forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:30:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Lepiej już było...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Lepiej już było...  (Przeczytany 28901 razy)
adamel
Go


Email
Lepiej już było...
« : 2012-02-27, 22:16:30 »

Nie wiem, czy "Najnowsza historia..." nie powinna oddawać tych spostrzeżeń, ale jestem jednak troszeczkę zdegustowany. Tak, dla hecy, może - proponuję, abyśmy wypowiedzieli się na temat minionych lat. Myślę, że jest tutaj parę osób, które pamiętają  czasy PRL  osobiście.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #1 : 2012-02-27, 23:47:57 »

Jak mówi znany cytat: "Nie mamy czego naśladować w minionych epokach. Nie było dotychczas ideału godnego naśladowania".
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #2 : 2012-02-28, 06:56:06 »

Może najwyższa pora zapukać do "własnych drzwi".
Nasladownictwo to...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #3 : 2012-02-28, 07:27:45 »

Porównywanie obecych czasów do przeszłości w której się było młodym, a do tego stwierdzenie, że w tamtym okresie było lepiej, świadczy jedynie o dziadzieniu i o niczym więcej!
Czasy są zawsze takie same, tylko postęp techniczny uprzyjemnia nam bardziej życie, zwiększając wydajność pracy.  Very Happy
Przyszłość będzie jeszcze lepsza i piękniejsza, choć nie dla wszystkich! Jak zwykle.  Confused
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #4 : 2012-02-28, 08:12:35 »

oczywiscie wiosna zawsze bedzie najpiekniejsza,nietylko na jesieni zycia,nie zebym tesknil za komuna,ale wtedy stosunki miedzyludzkie,szczegolnie rodzinne byly bardziej przyjazne,jedynie to-niemniej  jednak kazdy jest kowalem swojego losu,niezaleznie od ustroju,te ,,prawie ,,dla wszystkich sa jednakowe-jesli masz negatywne mysli nie oczekoj pozytywnych owocow-to kim jestes dzis,to jest wynik i skutek twoich przeszlych mysli-to o czym myslisz dzis tym bedziesz w przyszlosci Cool
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #5 : 2012-02-28, 08:13:45 »

Może najwyższa pora zapukać do "własnych drzwi".
Nasladownictwo to...


Naśladownictwo to  pójście na łatwiznę , ponieważ większość ludzi wcale nie chce myśleć. Wybierają przywódców , popierają rządy , przyjmują wiarę , która nie wymaga samodzielnego myślenia.
 Chcą iść na łatwiznę. Powiedzcie mi co robić?!
Tego oczekuje ogół ludzi. Gdzie mam usiąść? Kiedy wstać? Jak salutować? Kiedy płacić? Czego sobie ode nie życzysz? Jakie są zasady? Gdzie kończą się moje granice?
Powiedz mi , powiedz , powiedz.
Zrobię to , niech tylko ktoś mi powie!
A potem dostaje się rozczarowania. Przestrzegałem reguł , postępowałem tak jak mi kazano. Co zatem  poszło nie tak? Kiedy się popsuło? Dlaczego prysło?
Powiem ci - prysło z chwilą , gdy odłożyłeś na półkę umysł - najwspanialsze twórcze narzędzie.
Pora przeprosić się z umysłem. Bądż mu towarzyszem - ostatnio czuł się taki porzucony. Nakarm go - ostatnio był taki wygłodzony.
Zacznij myśleć samodzielnie.
Bądż myślącym na głos!

(to akapit z drugiej mojej książki)
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #6 : 2012-02-28, 08:17:03 »

Nie tęsknię do przeszłości poza beztroską młodością, Very Happy a juz do komuny to w szczególności  Confused

RafałS, a ja znam taki - "Historia uczy nas, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła" - przewrotne, ale patrząc na nasz kraj - prawdziwe.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #7 : 2012-02-28, 08:17:20 »

albowiem MYSL TWORZY RZECZYWISTOSC, mysl to energia,ktora wysylana jest do wszechswiata
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #8 : 2012-02-28, 08:34:45 »

Porównywanie obecych czasów do przeszłości w której się było młodym, a do tego stwierdzenie, że w tamtym okresie było lepiej, świadczy jedynie o dziadzieniu i o niczym więcej!
Czasy są zawsze takie same, tylko postęp techniczny uprzyjemnia nam bardziej życie, zwiększając wydajność pracy.  Very Happy
Przyszłość będzie jeszcze lepsza i piękniejsza, choć nie dla wszystkich! Jak zwykle.  Confused
Laughing Laughing Niedawno to samo powiedziałam. Hough,  rzekłam jak mądry Apacz. Very Happy
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #9 : 2012-02-28, 09:35:26 »

Słusznie Gwidon prawisz na temat stosunków międzyludzkich w tamtych czasach - i o to właśnie przede wszystkim chodzi. Myślę, że nie było to tylko wynikiem "my i oni".
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #10 : 2012-02-28, 11:18:28 »

Na przeszłość się oglądamy, stamtąd przychodzimy. W przeszłości zostaniemy, ale to w przyszłości. Zanim to nastąpi fajnie byłoby tak czasy na lepsze zmieniać. Ale to już dr Kwaśniewski wiedział że można tylko ludzi zmieniać.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #11 : 2012-02-28, 11:28:31 »

Zmian chcą tylko nieszczęśnicy, którzy nie potrafią się cieszyć z tego, co mają i co jest!
Bieda chce z "nędzy do pieniędzy", ale "jak dziad ożyje, to cię torbą zabije"  Confused
ZDROWIE i ROZUM to jedyne rzeczy o które warto zabiegać, godne pielęgnacji.  Very Happy
Reszta to marność nad marnościami.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #12 : 2012-02-28, 12:23:37 »

Reszta to marność nad marnościami.

To ten gość, co jak sie nacieszył życiem przekazał biedakom "prawdę", bo posiadł "wiedzę równą bogom!" Wink  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #13 : 2012-02-28, 13:16:04 »

Bożyszcze nastolatów i innych dobrychdzieci, niejaka Doda ma odmienny pogląd na tę sprawę.  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #14 : 2012-02-28, 13:58:23 »

Jak kasa na starość nie przedłuży młodości, a poranna amplituda będzie poniżej 90stopni lub nie będzie jej wcale pewnie też tą prawdę salomonową odkryję Wink  Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #15 : 2012-02-28, 17:18:27 »

Zmian chcą tylko nieszczęśnicy, którzy nie potrafią się cieszyć z tego, co mają i co jest!
...
Może martwię się na zapas, może niesłusznie, ale jakby coś to mam nadzieję że wrócimy do tego przy okazji posłem bycia . Wtedy to dopiero byłaby okazja żeby zważyć te słowa pod różnym kątem i co autor miał na myśli.  Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #16 : 2012-02-29, 06:37:16 »

Na przeszłość się oglądamy, stamtąd przychodzimy. W przeszłości zostaniemy, ale to w przyszłości. Zanim to nastąpi fajnie byłoby tak czasy na lepsze zmieniać. Ale to już dr Kwaśniewski wiedział że można tylko ludzi zmieniać.  Very Happy
   Zmieniając ludzi, zmienia się świat, w którym żyją...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #17 : 2012-02-29, 07:10:46 »


"Kiedy przeszłość nie oświetla przyszłości, rozum porusza się w ciemności".
Charles de Tocqueville
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #18 : 2012-02-29, 07:24:23 »

Jak nie ma rozumu, to nawet 13*104 lx nie olśni!  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Lepiej już było...
« Odpowiedz #19 : 2012-02-29, 07:41:12 »

Jeśli jest sytuacja nowa, to nie ma skąd brać przykładu. Na przykład jak ma wyglądać przyszłość pokapitalistyczna nie ma gotowej recepty - wzorca....sytuacja jest teraz nowa...
A rozum zawsze jest podstawą racjonalnego działania...tylko, że działanie nie zawsze jest racjonalne... Confused
Zapisane

Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 20 zapytaniami.