forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 11:34:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660311 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Placki serowo-jajeczne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Placki serowo-jajeczne  (Przeczytany 80689 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #160 : 2015-09-01, 22:02:55 »

Bez wątpienia.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #161 : 2015-09-01, 22:14:46 »


Konkluzja jest następująca: potrawy z mąką na początek ok, potem be, jak to Zyon mówi "chleb to stan umysłu".
Oczywiście "dawka czyni truciznę" więc minimalnie i sporadycznie mąki są do przyjęcia, ale lepiej zostawić to na okazję typu podróż, gości, nic nie ma w sklepie itp. Wink

piszesz niczym talib optymalny Wink  -   to jest łyżeczka czy dwie w porcji. A dopiero co byłeś apologetą glutenu!!! Węglowodany należy jeść. Jak masz inną alternatywę oprócz 2,5 kilograma kalafiora - to podaj  Wink  .  14 łyżeczek cukru z bidronki ? 


Cytuj
Warzywa są neutralne w niewielkich ilościach, choć człowiek jest drapieżnikiem i lepiej pasują tu cukry proste, IMHO. Very Happy

Smile

jesteś nowym interpretatorem książek Doktora, cukier prosty zamiast skrobi. Wydaje mi się, że pisał całkiem odwrotnie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #162 : 2015-09-01, 22:17:40 »

U mnie to jest chyba tak z 70% skrobi, a 30% węglowodanów prostych...
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #163 : 2015-09-01, 22:20:03 »

ja tez tak coś koło tego, ale z warzyw się nie naciągnie. Placki jadłem 3 raz w życiu  Wink  i mi się od talibanu dostało  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #164 : 2015-09-01, 22:24:20 »

Trochę z warzyw, trochę z owoców, trochę z ziemniaków (można liczyć je do warzyw) czasem ciupkę cukru jako dodatek...
a czasem małą lampkę wina... Cool
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #165 : 2015-09-01, 22:31:41 »

w takich ilościach mąka na mnie nie wpływa, ale jak już kiedyś zrobiłem faworki, to już powiedziałem sobie  - to nie jest dla mnie. Mąka wpływa na jelita, piwo sprzyja [dzięki białkom ( ? ) z jęczmienia]  na wspaniały rozrost tkanki tłuszczowej . Co lepsze?   Wink 
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #166 : 2015-09-01, 22:39:32 »


Konkluzja jest następująca: potrawy z mąką na początek ok, potem be, jak to Zyon mówi "chleb to stan umysłu".
Oczywiście "dawka czyni truciznę" więc minimalnie i sporadycznie mąki są do przyjęcia, ale lepiej zostawić to na okazję typu podróż, gości, nic nie ma w sklepie itp. Wink

piszesz niczym talib optymalny Wink  -   to jest łyżeczka czy dwie w porcji. A dopiero co byłeś apologetą glutenu!!! Węglowodany należy jeść. Jak masz inną alternatywę oprócz 2,5 kilograma kalafiora - to podaj  Wink  .  14 łyżeczek cukru z bidronki ? 


Cytuj
Warzywa są neutralne w niewielkich ilościach, choć człowiek jest drapieżnikiem i lepiej pasują tu cukry proste, IMHO. Very Happy

Smile

jesteś nowym interpretatorem książek Doktora, cukier prosty zamiast skrobi. Wydaje mi się, że pisał całkiem odwrotnie.
Węglowodany należy jeść, owszem, ale zboża należą do najgorszych, gluten nie ma tu nic do rzeczy. Smile

A cukry proste to wcale nie mój pomysł, tylko matki natury, w czasach przedrolniczych innych nie było, tylko owoce i miód, takie też cukry najlepiej trawią drapieżniki, psy, lisy, jenoty, łasicowate i szopowate, zawartość przewodu pokarmowego roślinożernej ofiary, to też cukry w rożnym stopniu rozłożone przez jej enzymy trawienne.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #167 : 2015-09-01, 22:47:50 »

uuu  ... fruktoza,  niech to tylko  Adam przeczyta   Wink   .  Doktor napisał, że owoców raczej nie powinno się jeść. Zresztą nie smakują. Co potwierdzam.


Ja myślę,  że w ramach rotacji miedzy żółtkowej z cukrem czy kartoflem , można sobie zafundować co jakiś czas mąkę.  Chyba ,że ktoś chory na jelita.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #168 : 2015-09-01, 22:50:54 »

Z wyjątkiem leśnych. Wink
Widzisz każdy czyta jak umie, nie tylko Doktora przecież.  Very Happy
Cukru i mąki też raczej nie zalecał. Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #169 : 2015-09-01, 22:53:05 »

Należało by wydać jeszcze komentarze do książki.   (podpowiedź dla admina)    Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #170 : 2015-09-01, 22:54:32 »

 Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #171 : 2015-09-02, 02:01:04 »

Wszystkiego co dostępne w spożywczaku trzeba od czasu do czasu spróbować
by wiedzieć ile i jak często służy, a ile i jak często już nie.

Z tego co się pojawia w jadłospisie u mnie częściej niż raz w miesiącu to z mlecznych jadam masło, z fruktozy to jadam kiwi (10g fruktozy w dwóch sztukach), rzadziej niż raz w miesiącu pojawia się ryż, pszenica, sery. Białko mleczne mi  uchwytnie w żaden sposób nie szkodzi, ale naczytałem się za dużo o wapniu, więc unikam zjadania wapnia w dawkach >200mg dziennie.

Każdy jest inny i jeszcze jest w innym punkcie swojej drogi, stąd nie ma co generalizować, może warto obserwować czy dana zmiana w jadłospisie (może być w ramach proporcji BTW) jest na lepsze czy nie.

W zasadzie można wiele, byle średnio dziennie te 80g do 150g tłuszczu zaliczyć skutecznie (odliczmy co się nie-wchłonęło) i by nie przesadzać, zwłaszcza uparcie z ilością węglowodanów i białeka.
Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #172 : 2015-09-02, 07:33:36 »

Po co eksperymentować (jeszcze z wszystkim co jest dostępne w spożywczaku Shocked) i rotować, jak można zwyczajnie, optymalnie jeść?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #173 : 2015-09-02, 07:48:24 »

Adam, naprawdę nie wiem czy tak uważasz jak piszesz, czy specjalnie jakieś gry podjazdowe tutaj uprawiasz?
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #174 : 2015-09-02, 08:33:41 »

Dilerka Witoszkowej, ale mnie to nie wadzi, bo to określony rodzaj klienteli, której ponoć Dieta Optymalna szkodzi...  Laughing
I lepiej niech będzie, że to Witoszek zaszkodziła.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #175 : 2015-09-02, 08:37:55 »

uuu  ... fruktoza,  niech to tylko  Adam przeczyta   Wink   .  Doktor napisał, że owoców raczej nie powinno się jeść. Zresztą nie smakują. Co potwierdzam. ...

A kto ciągle pisze o borówkach? Rolling Eyes Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #176 : 2015-09-02, 08:41:44 »

Adam, naprawdę nie wiem czy tak uważasz jak piszesz, czy specjalnie jakieś gry podjazdowe tutaj uprawiasz?
Kazdy ma jakiegos bzika, kazdy jakies hobby ma.....  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
zofijeczka
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #177 : 2015-09-02, 09:10:59 »

Po co eksperymentowaæ (jeszcze z wszystkim co jest dostêpne w spo¿ywczaku Shocked) i rotowaæ, jak mo¿na zwyczajnie, optymalnie jeæ?
Zaopatrując się w lidlu nie da się za bardzo rotować np śmietanki - tej tlustej mają tylko jeden rodzaj Sad  -jak jest.
Pilos -calkiem dobra (Oczywiście nie ma ten smak zwiazku z prawdziwą) lepiej mi smakuje od łaciatej.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.