forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 13:27:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659907 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Placki serowo-jajeczne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Placki serowo-jajeczne  (Przeczytany 80531 razy)
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #20 : 2012-02-08, 21:07:08 »

Wolałbym już nie startować w żadnych Wyborach, ale jeśli trzeba będzie, to trudno.  Confused

Teraz juz musisz - za duzo deklaracji padło. Ależ se piwa nawarzył Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #21 : 2012-02-08, 21:12:05 »

Znowu trzeba będzie zęby zacisnąć i wypowiedzieć wiekopomne słowa: "nie chcę ale muszę"...  Evil or Very Mad Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #22 : 2012-02-08, 21:22:20 »

Może inaczej się uda osiągnąć zamierzone cele!  Very Happy
Oby.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #23 : 2012-02-08, 21:26:42 »

Czasami marzenia się spełniają... Very Happy
Na przykład dzisiaj "Blackend'a" marzenie się ziściło... Laughing Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #24 : 2012-02-09, 07:03:18 »

to po co to forum? 

Dla mnie jest niezbędne, bo dzięki niemu zdałem sobie sprawę, jaka powszechna niewiedza na temat poprawnego odżywiania panuje wśród "internautów", jak ta niewiedza wpływa na możliwość przyswojenia prostych tekstów popularno-naukowych i jak niektórzy interpretują błędnie i zawile, to co całkiem proste, a do tego czasem jak mnie najdzie ochota coś napisać, to mam gdzie natychmiast opublikować...

I najważniejsze: dzięki Forum poznałem osobiście kilkunastu Użytkowników, z czego jestem najbardziej zadowolony!  Very Happy
A do tego bardzo cieszy mnie fakt, że jest grono osób w Internecie życzliwych mnie i mojemu Tacie!

A Tobie "wisienka" to po co jest to Forum?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #25 : 2012-02-09, 11:54:41 »

A ja tu wpadłem jak wisienka w kompot Wink
I tez poznałem osobiście przesympatycznych forumowiczów, Admina oraz wielu Optymalnych nie piszących ale czytających forum (których przy okazji pozdrawiam). Nareszcie mam sie gdzie wygadać do woli w temacie ŻO i nie tylko Wink a wiem, że wcześniej zaczęło byc to uciążliwe dla mojej rodziny. No i na koniec najważniejsze - odkąd tu jestem, kartoteka medyczna naszych dzieci jest pusta. Nic, dosłownie nic tam nie ma oprócz bilansów-latka  Very Happy Jeszcze raz wielkie dzięki dla pana dr Kwaśniewskiego za wiedzę i niustepliwość w chęci podzielenia się nią z nami, no przede wszystkim dla ciebie Admin - za cierpliwość - bardzo dziękuję.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #26 : 2012-02-09, 11:58:54 »

Dopiero dzisiaj,po kilku wczorajszych swoich postach, napisałeś cos odnośnie mojego postu... widać nie dało Ci to spokoju...Wink  Laughing

Cytuj z: admin
A Tobie "wisienka" to po co jest to Forum?

Moje wcześniejsze pytanie - po co to forum, było retoryczne i było odpowiedzią na Twój post... ale skoro Cie to interesuje to Ci odpowiem Very Happy
Jestem samisusieńka na tym świecie z moim ŻO  Shocked Laughing ( brzmi jak początek bajki o Kopciuszku, samiusieńka ... Laughing ) no dobra, ciąg dalszy Very Happy No więc jestem samiusieńka na ŻO, innych takich dziwaków jak ja Laughing ( czyt.optymalnych ) udało mi się spotkać jedynie na zabiegach prądów selektywnych.Porozmawiałam sobie wtedy zawsze z bardzo fajnymi ludźmi i wymieniłam swoimi doświadczeniami, oczywiście skorzystałam także z wiedzy wieloletnich optymalnych którzy dawali mi rady.Ale te spotkania to tylko 2 tygodnie co długi czas.No cóż... czuję się samotna w tej kwestii  Laughing a tutaj optymalnych jest ci dostatek.Ludzie zawsze lubili dzielić wspólnie swoje pasje, zamiłowania czy problemy i stąd zawsze powstawały najróżniejsze kółeczka, fora i stowarzyszenia, poczynając od AA, poprzez fora internetowe miłośników "czegośtam" na sektach kończąc  Laughing ( z góry zaznaczam,że do żadnej nie należę Laughing  )
Mówiąc w skrócie, lubię pogadać z innymi optymalnymi, gdyż w moim otoczeniu takich nie ma.Korzystam także z wiedzy która jest na tym forum.No i dzięki temu forum zawsze mogę poznać takiego dziwaka i odmieńca jak ja, ( czyt.optymalnego ) a jednego na żywo juz poznałam - Renię - i bardzo sie z tego cieszę.

Cytuj z: admin
I najważniejsze: dzięki Forum poznałem osobiście kilkunastu Użytkowników, z czego jestem najbardziej zadowolony!  Very Happy

No to na pewno jeśli kiedyś spotkasz jeszcze i mnie, będziesz także bardzo zadowolony  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #27 : 2012-02-09, 12:02:11 »

Cytuj z: Blackend
No i na koniec najważniejsze - odkąd tu jestem, kartoteka medyczna naszych dzieci jest pusta. Nic, dosłownie nic tam nie ma oprócz bilansów-latka

Zazdroszczę... u mnie niestety nikt nie chce stosować tej diety... a nic na siłę robić nie można, niczego narzucać... pójdą do szkoły, najedzą się chipsów od kolegów, popiją coca colą i będzie więcej problemów niż na korycie...
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #28 : 2012-02-09, 12:09:49 »

Nasze dopóki nie są pełnoletnie i ja razem z żoną za nie odpowiadam w temacie prawidłowego rozwoju i ogólnie pojetej higieny, nie mają nic do gadania Wink Oczywiście nie stosujemy przymusu Smile jedzą z apetytem, aż im się uszy trzęsą Smile Ale to przede wszystkim zasługa mojej żony. Kobiety mają swoje "tajemne" sposoby Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #29 : 2012-02-09, 12:43:28 »

U mnie niestety nie da rady... Najstarsza córa pracuje i mieszka ze swoim narzeczonym.Starszy syn ma dziewczynę,chodzą ze sobą już ponad rok i jest nadal na etapie silnego zakochania Wink więc co chwila jakiś fast food na randce, lody itp... Jedynie najmłodszy 16-letni może mógłby... ale ten to ma bzika na punkcie chipsów i wszelkich batonów.Pomimo że nie pozwalam mu nosić pieniędzy do szkoły ( nie chcę aby kupował śmieci w szkolnym sklepiku ) i tak wysępi coś zawsze od kolegi... Rolling Eyes nic nie poradzę... może kiedyś zmądrzeją... mam taką nadzieję...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #30 : 2012-02-09, 13:10:16 »

Ja równiez bardzo się cieszę z poznania osób Optymalnych... Very Happy już z niecierpliwością oczekuję kolejnego spotkania. Też jestem w tym temacie w realu sama (ostatnio mąż trochę mi w tym towarzyszy, ale czuję się on już lepiej i nie przestrzega tego rygorystycznie. Zachowuje się trochę jak dziecko - jak nie widzę to je to co nie powinien... Confused Laughing ale w małych ilościach i jest na razie dobrze). Ja w towarzystwie tego Forum robiłam pierwsze kroki w DO. Potykałam się co prawda ale jest coraz lepiej - można powiedzieć nawet, ze jest bardzo dobrze... Very Happy . Moje dzieci (liczę tą dwójkę młodszych, bo na starszych nie mam już wpływu - chociaż daje i im przykład i według mnie jeden z nich jest dlużej Optymalnym niż ja - tylko o tym nie wie... Laughing) teraz w feriach jedzą pięknie. Na śniadanie codzinnie żóltkownicę na boczku ze szczypiorkiem i bez chleba. Obiady tez są OK. Chleba nie kupuję teraz (ja z mężem jem biszkoptowy, bo mąż jeszcze "musi" jeść chleb), ale jak zacznie się szkoła to zaczną się kanapeczki ze zwyklego chleba... Confused(smaruję je grubo masłem i grubo obkładam wędliną lub serem). Do picia  kupują tylko wodę - nic słodkiego, chipsow też nie kupują (wierzę im). Czasami pozwalam im na na zamówienie pizzy zwyklej (np. wczoraj), żeby nie czuły się jakieś przytłamszone moim wzorcem. Rozmawiam z nimi dużo (może czasami za dużo) o pływie jedzenia na zdrowie - fizyczne i psychiczne. Dzieciaki są zdrowe, radosne i dobrze się uczą i uprawiają sporty. Nie pamietam już kiedy braly antybiotyki...chyba jak były małe...
Ja również cieszę się z tego, że mogłam osobiście poznać wielu przesympatycznych Użytkowników tego Forum, Admina oraz osoby z OSO jak i Stowarzyszeń regionalnych... Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #31 : 2012-02-09, 13:15:40 »

U mnie niestety nie da rady... Najstarsza córa pracuje i mieszka ze swoim narzeczonym.Starszy syn ma dziewczynę,chodzą ze sobą już ponad rok i jest nadal na etapie silnego zakochania Wink...

Z tym zakochaniem to jest straszna sprawa... Evil or Very Mad do mojej córy od dwóch tygodni przychodzi prawie codziennie kolega i mi się to nie podoba...(chociaż chłopak fajny, kulturalny) Evil or Very Mad ale co zrobić...czas tylko w jedną stronę mknie...Dzieci się starzeją... Laughing Dobrze by było, żeby one ciągle były dziećmi... Laughing Wink
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #32 : 2012-02-09, 14:24:37 »

Smile no nie wytrzymam...piekę dzisiaj placki serowo-jajeczne...nie będę czekać na zmiłowanie....zakasam rękawy i do dzieła...jakie to szczęście że ktoś coś zawsze podpowie Smile Ja też taki sam na tym świecie jeżeli chodzi o odżywianie optymalne....no pustynia ludzka i tyle. Nikt ale to dosłownie nikt z mojego otoczenia nie wykazał najmniejszej nawet chęci dla tematu ŻO. Najgorsze jest to że ludzie(małżeństwo) od których złapałem tego bakcyla powoli i nieświadomie odchodzą od tego modelu żywienia ponieważ doświadczyli wiele dobrych rezultatów zdrowotnych i myślą że jest już OK, że nie trzeba już piec np. placków no bo kto by stał przy kuchni pół dnia i smażył  Shocked Kiedyś to był ich pokarm podstawowy(te placki właśnie) dzisiaj jedzą już tylko jajka na śniadanie i z tego co wiem nie dbają o jakiekolwiek proporcje. Ona przytyła już nieźle, zjada słodycze i powoli narzeka już na dolegliwości żołądkowe...no nie wiem co o tym myśleć!!! Przy rozmowach jak jestem u nich to ONI jak najbardziej są na ŻO tylko że parę lat temu to naprawdę u nich np. placki serowo-jajeczne były zawsze!!! Dzisiaj jak to obserwuję to daleko im już do tego co mieli na początku... no szkoda, a tyle entuzjazmu było z ich strony. Inna sprawa że ich otoczenie rodzinne patrzyło się na nich jak na ufoludków Smile Społeczeństwo naprawdę wcale nie wie o dobroczynnych skutkach ŻO i zawsze będzie atakować odmieńców...idę smażyć placki Smile
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #33 : 2012-02-09, 16:21:47 »

Cytuj z: jerzy555
Ja też taki sam na tym świecie jeżeli chodzi o odżywianie optymalne....no pustynia ludzka i tyle. Nikt ale to dosłownie nikt z mojego otoczenia nie wykazał najmniejszej nawet chęci dla tematu ŻO.

Jak ja to dobrze znam... i myślę,że większość użytkowników tego forum ma ten sam problem... fajnie jest tu pogadać, napisać że np. pyszne jest goloneczko albo skwareczki zjedzone wprost z patelni po wytopieniu słoninki Very Happy albo masełko zjadane wprost z papierka...  Mr. Green i nikt nie będzie miał cię za dziwaka Wink

Cytuj z: jerzy555
Inna sprawa że ich otoczenie rodzinne patrzyło się na nich jak na ufoludków

Od dzisiaj - UFOLUDKI GÓRĄ !!!  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #34 : 2012-02-09, 16:33:54 »

Cytuj
Smile no nie wytrzymam...piekę dzisiaj placki serowo-jajeczne...

 Very Happy a może macie ochotę zobaczyć jeszcze filmik z jakimś innym daniem? Ja wiem, że to co jest na razie to są rzeczy dla Optymalnych banalne, ale początkującym powinno sie przydać i zachęcić bo nie jest to takie trudne Smile
Może sernik, albo chlebek orzechowy, lub kluseczki (dzieci to uwielbiają) no jajecznicy nie bedziemy kręcić Wink
Albo na razie nic - może dorobie się lepszego sprzętu Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #35 : 2012-02-09, 16:50:03 »

Róbcie obojętnie co, co Wam pasuje. Mi wszystko się podoba. Very Happy Może kiedyś też jakiś filmik zrobię (z pomocą dzieci)...byśmy mieli cały dział sensacyjno-kulinarny... Very Happy Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #36 : 2012-02-09, 17:05:21 »

'Blackend' - a może jakiś deser optymalny z bitą śmietaną? Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #37 : 2012-02-09, 17:34:40 »

No niby mozna - Panna Cotta albo Tiramisu lub lody, ale ja za deserami to tak nie bardzo Wink
Zobaczę jeszcze, może mnie na cos jeszcze najdzie Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #38 : 2012-02-09, 18:09:18 »

No to może jakaś gąska duszona w drzwiach... Cool Laughing Wink
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Placki serowo-jajeczne
« Odpowiedz #39 : 2012-02-10, 09:25:24 »

Cytuj z: jerzy555
Inna sprawa że ich otoczenie rodzinne patrzyło się na nich jak na ufoludków

Od dzisiaj - UFOLUDKI GÓRĄ !!!  Laughing Laughing Laughing

Smile Smile Smile niech żyją ufoludki Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.