forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-24, 11:42:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
662082 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Niemowlaki i dzieci na żo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niemowlaki i dzieci na żo  (Przeczytany 516987 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #240 : 2012-10-17, 21:19:42 »

"W miejsce kropek wstaw sobie dowolne słowo"Admin

Wstawiłem na razie jedno! Very Happy  Sobie. Wink  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #241 : 2012-10-19, 08:39:56 »

Pare dni temu kolezanka z pracy poszla na urlop, bo jak sie okazalo byla w 6 miesiacu  Shocked Kompletnie tego prawie do konca nie wiedzialem i widzialem, ale sobie przypomnialem, ze tak z miesiac-dwa temu pytala mnie o to jak uzupelnic niektore "wskazniki" zwlaszcza zelazo. Zdziwilem sie i po chwili rozmowy gapnalem sie, ze ona jest ....wegetarianka, co zreszta potwierdzila, ze od 7 lat  Shocked. Wtedy sobie przypomnialem, ze rzeczywiscie, jak widzialem ja codziennie ze swoja druga psispsolka to te ich sniadanka to byly same 'zdrowe" salatki warzywne, owoce, chlebki, oliwa i jakies chude serki od czasu do czasu. Wczoraj sie dowiedzialem, ze poszla na urlop juz zeby w spokoju donosci, i sie zastanawialem, ze troche lipa dla dziecka, matka wariatka. Dzisiaj w rozmowie z kolezankami wyszlo, ze jednak juz nie jest wegetarianka  Laughing Niektore "wskazniki" jej sie nie podobaly i nie mogla ich przywrocic do "norm" "zdrowa" suplementacja Very Happy A pametam, ze wtedy nie wiedziac, ze jest w ciazy powiedzialem, jej "dziewczyno, zdrowie sobie zmarnujesz tymi wege durnotami, zacznij jesc mieso, jajka i samo ci sie ureguluje". Nie chciala uwierzyc,"bo cholesterol" ale teraz juz chyba wierzy Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #242 : 2012-10-28, 22:01:21 »

czy to możliwe, żeby dziecko nic nie piło w ciągu dnia oprócz piersi??? mój synek nie za bardzo lubi pić, czasami weźmie pare łyków wody, a czasami ja wypluwa , czy to normalne, aby
prawie roczne dziecko tak mało piło płynów??? co zrobić aby to poprawić??? czy to jest ok?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #243 : 2012-10-31, 00:23:55 »

Viki tak sobie wlasnie pomyslalam ze gdzies Dr. Kwasniewski pisze ze jesli organizm jest dobrze odżywiany to ma mniejsze zapotrzebowanie na plyny.
Ale niech mnie jeszcze ktos poprawi
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70803


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #244 : 2012-10-31, 06:43:08 »

Ponoć organizm sam może wodę wytworzyć z wodoru, który jest w tłuszczu... (tak się dzieje u wielbłąda)
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #245 : 2012-10-31, 07:28:35 »

Nawet podają dokładnie ile wody powstaje w ustroju z kilograma tłuszczu, a ile z kilograma glukozy!  Very Happy
Nawet to wiem, ale nie podaję, bo po co zabijać radość samodzielnego szukania?  Shocked  Wink
Ale skoro węglowodan ma cztery kcal/g, a tłuszcz dla uproszczenia osiem kcal/g to wychodzi, że wody z tłuszczu powstaje dwa razy więcej niż z węglowodanów, choć głupcy twierdzą, że węglowodany są lepsze bo mają RQ jeden, a tłuszcz 0,7.
"Udawadniają", że węgiel z wodą lepiej wykorzystuje tlen, niż węgiel z wodorem...  Shocked
Taki chochoł we łbach niektórych wdrukowany jest...  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #246 : 2012-10-31, 09:04:27 »

Chciałbym potwierdzić.
Zawsze wypijałem dwie, trzy filiżanki kawy, jedną lub dwie herbaty i w domu 1,5 litra wody mineralnej. Jakieś 3 tygodnie po przejściu na Dietę Optymalną zacząłem wypijać dwie filiżnaki kawy, jedną herbatę i to wszystko, wodę mineralną piję tylko jako zapitka do lekarstw, które jeszcze łykam, czyli w okolicach 0,25ml.
Fakt jest taki, że dołączyłem 0,25ml czystego rosołu z 30 - 50g (w zależności od BTW dziennego) smalcu ale za to piję tylko jedną herbatę.
Więc moje zapotrzebowanie na wodę zmniejszyło się o jakieś 1,25 litra dziennie.
Na początku trochę się przestraszyłem, że mogę się odwodnić ale nic takiego nie nastąpiło, zgodnie z tym co pisał Dr Kwaśniewski w swoich publikacjach.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #247 : 2012-10-31, 09:30:02 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #248 : 2012-10-31, 09:39:03 »

Rzuciłem okiem, ale na abstrakt. Zapowiada się ciekawie, ale teraz muszę iść na zakupy.
RQ jest niezwykle istotnym wskaźnikiem metabolicznym, wielce niedocenianym przez fizjologów, a przecież: "podaj mi swoje RQ, a powiem ci kim jesteś".
Im niższe RQ przy normalnym odżywianiu (nie głodówce) tym zdrowszy organizm, można stwierdzić w uproszczeniu.
A teraz idę kupić mięso na ruszt...  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70803


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #249 : 2012-10-31, 09:52:41 »

Ale dzisiaj nie jest sobota... Shocked Cool
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #250 : 2012-10-31, 10:40:13 »

Ja rzuciłbym okiem na pracę T. Kwaśniewskiego pt."Zmiany w organizmie szczura w zapotrzebowaniu na białko,energię (...) Very Happy Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #251 : 2012-10-31, 10:57:05 »

Też bym chętnie rzucił okiem na tę pracę, ale przy kolejnych przeprowadzkach nam się zawieruszyła i chyba jest nie do odzyskania!  Shocked  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ale najważniejsze, że  ksero "badania Rafalskiego" mam na biurku u siebie, a jeden z oryginałów w Ciechocinku, bo ponoć "żadnych badań nad Dietą Optymalną nie prowadzono"!  Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #252 : 2012-10-31, 11:00:08 »

Ale dzisiaj nie jest sobota... Shocked Cool

Jutro wypada okopcić wcześniejsze pokolenia dymem z pieczonego mięsa. Ponoć bardzo to lubią!  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70803


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #253 : 2012-10-31, 11:01:29 »

Ofiarę im złożyć... Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #254 : 2012-10-31, 11:03:29 »

W mięsnym, jak za "komuny" kupa złych i ochłapy, ale ja wczoraj zamówiłem, co trzeba. Jest odłożone, ale poczekam, jak "klientom" szał mięsnych zakupów przejdzie!  Shocked

I po co oni jedzą to mięso, co im szkodzi, a nie zdrowiuśkie 5*wio!  Shocked
Taka strata wartościowej żywności.  Crying or Very sad
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #255 : 2012-10-31, 19:55:15 »

Ale najważniejsze, że  ksero "badania Rafalskiego" mam na biurku u siebie, a jeden z oryginałów w Ciechocinku, bo ponoć "żadnych badań nad Dietą Optymalną nie prowadzono"!  Shocked
Dałoby radę wrzucić skan na serwer? Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #256 : 2012-10-31, 19:58:24 »

Nie, tego mi zrobić jeszcze nie wolno!  Confused
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #257 : 2012-10-31, 20:46:18 »

Można znać powód? A moze to tajne/poufne i musi odczekać 25 lat lub więcej, aby... Wink  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #258 : 2012-11-02, 19:26:43 »

...
Nawet to wiem, ale nie podaję, bo po co zabijać radość samodzielnego szukania?  Shocked  Wink
...

Wypada tylko podziękować! Very Happy Więc, dziękuję!  Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #259 : 2012-11-30, 00:39:40 »

Czy mozna podawac dziecku 8m-cy flipsy-kukurydziane?(to bardzo fajny sposob nauki jedzenia.)
Gdzies chyba raz przeczytalam wypowiedz Admina ale nie moge znalezc a mam w pamieci chodz juz nie jestem pewna ze lepsze dla dziecka bedzie podanie zwyklego cukru niz wlasnie pochodzacego z maki kukurydzianej?

Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 18 zapytaniami.