedyś było takie powiedzenie:
dzień jest do roboty , wieczór do kochania , a noc do spania.
Wtedy wszystko gra Smile i bucy Smile Very Happy  Smile


Smile nie pokręciłeś i takie hasło powinno obowiązywać w dzisiejszych czasach Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #19 : 2012-01-27, 09:13:52 »

Na zegarze wymyślonym przez ludzi nie zna się na pewno , ale na biologicznym zna się , że ho ho...
Nie można katować przewodu pokarmowego , wtedy , gdy "układa" się do snu.

Ale głód wieczorny jest oznaką, że w dzień się jadło za mało, albo w złej proporcji... Confused
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.