forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 18:44:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nierówne paznokcie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nierówne paznokcie.  (Przeczytany 121419 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #180 : 2012-03-09, 17:18:56 »

Leczyles sie na jakies choroby?
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #181 : 2012-03-09, 17:21:27 »

Nie. Tylko ten zawal
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #182 : 2012-03-09, 17:37:19 »

A leżysz na kanapie czy aktywny żeś?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #183 : 2012-03-09, 18:00:06 »

Nie. Tylko ten zawal

No tylko zawal  Very Happy

Palisz?
Pijesz?
Sport?



Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #184 : 2012-03-09, 18:22:43 »

Obecnie B 60-70, T130-150, W70.
Rano jajecznica z zoltek z cebula , w czasie pracy jakies wegle- jablko ,ziemniak gotowany, czasem bulka. Wieczorem mieso wieprzowe z warzywami, a ostatnio o 18 samo mieso , a 200g ziemniakow gotwanych o 22.

Ile zoltek, ile cebuli?
Jablko, ile?
Bulka? Jaka bulka?
Wieczorem jakie warzywa i ile?

Jesz dosc duzo weglowodanow, wiec zastanawia mnie ta arytmia.
Nie podajesz ilosci zjadanego tluszczu.
Owszem podajesz w dziennym BTW ale tu nie widze jakie T i w zwiazku z czym.


Podaj prosze troche dokladniej.
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #185 : 2012-03-09, 22:33:50 »

No wiec nie pale od roku, wypije czasem jakiegos drinka.
Rano zawsze 5 zoltek z cebula najwyzej 50g i czasem jakis grzybek co daje wegli ok 5-6g
W pracy jablko i czasem sok pomidorowy, czasem ziemniak gotowany . Do 18 jak wracam do domu zjadam w sumie ok 40g wegli.
O 18 mieso wieprzowe, przewaznie karkowka bez wegli, a ok 22 200g ziemniaka- poradzili zeby 2h przed spaniem same wegle to lepiej spale tluszcz.
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #186 : 2012-03-09, 22:35:59 »

Wegli nie jaam codziennie takich samych. Rano zawsze to samo, w pracy roznie, a wieczorem od jakiegos czasu te ziemniaki.
Licze bardzo dokladnie i BTW jak pisalem B65-70, T130-150, W OK 70
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #187 : 2012-03-10, 08:43:59 »

Nie jestes glodny w ciagu dnia w pracy?
Co robisz zawodowo?
W dalszym ciagu nie widze jakie jesz tluszcze. Podajesz, ze 130-150 a ja nie widze tego tluszczu.

Proporcje BTW wydaja sie byc ok. Jesz mniej T bo masz nadwage. Ale i tak wyglada to dziwnie.

Powinienes sie zastanowic nad sposobem jedzenia, ktory daje organizmowi jak najlepsze BTW w malych ilosciach. Zwlaszcza, ze masz nadwage i miales zawal. Doregeneracji potrzebne sa produkty o najkepszych wartosciach. Zoltka, podroby, maslo, smietana, sery im tlusciejsze tym lepsze. Poczytaj tez na www.dr-kwasniewski.pl porad w zwiazku z Twoja choroba.

Pamietaj, ze od T nie tyjesz a od namiaru B i W. Jezeli masz arytmie to moze to byc spowodowane choroba serca, ktora masz. Dobrze abys sprawdzil ketony w moczu aby miec wiedze na temat ewentualne braku weglowodanow. Jezeli nie ma ketonow to arytmie powoduje rowniez nadmiar bialek.

Powiem Ci jak ja jem:

 7.15 sniadanie:

omlet z 3 calych jaj albo 4 zoltek i jednego calego jaja na 20 gr masla. Do cieplego omleta dodaje 30 gr kostke masla, ktore sie topi pod wplywem temperatury. Omleta polewa dosc suto keczupem.

13.30 Lunch w pracy

nalesnik wlasnej roboty posmarowaqny smalcem ze skwarkami, na to ser 38%, plasterek kielbasy, to wszystko przykryte czyms zielonym ( dla oka) Laughing

Obiadokolacja okolo 18-stej

150 gr miesa, 100-150 gr jakichs warzyw, sos smietanowy albo maslany albo tatarski

Nie powinienes sie glodzic, i aby ruszyc swoje T musisz jesz T od momentu kiedy zjadanie weglowodanow juz nie bedziwe powodowalo chudniecia. Serce lubi T ale muszisz tez pamietac o jego regeneracji czyli o B, ktore musi byc jak najwyzszej jakosci.

powodzenia
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #188 : 2012-03-10, 12:32:27 »

Tluszcz mam z zoltek(5 rano) i z miesa wieczorem(kark. 250g)+ tluszcz na ktorym smaze te produkty. Nie czuje sie zbyt dobrze kiedy ograniczam tluszcz BT jak 1:2.
Lepiej sie czulem jak mialem tluszczu 3-4x wiecej niz bialka i nie bylem glodny bo teraz czasem jestem.
Bialko zawsze z zoltek i miesa - karkowka, serca watroba, boczek, wlasciwie tylko wieprzowina.
Jak jadlem 60 wegli to tez niemialem ketonow, ale w zwiazku z arytmia poradzili zebym jadl 70-80.
Praca niezbyt ciezka, troche przy kompie , troche rozmowy z klientami , ale za to dlugi dzien bo czas dla siebie mam ok 22 wieczorem
9 duzo obowiazkow domowych).
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #189 : 2012-03-10, 12:35:56 »

Prawda jest taka, ze zawsze mam ochote na jedzenie i musze sie  powstrzymywac . Mam nadwage od dziecka z mala przerwa kiedy stosowalem scisle DO. Ale glodny bylem zawsze, zawsze mialem tak, ze zjadlbym cos chetnie.
Najgorsza jest oprocz arytmi ta ogromna nerwowosc ostatnio(jakies kilka miesiecy). Wpadam w zlosc bez powodu ,a potem tylko sam sie nakrecam.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #190 : 2012-03-10, 12:38:53 »

Dlatego ziwi mnie podzial Twoich posilkow. W ciagu dnia kiedy Twoj organizm potrzebuje paliwa to dostarczasz mu tylko weglowodanu. Wieczorem zas kiedy idzie na spoczynek zjadasz duzy obiad. Powinienes przestawic sobie posilki: rano duzy posilek z tluszczem , jajkami i smietana, lunch w ciagu dnia to Twoj tez bardzo wazny posilek, wiec miecho z tlyszczem i waeglowodany a na kolacje mozesz zjesc same weglowodany bez tluszczu.

Chudniesz jeszcze po wieczornych weglowodanach bez T?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #191 : 2012-03-10, 12:40:49 »

Prawda jest taka, ze zawsze mam ochote na jedzenie i musze sie  powstrzymywac . Mam nadwage od dziecka z mala przerwa kiedy stosowalem scisle DO. Ale glodny bylem zawsze, zawsze mialem tak, ze zjadlbym cos chetnie.
Najgorsza jest oprocz arytmi ta ogromna nerwowosc ostatnio(jakies kilka miesiecy). Wpadam w zlosc bez powodu ,a potem tylko sam sie nakrecam.

Byc moze, albo najprawdopodobniej jesz za duzo B.
A jezeli jestes glodny to dowod na brak T.

Czy jeszcze chodniesz po wieczornych weglowodanach bez T?

Jak dlugo jestes juz na DO?
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #192 : 2012-03-10, 12:45:23 »

Z tym chudnieciem to roznie. Waga troche spadnie potem sie podniesie i ciezko to idzie. Kontakt z dieta mam od ok 4 lat.
Po arkadii schudlem kilklanascie kg bo ograniczalem jedzenie bardzo. Pozniej przez2 lata waga stala na ok 100kg i pozniej znowu ograniczajac drastycznie jedzenie( aba 45g, T 90-100, W50) schudlem w 2 miesiace kilkanascie kg.
W tamtym roku rzucalem palenie i poszla waga na 98kg
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #193 : 2012-03-10, 13:08:46 »

Ciekawe, ciekawe.

Mysle, ze jesz za malo T. Tak mnie sie od razu wydawalo. Jezeli masz ochote na jedzenie to jedz byleby to byly zbilansowane posilki. To co Ty teraz robisz to nazwalbym pseudo DO, bo niby proporcje masz ale to wszystko jest jakby postawione na glowie i dlatego organizm Twoj reaguje tak jak reagowac powinien przy zlym jego odzywianiu.

Po 4 latach DO powinienes juz wiedziec jak jesc.

Ja bym Ci proponowal, zanizycc troche bialko ale za to jesc tylko najlepsze no i podniesc T do razy 3,5 bo choc masz dzien w trybie siedzacym, to jednak Twoj umysl pracuje i potrzebuje wartosciowych potraw typu smietana, dobry tlusty ser, mieso.

No i nie ma bulek tylko placki serowe, nalesniki antyciazowe itd. Takie rzeczy robi sie w 10 min, sa zdrowsze od chleba bo nie maja drozdzy a tylko make, smakuja super i daja tez weglowodany.

Weglowodany powinienes jesc przedewszystkim skrobiowe i malo ale za to z duza zawartoscia cukru, czyli ziemniak ma 17 gr w 100 gr, groszek zielony siwzy 14 gr w 100 gr, fasolka szparagowa sieza 15 gr w 100 gr zawsze w tluszczu, bo widze, ze tylko teoretycznie jesz T w praktyce nie. Ja czasami jem omleta na 100 gr masla ale wowczas jem tylko kolacje o godz 18.
Jaj zaczynalem DO mysle, ze okolo 7 lat temu, sam nie wiem, to ograniczylem B do 50 gr ale bylo to najlepsze, T jadlem x 3,5 i weglowodanow okolo 50 gr. Schudlem 13-15 kg w 3 miesiace. Waga od tamtego czasu poszla mi do gory ale to tylko dlatego, ze 78 kg przy wzroscie 186 cm byla za niska i organizm sam sobie wyrownal do 84-86 kg. Teraz moge zjesc co chce ( tylko optymalnie jadam) i nie mamj z waga problemow. Mam problemy z kontuzjami, bo zapominam, ze juzjestem "wiekowy" a ZO pozwala mi o tym zapomniec i za bardzo swoj organizm nadwyrezam. No ale to tylko jeden taki mankament ZO- chec robienia czegos.

Dlatego proponuje zmien BTW i jedz tylko i wylaczniezbilansowane posilki i jedz zawsze jak Ci sie chce jesc ale  tylko optymalne BTW. 1:2,5-3,5: 0,5-1,5

Pozdrawiam
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #194 : 2012-03-10, 13:17:01 »

Czyli nie patrzec na ilosc tylko na BTW?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #195 : 2012-03-10, 13:33:10 »

Absolutnie. Popelniamy bledy w jedzeniu, kiedy myslimy, ze wiemy co jemy. Jedzac zbilansowane, wiesz, ze jesz poprawnie. Zbilansowane posilki maja to do siebie, zem sa syte i duzo ich zjesc nie mozna, wiec dlatego powinienes jesc tylko zbilansowane.

Czasami mozesz pozwolic sobie na cos nie zbilansowanego typu smietanka w ramach lunchu albo na trzecie sniadanie.  Laughing
Mysle, ze rozumiesz o co mi chodzi i co chce Ci przekazac, prawda?.

Przy Twoim trybie pracy az sie prosza takie male, optymalne posilki spozywane nawet co dwie godziny aby organizm caly czas pracowal i spalal. Wszystko z umiarem. Jak ja to mowie, mala lyzeczka ale non stop.

Pozdrawiam
Zapisane
Emil
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #196 : 2012-03-10, 13:43:16 »

Tylko na zbilansowane moge liczyc 2x dziennie bo w pracy nie mam mozliwosci przygotowywac
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #197 : 2012-03-10, 13:58:42 »

Wiec przygotowujesz w domu. Jaki problem. Myslisz, ze ja stoje w pracy i robie jedzenie optymalne?
Ja optymalnie tylko w pracy mieszam. Laughing

Nie rob problemu z niczego. Wszystko wymaga przemyslenia. Jezeli potrafisz wlozyc do ust kanapke, wczesjej zrobiona nieoptymalna, to tak samo powinienes moc zrobis to samo w sposob optymalny. W innym wypadku nie jestes optymalny.

Ja to tak widze albo...albo. Tu nie ma pozycji pomiedzy. Tzn jest ale nie jest ona optymalna.

Mysle, ze sie rozumiemy, tak?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #198 : 2012-03-10, 15:48:59 »

Zbilansowany posiłek
50-100g sera żółtego z śmietanką, 3 gotowane żółtka+opcjonalnie jakieś warzywko voila
salceson, śmietanka, cebulka ect
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierówne paznokcie.
« Odpowiedz #199 : 2012-03-10, 15:51:08 »

No widzisz Mariusz potrafi, ja potrafie....mysle, ze i Ty nie bedziesz mial problemu. Trzeba tylko chciec Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.