forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 03:39:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Do czego doliczyć?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Do czego doliczyć?  (Przeczytany 35101 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #40 : 2012-01-28, 17:11:11 »


No nie 55kg, na pewno nie  Laughing ze 20 lat temu to owszem, tyle ważyłam Wink i ważyłam tez tyle w lipcu tego roku, jak mnie poznałaś, ale jak wiesz była to waga spowodowana ostrą biegunką,przez niecały tydzień schudłam 5kg...... i wyglądałam koszmarnie... ale nadrobiłam te kilogramy i wyglądam już normalnie a nie jak kościotrup  Laughing 


Wyglądałaś bardzo ładnie - jak starsza siostra swoich synów... Very Happy
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #41 : 2012-01-28, 17:16:26 »

 Laughing dziękuje Reniu, ale akurat sie sobie nie podobałam wtedy, zapadnięte policzki, odwodnienie, podkrążone oczy... teraz jest dużo lepiej Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #42 : 2012-01-28, 17:41:17 »

To miło.  Very Happy Oczy zdrowe?
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #43 : 2012-01-28, 17:55:02 »

Wisienko, chciałabyś wyglądać tak "kobieco"?
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=191222&highlight=#191222
Waga ~50kg, wzrost ~165
Oczywiście kwestia gusty oraz tego,gdzie te %, % tłuszczu się podzieją w organizmie. Coś o suszonych śliwkach była mowa. Takim "praktykom" w imieniu (mam nadzieję całej) męskiej społeczności mówimy po 100 kroć stanowcze "NIE"  Laughing Cool Embarassed Twisted Evil
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #44 : 2012-01-28, 18:03:39 »

P.S przepraszam,ale nie mogłem sie powstrzymać.Te hormony po piosence MOSA MOSA ASI VOCE ME MATA uaktywniły się wczorajszego wieczoru i tak mnie do tej pory trzymają Smile
http://wagagwiazd.pl/donna_derrico_wzrost_i_waga.html
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #45 : 2012-01-28, 18:47:38 »

Wisienka
Te forum pokazuje jak każdy potrafi być inny. Ja np. zauważyłam związek tycia ze śmietaną. Kiedy z niej zrezygnowałam zaraz schudłam ze 3 kg. Oczywiście  rzadko jem produkty mleczne z innego powodu, ale tez wcale się nie pogniewałam , że schudłam.  Very Happy . Wiem, że jest jeszcze ktoś kto reaguje na ten smakołyk podobnie. Co nie znaczy, że u Ciebie tak musi być.
Co do głodu to mam podobnie też ciągle jestem głodna. Zauważyłam taką zależność, że mogę mieć napchany żołądek a za mało zjem węglowodanów to i tak będę głodna. Jeśli nawet uda mi się usnąć to zaraz i tak się obudzę. Jakiś koszmar albo nagła sztywność karku i drętwienie rąk. Te uczucie jest mi dobrze znane.  Wtedy jem czekoladę i mam spokój do rana. Ja już  taki dziwny przypadek jestem.  Dziwne jest też, że jem więcej węglowodanów niż wszyscy a kiedy nie jem śmietany to wcale nie tyję . Może też dlatego, że bialka zwierzęcego jem tylko ok 30-40 g. Gwidon, super cytat  przytoczyłeś.   Very Happy
   Pozdrawiam
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #46 : 2012-01-28, 19:10:16 »

A bywa wam zimno drogie Panie?
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #47 : 2012-01-28, 19:20:14 »

Chyba w normie. Ale jak się nie ruszam to faktycznie szybko jest mi zimno.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #48 : 2012-01-28, 19:55:52 »

Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #49 : 2012-01-29, 13:03:51 »

To miło.  Very Happy Oczy zdrowe?

Niestety oczy nie zdrowe.Jedno zapalenie twardówki było w grudniu przed samymi świętami, potem drugie, a teraz właśnie wczoraj zebrało sie na kolejne ale zakropiłam oko i jakoś przeszło bokiem... Rolling Eyes

Wisienko, chciałabyś wyglądać tak "kobieco"?
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=191222&highlight=#191222
Waga ~50kg, wzrost ~165
Oczywiście kwestia gusty oraz tego,gdzie te %, % tłuszczu się podzieją w organizmie. Coś o suszonych śliwkach była mowa. Takim "praktykom" w imieniu (mam nadzieję całej) męskiej społeczności mówimy po 100 kroć stanowcze "NIE"  Laughing Cool Embarassed Twisted Evil

Absolutnie NIE! Dlatego właśnie pisałam wyżej Reni,że jak przez tą biegunkę latem schudłam do wagi 55kg wyglądałam koszmarnie... Uważam że przy obecnej wadze 60kg i moim wzroście wyglądam dobrze i na pewno nie jestem za chuda.

P.S przepraszam,ale nie mogłem sie powstrzymać.Te hormony po piosence MOSA MOSA ASI VOCE ME MATA uaktywniły się wczorajszego wieczoru i tak mnie do tej pory trzymają Smile
http://wagagwiazd.pl/donna_derrico_wzrost_i_waga.html

hmm... nie wiem jak ona jest zbudowana, bo wzrost praktycznie taki sam jak ja, waga o 5kg więcej niż ja a obwody dużo mniejsze niż ja... to gdzie ta jej waga? w silikonach?  Laughing

afmfo - ja podobnie jak Ty wiecznie byłam głodna.Dopiero na ŻO przestałam być głodna w dzień, jedynie jak juz pisałam wcześniej problem głodu jest wieczorami i w nocy.Ale jak na razie próbuję proporcje które zaproponował Mariusz i zobaczymy Wink Jak zjem za mało węgli to tez mam problem ze snem.Także jak Ty, zasypiam normalnie ale zawsze o 3.00 nad ranem sie budze i po spaniu... i nie wiem dlaczego to jest zawsze 3 rano Rolling Eyes  Co do śmietany to nie wiem, kiedy chciałam schudnąć i ograniczałam tłuszcze i węgle, śmietanę piłam i chudłam... więc nie wiem jak to jest.Wydaje mi się,że u mnie nie ma to znaczenia.

A bywa wam zimno drogie Panie?

Mam wiecznie wręcz lodowate dłonie i stopy... od kiedy pamiętam.I w ogóle jestem strasznym zmarzluchem.Szkoda ,że nie widzicie mojej super grubej piżamy i skarpetek, bez których nawet sie spać nie kładę  Laughing mąż się ze mnie nabija,że tylko mi szlafmycy brakuje  Laughing

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #50 : 2012-01-29, 13:26:21 »

Nie wiem czy to coś pomoże, ale przypomniało mi się, że czytałam (chyba dr. Kwaśniewski o tym pisał), że jak się je mniej niż organizm by chciał, to spowalnia się metabolizm i organizm robi zapasy na "ciężkie czasy"...no nie wiem... Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #51 : 2012-01-29, 14:00:14 »

Wisienka, na lodowate stopy i ręce - prądy selektywne. Przejdzie jak ręką odjął. Jak u mnie. 7 lat zaraz minie, a ja zimą rzadko  potrzebuję rękawiczek, gdy poprzednio w rękawiczkach (choćby dwie pary) i trzymając nawet ręce w kieszeniach marzłam do obłędu. Bywało, że miałam problem ze zdjęciem obuwia.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #52 : 2012-01-29, 16:19:44 »

Wisienka, na lodowate stopy i ręce - prądy selektywne. Przejdzie jak ręką odjął. Jak u mnie. 7 lat zaraz minie, a ja zimą rzadko  potrzebuję rękawiczek, gdy poprzednio w rękawiczkach (choćby dwie pary) i trzymając nawet ręce w kieszeniach marzłam do obłędu. Bywało, że miałam problem ze zdjęciem obuwia.

Wiem, wiem Wink mówiła mi o tym lekarka optymalna kiedy przepisywała mi prądy na astmę.Tylko ze względów finansowych, najpierw chciałam "załatwić" astmę prądami a dopiero potem wziąć się za dłonie i stopy.Za jakiś czas wybiorę się na prądy, ale jeszcze nie teraz niestety...

Reniu , to o czym piszesz to chyba podczas odchudzania,że najpierw sie szybko spada z wagi a za kilka dni spowalnia sie przemiana materii i nie chudnie się już tak szybko... chyba jakoś tak to było... Tylko,że ja nie chcę chudnąć.Dzisiaj na śniadanie 4 żółtka na ok.50g masła i pomidor ok.150g. Obiad schabowy, szklanka kakao ze śmietanki i ze 40-50g masła zjedzonego do schabu.Uwielbiam jeść masło, takie zimne wprost z lodówki.Pokroję w słupki i sobie tak mogę jeść... wolę tak niż dodawać za dużo do żółtkownicy, którą usmażyłam dzisiaj na plasterku masła a resztę zjadłam właśnie tak Wink Obiad jadłam ok. 13.00 i jak na razie głodu nie czuję.Zobaczymy co będzie dalej.Jak będę głodna zjem dziś jeszcze 4 żółtka na maśle i do tego paprykę którą bardzo lubię.Stosuje na razie proporcje jakie podał Mariusz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #53 : 2012-01-29, 16:24:30 »

I bardzo dobrze... Very Happy Jedzenie królewskie... Very Happy Wink A może tak z chlebkiem, z chlebkiem? Laughing Wink
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #54 : 2012-01-29, 16:41:28 »

Powiem Ci,że do chlebka to już mnie nie ciągnie tak jak na początku stosowania ŻO.Kiedyś zwłaszcza taki świeżutki, gorący, prosto z piekarni... ech... ale teraz już nie, nawet ostatnio już nie rusza mnie zupełnie zapach świeżutkich gorących bułeczek maślanych, gdzie jeszcze jakiś czas temu nęcił mnie ten zapach.Zmienił mi się gust, jajecznica mi w ogóle już nie smakuje, jem tylko żółtkownicę.Białko używam czasami,zazwyczaj do placków ziemniaczanych lub serowych.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #55 : 2012-01-29, 16:48:19 »

Na koniec dnia będziesz mogła podsumować swoje BTW 1:2,5-3,5:0,5 i samopoczucie Smile
Zanotować, dostosować do wysiłku Smile tzn nie opychać się tłuszczem jak leży się na kanapie. Smile
Najlepsze są dania na styl http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=519.msg3755#msg3755 ; http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=137, w kt znajduje się 3w1, wtedy nie błądzi się po pustyni w drodze do ziemi obiecanej Razz Ilość błędów ograniczona do min.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #56 : 2012-01-29, 16:48:53 »

Powiem Ci,że do chlebka to już mnie nie ciągnie tak jak na początku stosowania ŻO.Kiedyś zwłaszcza taki świeżutki, gorący, prosto z piekarni... ech... ale teraz już nie, nawet ostatnio już nie rusza mnie zupełnie zapach świeżutkich gorących bułeczek maślanych, gdzie jeszcze jakiś czas temu nęcił mnie ten zapach.Zmienił mi się gust, jajecznica mi w ogóle już nie smakuje, jem tylko żółtkownicę.Białko używam czasami,zazwyczaj do placków ziemniaczanych lub serowych.

Też mi białka nie smakują - nawet w jajkach gotowanych...a z chlebem to mam nauczkę... Cool zdarzyło mi się zjeść go w szkole (jak nie miałam biszkoptowego) i "odpokutowałam" to zgagą i złym samopoczuciem...już go nie chcę... Cool Laughing
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #57 : 2012-02-18, 22:39:39 »

I jak, 5kg do przodu jest ? Smile
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #58 : 2012-03-10, 15:15:41 »

I jak, 5kg do przodu jest ? Smile

ups... zapomniałam o tym temacie...  Embarassed pewnie skleroza bo za dużo masła jem  Laughing
No więc u mnie "pies był pogrzebany" w zastosowaniu proporcji w każdym posiłku.Jak rozmawiałam kiedyś z moją lekarką optymalną, pytałam się czy powinnam koniecznie w każdym posiłku mieć odpowiednie proporcje BTW czy może to być w całodniowym rozliczeniu.Lekarka powiedziała,że może być w całodniowym a wtedy jeszcze węgle zaleciła jeść wieczorem same bez T i B, bo miałam wtedy jeszcze na wadze zrzucić.Ale spróbowałam jak mi poradziłeś Mariusz, najpierw stosunek B:W był 1:0,5 - T do syta, ale za mało było jednak W i wyszły mi od razu ketony i bardzo źle spałam w nocy.Potem zmieniłam B:W na 1:1 i jest idealnie.Może być troszkę więcej W ale najlepiej się czuję w takiej proporcji właśnie jak 1:1 i nie jestem głodna a waga nie rośnie.
Dzięki Mariusz za rady Very Happy sorrki że tak późno odpisałam ,ale zupełnie zapomniałam o tym temacie... miałam też trochę na głowie ostatnio, operacja mojego taty i inne problemy... może mój tata spróbuje jednak przejść na ŻO... może uda mi sie go przekonać... jest świeżo po operacji by passów niestety...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Do czego doliczyć?
« Odpowiedz #59 : 2012-03-10, 15:31:20 »

No to znowu Tobie się klopoty na głowę zwaliły. Z tym namawianiem do ŻO to jest trudna sprawa. Moja Mama np. na śniadanie zje żółtkownicę, ale potem chce już chude jedzenie bo Jej tłuszcz "nie służy"... Confused
Dobrze by było, żeby Twoj Tata Ciebie posłuchał, ale niestety najczęściej chorzy słuchają lekarzy... Sad
Dobrze, że Tobie udało się dopasować BTW i nie chodzisz głodna. Ja też sądzę, że najlepiej to jest jeść zbilansowane posiłki. Też różnie kombinowałam...
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.