forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 09:03:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659698 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Atopowe Zapalenie Skóry
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Atopowe Zapalenie Skóry  (Przeczytany 13814 razy)
Vikii
Go


Email
Atopowe Zapalenie Skóry
« : 2012-04-22, 19:28:23 »

Witam!
Moja koleżanka ma dziecko, które najprawdopodobniej ma AZS. Jest to kilku miesięczny niemowlak, karmiony piersią, więc nie wiadomo z jakiej to jest przyczyny. Odżywia się w sposób normalny, uważając na to co zjada. Różne maści i kremy nie pomagają. Czy ŻO ma na to jakieś sposoby??? może można jej pomóc.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #1 : 2012-04-22, 19:55:18 »

ŻO jest sposobem. Lepiej zapytaj koleżankę co ona na to. W moim otoczeniu żadna z mam nie chciała nic zmienić. Dzieci nadal chorują. Ludzie wolą chorować niż trochę   inaczej jeść. A już jeśli chodzi o słodycze to ogarnia przerażenie, że  można by tego nie  jeść.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70401


Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #2 : 2012-04-22, 20:15:25 »

Zapisane

Vikii
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #3 : 2012-04-22, 20:27:08 »



jestem ciekawa czy to pomogło tej osobie, która miała ten problem...
moja koleżanka ona jest otwarta, także może da się namówić, bo już nie wie co ma robić...
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #4 : 2012-04-24, 20:34:11 »

czy ktoś miał podobny problem ???
jak poszło na ŻO i czy pomogło, czy ktoś może powiedzieć swoje doświadczenia?
Zapisane
jonany
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #5 : 2012-05-21, 18:43:26 »

Ja mam ten problem nadal. jako dziecko miałam straszne AZS, teraz jest juz prawie ok ze mna, ale mój 1,5 roczny syn przechodzi to samo (ciągły świąd, drapanie się po całym ciele i nieprzespane noce)
Od nowego roku zmierzam (bo pewnie popełniam błędy) w stronę ŻO, ale nie możemy spożywać żadnych produktów mlecznych (synek ma po nich od razu uczulenie, a karmię go piersią) więc pole manewru znacznie ograniczone. Nie wiem co zrobić, żeby śmietany i sery mu nie szkodziły? Wszyscy mówią, że samo przejdzie jak u mnie, ale być może na ŻO da się inaczej?

Na początku próbowałam stosować zwykłą proporcję, po doczytaniu staram się, żeby BTW było jak:
1,5-2 ; 2,5-3,5 ; 1-1,5 czyli
90-120 ; 150-210 ; 60-90g przy 60 kg nmc.
choć czasami nie wychodzi - trochę za mało B i za dużo W najczęściej.

pozdrawiam.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #6 : 2012-05-21, 18:55:54 »

żeby BTW było jak:
1,5-2 ; 2,5-3,5 ; 1-1,5
Mówisz o tym :
Cytuj
Aby skład mleka był odpowiedni, karmiąca matka musi się prawidłowo odżywiać. W diecie trzeba zwiększyć ilość białka do 1,5 – 2g na kg masy ciała i węglowodanów do ok. 1 – 1,5g, tłuszczu można nie liczyć. Zjadane przez Panią 40g B to stanowczo zbyt mało i może to powodować deficyty pokarmowe dziecka.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=214
 60kg m.c. to duże dziecko jest... Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #7 : 2012-05-21, 18:59:10 »

Ja tam stawiam bardziej naukowo na złą proporcję między 3-6 omega, albo może na jakąś genetyczną blokadę genów jelitowych ...  Wink
Swędzące miejsca łagodzić elidelem najlepiej.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #8 : 2012-05-21, 19:02:31 »



BTW było jak:
1,5-2 ; 2,5-3,5 ; 1-1,5 czyli
90-120 ; 150-210 ; 60-90g przy 60 kg nmc.


90-120/60-90= 0,6-0,75 lub jak kto woli 1-1 przy  90-90
Dodam od siebie,że z matmy miałem 4,więc cienizna
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #9 : 2012-05-21, 19:07:02 »

Dobre trawienie to podstawa, dlatego trzeba czasem coś  wrzucić do tego gara (trzewi), by bakterie nie "trawiły same siebie" ,powodując bałagan w organizmie  Confused  Jednak każdy jest inny, więc warto próbować to i owo... Smile Najlepiej dowiadywać się od starszych w mowie czytaj dobre arkadie  z udokumentowanymi sukcesami etc.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #10 : 2012-05-21, 19:15:41 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70401


Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #11 : 2012-05-21, 20:01:16 »

Ja sądzę, że najlepiej będzie w tym wypadku jeść najbardziej wartościowe i zalecane na ŻO produkty w ilościach takich na jakie się ma ochotę. Nie patrzeć na ilości BTW tylko słuchać organizmu, czyli apetytu...
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #12 : 2012-05-21, 20:29:23 »

Ale,gdy apetyt (nadmiar jedzenia, B w posilku) i złe trawienie nie idą w parze, to ile jeść ...?
Ile jeść jeżeli organizm mówi:" Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia" a "Oni" mówią 1,5-2g/kg a nie da się tyle "upchać" Wink. Nie lepiej jest jeść, to co jest lekko strawne  dla organizmu np żółtka na maśle (przynajmniej dla mnie)  Cool oTo jest pytanie... Twisted Evil  Idea
A na dodatek każdy organizm jest inny...
Jak dla mnie bezcenne byłyby porady, rady osób, kt miały z AZS do czynienia. Oczywiście z pozytywnymi wynikami Smile he he
Jest na sali lekarz klinicysta? Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #13 : 2015-10-14, 12:45:28 »

zerknąłem dziś na poczcie na gazetę wybiórczą, a tam o zatopowym zapaleniu skóry - że winne są geny.

Moja pociecha  (l.25) miewała na rękach takie zmiany ( sezonowo ) . I już nie ma . Tak się złożyło, że przeszła na dietę bezglutenową, ale ..... też zaczęła jeść sporo jajek , podroby i mięso,  no i oczywiście w związku z tym  dużo mniej węglowodanów. ( owoców, makaronów, kluch, pieczywa, pizz, olejów nie jada ) . Zniknęło. Nie ma. .   Wyrosła z genów ?   Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #14 : 2015-10-14, 12:50:45 »

Za mało bobu, fasoli, błonnika i glutenu! Wink
Za dużo tłuszczu, mięsa czerwonego, jajek, podrobów i mlecznych.
Najlepiej słuchać zaleceń IŻiŻ, bo to elita polskich dietetyków jest.  Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Atopowe Zapalenie Skóry
« Odpowiedz #15 : 2015-10-14, 13:08:11 »

mleczne je normalnie. Choć kiedyś u pana alergologa za grubą kasę wyszedł test że nie powinna ich jeść  ( 3 w skali 4 -stopniowej )  .
i więc mocno zaszkodził, bo na początku się przestraszyła że mleczne szkodzą  Shocked

e tam elita,  szkodniki. Nie wiem, dlaczego takich trutni, którzy szkodzą swoim zleceniodawcom ( są na naszych usługach ? )  utrzymuje się za pieniądze podatników?  Usługa została źle wykonana ( źle bo ich zalecania mocno szkodzą ) powinno się zerwać na nimi kontrakt .
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.